Skocz do zawartości
dezke

Dobra, przewodowa myszka i klawiatura

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję jakiejś klawiatury na której dobrze by się pisało, która miałaby również użyteczne rozwiązania jeśli chodzi o ponadstandardowe przyciski. Jeśli chodzi o myszkę to całe życie używałem prostej, zwykłej myszki i nie pojęcia co z nowych modeli jest warte uwagi. Szukam czegoś z przydatnymi rozwiązaniami jeśli chodzi o przyciski funkcyjne i ogólną ergonomie. Oba przedmioty jak najbardziej mogą być przewodowe. Będą używane głównie do obróbki zdjęć i czasem do gier. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem sobie w internecie dwie pary

 

Razer Copperhead oraz LOGITECH MX518

 

Logitech RX1500 oraz A4TECH X-748K

 

 

różnica jest taka że te pierwsze są dwa razy droższe. Tak jak sobie czytam opinie to skłaniałbym się ku MX518 i jestem gotów przekroczyć tytułowe 150 pln na oba produkty. Jakie są Wasze opinie o podanych myszkach?

 

Szczerze mówiąc to już się zdecydowałem na LOGITECH MX518 i tylko jakieś poważne uwagi mogą mnie od niej odwieść. Oznacza to że wydam 140 pln czyli zostaje 10 na klawiaturę :P podnoszę ogólny budżet do 200 i zostaje pytanie:

 

 

 

Jaką klawiaturę do 60 pln polecacie ?

Edytowane przez dezke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx518 to świetna mysz, jednak nie jest to mysz bez wad: nie jest wygodna jeśli chwytasz mysz dwoma palcami z prawej strony (jeśli chwytasz mysz tylko jednym palcem z prawej to kształt jest wyśmienity) i ma dość dużą predykcję

 

pozostałe konstrukcje godne uwagi to:

 

WMO, IMO, IE niezawodne myszki wolne od predykcji ale tylko 400CPI (cena 10-120)

 

AK-47, X760 obie mają ten sam sensor 800CPI no i predykcja w prezencie ;) (cena 40-60)

 

Salmosa, Dethadder 1800CPI ten sam bdb sensor ale w DA dodatkowo da się wyłączyć predykcje, Salmosa jest niewygodna jeśli ją chwytamy dwoma palcami po prawej stronie (tak samo jak mx518) (cena 105-160)

 

 

pozostałe myszki ustępują pod względem sensora w/w, jednakże jeśli ktoś preferuje wysokie sensitivity to np kinzu xai g500 mogą być całkiem dobrym wyborem

 

 

 

jeśli chodzi o klawiaturę kup sobie cherry, dell albo ibm, będziesz raczej zadowolony ponieważ w przeciwieństwie do innych konstrukcji one działają poprawnie...

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość konkoz

Ja radzę sprzęt przystosowany bardziej dla graczy ale tobie też by bardzo przypadł bo jest wygodna. Myszka Razer Lycosa, a klawiatura to już nie wiem, klawiaturę to samemu musisz poszukać bo w klawiaturze jest za wiele elementów które mogą tobie nie pod pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie myszka wybrana, ponieważ trzymam myszkę tylko dwoma palcami, jeden na lewym przycisku drugi na prawym :)

 

 

Z klawiatur prosiłbym o polecenie konkretnych modeli.

 

źle zrozumiałeś, myszkę się trzyma po bokach nie od góry, na górze myszki kładziesz palce są konkretnie 3 sposoby jakie ludzie używają

 

1. dwa palce na przyciskach, jeden palec (kciuk) na lewym boku, dwa palce (serdeczny i mały) na prawym boku [iE, WMO, IMO, pośrednio DA, Ikari Optical, AK-47, X760]

 

2. trzy palce na przyciskach (wskazujący, środkowy{na rolce} i serdeczny), kciuk na prawej stronie myszy i mały palec na prawej stronie myszy [mx500, mx510, mx518, G500, Salmosa, Abyssus]

 

3. model pomiędzy ptk. 1 i 2 gdzie palec serdeczny jest na górze myszki ale jest nie używany

 

 

mx518 da się trzymać dwoma palcami z prawej strony ale jednak nie jest wówczas to zbyt komfortowe, dużo wygodniejsze okazać się mogą w/w myszki

 

A myszki takie jak WMO, IMO, AK-47, X760 to dość uniwersalny kształt, który daje dość dobrą wygodę niezależnie od chwytu

 

klawiatura?

KLAWIATURA CHERRY Komputery PC PS2 (1168063363) - Aukcje internetowe Allegro

KLAWIATURA DELL SK-8135 USB MULTIMEDIALNA WYPAS!! (1174460695) - Aukcje internetowe Allegro

DELL SK-8115 ! PIĘKNA ! FABRYCZNIE NOWA ! USB (1165780444) - Aukcje internetowe Allegro

Klawiatura IBM SK-8820 10szt.!! (1166702536) - Aukcje internetowe Allegro

 

Ja radzę sprzęt przystosowany bardziej dla graczy ale tobie też by bardzo przypadł bo jest wygodna. Myszka Razer Lycosa, a klawiatura to już nie wiem, klawiaturę to samemu musisz poszukać bo w klawiaturze jest za wiele elementów które mogą tobie nie pod pasować.

 

To jest klawiatura a nie myszka i to w dodatku droga i nie warta swojej ceny Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego trzymania myszki to jest jeszcze inaczej: kciuk trzyma z lewej, dwa kolejne na przyciskach, serdeczny trzyma z prawej a mały raczej leży na biurku niż trzyma myszkę więc faktycznie muszę gdzieś znaleźć tego mx518 i sprawdzić jak mi leży.

 

W gruncie rzeczy klawiatura może być i taka jak z linków Auxa, byleby się w miarę cicho pisało

Edytowane przez dezke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem kilku kandydatów:

 

LOGITECH WAVE 450 99 pln

MICROSOFT Wired 400 56 pln

MICROSOFT taka najprostsza, cicha 38 pln

 

 

podane ceny zawierają koszta przesyłki(dwie nie zawierają bo mógłbym odebrać osobiście)

Główne pytanie brzmi czy jest sens dopłacać na Logitech Wave 450 i czy właśnie te profilowania bardziej nie przeszkadzają zamiast pomagać to wtedy automatycznie zostaje tylko ta najprostsza Microsoftu? Zaś jeśli te profile i podpórka na nadgarstki faktycznie ułatwia pisanie to jest skłonny nawet nieco przepłacić dla tej wygody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AK-47, X760 obie mają ten sam sensor 800CPI no i predykcja w prezencie ;) (cena 40-60)

X-710BK też ma ten sam sensor, wiem bo rozbierałem żeby wyjąć ciężarek 18g. Prawdopodobnie wszystkie A4Tech z 2000 DPI na pudełku mają Avago ADNS-3060. Predykcja rzeczywiście jest, ale znacznie mniejsza niż w biurowych modelach np. Swop-35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-710BK też ma ten sam sensor, wiem bo rozbierałem żeby wyjąć ciężarek 18g. Prawdopodobnie wszystkie A4Tech z 2000 DPI na pudełku mają Avago ADNS-3060. Predykcja rzeczywiście jest, ale znacznie mniejsza niż w biurowych modelach np. Swop-35.

 

zgadza się, wszystkie a4tech z deklarowanym na pudełku 2000cpi mają sensor 3060 z tym że kształt siódemek nie bardzo mi odpowiada dlatego ich nie polecam, zwłaszcza nie lubię tego że po lewej stronie jest guma a po prawej nie ma, materiał powinien być taki sam po obu stronach, co jak co ale kciuk to najmocniejszy palce i bardziej ta guma jest potrzeba z prawej strony gdzie palec mały i serdeczny są dużo słabsze od kciuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze opinie o profilowanych klawiaturach(jak na przykład logitech wave 450)? W kwestii klawiatury to wiem, że chcę coś co byłoby albo na tyle płaskie że nie potrzebna byłaby przystawka na nadgarstki albo zwyczajna jednak z tą podstawką. Kilka klawiszy funkcyjnych będzie plusem. Moim aktualnym faworytem jest logitech wave 450 bo ma wygodną przystawkę i takie klawisze funkcyjne jak sobie życzę. Kosztuje dość sporo jak na przewodową klawiaturę, bo 100 pln. Jedynie nie jestem przekonany do tych falowanych klawiszy. Pisze się niby bezproblemowo(testowałem dziś w sklepie), jednak chciałbym poznać opinie innych użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze opinie o profilowanych klawiaturach(jak na przykład logitech wave 450)? W kwestii klawiatury to wiem, że chcę coś co byłoby albo na tyle płaskie że nie potrzebna byłaby przystawka na nadgarstki albo zwyczajna jednak z tą podstawką. Kilka klawiszy funkcyjnych będzie plusem. Moim aktualnym faworytem jest logitech wave 450 bo ma wygodną przystawkę i takie klawisze funkcyjne jak sobie życzę. Kosztuje dość sporo jak na przewodową klawiaturę, bo 100 pln. Jedynie nie jestem przekonany do tych falowanych klawiszy. Pisze się niby bezproblemowo(testowałem dziś w sklepie), jednak chciałbym poznać opinie innych użytkowników

 

co jak co ale pretensje o to że nikt tobie nie odpowada to raczej nie na miejscu są

 

pyzatym profesjonalne klawiatury to są filco, cherry, das, ss 6g i 7g ceny tych modeli zaczynają się od 250pln

 

jeśli przyciski dobrze chodzą na tym wave to czemu nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jak co ale pretensje o to że nikt tobie nie odpowada to raczej nie na miejscu są

 

pyzatym profesjonalne klawiatury to są filco, cherry, das, ss 6g i 7g ceny tych modeli zaczynają się od 250pln

 

jeśli przyciski dobrze chodzą na tym wave to czemu nie..

 

 

Nigdzie nie zawarłem pretensji do kogokolwiek, wskaż proszę miejsce gdzie wyrażam swoją pretensję bo trochę zdębiałem po Twoim poście. Oprócz tego nie mówię o profesjonalnych klawiaturach tylko o profilowanych.

Edytowane przez dezke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

2. trzy palce na przyciskach (wskazujący, środkowy{na rolce} i serdeczny), kciuk na prawej stronie myszy i mały palec na prawej stronie myszy [mx500, mx510, mx518, G500, Salmosa, Abyssus]

 

[...]

 

mx518 da się trzymać dwoma palcami z prawej strony ale jednak nie jest wówczas to zbyt komfortowe, dużo wygodniejsze okazać się mogą w/w myszki

 

Ojojoj... a ja mam MX510 (taki sam ksztalt jak 518) od 2003 roku (swoja droga niesmiertelna myszka.. od tamtego czasu oprocz lekko startego logo zadnych defektow, nadal bije dokladnoscia wiekszosc myszek z nizszej/sredniej polki z Logitechem wlacznie) i wlasnie zlapalem sie na tym , ze trzymam ja wg pierwszego z podanych przez Ciebie sposobow. Co lepsze sprobowalem tego "sugerowanego" wg tej listy i powiem, ze kicha :) Nie wyobrazam sobie tak trzymac tej myszki.

W ogole ten sposob jest dla mnie dziwny.. osobny "dedykowany" palec do rolki? Raczej nie uzywam na raz klawiszy myszki i rolki, wiec spokojnie obsluguje rolke palcem wskazujacym, a 3 palce na gorze myszki to juz ciasno sie robi, ktorys mogly zepchnac kolege obok i go polamac :)

Takze do autora tematu: sprawdz sam jak Ci lezy ta myszka, nie sugerowalbym sie zbytnio tymi podanymi wyzej sposobami.

 

Swoja droga planuje zmienic ja na MX518 (inny ksztalt nie wchodzi juz w gre :) ), ale tylko dlatego, ze "stara" 510 zabralbym sobie do pracy, bo mnie tamtejsze gowno (jakis low-endowy Logitech) juz zaczyna denerwowac, czesto sie gubi, jest lekka i brakuje jej precyzji. Jesli jest co najmniej tak udana jak 510 to wiem, ze nie bede zalowal ani zlotowki, a 510 mam nadzieje stuknie 10 latek (o ile znowu przeloza koniec swiata :))

Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FiDO, nic dziwnego że nie możesz się przestawić jeśli całe życie grałeś z dwoma paluchami po prawej stronie, obiektywnie rzecz ujmując na mx5xx nie ma miejsca na dwa palce po prawej stronie pod wgłębieniem mieści się tylko jeden palec, jak ktoś jest uparty to pewnie ze wciśnie tam 2 paluchy ale wygodnie to nijak nie jest

 

mały paluszek wymaga trochę gimnastyki żeby nabrał krzepy, jeśli do tej pory traktowałeś go po macoszemu ;)

 

btw. mnie się wydaje że mx510 jest nawet lepsza od mx518, więc może kup starą wersję mx518 z sensorem 1600dpi i przełóż sensor z mx510 do mx518 :D :D :D

 

 

Nigdzie nie zawarłem pretensji do kogokolwiek, wskaż proszę miejsce gdzie wyrażam swoją pretensję bo trochę zdębiałem po Twoim poście. Oprócz tego nie mówię o profesjonalnych klawiaturach tylko o profilowanych.

 

my bad, sorry man :)

 

nie wiem jak ale przeczytałem zupełnie co innego w obu przypadkach

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór zawęziłem do Logitech Wave 450 oraz Logitech Ultrax.

 

1. Jakie jest Wasze zdanie jeśli chodzi o trwałość tych klawiatur? O Wavie czytałem tylko pozytywy zaś Ultrax w wielu przypadkach zaczyna się psuć(pomijam ścieranie farby bo i tak jak coś kupię wersję czarną).

 

2. Pytanie do osób które mają za sobą przesiadkę na klawiaturę falistą, ile czasu na to trzeba? Poza tym na co dzień będę korzystał też ze standardowej klawiatury laptopa, czy wybór takiej profilowanej klawiatury nie będzie małym strzałem w kolano? Czy ktoś był w takiej sytuacji?

 

W internecie oba produkty zbierają laury za wygodę pisania więc o to już nie pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...