Skocz do zawartości
tocusiek

Zestaw komputerowy do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam kupic taki zestaw do kwoty max 4500zl:

 

1. CPU: Intel Core i7 930 4x2.8 GHz BOX (LGA1366, QPI 4.8, 8MB) 1084 PLN

2. Chłodzenie CPU: Scythe Mugen II Rev.B 159 PLN

3. Mobo: AsRock X58 Extreme3 /intel X58/, TripleDDR3, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX, Core i7 679 PLN

4. RAM: DDR3 A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 OC PLUS+ 390 PLN

5. Grafika: Inno3D GeForce GTX480 1.5GB DDR5/384b 2D/mH PCI-E 1493 PLN

6. HDD: Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F3 147 PLN

7. Zasilacz: ATX 600W OCZ ModXStream Pro SLI (Fan 135mm, PFC) 279 PLN

8. Obudowa: ATX Midi CoolerMaster Dominator II 692 Adv(bez zasilacza) 303 PLN

razem : 4534zl ceny ram.net.pl oraz esc.pl

 

Troche obawiam sie zasilacza ? myslalem bardziej nad Antkiem TruePower 650W lecz to kwota 470zl. Jak zamiennik do 300zl moglibyscie polecic ?

Druga sprawa to mobo. Nigdy nie mialem stycznosci z firma AsRock ale duzo osob poleca wlasnie ta plyte glowna. Biore rowniez pod uwage :

 

1.Gigabyte GA-X58A-UD3R

2.Asus P6X58D-E Intel X58 LGA1366 - tylko jak pozowli na to budzet.

 

Pamiec ram myslalem o DDR2.PL :Gskill,EVGA,Intel,Asus,Corsair - Gskill F3-12800CL7D-4GBECO (atrakcyjna cena) ale moim skromnym zdaniem pewnie nie odczuje roznicy lecz pewnie warto doplacic te 35zl :>

 

Procesor,chlodzenie ,grafika,obudowa raczej zostaje.

Prosze o ocene i doradzenie co do zasilacza , mobo i ramu.

Edytowane przez tocusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrocku to raczej zapomnij nie wiem jak teraz ale wcześniej sypały sie jak diabli pod tym socetem ,lepszym wyborem bedzie ten gigabyte.

 

w s1366 mamy do czynienia z triple channel wiec zamiast 2x2GB szukaj czegos 3x2GB np. G-skill 1333Mhz CL9

 

zasilacz jest ok

 

pamietaj zeby do mugena kupic paste AS5 bo ta w zestawie jest kiepska

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecałbym raczej kartę od radeona - hd5870. Ten GF pobiera dużo prądu, jest głośny i mocno grzeje. No i coś podejrzanie niska cena. Co do wydajności, to 480 ma przewagę, hmm... jakieś 10%, ale warto się zastanowić, nad tym radeonem. Wystarczy zobaczyć, jakie temperatury osiąga ten GF. Z dobrym chłodzeniem ~95 stopni. No i te 100W więcej poboru od 5870...

Edytowane przez mice.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrocku to raczej zapomnij nie wiem jak teraz ale wcześniej sypały sie jak diabli pod tym socetem ,lepszym wyborem bedzie ten gigabyte.

 

w s1366 mamy do czynienia z triple channel wiec zamiast 2x2GB szukaj czegos 3x2GB np. G-skill 1333Mhz CL9

 

zasilacz jest ok

 

pamietaj zeby do mugena kupic paste AS5 bo ta w zestawie jest kiepska

 

dzieki za uwage , poszukam czegos z 3x2, Asrocka sobie daruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x2 nie jest wymagane, jak zamontujesz 2x2 też będzie działało, a 6GB wykorzystasz tylko jeśli komputera będziesz używał do pracy w programach które tyle wymagają. 4GB to optymalna wartość, a przecież zawsze można dokupić ;)

 

Co do karty i zasilacza... sam procek sporo pociągnie pod obciążeniem, karta spoooro więcej, nie wiem czy 600W nie będzie pracował na granicy możliwości. No i też bym radził wybrać Radeona, GTX nie ma aż takiej przewagi by się z nim męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale radeon jest nawet drozszy niz ten model GTX480 i mniej wydajny. To moze lepiej zostane przy gtx480 i 4gb ramu a dokupie lepszy zasilacz np Antec TruePowe 650W albo OCZ Fatal1ty 750W mod

OCZ Fatal1ty 750W - zasilacz dla prawdziwego gracza? | PurePC.pl

 

Co do buty to CM 692 ma w standardzie 3 wiatraki , mam zamiar dokupic jeszcze jeden na gore i 2 na bok. Wiec mysle ze wentylacja bedzie Ok.. Sam juz nie wiem...

Z HD5870 najlepszy bylby Vapor-X ale jego cena 1700zl

Sapphire Radeon HD5870 Vapor-X 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP [11161-03-50R] - 1699zł : Esc.pl a chyba nie ma sensu dodawac 200zl do mniej wydajnej karty...

PS.

Ktory model HD5870 byscie polecili do 1500zl

Edytowane przez tocusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz 600W do tego zestawu jest idealny wystarczy mocy i zostanie zapas nawet po oc wiec nie ma sie co martwic

obudowa rownierz jest świetna poradzi sobie ze schłodzeniem tego zestawu i dobrym rozmieszczeniem podzespołowy bez problemu

co do ramu to jest s1366 wiec nie widze sensu kupowac 2x2GB skoro obsługuje triple channel a jesli juz tak chcesz zrobic to po co sie pchac w droga podstawkę lepiej s1156 i kupic np i7 860 lub wersje serverowa POLECAM Xeon 3440 to samo co i7 860 tyko tansze i do tego lepiej sie kreci osiaga niższe napiecia przy oc wiec i nizsze temperatury

co do grafiki to z mojego doświadczenia szukaj modelu na niereferencyjnym chłodzeniem i z długa gwarancja ( swietne oc "cicha praca" nizsze temperatury swietna wydajność )

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zywot 1156 sie konczy a chce kupic 1366 tylko ze wzgledu ze w przyszlosci bede mogl wsadzic cos 6rdzeniowego wiec podstawka chyba bardziej przyszlosciowa.(chyba ze sie myle to mnie poprawcie).

A jaki konkretnie model grafiki ty bys polecil ?

 

PS.

kiedy dokladnie wyjda nowe podstawki intela ?:D

Edytowane przez tocusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjda Sandy Bridge :P A tego socketu i tak raczej nie bedzie, ma byc 1155 i dwa tysiace cus tam (nie pamietam). Ale szczerze przyznam ze nie wiem dokladnie.

Swoja droga napisz do czego bedziesz uzywal tego komputera, bo za 4k mozna zlozyc setki konfiguracji dla kazdego co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tak szybko s 1156 nie skreślał biorąc pod uwagę ile razu juz ogłaszano zgon s775. ale ok jak chcesz s1366 to niech bedzie :) ( moim zdaniem 1366 umrze razem z 1156 ) - ale szybko to nie nastąpi . co do zmiany w późniejszym czasie na 6 rdzeniowca to zanim pojawi sie lub stanieje jakis procek 6 rdzeniowy w rozsądnej cenie pewnie bardziej bedzie sie oplacac kupic plyte i procka na nowym socecie wiec moim zdaniem lepiej brac to co jest teraz bardziej oplacalne a bez watpienia jesli to ma byc komp do gier internetu filmow itd to s 1156 z prockiem po oc na poziomie 4 Ghz ( moj faworyt xeon 3440 ) bedzie optymalnym rozwiązaniem a za pieniadze ktore uda sie zaoszczędzić mozna kupic dysk SSD ktory daje niesamowitego kopa sprzetowi (praca na kompie z dyskiem SSD to czysta przyjemnosc wystarczy spróbować zeby zapomniec o zwyklym HDD rewelacyjna wydajnosc systemu !!) oraz np. jakaś karte dzwiekowa bo te integry sa straszne .

 

np. intel 40 GB v-x25 na system i programy wystarczy na reszte HDD samsung F3 lub WD Black

karta dzwiekowa - xonar dx - rozklada na lopatki karty creativa w cenach sporo wyższych niz xonar a skoro komp do gier to bedzie jak znalazl

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak w sumie jest w tym co powiedziales troche prawdy. Dobra . Postawmy na 1156.Prosze o zlozenie zestawu tak do kwoty max 4500zl ani grosza wiecej.

Buda napewno CM692 no i X3440. Bez karty dzwiekowej ,nagrywarki oraz systemu.

Edytowane przez tocusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU - xeon 3440 - 820 zl

MOBO - Asus P7P55D 450 zl

RAM - G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 ECO 440zl

SSD - Intel x25-v 40 GB - 450zl

HDD - Samsung F3 - 160zl

BUDA - CoolerMaster Dominator CM 692 II Advanced Black - 300 zl

ZASILACZ - 600W OCZ ModXStream Pro SLI - 280zl

AUDIO - Xonar DX - 260zl

Chłodzenie na CPU + AS5 - Scythe Mugen II Rev.B + AS5 - 185zl

i zostaje 1300zl na grafike (5870) , komputer wypasiony bardzo wydajny idelny do gier

ceny bralem z glowy wiec moga sie troche roznic jak zabraknie kasy na GPU to zrezygnowac z xonara dx

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie czy z SSD się w 4500zł zmieścisz... do tego w ram.net.pl nie ma xeona 3440

 

narazie bez SSD nie musi byc akurat ram.net.pl jest za 850 na esc.pl

Intel Xeon X3440 /2.53GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ [bX80605X3440] - 849zł : Esc.pl

tu znalazlem lepszy ram od padanych przez was w dobrej cenie G.Skill 1600 CL7

http://www.ddr2.pl/Gskill_F3_12800CL7D_4GBECO-126.html

 

ram wolal bym 1600 i narazie 4GB

Scythe Mugen II Rev.B nie bedzie lepszy od tego Zelmana ?

Edytowane przez tocusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mugen będzie trochę lepszy. A gdybyś chciał zaoszczędzić na chłodzeniu ale nie rezygnować z wydajności to polecam SilentiumPC Fortis, jest tańszy od Zalmana i od niego wydajniejszy (lub porównywalny). Sam się zastanawiałem pomiędzy nimi i po przejrzeniu wielu testów wybrałem Fortisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mugen + AS5 jest wydajnieszy moze nie jest to jakas przepasc miedzy zalmanem ale wiadomo przy oc ( przynajmniej dla mnie kazdy stopien sie liczy ) co do ramu to znalazles dobra oferte warto jednak pamietac ze roznica miedzy 1333 a 1600 oraz w timingach jest nie odczuwalna przy normalnej pracy na kompie widać ja dopiero przy syntetykach

 

2x2GB bedzie optymalnym rozwiazaniem

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no i zapomniałem, że RAM może być dual channel

 

Ok ram ten co podalem ja 425zl G.Skill 1600 CL7 ECO.

Mugen II rev.B

mobo raczej Asus P7P55D-E lub Asus P7P55D lub Asus P7P55D Pro - jakie roznice sa zbytnio nie poczytalem jeszcze.

No i chcialbym jakis lepszy zasilacz a reszta pewnie zostanie..

 

PS.

co myslicie o tym zasilaczu ? http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=68954

http://xfxforce.com/pl/products/psu/XXX/P1-650X-NLG9.aspx

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z parametrów wygląda na dobry zasilacz. Ma odpinane kable, sprawność 85% no i wysoka moc na 12V. Kosztuje tyle co mxstream 600W, więc jakbyś chciał zaryzykować, to większego ryzyka nie ma. Nie wiadomo jak z awaryjnością tego zasilacza, a z tego co słyszałem na ram.net.pl ciężko z reklamacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze sobie pozwolę zapytać o tą pastę do Mugen II. Dlaczego Arctic Silver V? Są przecież wydajniejsze i równie tanie pasty, np. ta Zalman STG-2.

Nie znam się na chłodzeniu, oglądałem sobie tylko testy past, więc mogę się mylić co do wydajności.

Edytowane przez mice.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mugen będzie trochę lepszy.

 

Problem w tym, że jest droższy (25-30 zł), sporo większy i ma wyraźnie słabszą pastę w zestawie. Plus taki, że ma cichszy wentylator. Jak dla mnie trochę za mało tych plusów.

 

A gdybyś chciał zaoszczędzić na chłodzeniu ale nie rezygnować z wydajności to polecam SilentiumPC Fortis, jest tańszy od Zalmana i od niego wydajniejszy (lub porównywalny). Sam się zastanawiałem pomiędzy nimi i po przejrzeniu wielu testów wybrałem Fortisa.

 

Problem jest taki, że tylko 3 rurki cieplne są używane w większości podstawek (przede wszystkim S775/S1156), reszta leży odłogiem, co zmniejsza potencjalną wydajność. No i ma sporo słabszą pastę w zestawie.

 

ja jeszcze sobie pozwolę zapytać o tą pastę do Mugen II. Dlaczego Arctic Silver V? Są przecież wydajniejsze i równie tanie pasty, np. ta Zalman STG-2.

 

Obie pasty są porównywalne, ale jak napisałem - Mugena bym nie kupował, prędzej Zalmana CNPS10X Flex + wentyl na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...