Skocz do zawartości
Fish

Komputer do 1200 max 1300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z 6 lat mnie tu nie było ;) Zwracam się Was z pytaniem o polecenie mi czegoś dobrego w tej kwocie.

 

Platforma AMD bo z takimi finansami na intelu raczej nic sensownego nie wykręce.

 

Mobo - minimum 3 złącza pci, zintegrowana grafa, fajnie jakby obsługiwała ddr3, ale to nie jest konieczne, przede wszystkim stabilna, oc raczej mnie nie interesuje, ale jakies opcje moga byc w tej kwestii. Wiadomo obsługa SATA2,jak najbardziej wydajna i jak najdłuższa gwarancja.

 

CPU - jak najlepszy w tym zakresie cenowym, boxowe chłodzenie daje rade w tych amdekach?

 

HDD - pojemność 500GB lub 640GB, ale wiadomo finasowo to wszystko musi sie zgadzać, najistotniejsza jest tu jakość a nie ilość GB, także może być mniejszy, ale solidniejszy, dobrze by było jakby miał 32MB cache'u, ale jak bedzie 16 to tez bedzie, wiadomo jak najdłuższa gwarancja, dobra wydajność, cicha praca i przede wszystkim bez awaryjność.

 

Ram o ile jeszcze zostanie jakaś kasa po w/w podzespołach.

 

Cheiftec 420 lub 450 (bo nie pamietam w tym momencie jaki mam), pociągnie to ? Z podłączeniem 3 kart pci i nagrywarki dvd i jedego twardziela na pata i jednego na sata.

 

Muszę się wyrobić do 600zł ewentualnie kilka złoty ponad, a najlepiej poniżej. Prosiłbym abyście podali opróćz głownej propozycji podzespołu także alternatywną, ze względu na ewentualną sytuacje gdyby w sklepie nie było danego modelu płyty lub dysku czy procesora.

Edytowane przez Fish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie znaleźć mobo z 3 PCI i zintegrowana karta graficzna. Być może ktoś inny znajdzie coś lepszego.

Jeśli możesz skorzystać tylko z 2 PCI i ewentualnie PCI-e no to polecam:

 

AsRock M3A785GMH/128M /AMD 785G, DDR3-1600, mATX/ - 279zł

Płyta ma dobrą grafikę i możliwość późniejszej rozbudowy nawet o 6 rdzeniowy procesor. Inwestowanie coś na AM2 z DDR2 nie ma sensu.

 

ewentualnie taniej to: Asus M4A78LT-M LE /AMD 760G, DDR3-1333, GLan, mATX/ - 230zł - gorsza k. graficzna, ale masz 36 miesięcy gwarancji jeśli na tym Ci zależy. Ja mogę polecić powyższego Asrocka.

 

AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/ - 199zł - box daje radę można wykręcić nawet 3,6GHz ;)

Procesor najlepszy z najtańszych.

 

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 179zł - szybki dysk :)

 

Suma 650zł - niestety na pamięć ram nie wystarczy bo to dodatkowe 180zł. W tym momencie to chyba najbardziej wydajna opcja do tych ~ 600zł

 

 

 

Wg mnie najlepiej iść w tą stronę. Niech wypowiedzą się inni.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Grinch
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuje za wypowiedź.

 

Czyli znalezienie sensownej płyty z 3 pci i zintegrowaną grafą będzie w tym przedziale cenowym trudne, a nawet niewykonalne ? Jaki okres gwarancji maja płyty Asrocka ?

 

Pytanie może trochę śmieszne, ale czy płyty obsługujące ddr3 obsługują też zwykłe ddry, te pierwsze z taktowaniem 333? Pytam na wypadek sytuacji kiedy musiałbym się wstrzymać z zakupem pamięci.

 

Rozumiem, że kwestia procka i dysku, raczej nie podlega dyskusji i są to pewniaki, zresztą przeglądnąwszy parę tematów, widzę, że są to w obecnej chwili faworyci w tym przedziale cenowym.

 

Jeszcze odnośnie tego chiefteca, to czy pociągnie on taką konfigurację? I Czy będzie obsługiwał gniazdo zasilania, bo obecnie podłączony jest do starego ecs'a k7s6a, z socketem A.

 

PS. Czyli chłodzenie boxowe od AMD działa ładnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuje za wypowiedź.

 

Czyli znalezienie sensownej płyty z 3 pci i zintegrowaną grafą będzie w tym przedziale cenowym trudne, a nawet niewykonalne ? Jaki okres gwarancji maja płyty Asrocka ?

 

Ja przeszukałem kilka w niższej cenie i nie ma nic. Max 2 PCI. Asrock ma 24 miesiące - jak większość produktów.

 

Rozumiem, że kwestia procka i dysku, raczej nie podlega dyskusji i są to pewniaki, zresztą przeglądnąwszy parę tematów, widzę, że są to w obecnej chwili faworyci w tym przedziale cenowym.

 

Nic nie zmienisz, można jedynie dołożyć idąc w kierunku rdzeni albo w kierunku większej ilości pamięci L3.

 

 

PS. Czyli chłodzenie boxowe od AMD działa ładnie ?

 

Tak. Sam przez jakiś czas miałem ten procesor z boxem chodził ładnie. Przy nominalnym taktowaniu w miarę cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sytuacja się nieco pokomplikowała i muszę zmieścić się maksymalnie w 550zł.

 

Druga kwestia to jakie sklepy internetowe byście polecali ? Co sądzicie o apollo.pl? Pytam ponieważ mam go na miejscu w rzeszowie, ewentualnie jakieś aukcje konkretnych sprzedających?

 

No i najważniejsze co teraz kupić gdy jeszcze fundusz się obniżył.

 

Jeszcze raz dzieki za wszystkie podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna pojsc troche inna droga.

Kupic najtanszego athlona 2 - 200zl,

plyte na ddr2, bo sa tansze - 2gb za 100-120zl mozna juz wyrwac jakies. 150 nowe 2gb.

plyta oczywiscie am2:

ASRock A780GM-LE AMD 780G - Płyty główne - ASRock A780GM-LE AMD 780G od 185.00zł - 185zl

a dysk F3 ale 250GB za -150zl.

Samsung HD253GJ 7200rpm - Dyski twarde - Samsung HD253GJ 7200rpm od 147.00zł

 

lub intel:

celeron e3300 165zl

plyta na G31/G4x - do 150zl

Płyty główne socket 775 DDR2 Tak cena - Porównanie cen w sklepach

ram jak wyzej.

dysk wedle gustu. bo 250gb kosztuje 150zl a 500gb okolo 180 :)

wiec to zadna oszczednosc, ale o tym nizej.

 

za taka kwote nie kupisz nic sensownego - szeczgolnie w okresie komunii kiedy ceny urosly na kazdej czesc lekko 10-15zl :)

 

moze warto odczekac z miesiac, moze półtora i dozbierac kasy-choc te pare groszy zeby kupic cos naprawde fajnego.

np takiego:

ASRock M3A785GMH / 128M - 269zl

ASRock M3A785GMH / 128M AMD 785G - Płyty główne - ASRock M3A785GMH / 128M AMD 785G od 269.00zł

AMD Athlon II X2 240 - 200zl

Ram 2GB DDR3 1333Mhz - 180zl

Dysk Samsung F3 500GB - 180zl

ceny po komuniach powinny spasc, sam pamietam ile kosztowaly te czesci jeszcze miesiac temu. plyta chyba 250zl, procek ponizej 200 napewno. Jedynie ram jest drogi caly czas i idzie w gore(ale powoli). A za 500gb 180zl to jednak dobra cena :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W apollo nic ciekawego nie ma pod AM3 z tego co widzę.

 

 

Zmień procesor na: AMD Sempron 140 /2.7GHz, 1MB, BOX, AM3/ - 125zł

AsRock M3A785GMH/128M /AMD 785G, DDR3-1600, mATX/ - 279zł

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 179zł

 

583zł

 

Wszystkie ceny brane z ESC.pl

 

Procesor kiszkowaty, ale w przyszłości będziesz mógł zmienić na coś lepszego.

Płytę masz w miarę przyszłościową, z dyskiem nic nie zrobisz. Chyba, że używki to można zejść trochę z kosztów.

 

 

UPDATE:

 

O pamięciach nic nie piszę bo w temacie nie sprecyzowałeś czy je chcesz kupić.

Z pytania o DDR1 do DDR3 wynika, że chyba faktycznie chciałeś użyć starych. W tym wypadku to koszt jeszcze dodatkowych 180zł.

Lub kombinować tak jak napisał kolega wyżej.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na złość, ceny chyba skoczyły, bo ta płyta asrocka już kosztuje 290zł. Mam straszny dylemat, bo nie wiem czy jeszcze kombinować przy tym AM3 czy zdecydować się na AM2. Widziałem, sporo aukcji pamięci ddr3, znacznie tańszych niż sklepowe, myślę ode biedy w taka mógłbym się zaopatrzy w razie zdecydowania się na AM3. Rozumiem, że polecacie sklep ESC ? Czy może są jakieś tańsze ?

 

Nie będę mieć problemów z zamontowaniem procka i chłodzenia na płycie? Mam doświadczenie jedynie w montowaniu na płytach Socket A :) I jeszcze czy ta wtyczka z mojego chiefteca, bedzie pasować do tych nowych płyt ?

 

A i jak to jest Panowie, że na allegro widzę płyty które obsługują DDR3 jak i DDR2 ? Np taka aukcja ASROCK N68C-S DDR2/DDR3 + AII 250 3GHz + PAMIĘCI (1032342746) - Aukcje internetowe Allegro

 

lub MSI GF615M-P33 + AMD SEMPRON 140 AM3 DDR3 BOX NEW! (1040099566) - Aukcje internetowe Allegro

 

czy też ASROCK N68C-S DDR2/DDR3 + Athlon II X2 2x2.70GHz! (1046188150) - Aukcje internetowe Allegro

 

MSI GF615M-P33 + AMD AthlonII X2 240 AM3 DDR3 BOX (1045023076) - Aukcje internetowe Allegro

 

ta aukcja mnie zainteresowała, ponieważ w cenie 430zł miałbym już ram, płytę i procka, - ASROCK N68C-S+AthlonII X2 2x2.70GHz+1GB RAM+WENTYL (1034127434) - Aukcje internetowe Allegro

 

Co sądzicie o powyższej płycie (N68) ? Powtarza się ona w kilku linkach podanych przeze mnie jak i zauważyłem, że jest popularna na allegro, bardzo bym prosił o wasze opinie. Czy jest to płyta rozwojowa, dająca możliwości w przyszłości rozbudowy komputera, itd.

 

Lub to, ale to jest AM2+ - A245 2x2,9 +MSI 785GTM+HD4200/512MB HDMI+ PAMIĘCI (1044082619) - Aukcje internetowe Allegro

 

No i jeszcze raz NC68C tylko inny proc i ram, wart swej ceny ? ASROCK N68C-SE + ATHLON XII 240 2x 2,8 + 2GB RAM (1045936177) - Aukcje internetowe Allegro

 

Chciałbym dziś lub jutro dokonać zakupu i muszę to zrobić w sklepie lub u jakiegoś sprzedawcy który wystawi mi fakture vat.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie te dziadostwa i kup coś normalnego. Te płyty nie pozwalają na dobre oc i odblokowanie rdzeni. W AM2 nie warto się pchać, ponieważ nie jest dużo tańsze od AM3.

 

Co do sklepów to zobacz ram.net.pl, agito, morele, emarket, x-kom...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Asrock N68C to dziadostwo ? Jak i reszta płyt. Ja w oc nie będę się bawił, myślałbym o ewentualnej rozbudowie takiego sprzętu za kilka miesięcy, dodanie ramu, ewentualnie szybszy proc. I jakbyście mogli mi odpowiedzieć czy ten zasilacz będzie pasował do tej płyty ? Mam na myśli złącze.

 

Rozumiem, kwestia zamontowania jest analogiczna jak przy innych prockach - nic skomplikowanego ?

 

Oczywscie nie podjąłem jeszcze decyzji, każda sugestia i opinia jest dla mnie bardzo cenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może wziąć używki z gwarancja są na forum osoby co sprzedają MoBo z CPU i podzespoły są jeszcze na gw może tą ofertę warto rozważyć ?

O ile chcesz bawić się w używki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Asrock N68C to dziadostwo ? Jak i reszta płyt. Ja w oc nie będę się bawił, myślałbym o ewentualnej rozbudowie takiego sprzętu za kilka miesięcy, dodanie ramu, ewentualnie szybszy proc. I jakbyście mogli mi odpowiedzieć czy ten zasilacz będzie pasował do tej płyty ? Mam na myśli złącze.

 

Rozumiem, kwestia zamontowania jest analogiczna jak przy innych prockach - nic skomplikowanego ?

 

Oczywscie nie podjąłem jeszcze decyzji, każda sugestia i opinia jest dla mnie bardzo cenna.

 

Czasami jest lepiej wydać trochę więcej kasy niż bawić się z jakimś dziadostwem. To, że płyta jest popularna na alledrogo to oznacza tylko jedno- jest tania i można wcisnąć naiwnym..

Jeśli płyta dobra to i dobre biosy, obsługa wszystkich procesorów i zero problemów.

 

Zasilacz będzie dobry, wszystko połączysz i da radę.

 

Instalacja procków na AM3 jest tak samo łatwa jak na SocketA, a instalacja radiatora jeszcze łatwiejsza na AM3 :)

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zakupie:

CPU - Sempron 140 lub Athlon64 x2 dual core

HDD - Samsung 500GB

DDR3 - Kingston 1GB

MOBO - ??? Oto jest pytanie...

 

Z tego co piszecie, rozumiem, ze lepiej kupić słabszego procka, a lepszą, rozwojową płytę, dlatego prosiłbym o podanie jeszcze kilku modeli sensownych płyt na AM3, mogą być tylko 2 gniazda pci ale obowiązkowa zintegrowana grafa. Biorę pod uwagę Asusa podanego przez Grincha M4A78LT, co jeszcze ? Jakie modele płyt głównych jeszcze wziąć pod uwagę w podobnym przedziale cenowym ? Może coś jeszcze z Asusa? Może Microstara lub Gigabyte ?

 

PS. Używany sprzęt nie wchodzi w grę, bo przede wszystkim chce mieć gwarancję, a po drugie muszę mieć fakturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, to z cpu większego problemu już nie mam co do wyboru, prosiłbym tylko abyście podali mi kilka modeli płyt które warto wziąc pod uwagę, mniej wiecej w cenie asusa podanego przez grincha, którego biorę również pod uwage. Jakie chipsety są dobre ? Or modele płyt ? W tym momencie musze wybrać już tylko płyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Pytanie trochę z innej beczki, kiedy ceny tych produktów będą wracać do cen jeszcze sprzed kilku tygodni/miesiąca ?

Gdyż wolę poczekać kilka dni, ewentualnie tydzień, góra dwa, gdy ceny chociaż nieco opadną. Chciałbym wiedzieć kiedy z Waszego doświadczenia, ceny spadają po okresie komunijnym ?Czyli kiedy w ogóle ten okres się kończy ? Tak przynajmniej mniej - wiecej. Bo o prognozowanie spadku czy też wzrostu wartości złotówki naturalnie nie będę Was pytał :D hehe

 

Aha i czy może pamiętacie ile kosztował jeszcze jakiś czas temu sempron 140, ddr3 1GB, samsung 500GB i asrock 785GM-LE ? Oczywiście mam na myśli najniższe ceny tych produktów, któe utrzymywały się przez pewien czas.

Edytowane przez Fish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wakacje zawsze ceny idą lekko w dół bo to okres gdzie ludzie myślą trochę o innych rzeczach. Ja bym generalnie nie czekał na wielkie obniżki bo się okazać może, że coś zacznie iść w górę.

 

Aha i czy może pamiętacie ile kosztował jeszcze jakiś czas temu sempron 140, ddr3 1GB, samsung 500GB i asrock 785GM-LE ?

 

Asrock 785GM-LE

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Sempron 140

Dołączona grafika

 

Samsung

Dołączona grafika

 

1GB DDR3

Dołączona grafika

Edytowane przez Grinch
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grinch, jak zawsze niezawodny :)

 

Kurde, ale te ceny poszły do góry, praktycznie wszystko poza dyskami zanotowało znaczny skok w gore i to w przeciągu miesiąca...

 

DDRy3 za 88zł...

Sprzęt już wybrałem:

Dysk 500GB 7200 - a jeszcze mi powiedzcie, bo są dwa modele tych dysków o prędkości 7200, czym one się właściwie różnią, cache tyle samu(16MB), wszystko takie same tylko jest chyba różnica dwóch literek na końcu modelu. Może kolor ? Kiedyś WD tak miały o ile dobrze pamiętam.

Ram 1GB - brać Goodrama DDR3 1024MB PC1333 CL9 czy kingmaxa DDR3 1024MB PC1600 CL9 ? Wstępnie kingmaxa wybrałem bo poza wyższym taktowaniem ma radiator, a roznicy w cenie nie ma.

Płyta Asrock 785GM-LE - tak z ciekawości pytam, bo jak przeglądałem ogólnie płyty to większość ma side port 128MB, zdarzają się z większa pamięcią ? Szkoda, ze nie ma hdmi, ale za taka cenę to nie mam tez czego specjalnie wymagać. Cieszy mnie, że płyta daje spore możliwości rozbudowy w kwestii cpu. USB 3.0 mają dopiero płytki na chipie 790, tak ?

Coś jeszcze na temat tej płytki możecie powiedzieć ?

Procesor tymczasowo Sempron 140, później wymieni się na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram 1GB - brać Goodrama DDR3 1024MB PC1333 CL9 czy kingmaxa DDR3 1024MB PC1600 CL9 ? Wstępnie kingmaxa wybrałem bo poza wyższym taktowaniem ma radiator, a roznicy w cenie nie ma.

 

Bierz to co będzie łątwiej sprzedać, czyli Kingmaxy ;)

 

Płyta Asrock 785GM-LE - tak z ciekawości pytam, bo jak przeglądałem ogólnie płyty to większość ma side port 128MB, zdarzają się z większa pamięcią ? Szkoda, ze nie ma hdmi, ale za taka cenę to nie mam tez czego specjalnie wymagać. Cieszy mnie, że płyta daje spore możliwości rozbudowy w kwestii cpu. USB 3.0 mają dopiero płytki na chipie 790, tak ?Coś jeszcze na temat tej płytki możecie powiedzieć ?

 

Jak napisał andrew777 Asrock 785GM-LE to AM2 - ty masz kupić: AsRock M3A785GM-LE

128MB w zupełności wystarczy - więcej z tego co mi wiadomo nikt nie montuje.

Zanim użyjesz USB3.0 to pewnie wymienisz płytę główną, ewentualnie możesz kupić coś na PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, oczywiście mam na myśli M3A785GM-LE - napisałem tak w skrócie, nie biorąc pod uwagę,że jest tez inny model ;)

Aha, czyli hd502HJ, dzięki :)

Edytowane przez Fish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci odradzam pamieci kingmaxa , prawie kazda sztuka ktora mialem nie chciala nawet dzialac z nominalnym taktowaniem.

Nie wiem czy latwiej bylo by je sprzedac , firma jest po prostu gorsza od naszego polskiego goodram'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt już zamówiony.

Razem z płytą otrzymam wszystkie neizbędne kabelki ? Sata,ata itp ?

Zasilacz mam chyba na 24 piny a płyta ma 20pinowe, w takiej sytuacji przejsciówka ? Czy można jakoś inaczej ?

Ile realmych GB ma ten samsung 500GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...