Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

cześć ja mam problem z niedziałającym Q-fanem płyta była 2 razy w serwisie bo raz całkiem padło gniazdo cpu fan. za drugim razem oddałem bo nie działał wogóle q-fan(w biosie oczywiście włączone) . Rózne wersje biosów tez próbowałem. Z tego co zauważyłem po drugiej wizycie w serwisie no to coś tam lutwoali koło CPU fan'a. Ale dalej jest jak było czyli nie działa.Wentylator na CPU ma prawie maksymalne obroty(prawie bo nie maksymalne -wiatrak ma max 2400 na innym zgieździe a na tym ma ok 2100). Wersja z źle pokazującym obroty programem tez odpada bo to widać gołym okiem że kręci się wolniej pozatym po temteraturze też to można stwierdzić. Czekałem już na ta płytedwukrotnie razy po 2 tygdonie aż wróci z serwisu( co dla mnie było bardzo kłopotliwe;/) Co sądzicie o tym jak by tym razem potraktował płyte implusem z zapalniczki np. go gazu albo zwykłej iskrowej np. w chipset???:>. Poprostu chce mieć pewnośc że nastepnym razem z serwisu wróci nowa płyta a nie polutowana stara z tym samym problemem. Doradzcie co o tym myslicie - za wszytkie razy z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus jest wybredny co do pamięci, dlatego mogą być problemy.

Nie wiem czy próbowałeś zmieniać timingi pamieci, może na CL 3 będzie wszystko ok.

Oczywiście upgrade biosu też może pomóc.

1397855[/snapback]

Dzieki za odp.

No tak tego ustawienia jeszcze nie zmienialem, a co do biosu to wgrywalem

oficjalny 1008 i modowane 1007 i 1008

Bede probowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywasz asusProbe?? sprawdz nim, mozesz tez spawdzic Everestem i mbm

 

Wentylator na CPU ma prawie maksymalne obroty(prawie bo nie maksymalne -wiatrak ma max 2400 na innym zgieździe a na tym ma ok 2100).

1399155[/snapback]

Z tego zdania wynika ze Q-fan pracuje poprawnie. Zmniejszym obroty z 2400 na 2100. To nie rozumiem o co ci chodzi? Chciales aby zmniejszyl obroty do 800rpm ? To jest niemozliwe ( chyba ). Az tak nie zmniejszy obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywasz asusProbe?? sprawdz nim, mozesz tez spawdzic Everestem i mbm

Z tego zdania wynika ze Q-fan pracuje poprawnie. Zmniejszym obroty z 2400 na 2100. To nie rozumiem o co ci chodzi? Chciales aby zmniejszyl obroty do 800rpm ? To jest niemozliwe ( chyba ). Az tak nie zmniejszy obrotow.

1400027[/snapback]

No tak lae czy przy 60 stopniach Q-fan powinien miec obtoty 2200(albo nawet niższe -bo czasem nawet zmniejsza) czy maksymalne???Sprawdzałem wszystkimi programami i wszytkie są jednogłośne - to znaczy wszytkie pokazyją to samo. Jak muślisz czy patent z zapalniczka ma szanse przejśc??:> A tak apropo mam jeszcze jedno pytanie mam Bartona 3000+ czemu w biosie nie da się zmniejszyć napięcia poniżej 1,65 ??? Edytowane przez maydayone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus nie ma opcji zmieniania napiecia na nizsze niz defoultowe, a i tak je zawyza o 0,02-0,03V . Nie wiem jak na biosach od ubera ( pewnie sie da ) ale na standardowym sie nie da.

 

Co do obrotow q-fan nie zmniejsza obrotow ponizej 2100, tak przynajmniej ja mialem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdzialasz bo to sa DDR 400, a cpu masz na fsb 333, wiec pierwszy krok w OC masz swobodny, potem tez bedziesz mial szanse na oc bo zapewne pociagna do 220-230 spokojnie.

 

PS: skasuj swoj jeden post bo sa dwa takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdzialasz bo to sa DDR 400, a cpu masz na fsb 333, wiec pierwszy krok w OC masz swobodny, potem tez bedziesz mial szanse na oc bo zapewne pociagna do 220-230 spokojnie.

 

PS: skasuj swoj jeden post bo sa dwa takie same.

1400625[/snapback]

czy mozesz mi powiedzic co mam jak ustawic zeby bylo bezpiecznie, bylbym wdzieczny......dodam jeszcze, ze zasilacz mam Chieftec 360W, chlodzenie cooler Thermaltake Volcano 7+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej stronie tego topiku jest faq odnosnie tej plyty, jak co ustawiac, poza tym sa topiki dla poczatkujacych o/c , np ten http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=26983 - o podkrecaniu athlona XP oraz inne.

Mozesz tez skorzystac z wyszukiwarki forum i zalezc podobne tematy.

 

Pisze abys szukal bo lepiej na tym wyjdziesz, dowiesz sie co i jak.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z plytka :angry:

kiedy w windowsie daje restart, to komp juz nie wstaje monitor gasnie i tyle... :mur:

przy normalnym wylaczniu nie ma juz tego problemu.

mam zainstalowane nforcy 5.10

pamieci chodza na agresiw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem sie zapytac czy nie przesadzilem i czy nie mam za wysokich temp., ale 3dmark przeszedl bez zwiechy, ponizej podaje ustawienia:

 

12x200

9-3-3-3T

Vcore 1,75

napiecie pamieci dalem na 2,8V

 

temp. proc. max 51C

temp. sys 30C

 

nie za wysokie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Kopa lat jak mnie tu nie było.

Czy naA7N8X-E Deluxe jest dostępny mnożnik 10 ??

Moja A7N8X Deluxe jest w serwisie (brak dźwieku na głównym kanale).

Może zaproponują mi tą z -E na zamianę:?:

W każdym razie w moim zestawie optymalne jest 10 X 222 (więcej proc nie pociagnie :(), ale do tego musze miec płytę z mnoźnikiem 10.

Czy ta z -E go obsługuje??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ maydayone

 

PWR_FAN1 a nie  CPU_FAN....

1401533[/snapback]

nie rozumie?? czemu PWR_FAN a nie CPU_FAN?? przecież to gniazdo nazywa się CPU_FAN - tak nawet napisał koleś w serwisie jak wysyłali płyte z na gwarancje.?? Ponawiam problem co mi radzicie oddac płyte 3 raz na gwarancje i czekac następne 2 tygodnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co moge poradzic na moj problem ktory opisalem troszke wyzej :mur:

teraz nawet jak wejde do biosa i chce wyjsc (obojetnie czy z zapisem czy bez) dzieje sie to samo-monitor gasnie i tyle,

obojetnie jakia magistrale i napiecie ustawie zawsze jest to samo

HELP ME!! :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie?? czemu PWR_FAN a nie CPU_FAN?? przecież to gniazdo nazywa się CPU_FAN - tak nawet napisał koleś w serwisie jak wysyłali płyte z na gwarancje.?? Ponawiam problem co mi radzicie oddac płyte 3 raz na gwarancje i czekac następne 2 tygodnie??

1401840[/snapback]

Ponieważ jak zapewne masz w ustawieniach biosu widoczne przy opcji qFAN jest napisane że jest dostepne tylko wówczas gdy podepniesz wiatrak nie do gniazda CPU FAn ale do gniazdka znajdującego sie bezpośrednio nad złączem AGP, poniewaz tam sa dwa złacza na dwa wiatraki a na jednym z nich można regulować obroty właśnie poprzez bios.

CZytaj instrukje do płyty ....uważniej..:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bezproblemowo przenieść RAID 0 przy przesiadce na -E?

Chcę zmienić płytkę, na -E. Oczywiście istotnych danych backup zrobię, ale trudno zgrać 320GB. Partycję systemową oczywiście sformatuję (i tak Windows już dogorywa), ale resztę wolałbym zachować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Kopa lat jak mnie tu nie było.

Czy naA7N8X-E Deluxe jest dostępny mnożnik 10 ??

Moja A7N8X Deluxe jest w serwisie (brak dźwieku na głównym kanale).

Może zaproponują mi tą z -E na zamianę:?:

W każdym razie w moim zestawie optymalne jest 10 X 222 (więcej proc nie pociagnie :(), ale do tego musze miec płytę z mnoźnikiem 10.

Czy ta z -E go obsługuje??

Pozdrawiam

1401424[/snapback]

Jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do moich wczesniejszych problemow......

ukruszony procek  :cry:  :mur:

1402236[/snapback]

ee stary jak bardzo???? ja mam na rogu ukruszone i dziala spoko

i sie kreci tak samo :D

a i mam pytanko czy jak sie ukruszy takikawalek rogu to czy ubywa cos z tych 110 mln tranzystorow :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee stary jak bardzo???? ja mam na rogu ukruszone i dziala spoko

i sie kreci tak samo :D

a i mam pytanko czy jak sie ukruszy takikawalek rogu to czy ubywa cos z tych 110 mln tranzystorow :?

1402630[/snapback]

w 2 rogach sie uwalil :mur:

raz na 15 uruchomien sie wlaczy, ale na bios mu daje default czyli 12,5x100, po wejsciu do biosy i po zmianie czego kolwiek juz nie wstaje.

Najlepsze jest to ze jak juz wstanie to chodzi wszystko spox az do nastepnego uruchomienia :wink:

teraz sie mecze na durniu 800 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2 rogach sie uwalil :mur:

raz na 15 uruchomien sie wlaczy, ale na bios mu daje default czyli 12,5x100, po wejsciu do biosy i po zmianie czego kolwiek juz nie wstaje.

Najlepsze jest to ze jak juz wstanie to chodzi wszystko spox az do nastepnego uruchomienia :wink:

teraz sie mecze na durniu 800 :mur:

1402649[/snapback]

mi tez sie tak walil na poczatku :/ ale roche go pokatowalem i jest spox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

Moja konfiguracja to AMD 3000+ Ausus A7N8X-E deluxe pamięci to kingstiny 3200, powiedzcie mi dlaczego jak mam ustawoną magistrale na 200Mhz, obniżyłem mnożnik do 12(standardowo 13) to prime wywala mi błedy na drugim teście?? wydawało mi sie że to przez pamięci ale puściłem je asunchronicznie na 150% czyli 222MHz i działają bezbłędnie. Wydaje mi się że to też nie jest wina proca bo podkręcany mnożnikiem chodzi poprawnie na 2500Mhz(oczywiście napięcie 1.75) więc czemu gdzy kręce mnożnikiem wszytko działa poprawinie nawet na 2500Mhz a jak zmienia magistrale na 200Mhz (i zredukuje mnożnik do 12) no wywala błędy już na 2400Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bezproblemowo przenieść RAID 0 przy przesiadce na -E?

Nikt tego nie robił? Zaraz jadę na giełdę po płytkę i robię upgrade.

 

UPDATE

 

No i luzik - rozwiązanie P&P - nie trzeba nawet do biosu wchodzić. Zwyczajnie wymiana płytki, podłączenie kabelków jak były i wszystko działa (jedyny drobiazg, który system sobie doinstalował to driverki do gigabitowej sieciówki).

Edytowane przez Kaizen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba jestem jakis LEWY I NIENORMALNY :mur: :mur: :mur:

pisalem ze uwalilem a2000+ a teraz kur... duron :mur: :mur:

narazie idzie tylko na samym radiatorze przy 50 stopniach i jest ok, ktos mi tu radzil wygrzewania procka wiec to robie, ale nie wiem jak bedzie jak kompa wylacze i on wystygnie.

funkcja wylaczania kompa przy zbyt duzej temperaturze dziala ale dziwnie :wink:

podlaczylem tego ukruszonego 2000 zeby go wlaczyc bez radiatora (tak ruszyl ten duron) i po kilku sekundach zailacz sie wylacza. Troszke to dziwne bo trzymajac palec na nim wcele nie jest bardzo goracy, durona tak wlaczalem na 2 sekundy i juz bardzo parzyl ale sie nie wylaczyl <_<

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie idzie tylko na samym radiatorze przy 50 stopniach i jest ok, ktos mi tu radzil wygrzewania procka wiec to robie

O ile wiem to wygrzewanie półprzewodników polega na katowaniu jest wysokim napięciem, ale przy utrzymaniu jak najniższej temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem możliwe ;)

jak zwał tak zwał...najważniejsze że działa miałem troszke objekcjie co do właczania go na "golasa" ale chyba poskutkowało :D był wylaczony godzinkę wiec zdążył wystygnąć i wstał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nie pomaga.Czy ta płyta naprawdę powyżej 205 fsb nic nie umie ??Może jakies ustawienia trzeba przestawic ??

1397198[/snapback]

Umie - mam co prawda A7N8X-E, ale FSB 236 jest stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...