Skocz do zawartości
galver

e-book reader

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, bardzo potrzebuję e-Readera. Początkowo najbardziej zależało mi na tym, żeby miał:

- kolorowy wyświetlacz

- nie za mały / duży

- Wi-Fi

 

Potem przejrzałem trochę ofertę i zauważyłem, że mogę wymagać więcej, tj.:

- 3G

- Odtwarzanie Audio i Video (najpopularniejsze MP3, AVI + inne)

- GPS (!)

- TouchScreen

 

Proszę, oto oferta, jaką otrzymałem:

1. JoinTech JE200 7" Color Touch LCD, Color Book eReader, JPAD - JE200

2. JoinTech JE100 7" Color Touch LCD, Color eBook Reader - JE100

3. JoinTech JAnd700 7" Color Touch LCD, WIFI, GPS,3G,Android Book eReader, JPad Series,ipad - JAnd700

4. JoinTech JWin700 7" Color Touch LCD, WIFI, GPS,Book eReader, JPad Series,ipad - JWin700

 

Z wymienionych specyfikacji sprzętu najbardziej zależy mi na: kolorowym wyświetlaczu, 3G, Wi-Fi, GPS. Wiem, że w Polsce e-Readery nie są jeszcze popularne i pewnie mało kto ma jakiekolwiek pojęcie o takim sprzęcie. Będę jednak wdzięczny za wszelkie podpowiedzi:).

Pozdrawiam,

MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kilka dni (27.08) wychodzi nowy Kindle, wersja 3g po sprowadzeniu powinna zamknac sie ponizej 800zl. E-ink 6", malutki, cieniutki, kilka tygodni bez ladowania, darmowy dostep 3g/edge/gprs (prawdopodobnie pozwoli czytania maili, blogow, wiki, pisania postow przez wbudowana przegladarke oparta na webkicie)

wiecej info

Edytowane przez forgotten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musze sie ludzic, juz kindle 2 oferowal :) http://client0.cellmaps.com/viewer.html?cov=1

 

edit: ze strony amazona nt kindle 3:

"New WebKit-Based Browser

Kindle's new web browser is based on WebKit to provide a better web browsing experience. Now it's easier than ever to find the information you're looking for right from your Kindle. Experimental web browsing is free to use over 3G or Wi-Fi. The experimental web browser is currently not available for some customers outside the U.S. Check your country."

 

po wybraniu polandii jest min takie info:

"Free Wireless: Free 3G wireless lets you download books right from your Kindle. No monthly fees, service plans, or hunting for Wi-Fi hotspots. For non-U.S. customers, there are also no additional charges for wireless delivery in or outside your home country."

oraz

"Access Wikipedia via Whispernet on the experimental web browser. Access other websites like Google via a Wi-Fi connection. Blogs can also be downloaded via a Wi-Fi connection."

zobaczymy jak juz bedzie ;)

Edytowane przez forgotten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy, ale dalej czarno-białe:). Poza tym w Polsce to wciąż faza eksperymentu. Chyba kupię teraz tego Tungstena, bo jest taniutki, a za rok, jak już będą kolorowe e-Papiery (może Adam w końcu wyjdzie), zainwestuję w coś konkretnego:). A tak btw, we Wtorek testuję iPada. Ciekawe, jak to chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej czarno-białe:)

Po co ci do ksiazek kolor :P, ale za ta cene( ponad 1k) monochrom to extrawagancja ;)

Mozesz calkiem sobie odpuscic ereadera i skierowac sa na palmtopa z duzym ekranem (i tymi bajerami, wi-fi itd).Szukaj cos na systemie windows mobile, a to pod kontem czytania ksiazek w formacie .lit, ktory co by nie mowic pieknie wyglada http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Reader

pdaclub.pl - kopania wiedzy

Edytowane przez yzihs
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor mi po to, żeby łatwiej się uczyć - to bardzo pomaga. Ale chyba masz rację, skieruję się w stronę palmtopa, a raczej Tablet PC (nie wiem, czy to już oficjalna nazwa?). Dlatego, że zależy mi też bardzo na WiFi, 3G i GPSie. I teraz powstaje pytanie: te Tablety mają raczej wolne przeglądarki - czy ktoś zna może ranking w tej sprawie? Oczywiście, mam na myśli sprzęt <=~1000zł, a nie iPada za 3k;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranking e-Reader'ów:

eBook Reader 2010 - TopTenREVIEWS

Pozycja 7.: Pandigital Novel - wg autorów, pierwszy kolorowy e-Ink.

Co Wy na to??

 

 

Już wybrałem sobie Tablet (uwzględniając polską rzeczywistość i obecny stan rzeczy):

http://allegro.pl/show_item.php?item=1198831377&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Jest najszybszy jaki znalazłem za tą cenę, no i ma wszystko czego potrzebuję (poza GPS).

Supportuje najpopularniejsze formaty Audio, Video i e-Book, ma Worda, GoogleMaps, Skype... to tak z rzeczy, które będę wykorzystywał:).

Costi, co myślisz o tym wyborze?

Edytowane przez galver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec chodzi mi o modele e book reader ktore da sie spolszczyc i jak to dziala. Pytam sie poniewaz mam okazje kupic e booka z chin ale one obsuguja tylko chinski i angielski wiec nie chce wydac kasy w ciemno a potem nie modz czytac polskich publikacji. Wiec wszzystkich megamozgow prosze o pomoc wiem ze znajdzie sie jeden ktos kto sie bedzie znal na temacie

 

spolszczenie e bookow

jakie modele sie da spolszczyc

cena i proces spolszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprzątałem burdel, który zrobiłeś.

 

Zapoznaj się z regulaminem forum oraz obsługą forum - nie trzeba zakładać nowego tematu, aby zmienić tytuł - wystarczy włączyć edycję posta!

 

IMHO nie ma sensu kupować jakiegoś wynalazku z chińskimi znakami, bo pewnie rozleci się po miesiącu i nikt gwarancji Ci nie da. Kup sprzęt znanej firmy, to będziesz miał polski i gwarancję.

 

Swoją drogą nie bardzo widzę sens spolszczenia e-booka, skoro ma on tylko otworzyć pliki - poleceń jest 5 na krzyż, a angielskiego uczą już teraz od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

 

I jak by Cię naszło na coś super taniego w stylu:

http://www.ceneo.pl/Tablety_PC;004+n700.htm

To tutaj masz opinię:

http://forum.purepc.pl/Laptopy-notebooki-urzadzenia-przenosne-f60/Tanie-tablety-t328029.html

 

Ewentualnie:

http://www.ceneo.pl/Czytniki_e-book;0112-0.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec Wszechmogacy dzieki za posprzatanie burdlu jaki sie narobil, chociaz raz ktos konkretny, kto cos robi a nie tylko gada pis bro. A co do mojej prozby to chodzi mi o to by ebook czytal polskie znaki jak se knizke sciagne, a nie zeby menu mial polskie, bo angielski to ja znam az za dobrze, a co do sprzetu to mam zaufana osobe co mi bubla nie wlepi tylko wlasnie ten problem, polskie znaki, czy sam moge to spolszczyc, jak to dziala, czy kazdy ebook bedzie czytal polska czcionke czy o co chodzi bom zielony w tym temacie wiec pls niech ze ktos pomoze. thank u from the mountain :)

 

P.S. czy mozna spolszczyc e book hanvon ??? (nie menu ale rozpoznawanie polskich czcionek :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha - o znaki chodzi, no w sumie racja. ;]

 

Trudno mi powiedzieć. Trzeba by poszukać jakichś testów lub popytać użytkowników.

 

Najfajniej by było iść samemu do sklepu z polskim ebookiem, zapakować do takiego sprzętu i zobaczyć co i jak. Przy okazji można by podotykać - sprawdzić szybkość systemu czy chociażby solidność obudowy. Tu jednak zaczyna się problem, to w mniejszych miastach ciężko znaleźć markowy sprzęt tego typu, a co dopiero chińszczyznę.

 

Może rzuć okiem w Google w celu znalezienia forum/portalu, który zajmuje się głównie ebookami - być może trafią się recenzje lub opinie użytkowników. Suche fakty w ofertach sklepów to trochę za mało w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za pomoc, co do forum ebook to o takie ciezko a szukalem dosyc sporo czasu, az natrafilem na to. A co do zakupu e book to mam znajomego w chinach i moze mi on kupic bardzo tanio takie cacko, tyle ze wiekszosc na ichnim rynku nie obsluguje polszczyzny. Co do jakosci to sa one dobre napewno. podejzewam ze sprawe wgrania polskiej czcionki trza by bylo skierowac do kogos od systemow, co sie zna na tam bo w sumie chyba od systemu zalezy czy cionka zadziala czy nie wiec jak system operacyjny pociagnie to, to skad jest ebook nie ma znaczenia, tak ja mysle ale nie wiem moge byc w bledzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz tam znajomego, to wyślij mu ebooka - może testować aż znajdzie coś, co pociągnie polskie czcionki.

 

Druga opcja to szukanie wszelkiego info na stronach producentów tego sprzętu - być może wraz ze sterownikami do kompa, są jakieś aktualizacje czy dodatki do systemu w czytniku.

 

Ostatnia opcja to sam system - jeśli jest tam jakiś bardziej popularny system (WindowsMobile?), to trzeba szukać forów o tej tematyce.

 

Generalnie po polsku pewnie nie znajdziesz wiele informacji na ten temat. Szukanie można zacząć od naszych zachodnich sąsiadów, bo oni też mają nietypowe znaki na klawiaturze. Najlepiej jednak podpatrzeć Rosjan - mają bliżej do Chin, nie mają aż tyle kasy co Niemcy (na oryginalne i drogie zabawki) i do tego nieźle potrafią kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie ma sensu kupować jakiegoś wynalazku z chińskimi znakami, bo pewnie rozleci się po miesiącu i nikt gwarancji Ci nie da. Kup sprzęt znanej firmy, to będziesz miał polski i gwarancję.

 

...

 

I jak by Cię naszło na coś super taniego w stylu:

Tablety PC do 700 - porównanie cen

To tutaj masz opinię:

Tanie tablety - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Nie pozostaje mi nic innego jak podpisać się pod słowami Ulissesa, prawdopodobnie nie warto wydawać pieniędzy na imitację iPada i najlepiej byłoby właśnie w niego zainwestować lub w Samsunga Galaxy Tab. Te urządzenia z całą pewnością spełnią Twoje wymagania zarówno jako czytnik e-booków jak i w pozostałych kwestiach. Akurat po świętach będzie doby moment żeby dołożyć trochę do czegoś lepszego.

 

A jak już jesteśmy przy czytnikach ebooków, to skąd pobieracie swoje cyfrowe książki? Możecie polecić jakieś interesujące serwisy? Ja, osobiście trafiłem ostatnio na czytelnię online www.ibuk.pl, gdzie można wypożyczyć ebooka na określony czas. Wypożyczenie wychodzi taniej niż zakup, więc mogę go z czystym sumieniem polecić, ale jestem ciekaw Waszych propozycji.

 

W końcu im więcej różnych opcji tym lepiej dla nas.

 

Pozdrawiam i wesołych świąt życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...