Skocz do zawartości
andrew777

Fifa 12

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pomóżcie. Kumpel mi wyskoczył z tematem tego typu: mam 400zł, zrób mi modern. kompa na tyle żeby Fifa12 poszła. Uwielbiam takie przypadki :D

 

Najgorsze że max dla jego mobo to e2140/60. A z tego co widzę to chyba za słabo trochę będzie. Warto próbować czy będzie to kasa w błoto? (w tych 400zł ma wejść jeszcze gpu i psu więc....masakra ;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo założyłbym temat w odpowiednim dziale, bo choć płynność w Fifie jest celem to temat mało o grze traktujący. Zacznijmy od podania całej konfiguracji i konkretnej, ale ważnej decyzji - używki wchodzą w grę? Jeśli tak to źle nie jest (ale dalej nie mamy configu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo ja na 8800gs (a przeciez duzej przepasci wydajnosciowej miedzy 8600 nie ma), dualcore 3,2GHz mam pelna plynnosc. Moze w deszcz jest troche mniej klatek ale nadal jest plynnie.

 

Dobre wieści. Na full detalach? I na jakiej rozdzielczości?

 

Koledzy z lekka offtopem polecę. Na czym gracie, bo brat dzwonił, że mu na lapku nie idzie, a chwilowo nie pomogę bo w pracy jest (ano, też chce łapać 2k za granie). C2Q Penryn 2.33 GHz i HD 3650, więc sprzęt wiekowy, ale z tego co widzę to na 6800 ludzie grają nawet, a oficjalne co strona to inne.

 

Brat gra bez problemu na Dual Core E2180 (@3.0Ghz) + 2GB 800Mhz DDR2 + 8500GT 512DDR2 (nic lepszego nie dało się wtedy (wrzesień 2008) wziąć, by zmieścić się w budżecie) na średnich i rozdziałce bodajże 1280 (na 1680 czasem się przymuliło), ale jemu to nie przeszkadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem kilka spotkań w trybie kariery z WG (Wirtualną Gwiazdą). O ile sama gra jest faktycznie bardziej dopieszczona niż poprzednia część, to jednak Jedenasta miała ciekawszy tryb WG - tu od razu startujesz w pierwszym składzie i grasz. W 11 zaczynało się w drugiej drużynie, można było zostać kapitanem, awansowało się do pierwszej, interesowała się Tobą reprezentacja (dwie drużyny). I te cele stawiane przed każdym meczem. Brakuje mi tego.

W 12 za to dużo łatwiej zalicza mi się wyzwania.

 

W każdym razie minus za zdegradowanie trybu WG i jeszcze się zastanowię co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam idzie granie ? Ja oczywiście na legendary i omg jest mega trudno w defensywie, obrona jest bardzo nieskuteczna, trudno odebrać przeciwnikowi piłkę. Cały czas gram w tym nowym trybie obrony, przestawienie na "legacy" czyli to co było w 11 nic nie daje, dalej odebranie gały jest bardzo trudne, słaby presing jeśli chodzi o przywołanego pomocnika, w zasadzie to nie potrafi żadnej piłki odebrać. :D

Nie wiem może pobawić się trochę "cpu game customisation" bo póki co jest hardcore. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę z pracy to podam swoje slidersy. Podstawa to manipulowanie wszystkimi z grupy Positioning np. zmniejszenie Positioning: Marking (Increases/decreases how tightly the defenders mark their opponents) oraz zwiększenie Pass Error ~75. Ustawiłem sobie jeszcze Power Bar na 60 bo na 50 za wolno się napełnia i te przyzwyczajenia z PES-a.

 

Proponuję jeszcze sprawdzić BROTHERS HD GFX PATCH ma w sobie settings.lua i enbseries ztweakowany pod fife. Naprawdę mimo zwiększonego nasycenia kolorów (niektórym może się nie podobać) to wyglada to super, zwłaszcza oświetlenie i murawa.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram (nie śmiać się) na zawodowcu już 2 sezon i wygrywam raczej wszystko - choć tu muszę napisać że niekiedy komputerowi załącza się jakiś skrypt i są mecze że bramkarz CPU broni normalnie wszystko a moji piłkarze mają poprzestawiane celowniki i mecze w ten sposob kończą się remisem (co dziwne zazwyczaj są to słabsze zespoły). Ponadto sędziowie rzadko gwiżdzą i pokazują kartki. Pozatym gierka jest super i niedługo zacznę grać na poziomie "Klasa Światowa'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Gram na PS3. Nie mogę zagrać online ze znajomym. W lidze online gram normalnie, tylko jak chce mecz towarzyski online (przez gre niestandardową tak samo) z kumpelm to ładuje się i zrywa połączenie. Czy ktoś z was wie co to może być?

 

I wyświetla mi, że mam średnie zabezpieczenie firewall, jak zmienić te ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę z pracy to podam swoje slidersy. Podstawa to manipulowanie wszystkimi z grupy Positioning np. zmniejszenie Positioning: Marking (Increases/decreases how tightly the defenders mark their opponents) oraz zwiększenie Pass Error ~75. Ustawiłem sobie jeszcze Power Bar na 60 bo na 50 za wolno się napełnia i te przyzwyczajenia z PES-a.

 

Proponuję jeszcze sprawdzić BROTHERS HD GFX PATCH ma w sobie settings.lua i enbseries ztweakowany pod fife. Naprawdę mimo zwiększonego nasycenia kolorów (niektórym może się nie podobać) to wyglada to super, zwłaszcza oświetlenie i murawa.

 

Z chęcią skorzystam z Twoich slidersów, czekam na upload. ;>

Btw jest już jakiś "camera patch" ?

 

Kurcze ten gfx patch wywala mi grę do windy zaraz po "runeju". ;<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest enbseries, czyli memory hack, więc pewnie wywala Ci się bo masz jakiś softcik do grafy, który też jest niczym innym jak memory hack-iem. Dla kart ATI jest np radeonpro i jak go używam (żeby np stworzyć sobie profile pod grę z ustawieniami grafiki) to o enbseries mogę zapomnieć. Spróbuj, powinno pomóc.

 

Jeśli chodzi o sliders-y to moje są in-progress cały czas, także musisz jeszcze poczekać:). Testowałem już dużo, także innych osób np z evo-web i powiem, że jedne z nich sprawują się wyśmienicie:

 

User/CPU Game Customization

---------------

Sprint Speed - 50/50

Acceleration - 50/50

Shot Error - 50/45

Pass Error - 70/75

Shot Speed - 50/50

Pass Speed - 60/60

Injury Frequency - 95/95

Injury Severity - 50/60

Goalkeeper Ability - 50/50

Positioning:Marking - 60/60

Positioning:Run Frequency - 80/70

Positioning: Line Height - 45/45

Positioning: Line Length - 50/50

Positioning: Line Width - 50/50

Positioning: Fullback Positioning - 80/70

Power Bar - 60

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie gram sezonu. Po drugie to nie moje ustawienia. Po trzecie, wytłumaczenie osoby, która ustawiła tak wysoko "Injury Frequency":

 

I've raised my injury setting sliders significantly now as I don't feel there are enough injuries on the previous 80 for occurrence, I'm now trialling 95/95 for occurrence and 50/60 for severity with the AI having severity slightly higher as they don't seem to be getting enough injuries anyways, what I'm hoping to end up with is something like 3-4 players injured at any one time and at least one of them being long term (2 months or more) I think that's a reasonably accurate reflection of what teams usually go through, scrolling through the injury list for the AI teams they probably average something like 1.5 injured players per team with a good mix of longer and medium term injuries in there.

 

So far this season I've had I think 3 long term injuries (2x3 months and 1x2 months) and about 5 or 6 shorter term (3-14 days) all but 2 injuries were during a match and 1 of the long term injuries was a training one.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram już na legendzie i jest na tyle ciężko że zmieniłem parę opcji komputera.

Bramkarzy obniżylem na 45 (w końcu bronią normalnie a nie jak cyborgi)

niecelność strzałów i podań zwiększylem na 60 (dobijalo mnie to że komputer robi jedną akcje i gol)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---

 

Wyszedł FIFA 12 Total Camera Patch

 

Co do slidersów to domyślnie są tak mega zaniżone, że szok. Zawodnicy mają problem z trafieniem w światło bramki, w ogóle nie wystawiają się do podań w alejki, są mega ospali. I teraz spory dylemat, na jakie wartości to poustawiać, żeby to miało ręce i nogi. W 11 nie było tego problemu, wg. mnie poziom był idealnie zbalansowany, wgranie hybrid gameplay to już w ogóle było mistrzostwo. Niby można podciągnać slidersy np. trafianie w bramkę, ale wtedy zwykła "szmata" kopnięta po ziemi kończy się golem, dziwnie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"26 kwietnia w polskich sklepach oficjalnie zadebiutuje pudełkowa wersja UEFA Euro 2012 na PC, ale już teraz wiele z nich oferuje ją w sprzedaży. Warto nadmienić, że w środku takiego egzemplarza nie znajdziemy płyty z grą, a jedynie kod umożliwiający pobranie rozszerzenia z Internetu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mavic.team

Siema. Czy to prawda, że dodatek EURO 2012 nie ma wszystkich nazwisk gdyż EA poskąpiło hajsu na licencję???

Edytowane przez mavic.team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mavic.team

No to trochę kijowo. Nie dość, że trzeba mieć podstawkę to jeszcze taki numer.Polska rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci - jak oceniacie Fife 12 po prawie roku obecnosci na rynku? Bo ja gram sobie tryb kariery, bedac w domu, odcietym od netu i szczerze mowiac momentami to nic tylko rece zalamywac...

 

- 90% losowych wybic 'na pale' jakie robi komputer ze swojego pola karnego trafia precyzyjnie do napastnika i w jakis 70% robi sie kontra

- gracze pokroju Matriego czy jakies inne no'namy nawalaja ruletami w moim polu karnym na porzadku dziennym

- w 80% pierwszy strzal kompa na bramke to gol

- totalnie zwalony system wytrzymalnosci graczy w trybie kariery, Casillas nie jest w stanie zagrac trzech meczy pod rzad

- obroncy rywala w magiczny sposob dostaja przyspieszenia na ostatnich 2m i akrobatycznie potrafia wybic nawet najciezsze pilki

- i pewnie cos jeszcze bym wymyslil...

 

Ktos ma podobne odczucia, czy ja po prostu jakis nieogar jestem? ;)

 

W pale mi sie nie miesci, jak mozna miec takie fundusze, takie stado ludzi do robienia tego, i nie potrafic zrobic choc wzglednie sensownej sztucznej inteligencji w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

12 to moja pierwsza FIFA od 10 lat, i dobrze pamiętam że 2000 i 2002 mi dawały sto razy więcej frajdy. Tutaj jest co najwyżej ok. Tylko że singiel to kompletna porażka, AI to dno. Trzeba grać w multi, tylko jeszcze trzeba umieć.

 

Swoją drogą to gram na konsoli, nie wiem czy wersja PC jest taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie system slidersów to fail, wolałem jak było wszystko ustawione z automatu jak w fifie 11, bo tutaj na prawdę ciężko znaleźć jakiś kompomis. To co jest ustawione domyślnie 50/50 to nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...