Skocz do zawartości
Megabyte

FIC - tania płyta na nforce2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Skladam lasce kompa :). I nie chca wpychac jej bubla :] stwierdzilem ze bedize laska ktora ma najlepszy sprzet w okolicy :P :]. Zaczynam od plyty i praktycznie tylko tutaj potrzebuje waszej porady: ]. A w zasadzie mam tylko pare pytan bo na plyte sie juz zdecydowalem.

 

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=6674&sid=1

 

Sadze ze jak za ta cene. plyta bomba. Do tego LAN , dzwiek itd...to by nam odpadlo. Tylko ze , czy ta plyta ma jakas podnazwe? :] czy jak? Bo widze na siriusie u13 kazda z innym wyposazeniem, a wszystkie nazywaja sie tak samo. Jak to ejst? :] No a drugi pytanie, to mam zamiar jej tam wsadic mojego proca i wykrecic na tyle co u mnie, a sobie sparwic jakiegos barzdiej, krecocego sie :]. Mysle ze chyba tyle powinna pociagnac bez problemu prawda? :P Generalnie to chbya tyle...albo moze ktos ma jakas bardzo wazna uwage na temat tej plyty :]. Przerobilem cale 4 strony tego topicu i chyba powinienem byc zadowolony...znaczy ona powinna :]

 

aha mam nadzieej ze ta najtansza wresja nie potrzebuje dodatkowej wtyczki na 12v ?? bo mam zmaiar kupic zasilke fortrona 250W i on tej wtyczki nie posaida :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Skladam lasce kompa :). I nie chca wpychac jej bubla :] stwierdzilem ze bedize laska ktora ma najlepszy sprzet w okolicy :P :]. Zaczynam od plyty i praktycznie tylko tutaj potrzebuje waszej porady: ]. A w zasadzie mam tylko pare pytan bo na plyte sie juz zdecydowalem. 

 

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=6674&sid=1

 

Sadze ze jak za ta cene. plyta bomba. Do tego LAN , dzwiek itd...to by nam odpadlo. Tylko ze , czy ta plyta ma jakas podnazwe? :] czy jak? Bo widze na siriusie u13 kazda z innym wyposazeniem, a wszystkie nazywaja sie tak samo. Jak to ejst? :] No a drugi pytanie, to mam zamiar jej tam wsadic mojego proca i wykrecic na tyle co u mnie, a sobie sparwic jakiegos barzdiej, krecocego sie :]. Mysle ze chyba tyle powinna pociagnac bez problemu prawda? :P Generalnie to chbya tyle...albo moze ktos ma jakas bardzo wazna uwage na temat tej plyty :]. Przerobilem cale 4 strony tego topicu i chyba powinienem byc zadowolony...znaczy ona powinna :]

 

aha mam nadzieej ze ta najtansza wresja nie potrzebuje dodatkowej wtyczki na 12v ?? bo mam zmaiar kupic zasilke fortrona 250W i on tej wtyczki nie posaida :-/

wszystkie wersje maja podnazwe :

 

FIC au13 max : sata ,soundstorm ,firewire

FIC au13 pro : soundstorm ,firewire

FIC au13 ultra: soundstorm

ta ktora podales to wlasnie "ultra" , co do dodatkowego zasilania jezeli zasilacz nie ma dodatkowej wtyczki atx 12v kupujesz przejsciowke molex>atx12v , z wykreceniem tego proca tez nie bedzie problemu (vcore do 1,925)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok o taka odpowiedz mi chodzilo :) mam nadzieje ze w siriusie bedzie sie dalo taka przejsciowke od razu kupic :). No i mniemam ze jest ona niezbedna? :P

 

poza tym moge jej samemu zrobic taka przejsciowke :) gdzeis mam chbya nawet taka wtyczke..a jak nie to cos wymysle . Thx :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta cacy tylko mam z nia jeden problem mianowicie gdy poruszam myszka dochodza z glosnikow dziwne trzaski (glosniejsze gdy przewijam strone) Jest to o tyle dziwne ze dzieje sie to tylko wtedy :? zero trzaskow gdy slucham muzy czy gdy ogladam filmy Karta ma samodzielne przerwanie glosniki sa dobrze podlaczone na sb jest radiator

ktory byl razem z plyta +as3 czyli powinno wystarczyc Czy ktos spotkal sie z czyms takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta cacy tylko mam z nia jeden problem mianowicie gdy poruszam myszka dochodza z glosnikow dziwne trzaski (glosniejsze gdy przewijam strone)  Jest to o tyle dziwne ze dzieje sie to tylko wtedy  :?  zero trzaskow gdy slucham muzy czy gdy ogladam filmy Karta ma samodzielne przerwanie glosniki sa dobrze podlaczone na sb jest radiator  

ktory byl razem z plyta +as3 czyli powinno wystarczyc  Czy ktos spotkal sie z czyms takim?

to problem obecny w niektorych kompach niezaleznie od mobo. jak dokladnie sie wsluchasz to mozesz uslyszec jak dysk zapisuje/odczytuje cos.

 

bylo na forum. szukaj!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukalem i nic nie znalazlem

da sie cos z tym zrobic ?

slabo szukales. wlacz szukaj i wpisz 'dziwne dzwieki' zaznacz 'szukaj wszystkich slow' i powinno wyswietlic conajmniej 20 topicow. tam jest ten ktorego szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem w posiadaniu nowego biosu do FIC AU13 BETA TCC417 BIOS datowany 3/6/03. Jeszcze nie testowalem bo jestem w pracy jak ktos go chce moge wyslac na email. moj: watcher@autograf.pl ten bios pochodzi bezposrednio z support centeru fica. to nie jest zaden fake.

 

UWAGA nie jestem pewny czy jest on do wersji TFA42 mysle ze moze byc do TCC41. Czekam na potwierdzenie od FIC'a.

 

btw. Jakie macie odczyty V Battery w biosie? bo u mnie 2.66-68 na nowej :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktyzcnie , sprawdzilem sorry :). Po prostu wygldalo jak anpiecie pamieci :) a wiem ze cuda sie dzialy wczesniej z 3.3v tez wygladalo jak pamieci, w koncu nei wiem na czym sprawa stanela. U mnie jest 3.15-3.17. Czym moze grozic takie niskie napiecie? Bios bedzie sie resetowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknijcie do www.reset.strefa.pl ja tam kupiłem swoją AU13, ale też sprzedaja wysyłkowo, po 350zł za wersje podstawową (Lan+SS) w wersji 1.2 TFA42 z mostkami A1 i A3

lóknółem, zamówiłem ...czekam :)

 

swoją drogą to jakiś dziwny ten szop internetowy - nawet mejla nie kcieli, jeno telefon kontaktowy (zakładając, że nie każdy internauta ma komore nieco poroniony pomysł) i eta wsjo... dziwaczne toto :?

 

no i zupa dymna :( - w resecie czekałem 4 dni - żadnej reakcji (nawet potwierdzenia pryjęcia zamówienia, mimo, iż monitowałem o nie via mail),

potem poszedł na tapetę esc - po różnych przeprawach odesłali mi kasę (kolejne 1,5 tygodnia bez kompa) ...o mojej pipidówie nie mam, co wspominać, bo tu na nazwę FIC tylko im gały rosły :wink:

pojechałem więc do zielonej - szapoko, zamówiłem, zapłaciłem i mieli mi na nast. dzień wysłać pocztą - a jak się okazało ta płyta jest w całym regionie nieosiągalna - tak mi przynajmniej kolo z szopu wyjaśnił - no i zlądowałem z soltekiem (bez sstorm'a :() ...a miało być tak pięknie :cry:

 

 

reasumując - FIC to może i dobra płyta, ale z traką dystrybucją na polszę, to rynku niezdety nie zwojuje, nad czym ubolewam (taki mały OT, ale musiałem się gdzieś wyżalić :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro idę po tą płytkę - jakieś porady? Są jakieś lepsze/gorsze rev? Gdzieś wcześniej było że 1,2 ma 3coma na sieciówce (na stronce jest Broadcom AC101L 10/100Mbps LAN Chip)...

update:

Zmęczyłem trochę topicu - większość już wiem. Miałem zakupić najtańszą wersję płyty - ale do ieee1394 i s-ata dopłacam 70 zł a ten kontroler s-ata jest jednym z lepszych więc chyba warto.

 

Ten nowy bios coś daje - testowałeś go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...