Skocz do zawartości
jacool

Płyty Gigabyte LGA-1155 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja moze bez o/c ale wlasnie bede robic transplantacje z sygnaturki na H67M-UD2H-B3 i core i3, powodzenia :P

 

Cooler od I3 jest minimalistyczny...

 

EDIT: No i niestety, boot na window 7 skutkuje blue screenem, proba awaryjnego i reperacji niczym nie skutkuje.

 

Stary XP odpala sie, ale bez obslugi USB, a niestety nie mam myszy na PS2 lub przejsciowki...

Niestety mam DVD na Ide i nie mam jeszcze przejsciowki pod SATA->IDE, ma ktos jakis pomysl jak zbootowac obecny windows 7?

Wywalic wszystkie stery, wylaczyc kompletnie wszystko co sie bootuje przy starcie, odinstalowac patche? Na poczatku myslalem ze gigus gryzie sie z goodramem 1x4gb, ale chyba nie.

 

Dodatkowo probowalem odpalic sterowniki od H67 przy reperacji systemu na Win7 przez CMD, ale CMD zachowuje sie dziwnie, praktycznie jedynie komenda "dysk:" dziala, ani help, dir czy exec nie dziala... Moze potrzebuje przestawic w biosie dyski sata na tryb AHCI ? Win XP bootuje w kazdym razie, tylko bez usb :(

 

Aczkolwiek mam dziwne objawy, czasem restart na ekranie boota biosu ... I te podwojne/potrojne coldbooty heh, stare dobre czasy DFI NF2 :mur: :lol:

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast szukac przejsciowki Sata->Ide kupilem nowe DVD SH-223C za 69zl :)

Na swiezym windowsie wszystko jest OK!

 

Co niemile nie moge zrobic flasha biosa z @bios do F4, "@bios crashed and will be closed" po zaladowaniu biosa do programu :( A moj ostatni pendrive zakonczyl zywot, dziadostwa teraz robia jakich malo :P

 

Wydajnosc grafy w sandy bridge powala, sandy > E4300 + GF8500GT DDRII

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyty "X" pokazali na ostatnich targach CEBIT.

 

Trochę zmian jest. Radiatory, inny układ PCB i inne.

 

Póki co dotyczy to tylko tańszych modeli.

 

zapytalem o ta plytke po przejrzeniu tego [lab501.ro] P67X-UD3R making some damage in 2D and 3D - XtremeSystems Forums wyciagali na niej prawie 6GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich testach stanęło na 4.8GHz i ramy 2133MHz. Najnowsze biosy niestety ale nie są dobre. Wróciłem do f3h.

 

 

Też walczyłem z F4a i wróciłem do F3h, narazie najlepszy do OC pod U7-B3. No i rzeczywiście - jacekcz miałeś chyba rację, płytki z rewizji B3 + SP1 w Windows7 i procek potrzebuje troszeczkę więcej Vcore na tych samych zegarach. U mnie to przedział 0,015-0,020 Vcore, niweluję tą róznice zwiększając z 0,925 na 0,955 VCCSA (System Agent) Voltage. Największe różnice od 5.0GHz w górę. w przedziale 4.5GHz-4.8GHz, róznica marginalna w stosunku do B2 i bez SP1 - 0,05-0,010 Vcore.

Edytowane przez Szemhazej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Piwoński [ lukasz_1978@o2.pl ]

Wysłane : 4/19/2011 17:44

Pytanie : Dziekuję za informację.Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące już zupełnie innej kwestii. Czy teoretycznie możliwe byłoby wstrzymanie się z wymianą płyty do premiery Z68 i dopiero potem wymienić? oczywiście jeśli zajdzie taka potrzeba to za odpowiednią dopłata? Konkretnie to chodzi o taką wymianę z P67 na Z68?

Z tego co zdążyłem przeczytać Państwo zamierzacie zastąpić właśnie P67 chipsetem Z68,choć nie wiem ile jest w tym prawdy.

Byłbym wdzięczny za informację w tej sprawie..

 

a to ich odpowiedz na moje pytanie:

 

Witam

 

Wymiana za dopłatą nie jest możliwa - gwarantem jest sprzedawca - jedynie za jego pośrednictwem. Do dnia premiery - wprowadzenia Z68 do sprzedaży nie ma takiej możliwości - potem możliwe iż platformy P67 będą wymieniane na Z68 - sugeruję w momencie wysłania płyty na wymianę zapytać serwis o taką możliwość.

 

Pozdrawiam

 

Pomoc techniczna GIGABYTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem działać, ale nie widzę tego jakoś. :lol:

 

Na razie testuje ile pójdzie procek, tak w 4.5 ghz chcę ucelować, proca mam przebranego, ponoć 4.5 przy def v robi.

V core na AUTO wiadomo że nie, bo przy tych taktach to mi bez sensu podniesie, tak samo na NORMAL też mi podnosi wysoko. Jak ustawię na sztywno 1.2v, to nie działa wtedy dvid ( dynamiczne v core ) i w idle zmniejsza takty, ale nie zmniejsza napięcia. Jakaś rada od speców, bo ze mnie żaden oc, kręcę od święta, raz i nie ruszam. :lol2:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UD4-B3, bios F2 co razem z płytą. Pisałeś że f3 oficjalny co na stronie jest kiepski, to nie ruszałem.

 

I już problem. Napięcie dałem na sztywno, spread spectrum wył, testuję. Mnożnik 42 i ciach. Sprzęt się włącza, wentyle chodzą, potem wyłącza i znowu włącza itd/. Ekran się nie odpala, kaplica. Reset biosu i nic. Nawet nie mogę włączyć teraz.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta wstała, chyba potrzebowała odpoczynku. ;)

 

Na 42x działa, eist też działa, ale przy vcore = normal mocno podbija napięcie 1.356v z cpuz. Teraz żeby zmniejszyć napięcie, to bym musiał dvid odejmować? Chyba dobrze kombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem F3d i działam, ale jakoś koślawo to wygląda. Procek przebrany i śmiga na defie na 4.5, a u mnie 1.25v z biosu ( nie testowane linx więc pewnie jeszcze więcej trzeba będzie ) a do 4.6 to wiadrami trzeba dawać. Teraz śmiga linx, napięcie w biosie 1.33, cpu-z pokazuje 1.296.

 

Na razie jadę na 2 x 4gb, a jeszcze 2 kostki czekają. Timingi wczytane z profilu xmp. Może coś z pamiątkami nie teges. Widać za stary jestem, bo mnie to kręcenie już od jakiegoś czasu nie bawi za bardzo. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na def masz bsody? Może jednak twoja płyta jest uszkodzona? Na def to musi działać.

A może coś ze serownikami?

 

@toms83

Na początek ustaw ramy 1333 i 1.5V i obadaj proca. Później sobie ramy dostroisz.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.7GHz to pewnie PLL trzeba włączyć.

 

u mnie takie ustawienia działają.

 

Internal CPU PLL Overvoltage...........................[ Enabled

Real Time Ratio Changes In OS .........................[ Disabled

Intel® Turbo Boost Tech .............................[ Enabled

Turbo Ratio (Core 1)...................................[ Auto

Turbo Ratio (Core 2)...................................[ Auto

Turbo Ratio (Core 3)...................................[ Auto

Turbo Ratio (Core 4)...................................[ Auto

Turbo Power Limit (Watts)..............................[ 300

Turbo Current Limit (Amps).............................[ 300

CPU Cores Enabled ............................ ........[ All

CPU Multi Threading....................................[ Enabled

CPU Enhanced Halt (C1E) ...............................[ Enabled

C3/C6 State Support ...................................[ Disabled

CPU Thermal Monitor ...................................[ Disabled

CPU EIST Function .....................................[ Enabled

Bi-Directional PROCHOT ................................[ Disabled

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...