Skocz do zawartości
Pablor

Chieftec HPC-360-202 i temperatura przy wylaczonym kompie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nabylem niedawno obudowe z takim wlasnie zasilaczem i zaobserwowalem jego dziwne zachowanie.

Podczas gdy komputer jest wylaczony, zasilacz jest wyjatkowo cieply. Temperatura obodowy zasilacza w miejscu "nad" zrodlem ciepla jakim jest jeden z dwoch radiatorow (ten krotszy) wynosi 45'C. Sam radiator jest na tyle cieply, ze po rozkreceniu zasilacza nie mozna go dotknac, bo parzy. Dzisiaj sprobuje zrobic dokladny jego pomiar, bo wezme sonde z pracy.

Podczas pracy komputera obudowa zasilacza ma okolo 34'C co raczej jest dobrym wynikiem, ale martwi mnie to, ze podczas gdy komputer jest wylaczony, zasilacz tak bardzo sie nagrzewa.

Jezeli ktos ma taki zasilacz, prosilbym o info, w sumie szkoda by bylo spalic nowe P4.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakcie gdy komputer jest wylaczony zasilacz pracuje caly czas i podaje na plyte napiecie +5V STB. Poniewaz wtedy nie ma zadnego przeplywu powietrza to po pewnym czasie radiator osiaga wysoka temp. Jak wlaczysz kompa to rusza wiatrak i nieco schladza caly bajzel w srodku. Jezeli nie chcesz aby tak bylo to odlaczaj kompa od sieci np. przy pomocy wylacznika z tylu zasilacza lub przy pomocy listwy zasilajacej z wylacznikiem, wtedu mozesz rowniez inne urzadzenia za jednym zamachem wylaczac. Nie beda wtedy pobieraly zadnego pradu i nie powiekszaly rachunku za prad :)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakcie gdy komputer jest wylaczony zasilacz pracuje caly czas i podaje na plyte napiecie +5V STB. Poniewaz wtedy nie ma zadnego przeplywu powietrza to po pewnym czasie radiator osiaga wysoka temp. Jak wlaczysz kompa to rusza wiatrak i nieco schladza caly bajzel w srodku. Jezeli nie chcesz aby tak bylo to odlaczaj kompa od sieci np. przy pomocy wylacznika z tylu zasilacza lub przy pomocy listwy zasilajacej z wylacznikiem, wtedu mozesz rowniez inne urzadzenia za jednym zamachem wylaczac. Nie beda wtedy pobieraly zadnego pradu i  nie powiekszaly rachunku za prad :)

Pozdro

Dexter

Tak to wiem, zasiacz ATX pracuje non-stop a +5V STB = StandBy, czyli napiecie podtrzymujace, stad tez mala obciazalnosc tegoz napiepiacia.

Natomiast mialem kilka zasilaczy, miedzy innymi Aztech-a 300W, Feel-a 300W z NoiseKiller, pozniej Samsung-a 250W (o dziwo potrafi uciagnac A2000+ i R9700), jeszcze AOpen ATX-300GT i zaden z nich tak bardzo sie nie grzal, stad moje obawy.

Natomiast, jezeli jest to normalne u Chieftec-a, ze sie grzeje, to moge spac spokojnie :D

 

BTW, listwy nie stosuje, bo mam UPS-a :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze mam taki zasilacz. Rowniez sie grzeje :) Sadze, ze odpowiedz Dextera wyjasnia wszystko. Ja swoj wylaczam na noc i tyle :)

Hmmm a mi sie nie chce wylaczac na noc, jak sie spali to sie wymieni :D

 

Pozdro dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki CHIEFTEC HPC-360-202 P4 360W kosztuje u mnie w miescie w sklepie jakies 180 zl .. czy za te cene opłaca sie go ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> czy cos innegobyscie polecali? Z temp przy wylaczaniu u mnie nie bylo by problemu bo ja nie wylaczam :D pozatym cichy ten zasilacz? bo w sumie to najbardzij mi obecnie halasuje wentyl w zasiłce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeczytaj w moim napisie co mam :) tyle ze jakbym pchnal swojego durona za jakies 80 zl to by mi spokojnie starczylo na antka 1700 i teraz mam dylemta czy brac zasilke? czy kupic proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale wiecie, że ten chieftec z tematu ma 1 wentyl i pasywne PFC a ten dual fan ma aktywne PFC. Nie wiem, co to za róznica. Mógłby ktoś zapodać linka z porównaniem zasiłem z aktywnym i pasywnym PFC"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak troche offtopicowo :D

 

Mam zamiar nabyc z ranca (zamowic 1-2 dni czekania) Chiefteca MD 01BD ale mniejsza z tym.

Chodzi mi o to czy kupujac obudowe dostaje te 4 wiatraki w srodku lub wiatrak w panelu bocznym ???

Bo ja juz qfa w koncu nie wiem wszedzie pisza co innego a do Niemiec nie bede dzwonil. Znowu niefajne by bylo kupic bude za 450 zl a tam zonk. Prosil bym o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak troche offtopicowo :D

 

Mam zamiar nabyc z ranca (zamowic 1-2 dni czekania) Chiefteca MD 01BD ale mniejsza z tym.

Chodzi mi o to czy kupujac obudowe dostaje te 4 wiatraki w srodku lub wiatrak w panelu bocznym ???

Bo ja juz qfa w koncu nie wiem wszedzie pisza co innego a do Niemiec nie bede dzwonil. Znowu niefajne by bylo kupic bude za 450 zl a tam zonk. Prosil bym o pomoc.

Ja kupilem model DX-01B-D w pewnej hurtowni w Katowicach, ale zadnych wentylkow nie dostalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.arena-chieftec.com/?page=produc...d=1&language=uk

 

Why should you choose this series:easy installation of HDD by loose box 90 mm fan at the back side door handle for the opening of the side part optional fan for HDD 80 mm fan at the front

 

Chiftec.pl

Hi-Fi Black

DX-01-BD

Model obudowy - ATX MIDDLE TOWERWymiary: 473 x 205 x 522 mmNapędy: 4x5.25"FDD+ 2x3.5"FDD, 4x3.5"HDD wew.[color=red]Opcja: 4 x 80 mm wentylatory.Opcja: wentylator w bocznym panelu.[/color]Waga=13 Kgs (z zasilaczem).Zasilacz 360W.ZOBACZ WNĘTRZE OBUDOWYCena: 435 zl

 

 

ta no to zajebiscie ze tak powiem jak w tej budzie naprawde niema tych wentylkow to co ma znaczyc opcjonalnie 4 X 80 mm lub wentyl w panelu bocznym ;/ K..... coraz mniej mi sie to podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już taki z 1,5 miesiąca i jest lekko ciepły - nie grzeje się aż tak jak Pablora. Podobny efekt był w zasilaczach L&C 235W - miałem takie dwa i oba działały przez kilka lat.

Chieftec daje bardzo dobre napięcia - bije na głowę Hunt Keya 350W, którego wcześniej miałem i jest cichutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już taki z 1,5 miesiąca i jest lekko ciepły - nie grzeje się aż tak jak Pablora. Podobny efekt był w zasilaczach L&C 235W - miałem takie dwa i oba działały przez kilka lat.

Chieftec daje bardzo dobre napięcia - bije na głowę Hunt Keya 350W, którego wcześniej miałem i jest cichutki.

Hmmm z tymi napieciami, to u mnie w Biosie plyta nie pokazuje, a w SiSoft Sandra wyglada to tak:

 

Voltage Sensor(s)

CPU Core Voltage : 1.55V

Aux Voltage : 2.56V

+3.3V Voltage : 3.36V

+5V Voltage : 4.25V

+12V Voltage : 11.73V

-12V Voltage : -9.40V

-5V Voltage : -4.80V

Standby Voltage : 3.39V

Battery Voltage : 4.08V

 

nie wiem czy jest sie czym cieszyc, bo na AOpenie mialem lepsze, a dokladnie na AOpenie z nalepka ModeCom-a ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym na swojej gufnianej zasilcena 5v zobaczy 4.25 to by trafila do smietnika i tyle dziwne bardzo ze takie marne te napiecia masz moze zasilka walnieta bo widze ze zdania sa podzielone co do tego grzania sie :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym na swojej gufnianej zasilcena 5v zobaczy 4.25 to by trafila do smietnika i tyle dziwne bardzo ze takie marne te napiecia masz moze zasilka walnieta bo widze ze zdania sa podzielone co do tego grzania sie :idea:

No i wlasnie, dzieki Tobie ruszylem du.. i wygrzebalem miernik, wprawdzie analogowy, bo cyfre zostawilem w robocie, ale w koncu ten tez mierzy. No i sprawdzilem +5V i +12V i miernik pokazal rowniutkie +5V i rowniutkie +12V, wiec chyba w tym miejscu mozna zaczac nowy topic "jakosc ukladow pomiarowych i ich skalibrowanie na roznych plytach glownych"

 

jak latwo sie domyslec ten na mojej plycie glownej (patrz opis) jest wyjatkowo ch... dlatego tez w BIOSie nie pokazuje napiec, a tylko napisy "OK" :-) BTW ciekawe do jakich wartosci musialoby spac napiecie, zeby pokazal cos innego, a moze po prostu te "OK" sa ustawione na stale :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys mial 4.25 to bys sobie nie popracowal za bardzo...

Mi kiedys na Codegenie jak spadalo do 4.5 to dysk sie wylaczal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie trzyma srednio tak na poziomie 4.75 .. ale w mbm pokazuje mi czasem LOW 4.65 :o.

Zmieniam zasiłke w miare szybko. Myślalem o Chieftec HPC-360-202 PASSIVE PFC własnie ... pozatym co to ejst to pfc ?

 

p.s: Hi Fido :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...