Skocz do zawartości
Ziober

Vcore w BIOSie, a Vcore realne...

Rekomendowane odpowiedzi

gdy ustawię w BIOSie Vcore=1,7 vcore realne ma 1,66-1,68v, a czasami nawet 1,65 jak jest u was???

Z płyt w którymi się spotkałem:

Przy 1,75 było:

od 1,78 (na shuttle ak31) przez 1,8 (na moim abicie) do 1,86 na solteku (kt266)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadze, ze to wina zasilacza ktory podaje mniejsze napiecie 5V, a proc ciagnie z tego zapiecia. tak mialem a starym zasialczu. obecnie Vcore tez jest nizsze niz 1.75 (jest 1.73) bo napiecie 5V mam 4.87V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadze, ze to wina zasilacza ktory podaje mniejsze napiecie 5V, a proc ciagnie z tego zapiecia. tak mialem a starym zasialczu. obecnie Vcore tez jest nizsze niz 1.75 (jest 1.73) bo napiecie 5V mam 4.87V

To wina płyty nei zasilacza. Ten Soltek co pisałem miał Rubikona który w stresie zamiast 5 dawał 4,57V a na procku wciąż ponad 0,1V było więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadze, ze to wina zasilacza ktory podaje mniejsze napiecie 5V, a proc ciagnie z tego zapiecia. tak mialem a starym zasialczu. obecnie Vcore tez jest nizsze niz 1.75 (jest 1.73) bo napiecie 5V mam 4.87V

Zasiłka odpada, mam chiefteca420w 8)

na +5v mam 5,06-5,08v

 

moze cos jest nie tak z małą wtyczka zasilania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyty zawyzaja/zanizaja, normalka  8) 

Zawsze mozesz sobie dac wieksze/mniejsze Vcore.

a nieprawda np.: na a7v8x dla palomino bylo min 1.75v (czyli naprawde 1.81) wiec nizszego za bardzo nie szlo zapodac a mobo zawyzala o ponad 0.1v 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym w biosie ustawił zamiast 1.60.V - 1.575V(mam taką możliwość), czy to nie zaszkodzi procowi?

Czy spadnie mi temperatura w stresie???? :?:

 

Jak już pisałem wczeniej temp w stresie mam 68 stopni :cry: (pi... box :evil: ), a bios pokazuje 1.63V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w biosie 1,6 a realnie 1,632-1,648 zasilacz 230W.

 

Nie ma roznicy jaki procek.

Na 1700+ bylo tyle a teraz mam 11,5X180 na tym samym Vcore.

 

Jak już pisałem wczeniej temp w stresie mam 68 stopni :cry: (pi... box :evil: ), a bios pokazuje 1.63V

Oz kuwa czlowieku ty kreciles ten procesor czy masz standardowo 68C na procku 1700+. Bo jak masz taka temperature to proponuje

 

Jesli to wynik na nie kreconym procku.

1. Wyjac bude z szafy.

2. Otworzyc bude.

3. Oziebic pomieszczenie ewentualnie wyniesc kompa z kuchni do pokoju.

4. Walnac paste bo pewnie nie ma.

5. Jak nic nie pomoze to sprzedac procka.

 

Jesli to wynik na kreconym procku.

1. Zkrecic procka troche.

2. Wyjac bude z szafy.

3. Otworzyc bude.

4. Oziebic pomieszczenie ewentualnie wyniesc kompa z kuchni do pokoju.

5. Walnac paste nowa.

6. Zmienic cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w biosie 1,6 a realnie 1,632-1,648 zasilacz 230W.

 

 

Oz kuwa czlowieku ty kreciles ten procesor czy masz standardowo 68C na procku 1700+. Bo jak masz taka temperature to proponuje

Sorki walnąłem się w liczbach 58 stopni ( w stresie) przy otwartej budzie- 60 stopni przy zamkniętej:!: .Na niekręconym procku :!: , wersja box(pasta byłą nałożona od początku).

Nigdy nie kręciłem procka - mam go jakiś miesiąc :!:

Po starcie ma różnie - ale np przy pracy w Wordzie 45-48 stopni na procku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w biosie 1,6 a realnie 1,632-1,648 zasilacz 230W.

 

 

Oz kuwa czlowieku ty kreciles ten procesor czy masz standardowo 68C na procku 1700+. Bo jak masz taka temperature to proponuje

Sorki walnąłem się w liczbach 58 stopni ( w stresie) przy otwartej budzie- 60 stopni przy zamkniętej:!: .Na niekręconym procku :!: , wersja box(pasta byłą nałożona od początku).

Nigdy nie kręciłem procka - mam go jakiś miesiąc :!:

Po starcie ma różnie - ale np przy pracy w Wordzie 45-48 stopni na procku

jak masz coolerka boxowego, to pewno nanim jest ten biały glut, co ma symulowac paste termoprzewodzonca, weś zdejmij ostroznie coolerka, zeskrob te świnstwo posmaruj dobra pastą efekt, murowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w biosie 1,6 a realnie 1,632-1,648 zasilacz 230W.

 

 

Oz kuwa czlowieku ty kreciles ten procesor czy masz standardowo 68C na procku 1700+. Bo jak masz taka temperature to proponuje

Sorki walnąłem się w liczbach 58 stopni ( w stresie) przy otwartej budzie- 60 stopni przy zamkniętej:!: .Na niekręconym procku :!: , wersja box(pasta byłą nałożona od początku).

Nigdy nie kręciłem procka - mam go jakiś miesiąc :!:

Po starcie ma różnie - ale np przy pracy w Wordzie 45-48 stopni na procku

jak masz coolerka boxowego, to pewno nanim jest ten biały glut, co ma symulowac paste termoprzewodzonca, weś zdejmij ostroznie coolerka, zeskrob te świnstwo posmaruj dobra pastą efekt, murowany

Czasem glut jest rozowy, ale to nie zmienia faktu ze robi on za izolator i powoduje grzanie sie procow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w biosie 1,6 a realnie 1,632-1,648 zasilacz 230W.

 

 

Oz kuwa czlowieku ty kreciles ten procesor czy masz standardowo 68C na procku 1700+. Bo jak masz taka temperature to proponuje

Sorki walnąłem się w liczbach 58 stopni ( w stresie) przy otwartej budzie- 60 stopni przy zamkniętej:!: .Na niekręconym procku :!: , wersja box(pasta byłą nałożona od początku).

Nigdy nie kręciłem procka - mam go jakiś miesiąc :!:

Po starcie ma różnie - ale np przy pracy w Wordzie 45-48 stopni na procku

jak masz coolerka boxowego, to pewno nanim jest ten biały glut, co ma symulowac paste termoprzewodzonca, weś zdejmij ostroznie coolerka, zeskrob te świnstwo posmaruj dobra pastą efekt, murowany

Czasem glut jest rozowy, ale to nie zmienia faktu ze robi on za izolator i powoduje grzanie sie procow.

rozowy glut na ChromeORB spelnial dobrze swoje zadanie z duronem,nie izoluje on poniewaz rozplywa sie na boki

jego wada jest niemozliwosc powtornego uzycia (temp duzo wzrosla)

ale zdrapanie go i nalozenie pasty nie poprawilo temp wzgledem pierwszego zalozenia radiatora

poprostu zdjecie radiatora powoduje koniecznosc pozbycia sie gluta

 

glut na chipsetach to wielka pomylka,nie moze sie wtedy rozejsc i stwaza warstwe izolacyjna miedzy coolerem ,a chipsetem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do MoBo podpiete 2 wtyczki - tradycyjną ATX i jescze 4-pinową pod p4 moze to coś zawala???

 

gdy ustawiłem w BIOSie 1,9v miałem 1,84-1,86v, a czasami 1,82v 8O 8O 8O :?: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

jak masz coolerka boxowego, to pewno nanim jest ten biały glut, co ma symulowac paste termoprzewodzonca, weś zdejmij ostroznie coolerka, zeskrob te świnstwo posmaruj dobra pastą efekt, murowany

Dzięki, już miałem kupować jakiegoś Volkano itp... - jak to tylko sprawa pasty, to ufff :P , rzeczywiście jest tam taki biały glut :( : , radiator Al :?: tez ma pewnie wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bardziej wina płyty układ diagnostyczny nigdy nie będzie pokazywał poprawnych wyników choć napięcie proca jest zawsze takie same.Tranzystory na płycie gł. zawsze dają takie same napięcie niezależnie od płyty i zasilacza.U mnie na k7s6a mam o 0.3 v wyżej a na płycie od starszego o 0.2v niższe ,a temperatura powina być inna ,na dwóch płytach a jest taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym w biosie ustawił zamiast 1.60.V - 1.575V(mam taką możliwość), czy to nie zaszkodzi procowi?

Czy spadnie mi temperatura w stresie???? :?: 

 

Jak już pisałem wczeniej temp w stresie mam 68 stopni :cry: (pi... box :evil: ), a bios pokazuje 1.63V

jak dasz nizsze napiecie, a procek bedzie dalej stabilny to spoko, temp. tez spadnie a prockowi taka operacja na bank nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...