Skocz do zawartości
Dylu

Tylko NTFS - Dlaczego??

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem sobie WD 80 GB 8 mb cache i podzielilem go na 2 partycje 10 GB i 70 GB.Na ten 10 zaistalowalem system wczesniej formatujac ja instalatorem Windy Xp na FAT 32.Po zaistalowaniu chcialem spod windowsa sformatowac ta druga partycje ( 70 GB ) ale w opcjach formatowania dostepny jest tylko NTFS...Wlaczylem Partition Magic 8 zrobilem formatowanie zaznaczajac FAT 32...zrobil to w ciagu moze 10 sec ( chyba tryb szybki ) no i juz partycja 70 ma format plikow FAT 32 ale z opcji formatowania windy nadala dostepny jest tylko NTFS i nawet jak wlacze instalator Windy i powiem mu ze chce sformatowac ta partycje pod nowy system daje mi do wyboru tylko NTFS...DLACZEGO ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 HDD Segate 60 GB i tego WD 80 GB podzielone sa oba w sumie na 5 partycji...i tylko ta jedna czyli 70 GB z WD nie ma w opcjach formatowania FAT 32 :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partycje utworzylem sobie instalatorem windy XP...po czym kazalem 10 Gb sformatowac na FAT 32 i zaistalowac winde i po wejsciu do windy w opcjach formatowania tej 70 jeszcze dziewiczej mam tylko NTFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem win 2000 (pewnie tez xp) ma ograniczenie przy robieniu partycji FAT32 do 32GB (poprawcie mnie jak zle podalem rozmiar), ale utworzone partycje fat32 powyzej tego rozmiaru odczytuje bez problemu

 

IMHO NTFS jest duzo lepszym rozwiazaniem niz FAT32... dlaczego? wiele juz o tym napisano ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem win 2000 (pewnie tez xp) ma ograniczenie przy robieniu partycji FAT32 do 32GB (poprawcie mnie jak zle podalem rozmiar), ale utworzone partycje fat32 powyzej tego rozmiaru odczytuje bez problemu

 

IMHO NTFS jest duzo lepszym rozwiazaniem niz FAT32... dlaczego? wiele juz o tym napisano ;)

Dokładnie tak. Jest takie ograniczenie. Jest ono całkiem uzasadnione bo robienie tak dużych partycji na fat32 jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiles sobie partycje w fat32 o rozmiarze 70GB, wiec utworz plik txt i napisz kilka literek, wez wlasciwosci, rozmiar pliku - kilka bajtow, rozmiar na dysku - 32KB !! a zrob tak samo tylko NTFS - 4 KB ... no comment.

W fat32 tez bedzie 4kb ale jesli partycja bedzie miala ponizej 32GB...

 

wlasnie dlatego instalator win2k/xp oraz formatowanie pod winda nie zezwala na formatowanie duzych partycji w fat32, poprostu jesli bedziesz mial duzo malych plikow to Ci sie to zbytnio nie oplaca ...

 

ja tez mam partycje 70 GB na dysk D: i wlasnie mam NTFS, a pozatym ntfs jest lepsiejszy z deka ;] ale za to win9x go nei widza :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...