Skocz do zawartości
adresmail1

Rozbudowa Dell OptiPlex GX270

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jestem posiadaczem komputera Dell OptiPlex GX270 z procesorem P4 2,8GHz dane techniczne. Noszę się z zamiarem rozbudowy o dedykowaną kartę graficzną, 2 GB RAM, oraz większy dysk. Niżej podaje części które chciał bym kupić:

 

grafika: ASUS HD3450 512MB DDR2 AGP TU

ram: GOODRAM DDR 2048 MB DUAL CHANNEL KIT ( 2 x 1024 MB ) TU

dysk: WD CAVIAR GREEN POWER 500GB 7200RPM 32MB TU

 

Nie jestem przekonany czy te podzespoły które wybrałem wyżej będą współpracowały z moim dellem. Proszę o sprawdzenie czy moje typy są trafne i czy będą razem współpracować. Zastanawia mnie też kwestia zasilacza czy poradzi sobie z nowym sprzętem.

 

Proszę o pomoc osoby znające się na rzeczy.

Z góry wszystkim dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika do wymiany 64bit jakiś bubel, weź chociaż by to: 512MB SAPPHIRE Radeon HD3650 AGP 8x DDR2 BOX GW/FV (1065959887) - Aukcje internetowe Allegro

Jaki ty masz typ kompa Small Desktop czy Midi Tower?

 

Cena tych pamięci to jakaś masakra szukaj jakiś tańszych mniej markowych albo używek. Ile masz teraz ramu? Dokup 1GB i będzie ok...

Dysk ok. Cichy wydajny wystarczy do tego zestawu. Ewentualnie szybszy Samsung SAMSUNG Spinpoint F3 500GB SATAII HD502HJ 16MB Wwa (1069769979) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika do wymiany 64bit jakiś bubel, weź chociaż by to: 512MB SAPPHIRE Radeon HD3650 AGP 8x DDR2 BOX GW/FV (1065959887) - Aukcje internetowe Allegro

Jaki ty masz typ kompa Small Desktop czy Midi Tower?

 

Cena tych pamięci to jakaś masakra szukaj jakiś tańszych mniej markowych albo używek. Ile masz teraz ramu? Dokup 1GB i będzie ok...

Dysk ok. Cichy wydajny wystarczy do tego zestawu. Ewentualnie szybszy Samsung SAMSUNG Spinpoint F3 500GB SATAII HD502HJ 16MB Wwa (1069769979) - Aukcje internetowe Allegro

 

Odnośnie grafiki to racja, nie zauważyłem że ma tylko 64bity, ta co podałeś SAPPHIRE sprawdzona jest? Nie słyszałem o tej firmie, dobra jest?

 

Kompa mam najmniejszą wersje Small.

 

Obecnie mam 768 MB Ramu, chciał bym mieć co najmniej 2 GB więc muszę wymienić obie kości.

Te GoodRamy są drogie, ale jakie inne mogę taniej kupić najlepiej w Dual-channel?

Poza tym DDR już podrożały, teraz na czasie są DDR 2 i są tańsze od 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobisz jak sprzedaż tego kompa + to co chcesz włożyć w niego zainwestujesz w nowy komputer ponieważ CPU mało wydajny, ramu mało i możesz równie dobrze zapomnieć od Dual-channel ponieważ 768 ramu to podejrzewam ze masz dwie kości 512+256 (no chyba ze masz 3x256)

poza tym na czasie to są DDR3 bo ddr2 już też drogo chodzą. Rozważ decyzje nowego komputera na pewno będzie bardziej przyszłościowy niż to co masz teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa mam najmniejszą wersje Small.

 

Jeżeli masz najmniejszą wersję, czyli SFF (taką z CD w wersji slim, czyli jak w laptopach), to grafa wejdzie tylko niska, czyli low profile. Według linka który podałeś - Obsługiwane są karty niskoprofilowe (rozmiar karty = 6,35 cm [2,5 cala] wysokości na 16,76 cm [6,6 cala] długości). Podobnie jest w wersji desktop (czyli takiej, ze zwykłym CD 5,25") - tutaj karta AGP też tylko niskoprofilowa i tak jak z cytowanym opisem, bo również jest w pionie (2x PCI są w poziomie i standardowych rozmiarów). Z dyskiem nie powinno być problemu, miałem kiedyś takiego SFF jako serwerek z Samsungiem F3 1TB - działało ;). Co do zasilacza, to wg Twojego linka do specyfikacji wersja najmniejsza SFF ma zasilacz 160W, a wersja desktop 210W - czy to wystarczy - nie wiem, musiałby się ktoś kompetentniejszy wypowiedzieć ;). Ja swojego SFF zmieniłem na dwurdzeniowego Atoma (Intel D510MO) z obudową ITX mieszczącą dwa dyski (jeden w miejscu 3,5", drugi w miejscu 5,25" + sanki), ale u mnie służy jako domowy serwerek plików tylko ;). IMHO, jeśli to ma być komp do pracy na codzień, to raczej warto zmienić całą platformę na coś nowszego....

Edit: ta karta z Twojego pierwszego posta jest właśnie niskoprofilowa, zwróć tylko uwagę na jej długość, bo z tego co widzę na fotkach z aukcji wersji SFF, to karta nie powinna za bardzo wystawać w tył poza gniazdo AGP, bo będzie zasłaniać wentylator z zasilacza...

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowa tego kompa nie ma sensu, sprzedaj i kup cos nowego/lepszego uzywanego. Zasilacz nie uciagnie zmian, Dell robi zasilacze "szyte na miare" pod dana konfiguracje kompa (dla GX270 - 160W). Grafika w pierwszym poscie jest low profile, ale blaszka jest szeroka i nie zamontujesz jej w tym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do za szerokiej blaszki. Tez posiadam Dell'a GX270, wrzuciłem do niego grafikę GF 5200FX. Jest na Low Profile, faktycznie z blaszka był problem, ale można ją odkręcić i problem znika ;) "Śledź zamocowany jest na śrubce, którą można wykręcić. Nie wpływa to na jakość pracy urządzenia. Też nie pakowałbym zbyt wiele kasy w ten sprzęcik. RAM jeszcze jak Cię mogę, grafika tak, żeby była lepsza niż integra, ale tanim kosztem. Raz, że zasilacz może mieć kłopot (jak już było wspomniane), a dwa to fakt, że obudowa ta nie ma najlepszego chłodzenia, więc na temperaturę, też trzeba uważać. Ja co prawda poprawiłem sobie chłodzenie w moim "biurkowcu", ale nie jest to maszyna do nowych gierek. U siebie maksymalnie mogłem uruchomić Call of Juarez, PES 2010, Battlefield 2. Jeśli nie zależy Tobie (tak jak mi) na ładnej i zabierającej mało miejsca obudowie, to zrób tak jak Tobie doradzono i kup lepszy sprzęt. Jeśli zaś wolisz zgrabne i niewielkie komputery, ale wolisz PC od Notebook'a, to dorzuć do swojego kompa trochę tanich części, a resztę kasy odłóż i dozbieraj na następce GX'ów - SX lub FX, a najlepiej Vostro ;)

Pozdrawiam!

 

p.s. RAM kości 512 za niecałe 30zl na allegro kupisz Micron - dobrze się sprawują, mam je u siebie. 4 wejścia na pamięć są, więc 2GB już można tak mieć, chociaż ja mam u siebie mniej i nie narzekam ;)

Edytowane przez gx270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...