Skocz do zawartości
Chris1981

Jaka dobra nagrywarka DVD?

Jaką markę nagrywarki DVD byś polecił?  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. No właśnie jaką markę nagrywarki DVD byś polecił?

    • Lite-On
      0
    • Sony/NEC Optiarc
      3
    • LG
      2
    • Samsung
      10
    • Plextor
      4
    • Pioneer
      7
    • Inną
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, po kolejnej popsutej płycie DL postanowiłem pozbyć się kupionego z "braku laku" LG GH22NS50 na rzecz czegoś nowego. Proszę o rekomendacje napędów od rzeczywistych użytkowników, którzy mieli okazje testować sprzęt w praktyce. Zależy mi głównie na paleniu DL i regularnych DVD. Powinna móc czytać DVD-RAM.

 

Dzięki - Chris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer 216 BK. Mam od paru miesięcy i żadna płytka DL nie padła. Czyta też DVD-RAM. W sumie miałem już parę dobrych/gorszyvh nagrywarek CD i dwie DVD (LG, BenQ) i praktycznie w każdym wypadku nie radziły sobie za dobrze z tanimi nośnikami CD/DVD+/-R. Zdarzało się, że jakaś padła podczas wypalania. W Pioneer mi się to na razie nie zdarzyło. Ogólnie polecam jednak wypalać na sprawdzonych płytach jak Verbatim. Dłuższa żywotność nośnika i mniejsze ryzyko błędu podczas wypalania.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowoedź. Powiedz gdzie mogę ją dostać? Na Allegro i Ceneo nie widzę, generalnie mało tych Pioneer'ów. Dodam, że interesuje mnie w kolorze czarnym.

 

PIONEER DVR-216BK • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również polecam pioneera moim zdaniem najlepsza nagrywarka jaka można było kupic , jedyny problem dość dziwny to nie chciała wypalać na płytkach TDK i tyko na nich.

 

Z płytkami TDK to mój LG też ma problem, za to dobrze pali na verbatimach, esperanzach, titanumach :). Z nowych nagrywarek chyba LG też nie są złe, moja już chodzi dobre 4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może problemem nie jest nagrywarka, ale cała reszta? Od uwalonego systemu, przez stary/źle ustawiony program, na badziewnej jakości płyt skończywszy?

 

Osobiście nie robi mi różnicy logo firma na nagrywarce... o ile jest to Pioneer, Samsung lub LG. ;]

Przy czym do składanych przeze mnie zestawów wybieram zazwyczaj LG i o ile mi wiadomo, to wszystkie nadal działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta moja raz wypali raz uwali przy fixowaniu lead-out. Używam LG Burning tools 8.3 które były w komplecie. Oprogramowanie raczej nie jest winne bo czasem zapis jest OK. Co mógłbym zmineić w biosie/systemie? Nośniki mam dobre Sony, Maxell.

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze miałem nagrywarkę w kompie, to używałem darmowych programów - nie były to kombajny, lecz robiły swoje.

 

Nowsza wersja może czasami pomóc.

Możesz też poszukać opinii o nagrywarce - może nie toleruje płyt niektórych firm. Inna sprawa, że jak płyta leżała pół roku w sklepie na półce wystawiona na działanie słońca, to może się potem wysypać. Ja jak potrzebowałem dobrej płyty, to brałem Verbatim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak musiałem wymienić napęd LG, bo fabrycznie nie wspierał Windowsa 7, więcej nie zamierzam inwestować w napędy tej firmy. Poza tym GSA-H66N od zawsze miała jakiś problem z nagrywaniem DVD+/-RW niezależnie od systemu.

 

Z obecnym Samsungiem nie mam na razie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Samsungi od dłuższego czasu są polecane w zestawach Miguela, więc raczej zbierają dobre opinie.

Swojego mam ok. pół roku. Nie wiem czy nagrał łącznie 20 płytek, bo wszystko mieści mi się na dysku jeszcze. Wypaliłem kilka DL (3-4 może).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Pioneera niestety już nie dostaniesz chyba. Jedynie co znalazłem to wersje srebrne na ceneo, ale z ich dostępnością to też nie wiadomo. Bierz Samsunga SH-S223L. Znajduje się w TOP15 na Cdrinfo i jest polecany w zestawach na PurePC. Myślę, że nie pożałujesz. Ja do nagrywania płyt DVD+R DL używam tylko i wyłącznie CloneCD. Gdyż ImgBurn wywalił mi już 2 płytki. Do dziś od czasu przesiadki na CloneCD żadna DL'ka mi nie padła przy wypalaniu. Nie twierdzę, że to wina IMGBurn, ale zmiana programu przyniosła efekt. W ustawieniach CloneCD musi być włączona kalibracja mocy lasera i najlepiej wypalać z prędkości 2x.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie to samo :) CloneDVD to zupełnie co innego. Służy do tworzenia/konwersji płyt DVD-Video.

 

 

Dokładnie mi chodzi właśnie o CloneCD. Mimo, że nazwa myląca to pozwala na wypalanie płyt DVD. Również dwuwarstwowych. Mi IMGburn wywalał w różnych miejscach. Raz przy 19%, a drugi raz przy zmianie warstwy.I to dwie płytki z rzędu. Trzecią wypaliłem już w CloneCD i od tej pory zero problemów.

 

http://www.programosy.pl/program,clonecd.html

 

Nagrywaj tylko na Verbatimach DVD+R DL. Przed nagrywaniem będziesz miał opcje wyboru nagrywarki. Kliknij PPM na swojej i wybierz ustawienia. Tam zaznacz opcję "Przeprowadź kalibracje mocy lasera" i wypalaj tylko z prędkością x2 lub x2.4 ;) Jak będzie wywalać błąd to znaczy, że jednak z nagrywarką coś nie tak.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj więc Ashampoo Burning Studio. Myślałem że chcesz wypalać obraz płyty, a nie pliki MKV ;) Ja tym wypalam większe pliki na płytach DL. Jak będzie wywalać błąd za każdym razem na każdym Verbatimie DVD+R DL to faktycznie nagrywarka do wymiany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem Nero10 - przez chwilę myślałem, że problem rozwiązany bo wypaliłem do końca kilk płyt, ale tutaj zonk - płyty są nieczytelne dla tego samego napędu który je wypalił... To koniec mojej przygody z firmą LG. Napęd idzie na szrot. Wahałem się między tym Samsungiem którego polecaliście a Optiarc'iem 7264 i wziąłem to drugie gdyż wg użytkowników NewEgg (blisko setka opinii) ma dużo mniejszą awaryjność. Nie ma nic cenniejszego niż wypowiedzi około 100 prawdziwych "consumerów". Temat można zamknąć. Serdecznie dziękuję za uwagę wszystkim którzy się tu wypowiadali.

 

Pzdr Chris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem Nero10 - przez chwilę myślałem, że problem rozwiązany bo wypaliłem do końca kilk płyt, ale tutaj zonk - płyty są nieczytelne dla tego samego napędu który je wypalił... To koniec mojej przygody z firmą LG.

Pod Windows 7? Miałem to samo właśnie i dlatego zmieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows Vista Home x64.

 

Mysłałem o Asusie ale one są oparte na LiteOn'ach a te z kolei na chipach MediaTek które są odradzane na zachodnich forach, polecane są urządzenia chipem NEC. Choć mogą to być przesądy. Swoją drogą dam wam znać jak się ten Soniak będzie sprawował, ponoć daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać jak się to Sony AD-7263s sprawuje. Otóż całkiem nieżle. Szybko zaczytuje płytu bez "czkawki". Dobra korekcja błędów. Zaskoczyło mnie, że napęd rozpoznał mi kilkuletnią, zdewastowaną płytę DVD+RW która w 3 innych nagrywarkach pokazywała się jako uwalona "na ament", nawet dane były czytelne! Wypaliłem już 5 szt. Extreme DVD+R DL oraz kilka Maxelli DVD+R i jak na razie bez błędnie, a nośniki do najlepszych się nie zaliczają. Do tego ma LabelFlasha którego dziś potestuję. Jeśli ktoś ma dylemat co kupić, jak ja zaczynajac ten wątek, to polecam tę właśnie nagrywarkę.

 

Chris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio popsuł mi się mój asus drw-2014l1t i stanąłem przed wyborem nowej nagrywarki/napędu(między 80- 120zł) i zwracam się do was z prośbą o rade, co wybrać ?

Samsunga SH-223L który jest w każdym zestawie polecanym na październik? może jakiegoś asusa(ten którego mam sprawdzał się bardzo dobrze choć jest z drugiej ręki, poza tym lubię tą firmę), lub jakiś Pioneer (ktoś przede mną o jakimś wspominał)? Z góry dziękuje za pomoc:)

 

P.s w miarę możliwości prosił bym o jakieś krótkie uzasadnienie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...