Skocz do zawartości
jacool

Płyty Gigabyte LGA-1155 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Do X58 było wszystko OK. Biosy wychodziły regularnie i niedoróbki były błyskawicznie eliminowane.

 

Coś się zepsuło są od czasu pojawienia się P67. Myślę, że GB wypuścił sporo nowych płyt i nie wyrabia ze wsparciem.

 

Ja tam nie narzekam. Znalazłem sobie bios dla UD7, który działa stabilnie i nie ma z nim problemów.

 

Wcześniej miałem UD5 na B2 teraz UD7 na B3, od począku zero problemów...chciałbym znaleźć coś negatywnego o GB ale naprawę sa OK - cena, UD5 i UD7 mają torche przegięte ceny co do możliwosći.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie można sprawdzić cyfrowym miernikiem napięcia na płycie głównej? chodzi mi czy mogę bezpośrednio przyłożyć nóżkę do chocke albo na odwrocie pcb nóżki kondensatorka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ,nie wiem czy warto było czekać ,całe sandy bridge jest za proste ,płyty już w styczniu kręciły procka na maxa ,a vcore nawet nie mogę sprawdzić miernikiem dotykałem z 8 nóżek od spodu mobasa i nic ,albo jakieś smieszne 3.357v albo 0.01v :/ ET6 wskazuje 1.45v w rilu chyba podchodzi pod 1.49v ,do tego przekłamuje mnoznik i bclk ,100.3mhz i x48 w teście było

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod ud4 wszystko ok ,tyle ze tutaj są 2 zmiany llc ,u mnie mobo lepiej się sprawuje z offsetem niż manualem ,do więcej niż 4.7ghz trzeba już dawać ponad 1.4v ,procek nadal działa i chyba nie zapowiada się na degradacje ,zobaczymy jak na z68 będzie działać ,mam nadzieję że ud4 z68x utrzyma vcore jak na msi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to w takim razie można testować. :D

 

Taa, problem jest. Nie wejdą mi wszystkie 4 kostki Corsair Vengeance, za wysokie radiatory. Chłodzenie Archon, pierwszy slot wykluczony. Nie wiem nawet czy normalne ramki bez radiatorów by weszły.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ran walczę z takim problemem

Uruchamiam komputer trochę dłuższy czas mija do sygnału testowego niż zwykle, sygnał pojedynczy krótki czyli w teorii wszystko w porządku i restart kolejny start i reset po krótkim czasie bez sygnału i tak wkółko się restartuje od razu po włączeniu zasilania.

Mam wrażenie że to może być bios bo po czyszczeniu pamięci CMOS komputer znowu wstaje max do sygnału i zabawa zaczyna się od początku.

 

Czasem jest w stanie wstać max do Startup screen'u ale nie da się wejść ani do ustawień biosa ani do Q-Flash.

 

Jakieś pomysły?

Próbowałem czyścić CMOS na kilka sposobów, przycisk clear CMOS, wyjmowanie baterii biosu

Kable siedzą dobrze.

Komp wykrywa problem tylko gdy karta graficzna niema wpiętego dodatkowego zasilania dając odpowiedni kod dźwiękowy.

Mechanizm przywracania biosu nie łapie a nie mam pojęcia jak go wymusić ręcznie niestety info o tym nie znalazłem.

 

 

 

 

Płyta główna: Gigabyte GA-P67A-UD5-B3

Procesor: Intel Core i5 2500K

Zasilacz: Cooler Master GX 750W

Karta Graficzna: Gigabyte GTX 570

 

Bios wczoraj aktualizowany do wersji 3F działał normalnie.

Edytowane przez medive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz zasilanie i wyjmij na chwilę baterię.

A najnowwszy bios do tej płyty to F4.

Spróbuj na 1 kości ram i bez dysków.

 

PS.

Masz wątek o płytach Giga-byta. Tam pisz o swoich problemach.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie na mojej ud4 gdy uruchamiam komputer po wyłączeniu ,jest kilka restartów i dopiero wtedy się włączy tak jakby załapał i jest oki ,ale zauważyłem taką sytuacje gdy zacząłem bawić się offsetem i właczyłem c1e i eist ,jak było na sztywno nie miałem takiego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany w końcu zaskoczyło. :D dzięki za odpowiedź

 

@kuziu robiłeś jakieś OC może za małe napięcia są i dlatego ma problemy z wstawaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te płyty lubią się czasami przywieszać jak je się zbyt ostro pogoni. Pozostaje jedynie wyjąć bateryjkę. CLEAR CMOS nie wystarcza.

 

Już tak miałem kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak ,wszystko działa podłączyłem kabelki ,od spodu mobasa ,wystaje teraz gnd i v-read ,

 

offset +0.110V / LLC: Enabled

 

Linx: CPU-Z 1.464V ~ 1.476V / DMM 1.48V

 

Prime95: CPU-Z 1.452V / DMM 1.46V

 

tak działa offset ,jeszcze dziś napiszę jak działa 1.45V bios i 1.5V manualnie :) póki co jest oki ,zawyżania nie ma

 

edit:

 

Manualnie ustawione vcore 1.5v (bios)

 

Linx: CPU-Z 1.464V ~ 1.476V / DMM 1.47V - LOAD

 

system idle: 1.5v bios / cpuz 1.488v / dmm: 1.49v

 

BIOS F4 ,inni się skarżyli że mobo ma słabą kontrole ,a u mnie świetnie działa ,jednak cpuz tylko 0.01v zawyża czyli nie jest źle

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 4.5 jakieś inne napięcia ruszać, wspomniane VTT i ramki? Wszystko jest na auto. Dziwnie mi się przedstawia skalowanie tego proca, jakby czegoś innego brakowało.

 

4.2 - stock

4.5 - 1.3

4.6 - 1.35 zonk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...