Skocz do zawartości
michalkat23

Monitor do filmów i gier, do 1000PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zastanawiam się nad kupnem monitora(22-24 cale, czyli jakiś większy) mam do wydania 1000 złotych, przeglądałem co nie co internet ale różne dziwne rzeczy znajduję i zniechęca mnie to do wydania kasy teraz.

 

Czy ktoś może kupował niedawno monitor i mi coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być dobry wybór LG IPS236V-kompromis między kątami widzenia a i pograć można,sam się chyba zdecyduję na niego bo już się zastanawiam 2 tygodnie nad kupnem i już zgłupiałem tyle się naczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość logistyk

Witajcie, zastanawiam się nad kupnem monitora(22-24 cale, czyli jakiś większy) mam do wydania 1000 złotych, przeglądałem co nie co internet ale różne dziwne rzeczy znajduję i zniechęca mnie to do wydania kasy teraz.

 

Czy ktoś może kupował niedawno monitor i mi coś podpowie?

 

Podaj więcej szczegółów ... Czy to ma być podświetlenie LED? Jakie ma mieć dodatkowe złącza? itp.

Edytowane przez logistyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 24'' w benqu to jakaś ściema? ma w specyfikacji napisane 21,5 przekątną ekranu?? ten LG W2486L-PF fajne wygląda.

 

czy różnica pomiędzy 2ms, a 5ms jest zauważalna?

 

dodatkowe złącza, dobrze aby było złącze HDMI, ale to nie konieczność. Monitor ma być duży i wypasiony 8).

 

Czy ma być led? nie wiem, rozumiem led to jest jakiś lepszy lcd?

Edytowane przez michalkat23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalkat23, ostatnio miałem podobny "problem" i ostatecznie zdecydowałem się na - Dell U2311H [recenzja FlatPanelsHD, recenzja TFT Central].

 

W przyklejonym temacie o monitorach 23-24" wyraziłem swoją entuzjastyczna opinię o nim i ją podtrzymuję, choć trochę szkoda tej lewej strony [głównie lewy dolny róg], ciemniejszej/'zimniejszej' od prawej, no ale ten typ tak ma jak widać po recenzjach, gdyby nie to, to byłbym zadowolony w 100%, a tak pozostaje mi tylko 90 :D : )

 

No, także radzę zwrócić uwagę przy ostatecznym wyborze na tego Dell'a - powinien to być "Good DEaLL!" : )

 

 

 

LED to podświetlanie matrycy monitora. Daje lepszy obraz i o wiele mniejsze zużycie prądu.

 

Teoretycznie - a na pewno nie Samsung BX2331 [2 sztuki, 2 identycznie dziadowskie sztuki] [ ; który mnie skutecznie zniechęcił do LED'ów, choć zdaję sobie sprawę z tego, że możliwe iż LED LED'owi nierówny, ale niestety jak na razie nie mogę tego potwierdzić własnym doświadczeniem : )

 

 

Swoją drogą, podział monitorów na LED i LCD jest 'zajebisty' :D :wink:

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy różnica pomiędzy 2ms, a 5ms jest zauważalna?

 

 

 

Nie jest. Zresztą jest to marketingowa bzdura typowa dla tej klasy cenowej, żaden z tych monitorów nie ma takiego czasu reakcji, w rzeczywistości jest on o wiele większy, a dzięki "sprytnym" ukrywaniu metod pomiaru pixel persistence, i reakcji biel-czerń-biel czas ten jest zaniżony.

 

LED to podświetlanie matrycy monitora. Daje lepszy obraz i o wiele mniejsze zużycie prądu.

Podświetlenie LED daje gorszy obraz, przede wszystkim ze względu na fatalną temperaturę barwową, i małą gęstość punktów podświetlenia w tańszych monitorach. Jednak w tej klasie jest to mało istotne. Natomiast bierze mniej prądu i jest mniej podatny na starzenie się.

Edytowane przez Yaevinn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED to podświetlanie matrycy monitora. Daje lepszy obraz i o wiele mniejsze zużycie prądu.

 

Dla czego LED Twoim zdaniem daje niby lepszy obraz? (co konkretnie jest lepsze wzgl. CCFL?)

 

Podświetlenie LED daje gorszy obraz, przede wszystkim ze względu na fatalną temperaturę barwową,

 

Tego potwierdzić nie mogę, ... nie słyszałem by przy "białych" LED nie dało się osiągnąć okolic 6500K (bez korekcji matrycą) - ale może jest coś czego nie wiem ;)

 

ps. RGB LED byłoby super ... czyli ustawianie temp. barwowej samym podświetleniem (nie spada dzięki temu kontrast przy korekcji i nie powstaje banding nawet przy 8 bit elektronice ... gamut też się nie przycina)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten dell ma czas reakcji 8ms, a między 5ms a 8ms jest różnica? jeżeli go polecasz w 90% procentach to ja nie wiem co mam o tym sądzić :D!!! Ciekawe obrotowe rozwiązanie.

 

A właśnie, zapomniałem, że rozdzielczość jest ważna, chciałbym, aby monitor wyciągał 1920x1080.

 

Co to jest temperatura barwowa?

 

Szczerze mówiąc, myślałem, że nie znajdę takiego tego monitora do 1000zl, ale nie jest tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten dell ma czas reakcji 8ms, a między 5ms a 8ms jest różnica?

 

Na te podane czasy specjalnie nie patrz ... a najlepiej w ogóle ;) ... już więcej mówią zdjęcia z jakiegoś testu (wykonane tym samym aparatem, przy tych samych nastawach, tego samego poruszającego się obrazu).

 

 

Co to jest temperatura barwowa?

 

Zimne kolorki/ciepłe kolorki.

 

Ustalono standard na 6500K (powiedzmy że biały w tedy jest biały, a nie niebieski lub czerwony ... do tej temp. obrabia się fotki na www i filmy choćby blu-ray w studiach masteringowych ) ... czyli monitor z temp. barwową 4800K wyświetla nienaturalnie ciepłe kolory, a monitor 9500K nienaturalnie zimne.

 

Problem z określeniem temp. barwowej jest na bardzo nieliniowych monitorach (może być tak że w światłach masz nienaturalnie zimno, a w cieniach nienaturalnie ciepło).

 

Kolejne zjawisko to inna temp. barwowa w zależności w którym punkcie ekranu mierzysz (profesjonalny monitor graficzny ma praktycznie stałą na całej pow., a monitor "krzak" jak wiatr zawieje podczas sklejania u Chińczyków)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Merlin85

Jeśli chodzi o granie w wysokich rozdzielczościach na tym monitorze LG to obraz jest bez żadnych zakłóceń, a dzięki wysokiemu współczynnikowi kontrastu wiernie odzwierciedlone są najdrobniejsze szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dzięki wysokiemu współczynnikowi kontrastu wiernie odzwierciedlone są najdrobniejsze szczegóły.

 

No mam pewne wątpliwości co do tego zdania i wsp. kontrastu w tym monitorze (choćby był podany 50000000000:1) ale nie będę sie spierał, są na tym forum fachowcy. Ten kontrast trzeba jeszcze odpowiednio nastawić, bo inaczej monitor raczej zgubi szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to możemy go równie dobrze wyłączyć to nie będzie żadnego obrazu :D!!!!

byłem znowu w sklepie wczoraj, chyba skończy się na tym modelu LG IPS236V, daje sobie czas na weekend do przemyślenia,

 

pierwsze co zrobię na nowym monitorze to sobie obejrzę Incepcje 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniec tematu 8), kupiłem monitor, warto było brać IPS, są niesamowite kolory, sprzedawca mi tłumaczył, że takiego typu matryce używają fotograficy, ponieważ wiernie odzwierciedlają kolory po wydruku.

 

Nigdy bym wcześniej nie pomyślał o tym, że jak sobie przygotuje plakat to po wydruku może mieć inne kolory, zawsze myślałem ze to po prostu zależy od jakości drukarki.

Edytowane przez michalkat23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniec tematu 8), kupiłem monitor, warto było brać IPS, są niesamowite kolory, sprzedawca mi tłumaczył, że takiego typu matryce używają fotograficy, ponieważ wiernie odzwierciedlają kolory po wydruku.

 

Nigdy bym wcześniej nie pomyślał o tym, że jak sobie przygotuje plakat to po wydruku może mieć inne kolory, zawsze myślałem ze to po prostu zależy od jakości drukarki.

 

Ano różnica między wydrukiem a obrazem zawsze jest, bo: drukarka drukuje barwami CMYK, a monitor wyświetla RGB. Jest to skomplikowane zagadnienie, i czasami może być zmorą ludzi którzy przygotowują materiały do druku. Między innymi po to powstał standard Adobe RGB i drogie monitory o szerokiej przestrzeni barw (szerokogamutowe). Nie chcę się tu wdawać w sczegóły, bo nie o tym jest temat. W druku offsetowym dochodzą tu składy farb, papier itp. Dlatego jeżeli wejdziesz na stronę np. Playboya to zamiesczone są tam odpowiednie profile do przygotowywania zdjęć do druku w w/w gazecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...