Skocz do zawartości
mazt

Uciążliwy problem z głośnikami :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dwóch dni latam po internecie w poszukiwaniu rozwiązania mego problemu, ale pomimo tego, że tematów o podobnym zagadnieniu jest mnóstwo to żaden z nich nie jest rozwiązaniem mojego kłopotu. Nie wiem po co się w to wpakowałem, ale skoro już się wpakowałem to postaram się jakoś wyjść z tego.

Kilka dni temu kupiłem zestaw głośników Genius SW-HF5.1 5050 sugerując się opiniami w internecie. Podłączyłem głośniki zgodnie z instrukcją do mojej płyty z zintegrowanym realtekiem i działały tylko dwa głośniki. Po różnych próbach i kombinacjach oraz reinstalacjach i aktualizacjach sterowników, dźwięk grał cały czas z dwóch głośników. Kupując ten sprzęt od razu nosiłem się z zamiarem dokupienie karty dźwiękowej, więc pomyślalem sobie, że skoro nie działa na Realteku to dokupie sobie używanego Creativa Audigy 2 ZS Gold. No i kupiłem w komisie za 79 zł wersje OEM. Bez oprogramowania sterowników itp. Sama karta z taśmą na Joystick i nic więcej. Podłączyłem kartę do złącza PCI, zainstalowałem najnowsze stery do tej karty pod Windows 7 i dźwięk gra ze wszystkich głośników oprócz Subwoofera. Dodam, że w Audio Console dźwięk jest nastwiony 5.1 i ładnie przechodzi test włącznie z subwooferem. Posurfowałem po necie, poczytałem i postanowiłem sprawdzić najnowszy Youp Pax, ale niestety jest dalej to samo. Jestem wściekły do czerwoności, ponieważ pieprzę się z tym ciach!em i czuje, że se nie poradzę dlatego proszę Was o pomoc.

 

Istotne informacje

 

Genius SW-HF5.1 5050

Windows 7 Ultimate z aktualizacjami

Creative Audigy 2 ZS Gold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To audigy powinno mieć opcje bass redirect ustaw ją na 80 hz i sub się odezwie. Gienki nie mają zwrotnicy w subie i bez redirecta jest pacha

 

Teraz jestem w pracy, ale nie przypominam sobie gdzieś opcji Bass Redirect. Sprawdzę to w domu.

 

Ta opcja znajduje się tu:

http://screenshooter.net/data/screens/qe5qqgalxj.jpg

 

Jeżeli masz tylko taką możliwość to ustaw w EAX Console > zakładka CMSS 3D > Stereo Surround, bo na CMSS 2 przynajmniej u mnie nie grał centralny głośnik.

 

Tak jak napisałem wcześniej, kupiłem tą kartę bez jakiegokolwiek oprogramowania. Ściągnąłem najnowsze sterowniki do karty ze strony Creative, ale one są bardzo ubogie. Mówiąc szczerze to więcej opcji miałem na swojej starej integrze co jest dla mnie co najmniej dziwne. Z oprogramowania mam tylko Creative Audio Console, Creative Media Source, Creative Alchemy oraz Creative Wave Studio. Jednym słowem nic sensownego. Skąd mogę pobrać EAX Console lub Creative Surround Mixer, bądź cały obraz płyty z oprogramowaniem działający pod Windows 7? Dodam, że gdzieś wcześniej znalazłem taki obraz, ale on był pod XP i instalka nie chciała się uruchomić. Klikając w "setup" prosiło mnie abym zlokalizował plik "*.dbd" lub coś w tym stylu...Czy ma ktoś jeszcze jakąś koncepcje?

 

Poza tym tak abstraciach!ąc od sedna tematu to czy na pewno ta karta Audigy 2 ZS trzyma poziom tak jak to piszę internauci. Wiem, że jest stara, ale na moje warunki powinna wystarczyć. Natomiast bardzo mnie zaskoczyły ubogie możliwości ustawień w sterownikach pobranych ze strony Creative, które mam na Windows 7...

Edytowane przez Rikki
Nie cytuj zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz bass redirection - te kolumny mają własną zwrotnicę pomiędzy satelitami a subwooferem.

 

A co jeżeli nie mam tej opcji, ponieważ prawdopodobnie tak jest? Czy może się tak zdarzyć? Aktualnie nie ma mnie w domu i nie mogę tego sprawdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bądź cały obraz płyty z oprogramowaniem działający pod Windows 7?

 

Coś takiego niestety nie istnieje. Karta została wycofana ze sprzedaży przed pojawieniem się w7, i płyta ze sterownikami jest tylko pod XP.

Ale możesz zainstalować te modowane sterowniki. Dzięki nim uzyskasz dodatkowo "Speaker settings" (w którym możesz ustawić wspomniany "Bass redirection") oraz Equalizer. Sam korzystam z tych sterowników w nieco starszej wersji 3,7 i jestem z nich zadowolony.

Edytowane przez kamail86
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego niestety nie istnieje. Karta została wycofana ze sprzedaży przed pojawieniem się w7, i płyta ze sterownikami jest tylko pod XP.

Ale możesz zainstalować te modowane sterowniki. Dzięki nim uzyskasz dodatkowo "Speaker settings" (w którym możesz ustawić wspomniany "Bass redirection") oraz Equalizer. Sam korzystam z tych sterowników w nieco starszej wersji 3,7 i jestem z nich zadowolony.

 

Ok. Spróbuje zrobić tak jak piszesz jak wrócę do domu. Mam nadzieje, że mi się uda... Dam znać co i jak na forum. Pozdrawiam

 

Napisz mi jeszcze tylko czy też miałeś podobny problem?

Edytowane przez mazt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wielki dzięki! Bass się odezwał. Jednak mam wrażenie, że to powinno trochę lepiej grać wszystko. Czy ktoś by zechciałby mi pomóc w skonfigurowaniu dźwięku w Windowsie 7 i w softwarze karty? Dodam, że oglądam filmy i słucham muzyki. Nie gram w gry natomiast w ogóle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jeszcze tylko czy też miałeś podobny problem?

 

Ja nie mam głośników 5.1 więc nie ;)

 

Czy ktoś by zechciałby mi pomóc w skonfigurowaniu dźwięku w Windowsie 7 i w softwarze karty?

 

To nie ma zbytnio czego konfigurować. Wyłącz wszystkie wejścia by nic nie szumiało, a na zakładce zaawansowane ustaw jakość 24-bit i 48 lub 96kHz. W Audio Console wyłącz EAXa i ustaw CMSS 3D na Stereo Surround i to powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę podać ustawienia co do filmów jakich ja używam:

 

Kodek AC3filter:

Dołączona grafika

 

5+1 bym nie ustawiał, pomimo że efekty w niektórych filmach są wręcz kinowe- czyli zachowanie realizmu rozmowy ciche a wybuchy bardzo, bardzo głośne.

Dodatkowo mam ustawiony:

Format: PCM Float

 

Oraz w odtwarzaczu KMplayer:

F2 > przetwarzanie audio > Resample/Wyjście > Głośniki: 3/2+SW; 5.1 kanałów oraz Format: 32 Bits (Float).

 

Co do odtwarzania muzyki polecam Foobar'a 2000

Edytowane przez KoVol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę podać ustawienia co do filmów jakich ja używam:

 

Kodek AC3filter:

Dołączona grafika

 

5+1 bym nie ustawiał, pomimo że efekty w niektórych filmach są wręcz kinowe- czyli zachowanie realizmu rozmowy ciche a wybuchy bardzo, bardzo głośne.

Dodatkowo mam ustawiony:

Format: PCM Float

 

Oraz w odtwarzaczu KMplayer:

F2 > przetwarzanie audio > Resample/Wyjście > Głośniki: 3/2+SW; 5.1 kanałów oraz Format: 32 Bits (Float).

 

Co do odtwarzania muzyki polecam Foobar'a 2000

 

 

Czy jeżeli zainstaluje ten Kodek AC3filter mając zainstalowany K-lite Codec Pack nie będę miał problemów z konfliktem kodeków? Czyli lepsze jest dolby surround pro logic od zwykłego 5.1 ?

 

Ponadto uważasz, iż foobar jest lepszy od winampa? Czym to się przejawia np.?

Edytowane przez mazt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...