Skocz do zawartości
Carolco

Pendrive zawirusowany nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy, literka napędu się pojawia kiedy podłączam pendrive ale gdy klikam na nią pojawia się komunikat "Włóż dysk do stacji dysków I" - pod literką I mam pendrive.

Zrobiłem wcześniej tak: zrestartowałem kompa z włożonym pendrive, scandisc znalazł na nim błędy i mogłem do niego wejść, kontrolka na pendrive cały czas się paliła - czyli wszystko ok, podczas robienia kopi dokumentów z pendrive na dysk, raptem kopiowanie zostało przerwane, wiem że na pendrive mam kilka złapanych virusów, pojawił się komunikat że nie może czegoś przekopiować, kontrolka zgasła, podczas podłączania pena nawet na moment się nie zapala, literka dalej jest ale nie da sięjuż nic zrobić.

Próbowałem zrestartować kompa z penem jak na początku ale scan disc sięnie załącza, próbowałem takimi programami go ożywić jak combofix itp. i nic, sformatować też się nie da, czy ktoś z Was Panowie ma jakiś pomysł co zrobić żeby ten wymienny napęd zadziałał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyskakuje po włożenie pendrivea żeby go skanować bo coś nie tak i zawsze to ignorowałem. Niestety raz go przeskanowałem i system przestał go wykrywać, albo jak już to jako nie znane urządzenie usb. Mi niestety formaty z niskiego poziomu nie pomogły, na szczęście odesłałem go do producenta i dostałem drugi nowy nadany dhlem prosto z Taiwanu, przez Chiny, Rumunie, Francje i Warszawe prosto do domu. :lol2: Wieczysta gwarancja rządzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google się popsuło? Już przy wpisywaniu "gparted" Google samo podpowiadało "livecd".

Google

 

Inna sprawa, że jak pen nawet nie mruga, to albo jest uwalony, albo gniazdo USB nie działa i pasowało by rozpocząć testowanie od podłączenia pena do innego kompa. Jak tam również nie mrugnie lub zostanie wykryty jako nieznane urządzenie, to będą schody i marne szanse na ratunek. Wtedy (jak nie masz tam ważnych danych) to najprościej wysłać sprzęt na gwarancję - o ile jeszcze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak niby można sformatować niskopoziomowo pendrive?ba jak można obecnie coś takiego zrobić z jakimkolwiek dyskiem?

coś takiego nie istnieje od lat - miały to wyłącznie stare bardzo stare dyski

 

jak pen nie świeci i system nie reaguje na jego włożenie to tak jak napisał kolega wyżej - albo wejście albo pen jest utrupiony

 

sprawdź na innym sprzecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

a jak niby można sformatować niskopoziomowo pendrive?ba jak można obecnie coś takiego zrobić z jakimkolwiek dyskiem?

coś takiego nie istnieje od lat - miały to wyłącznie stare bardzo stare dyski

Nie masz racji, nadal można wykonać low-level-format hdd. Faktem jest że BIOSy z tą opcją zgineły razem z dinozaurami ale soft jest nadal dostępny. W przypadku Flash LLF jest również możliwy, ale chociaż nazywany jest tak samo to robi zupełnie co innego i raczej nic nie może "naprawić" -> jest to głównie sposób na kompletne wykasowanie danych. Poza tym (niestety) można znaleźć soft który reklamuje się, że wykonuje LLF a faktycznie jedynie kasuje MBR i zapisuje dysk zerami na poziomie bloków - co jest swego rodzaju oszustwem. Przykładem programu który może zapisywać bezpośrednio sektory jest chociażby linuxowy hdparm (low-level: --make-bad-sector, --write-sector, --read-sector, ...).

 

Natomiast tego nieszczęsnego pędrajwa faktycznie warto by obejrzeć pod gparted, hdprmem i (linuxowym) fdiskiem - raz, że pokazują więcej, dwa - są jakieś logi z drivera USB które mogą coś powiedzieć.

 

edit: ofc hdparm nie - obsługuje on tylko urządzenia z interfejsem ATA/SATA (zaspany trochę byłem)

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...