Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie bardzo wiem czy pisać o tym problemie tu w dziale dyski twarde, czy w wątku o przeglądarce Mozilla. Problem jest następujący. Młodszy brat bawił się komputerem ciotki i wymazał jej historię wraz z plikami tymczasowymi w przeglądarce Mozilla. Po prostu zrobił wyczyść historię przeglądania opcja wszystko. Na nieszczęście były tam ponoć strony na których bardzo ciotce zależało (historia + zawartość pozostała po przeglądaniu tychże stron).

 

I teraz pytanie zasadnicze -> czy istnieje jakakolwiek możliwość odzyskania tejże zawartości? Ewentualnie z pomocą osób zajmujących się odzyskiwaniem danych i jaki koszt byłby gdyby z czymś takim zgłosić się do takiej firmy. Niestety ale odzyskiwanie danych to dla mnie czarna magia, a póki co to jak szukam to widzę odpowiedzi że jak się skasowało zawartość Mozilli to amen w pacierzu i nie da się już tego przywrócić.

 

Także bardzo zależy mi na odpowiedzi w tej sprawie, bo jest dość napięta teraz sytuacja (ciotka jest wściekła jak diabli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem na darmowe odzyskiwanie danych jest zapisywanie loginów i haseł w notatniku (NIE, nie systemowym, papierowym !) tudzież robienie kopii zapasowej katalogu profili, który zawsze znajduje się w tym samym miejscu. Nie wiem czy takie dane da się odzyskać, szczerze powiedziawszy wątpię a cena pewnie zacznie się od 300~500pln za diagnozę + odzysk. Ciocia ma za swoje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, profile są na systemowym, dysk jest używany cały czas i z pewnością był już mielony sprawdzaniem, defragmentacją, antywirusem i pewnie jakimś odzyskiwaczem więc według mnie nie ma zbyt dużych szans.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przeglądnąć plik places.sqlite w katalogu z profilem Firefox, czyli: C:\Documents and settings\nazwa_usera\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\cośtam*.default\

 

* gdzie 'cośtam' to ciąg losowych znaków zależny od konkretnego kompa

 

Wykonaj jego podgląd lub poszukaj programu do obsługi baz danych SQLite - być moze MS Office (Excel) lub Open Office (Calc) otworzy plik poprawnie.

Jeśli nie będzie w nim nic ciekawego, to spróbuj przy pomocy programu do odzyskiwania danych (najlepiej R-Studio - bodajże 50 dolarów kosztuje) odnaleźć wszelkie wersje pliku, odzyskać je (wrzucając na inną partycję niż C!) i przeglądnąć zawartość.

 

Podobnie nie radzę czegokolwiek instalować na dysku C. Najlepiej było by podłączyć ten dysk do innego kompa, aby wykluczyć kolejne zapisy na partycji z systemem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zobaczę co się da zrobić, rzeczywiście places.sqlit przechowuje historię jak eksperymentuję na swoim. Co do wcześniejszych wypowiedzi tak, ciotka już grzebała w sieci więc plik z pewnością jest nadpisany, mimo że mówiłem aby już nic nie było robione na tym komputerze :(

 

Kurczę już nie mówię że jak było coś ważnego to się robi zakładki, albo strony zapisuje. A teraz to tylko niepotrzebny dym i kupa kłopotów.

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...