Skocz do zawartości
kisiel96

Kontroler PCI...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Intel Core i5-2500K

AsRock P67 PRO3

GoodRam 2x2GB 1333MHz CL9

Samsung 500GB 7200rpm F3

Seasonic M12II-520 520W

A4Tech EVO XGame Set

4world PCI => ATA133

 

Dziś w końcu dostałem procesor... Poskładałem kompa i... Gdy się włącza pojawia się logo Asrocka na sekundę, nawet krócej i wyświetla się czarny ekran z myślnikiem migającym w prawym górnym rogu...

Wyjąłem kontroler IDE z gniazda PCI - komp ruszył bez problemu (mogłem wejść do BIOSu). Włożyłem z powrotem kontroler i nie podpiąłem nic do niego - nie działało...

Niestety nie mam do niego żadnej instrukcji czy czegoś innego...

4world PCI => ATA133 (4x) [05330] - 35zł : Esc.pl - oto sprawca problemów...

 

O co może chodzić?

 

Edit: Na stronie producenta ( http://www.4world.pl/categories/product/43/369 ) jest napisane, że nie ma możliwości bootowania systemu.

Czy to możliwe, że powodem może być fakt, iż jeszcze nie mam zainstalowanego systemu i sterowników?

Edit2:

Dołączona grafika

Po prawej stronie są 2 "bolce"... Ktoś wie po co one są?

Edytowane przez kisiel96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wyświetla ekran na płycie?Raczej dziwne o ile nawet nie masz dysków do nich podłączonych, czy może masz?

Stery by może miały znaczenie jak byś już system postawił a nie przy post screenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przekładać go do innych gniazd PCI? Wykrywanie gniazd/urządzeń (jeśli taka opcja w biosie jest) włączyłeś? Próbowałeś z podłączonym Samsungiem czy bez? Ja taki ekran (migająca kreska na czarnym tle) miałem, gdy dysk IDE nie był podłączony. Możliwe, że w biosie masz opcje wykrywania dysku za pomocą różnych trybów : AHCI / IDE i coś się gryzie. Pokombinuj przy wyjętym kontrolerze, a potem wepnij i sprawdź.

 

Rozumiem, że przeznaczanie ma być takie : Samsung na system + dyski IDE jako magazyny

 

Najlepiej jakbyś zainstalował system na Samsungu. Wg mnie kontroler powinien być wykryty w systemie (jako jakieś tam urządzenie, pewnie sterów nie znajdzie ;)), przy bootscreenie raczej nie.

 

Model urządzenia to SY-ATA8212-2R.

Opis produktu i drajwery

Edytowane przez Snups

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dooobra... Zapomniałem dodać o wyświetlaczy... Kod błędu: 0xB2 - Legancy Option ROM Initialization (cokolwiek to znaczy). Tryby za jakieś 30 min spróbuje przestawić - teraz usiłuję zainstalować Windowsa 7 z pendrive :) A co do przeznaczenia: ze starego dysku portrzebuje zgrać tylko dane oraz pod IDE mam nagrywarkę... Aczkolwiek już wiem, że systemu z niej nie zainstaluję... PCI różne sprawdzałem. A czarny ekran był z dyskiem i nagrywarką oraz bez (sam kontroler).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jeśli chcesz zostawić nagrywarkę to zostaje kupno innego pci>ide albo przejściówka ide>sata ale nie wiem jak się to sprawuje.

Kod to : zainicjowano zapis ROM (opcja) chociaż sam nie wiem co to. Mi Pro3 na Vertexie postawiło jakąś partycje więc może przez ten kontroler Bios wariował ale to tylko moje dywagacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z prostym tłumaczeniem ang.->pol.? ;)

 

W wolnym tłumaczeniu BIOS płyty próbuje wczytywać BIOS kontrolera w celu bootowania z dysków przez niego podłączonych - a że kontroler takowego bootwania nie obsługuje (z tego co piszesz), to stoi w miejscu.

 

Odłącz więc kontroler, wejdź do BIOS i wyłącz możliwość bootwania z innych kontrolerów niż tych na płycie. Wyłącz też inne opcje, które mogą oznaczać użycie karty na PCI jako urządzenia startowego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz więc kontroler, wejdź do BIOS i wyłącz możliwość bootwania z innych kontrolerów niż tych na płycie. Wyłącz też inne opcje, które mogą oznaczać użycie karty na PCI jako urządzenia startowego.

 

Tia... A gdzie tych opcji szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...