Skocz do zawartości
Zwolas

i5 760 czy i5 2500k i jaka plyta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcę wymienić procesor na któryś z tytułu. Nie bardzo wiem jaka jest miedzy nimi różnica, w różnych serwisach różnie piszą. W cenie nie ma wielkiej różnicy wiec już się pogubiłem. Jaką płytę pod nie kupić, MSI, DFI, Asus czy może Gigabyte. Dodam, że powinna mieć predyspozycje do OC.

Jak wygląda sprawa z pamięciami? Aktualnie mam 800MHz. Z tego co wyczytałem i5 może pracować z pamięciami 800MHz, ale pewności nie mam, a jak może czy mocno będą spowalniać procek.

Jak wygląda sprawa zasilacza potrzebny jest mocniejszy, czy ten wystarczy?

 

Moja specyfikacja:

Intel core 2 duo E8400

Gigabyte EP31-DS3L

Geil 2x2GB 800Mhz

HIS HD5850

Segate 500 GB

DVD-ROM

Tagan TG600-33II

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Zwolas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz jest oczywista jesli chodzi o CPU czyli tylko i wylacznie 2500K - swietne oc na poziomie 4,7 Ghz a przy 760 jest to 4 Ghz oraz nowe procki SB srednio zegar w zegar sa wydajniejsze od starszej generacji o 12 %

 

a co do plyty napisz ile masz na nia pieniedzy

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2500K jest droższy - ceny zaczynają się od 900 zł , do tego mało dostępny na razie , podobnie z płytami .

 

I5 760 jest tańszy - 700-800 zł za procek .

 

I5 SB jest szybszy , do tego ma lepsze OC ; ale kosztuje zauważalnie więcej .

 

Warto dołożyć do 2500K .

 

Ram tak czy siak musisz wymienić na DDR3 , S11xx/1366 nie obsługują DDR2 .

 

Z tym 800 mhz to pewno chodzi ci o DDR3 1 600 mhz , to nie to samo co DDR2 800 mhz pracujące w rzeczywistości na 400 mhz .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyłączę się do tych, którzy polecają 2500K. Bardzo przyjemny procesor, nawet niedzielny overclocker zrobi spokojnie 4,5 - 4,7. Wygląda na to, że procesor nie wymaga cudów od płyty, ale jeśli Ci się spieszy to pewnie będziesz musiał brać co dają, czyli na razie GA-P67A-UD4 albo P8P67/PRO albo coś MSI. Dostępność poszczególnych modeli to na razie loteria. W każdym razie bez wydania około 600 zł się nie obędzie. Z tego co widzę wielu ludzi dużo sobie obiecuje po płycie ASRocka, którą wspomniał andrew, ale nie widziałem jeszcze, żeby się tu ktoś na forum chwalił takim zestawem więc pewnie dostępność tych płyt jest na razie wirtualna. Procek kupisz za niewiele ponad 800zł, a w pamięci rzeczywiście będziesz musiał zainwestować, ale tu też nie potrzebujesz cudów, dobrze jest chyba tylko kupić coś na napięcia do 1,5. Takie np. GoodRamy 1333 CL9 u mnie się sprawdzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...