Skocz do zawartości
andrew777

Fifa 12

Rekomendowane odpowiedzi

EA Sports szykuje nam kolejny symulator piłki nożnej. Jak zwykle, składy i statystyki to nie jedyna rzecz, która ulegnie zmianie.

 

Mówi się, że w życiu pewne są tylko: śmierć i podatki. Do tej listy niemalże na ślepo można by dopisać ukazujące się co roku gry sportowe od EA. Małymi krokami twórcy serii dodają kolejne usprawnienia, zapewniając sobie tym samym profity z "jeszcze lepszych części".

 

David Rutter z kanadyjskiego studia Electronic Arts zdradza pierwsze szczegóły na temat rozwoju serii wraz z przygotowaniami FIFA 12.

 

W poprzedniej części dodano rozwiązanie Personality Plus, które pozwoliło przełożyć charakterystyczne cechy gry poszczególnych znanych piłkarzy do ich elektronicznych odpowiedników. Mimo to, system wymaga jeszcze pewnych usprawnień. Sztuczna inteligencja drużyny nie zawsze potrafi w pełni wykorzystać specyficzne warunki fizyczne gwiazd. Dla przykładu, mając wysokiego Petera Croucha w zespole, podający do niego zawodnik nie potrafi zdecydować się na wysoką piłkę wiedząc, że odbiorca wygra ewentualny pojedynek główkowy. To ma się zmienić, dzięki czemu indywidualne zdolności będą jeszcze bardziej cenne.

 

Do tego cała rozgrywka ma zostać przyspieszona. Nie będziemy już musieli czekać na ustawienie się poszczególnych zawodników przy wykonywania rzutu z autu. Podobnie wykonawcy rzutu wolnego będą znacznie szybciej wybierani. Nie dość, że gra będzie toczyła się płynniej, to przy tym z większą dawką realizmu.

 

Miejmy nadzieję, że EA nie pokazało jeszcze wszystkiego, co nas czeka w nowej części FIFA. Jeśli zapowiadane nowinki to tylko wierzchołek góry lodowej, kolejna odsłona serii jeszcze bardziej zwiększy dystans jakościowy, który dzieli ją od Pro Evolution Soccer.

 

Usprawnienia w FIFA 12. Benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, składy i statystyki to nie jedyna rzecz, która ulegnie zmianie.

Ktoś tu zapomniał o latach 2004-2007 ? :lol:

 

A tak serio, co sam bym chętnie zobaczył w nowej odsłonie - proporcje (sam nie wiem jak to nazwać) boiska, pole karne od początków "nextgenowej" fify jakieś takie małe mi się wydaje. Strzały z dystansu mimo poprawy w 11 dalej nie mają tej odpowiedniej mocy, stare pro mi się marzy ;). A z takich około-growych spraw - replaye (raz to durne zapisywanie i 5 slotów, dwa - Konami dużo lepsze zrobiło ;)) i oprawa meczu - jeszcze dużo roboty przed programistami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze punkty z prezentacji Rutter-a w Vancouver (źródło CDA) :

 

  • jednym z najważniejszych elementów tegorocznej odsłony będzie system Impact Engine. Będzie on śledził i określał kontakt fizyczny pomiędzy zawodnikami (uwzględniając m.in. takie części ciała, jak biodra, czy kolana);
  • śledzone będą także tę części ciała gracza, które zostały uszkodzone w trakcie meczu. Ponadto tym razem kontuzjowany będzie mógł zostać również piłkarz nie będący przy piłce, jeśli będzie zbyt zmęczony;
  • w FIFIE 12 ulepszone zostaną podania, które dzięki systemowi AI Vision Game mają być jeszcze bardziej realistyczne. Jeśli spróbujemy podać do zawodnika nie znajdującego się w polu naszego widzenia, wówczas szansa na to, że piłka trafi do adresata będzie znacznie mniejsza. EA ma nadzieję, że skończy się „podawanie na ślepo”;
  • system Personality Plus zostanie ulepszony i będzie miał jeszcze większy wpływ na poszczególnych zawodników;
  • sztuczna inteligencja piłkarzy ma być „bardziej ludzka”, a każdy gracz ma działać stosownie – mniej lub bardziej – do jego prawdziwych możliwości. Przykładem jest sytuacja, kiedy jeden z piłkarzy widząc nadbiegającego w jego kierunku Fabregasa z piłką zachowa się nieco ostrożniej;
  • na boisku znaleźć mają się trzy nowe obszary, w tym ławka trenerska;
  • pojawi się nowy, krótki drybling, który będziemy mogli wykonać lewą gałką;
  • w grze znajdzie się nowa kamera, umiejscowiona bliżej murawy;
  • oczywiście nie zabraknie także nowych, bardziej ergonomicznych menusów.
Dla PeCetowców najlepsza wiadomość to już oficjalnie Rutter jest producentem Fify 12 na PC-ta, zatem na 100% będzie identyczna jak na konsolach. Zapowiada się wyśmienicie. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić lepszego systemu kolizji niż z 11-stki, a patrząc na zapowiedzi to ma być sporo lepszy.

 

EDIT: wolałem wkleić tekst z CDA :)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie, grafika jest fajna już w 11 a w 12 zapowiada się jeszcze lepsza (oświetlenie) i w końcu porządna kamera będzie ;) Te fotki z tej kamery do bólu przypominają graficznie PES2011 z czego bardzo się cieszę.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EA Sports ujawniło, co znajdziemy w wersji demonstracyjnej tegorocznej edycji serii FIFA, która w ręce graczy trafi we wrześniu. Sześć klubów, jeden stadion i trzyminutowe połowy...

 

Drużyny, jakie EA Sports wybrało do dema, to kolejno Barcelona, Arsenal, Manchester City, Marseille, Borussia Dortmund oraz AC Milan. Dostępna będzie arena Etihad Stadium (czyli stadion Manchesteru City). Mecze rozgrywane w wersji demonstracyjnej trwać będą sześć minut - po trzy minuty na każdą połowę spotkania.

 

Demo ukaże się 13 września na PC, PS3 i Xboksie 360. Kim zagracie?

•• Znamy zawartość dema FIFY 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagralem dopiero 2 mecze ale już mogę napisac ze jest sto razy lepiej niż w 2011. Pdoba mi sie ten nowy taktyczny drybling i gra w obronie. Widac że rozgrywka jest wolniejsza i można konstruować fajne akcje. Grafika (wszystko na full) także lepsza niż w 11. Strzały nareszcie trochę czuć , a rzuty karne to mistrzostwo świata jak dla mnie. To narazie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że czas podpiąć pada : ) - ściąga się...

 

 

edit:

 

...ściągnęło się. Zainstalowałem... ale coś nie działa / : Odpala się, widać 'planszę' ; ) z logo FIFA 12, coś tam system 'myśli' i crash do pulpitu, bez żadnego komunikatu z błędem, tylko w folderze gry tworzy się 'dump' błędu. Spróbuję zainstalować jeszcze raz...

 

 

edit(2):

 

...i nie działa - kombinuję i nic / :

 

 

edit(3):

 

Ściągam wersję NA (North America), chociaż wątpię, by to coś zmieniło, ale... zobaczymy ; )

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zainstalować Dema bez odinstalowywania 11?

 

"Nie działa Ci demo FIFA 12? Wywal FIFA 11 z dysku"

 

|AKTUALIZACJA| Okazuje się, że na PC możemy zagrać w demo FIFA 12 bez konieczności odinstalowania 11. Aby tego dokonać należy otworzyć Notatnik i wkleić następującą treść:

 

REGEDIT4

 

-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\UserData\S-1-5-18\Products\1DC6AEF331AE7EC47AE47AA4A4A0B7C5 (ten ciąg wpisujemy w nawiasie kwadratowym)

 

Taki dokument zapisujemy tytułem demofix.reg, następnie uruchamiamy utworzony przed chwilą plik i możemy już spokojnie zainstalować demo FIFA 12, jak i dalej grać w FIFA 11 (dzięki Mufli i ukash07) |KONIEC AKTUALIZACJI|

Edytowane przez metal
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chociaż wg tej instrukcji nie chciało zadziałać. Sprawdziłem jeszcze w linku z gram.pl (w komentarzach też jest) i też nic. Z kolejnego komentarza wszedłem na forum EA i po wykonaniu tamtej instrukcji (a przecież są identyczne) udało się odpalić instalator. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po.ebalo ich do reszty. Gra z podlaczonymi padami sie w ogole nie wlacza... takze delikatny fail z ich strony. Pogralem standardowo na klawie i juz wiem ze kolejny sezon spedze przy fifie. Pes moze stanac w kacie twarza do sciany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...