Skocz do zawartości
jacool

Płyty Gigabyte LGA-1155 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

U ła...... to już 4:34? No ładnie... 12 godzin siedziałem nad tym... płytą ;) Wdech... wydech.. wdech.. wydech.. wydech.. WYDEEECHH....

 

@jacekcz

 

Ustawienia w biosie były ok (bazując na Jak podkręcić procesor - Poradnik | PurePC.pl i wątku). Mam wrażenie, że wykorzystałem każdą mozliwą kombinację kluczowych ustawień i....

 

NO! ...i poszło! Hehe. Dzięki za podpowiedź z tym F3h - wyszedłem z błędnego założenia, że najświeższy bios producenta powinien być najlepszy... ;) Przy dokładnie tym samym konfigu po wrzuceniu F3h w main i second jest tak jak mówiłeś - 4.8 full stable na 1.45V (1.4 nie sprawdzałem), a 5.0 od 1.475V ale jak już wiadomo problemem jest zbyt wysoki vcore, a może nie tyle vcore co temperatura przy tym napięciu. Po ustawieniu koligacji, przy dwóch rdzeniach na max w orthosie łapie już 82st - więc odpuściłem test kolejnych. Screen.

 

Dzisiejsze boje kończę wynikiem 1:0 dla mnie, f*ck... ostatnim razem tyle przeprawy przy OC miałem z Venice na An8-Ultra, a podobno OC Sandy jest banalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore trochę wysokie jak na 4.8GHz. Ustaw LLC na level 1 wtedy będzie minimalny vdrop.

 

Mam tak ustawione. Tak jak pisałem - nowe kombinacje poszczególnych opcji nie dają żadnego efektu. Widocznie mój krzem nie pochodzi ze środka wafla ;) A pierw myślałem, że te z "K" są selekcjonowane na poziomie produkcji.

 

Edit. Ustawiłem wszystko tak jak Ty - bez zmian.

Edytowane przez Public 3nemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie coś zabłysło ,w końcu 1600mhz i cl8 :D vtt i system agent pomogło ,trochę duże v ale działa.

 

wysokie temperatury ,ostatnio dni są gorące :D

 

Dołączona grafika

 

 

edit:

 

na dniach będzie 2600k L104A424,zobaczymy co z tego będzie :P

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak ustawione. Tak jak pisałem - nowe kombinacje poszczególnych opcji nie dają żadnego efektu. Widocznie mój krzem nie pochodzi ze środka wafla ;) A pierw myślałem, że te z "K" są selekcjonowane na poziomie produkcji.

 

Edit. Ustawiłem wszystko tak jak Ty - bez zmian.

 

A może ramy ograniczają?. Spróbuj obadać proca na 1333 albo na 2 kościach. Ramy można później dostaroić.

16GB może wymagać pewnych korekt napięć w stosunku do tego co ja mam.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko do posiadaczy UD7 i 2 kart grafiki - jak rozwiązać problem z temperaturami w slotach x16-x16 ?

U mnie jest to masakra i ok 25*C różnicy miedzy grafikami.

Aktualnie mam grafiki w x16 i dolnym x8, ale to nie jest rozwiązanie, a nawet dodatkowy problem ze stratą wydajności (i to sporo bo testowałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L104A424 jest w miarę oki, na start ustawiłem offset +0.85v i 4.9ghz działa ,spróbuję to skorygować do 1.4v ,na innym mobo musiałbym zapodać ok 1.38v pod 4.9ghz ,ale to jest gigabyte :D

 

Dołączona grafika

 

na wieczór max oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przy takich pamięciach na auto powinno śmigać dobrze ,to nie są 2133mhz i cl7 żeby dawać takie v.

 

edit:

 

płyta coś słabo prowadzi tego procka coraz więcej v muszę dać żeby było stabilnie

 

procek działa z mnoznikiem x55 ale przy starcie windy dostaje bsoda ,niby za mało v ale 1.65v to prawie limit mobasa

 

na x54 coś drgnęło http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1869560

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie by stykło 5ghz do renderingu w sam raz ,na ud4 ciężko będzie ,poczekać do jutra może nowego mobasa załapie

 

edit:

 

po zresetowaniu biosu ,jakoś tam idzie z oc ,ale vcore dziwnie reaguje ,offset +0.85v

 

ponad 100 pasów ,póki co stabilnie :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na GB nie jest aż tak źle ,ale biorąc pod uwagę zapotrzebowanie płyty na vcore ,potencjał procka się marnuje ,około 0.5v więcej zawsze jest potrzebne do stabilnej pracy.na wtorek będzie asus p8z68-v na nim spróbuje coś ciekawego pokazać ,chociaż nie wiem jak temperatury ,mój Genesis średnio się zachowuje z podkręconym 2600K ,mam wentylatory ustawione z 800RPM każdy ,jest cicho ,wieje średnio ,HT w cpu daje dodatkowe 'C widzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 0.05V. tak czy inaczej nie wierzę w aż taką dużą różnicę.

Jakieś dowody? Pomiary DMM?Płytę zawsze zmeinić można ale ja bym cudów nie oczekiwał.

 

 

Wg tego testu OC jest porównywalne.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

******Gigabyte GA-P67A-UD4 Discussion Thread****** - Page 26

 

 

A little bit testing 24/7 settings on my 5666MHz chip.

 

On MIVE it needed 1.35v for 4700MHz but on UD4 it needs 1.4v.

 

 

LLC Enabled

PLL OV Auto (disabled)

 

vCORE = 1.4v

VTT = 1.02v

VCSSA = 0.920v

u mnie jest taka sama sytuacja ,msi potrzebowało sporo mniej do stabilnej pracy z 2500k :)

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam oczekuję spadek ok. 0.04V porównuję msi do gb teraz ,na obrazku widać 1.37v z tym że w biosie 1.4v manualnie ustawione ,na asusie 1.35v :) ,więcej info podam we wtorek na temat vcore asusa względem gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...