Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

@skwarucha

> No jakoś nie widze na twoim zdjęciu "volt mods" byś miał obsadzony socket1.

 

bo mam dual? a dual się teoertycznie obsadza na 2 i 3 (niebieskie) chociaż działa też na innych slotach

 

>No co się może dziać w dual (socket 2 i 3)? pewnie to samo jak się wsadzi jedną pamięć do socket 3, czyli nie działa poprawnie przy 400MHz przy napięciu 2,6V, jak by działało to bym to olał.

 

no to reklamuj, skoro kości działają w innych slotach... mają działać we wszystkich

 

ps pcb rev 2.0 masz? spróbuj jeszcze bios tratsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki Hanu, jako łodzianie może urządzimy małe spotkanie na które zabrałbyś swoje pamiątki hihi wtedy byśmy wybadali ile asus potrafi bo coś mi się wydaje, że 243 to max moich kingstonów, kiedyś zwoduję NB to może coś wywalczę  :D

1480423[/snapback]

Niegłupie, niegłupie :D Te A-Daty fikają u mnie na codzień na 300 2,5-4-3-7 2,7V więc na pewno dla Asusa nie będą wąskim gardłem :lol: Miałem je już jak jeszcze jechałem na Asusie,ale jako że miałem zablokowanego Bartona to mogłem bawić się tylko do kresu wytrzymałości procka czyli 11x230.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te dwa niebieskie to jest wlasnie 1 i 3 a czarny po lewej to jest 2

1480743[/snapback]

albo mówimy o czym innym albo ja mam inną płytę :P

 

w instrukcji jest to samo

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Hadrysek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niegłupie, niegłupie :D Te A-Daty fikają u mnie na codzień na 300 2,5-4-3-7 2,7V więc na pewno dla Asusa nie będą wąskim gardłem :lol: Miałem je już jak jeszcze jechałem na Asusie,ale jako że miałem zablokowanego Bartona to mogłem bawić się tylko do kresu wytrzymałości procka czyli 11x230.

1480750[/snapback]

moje hyperxy wstają na 245 2-2-2-10 w dualu i do 249 bodaj w single, z innymi CL nie patrzyłem bo one generalnie nie bardzo chodzą powyżej CL2 :D także może jeszcze potencjał drzemie w asusie, damy najwyżej 2,2v na NB :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam pcb rev 2.0

Chyba już miałem tego bios`a "1008mod3.BIN, modded by trats" o ten ci chodziło?

 

Wielkie dzięki za rady.

1480888[/snapback]

pcb<2 miały duże problemy z 200fsb... dziwna sprawa u Ciebie, ja bym reklamował, ewentyalne sprawdź od kogoś inne ramki czy to samo będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcb<2 miały duże problemy z 200fsb... dziwna sprawa u Ciebie, ja bym reklamował, ewentyalne sprawdź od kogoś inne ramki czy to samo będzie

1480893[/snapback]

Myśle że pamięci są sprawne jedna i druga na 1 i 2 socket działają dobrze a na 3 nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hadrysek mozesz mi powiedziec gdzie go znajde bo szukam i nic

 

chyba sie zle zrozumielismy bo ja mam płyte a7n8x rev 2.0 a ty mi dałes bios od a7n8x-d 2.0

Edytowane przez smolu2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest bios od a7n8x-d a ja potrzebuje do a7n8x rev 2.0

1482758[/snapback]

cofaj sie po stronie az znajdziesz link w przeciu ostatnich 5 stron byl podawany 2 razy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mobo Asusa A7N8X-E i Bartona 2,5GHz. Chciałem wgrać bios trasta, ale jak go wgrałam, to komp stał się bardzo niestabilny.

Wcześniej miałem bios ubera i prock lepiej się kręcił. Teraz muszę podnieść mu napięcie, żeby mieć szynę 200.

Który bios jest najlepszy do A7N8X-E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mobo Asusa A7N8X-E i Bartona 2,5GHz. Chciałem wgrać bios trasta, ale jak go wgrałam, to komp stał się bardzo niestabilny.

Wcześniej miałem bios ubera i prock lepiej się kręcił. Teraz muszę podnieść mu napięcie, żeby mieć szynę 200.

Który bios jest najlepszy do A7N8X-E?

1499218[/snapback]

trats powinien być znacznie stabilniejszy od ubera bo ma romsips z dfi -> wysokie fsb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien, ale nie jest. Dziwne!

Wgrywam bios z Dosa z parametrami. Wymazuje całkowicie stary bios. Aktualizacja przebiega bez problemów. Konfiguracja identyczna jak w uberze. Jednak nie jest stabilny! Może ściągnąłem jakiś zły bios, do innej wersji, albo plik jest uszkodzony?! Może mi ktoś daś linka do biosu trasta lda A7N8X-E?

 

ps.

Słyszałem, że bios trasta działa poprawnie tylko z mobilnymi Bartonami. Czy to prawda?

Edytowane przez 42ne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps.

Słyszałem, że bios trasta działa poprawnie tylko z mobilnymi Bartonami. Czy to prawda?

1499256[/snapback]

nie, wgrałem tratsa na odblokowanym thortonie i też śmigał :)

 

przejrzyj ostatnie kilka stron tego topicu, niedawno był temat wałkowany i podawane linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy :). Mam takie pytanko:

Kupiłem sobie wersje vm tej plyty głównej (matx, zintegrowana grafika) niestety ma ona tragiczny bios, w ktorym mozna co najwyzej godzine zmienic :/ Nie ma jakis modowanych biosow pod ten model, ew. czy podpasuje cos z innego? Szukam juz 2 dni, faq przejrzalem - w poscie ze 30 stron i NIC nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy :). Mam takie pytanko:

Kupiłem sobie wersje vm tej plyty głównej (matx, zintegrowana grafika) niestety ma ona tragiczny bios, w ktorym mozna co najwyzej godzine zmienic :/ Nie ma jakis modowanych biosow pod ten model, ew. czy podpasuje cos z innego? Szukam juz 2 dni, faq przejrzalem - w poscie ze 30 stron i NIC nie znalazlem.

1499750[/snapback]

jesli chodzi o krecenie sprobuj CPUFSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy ten bios Trats'a jest do wesji -E także czy do starego delux'a? Pytam, bo nie chce mi sfleszować biosa, program mówi, że bios nie jest zgodny z płytą. Używam oczywiście programu AWDflash pod dos.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy ten bios Trats'a jest do wesji -E także czy do starego delux'a? Pytam, bo nie chce mi sfleszować biosa, program mówi, że bios nie jest zgodny z płytą. Używam oczywiście programu AWDflash pod dos.

Pozdrawiam!

1501397[/snapback]

Nie wiem czego użyłeś, ale istnieje BIOS trats'a do -E również.

Tyle, że ja go wgrałem Asus Update'm.

Ale pytanie co i skąd wziąłeś ten BIOS?? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałep podobny problem co subprzemo. Bios ściągnąłem ze strony z linka z faq.

1505559[/snapback]

Hmm!

Nie wiem czy to ważne, ale ja moją kopię tego BIOSU mam z inego źródła,

ponieważ w czasie kiedy chciałem go ściągnąć, ta strona do której jest link w FAQ, nie chciała się otwierać

Nie pamiętam już dokładnie, ale przez Google dotarłem do jakiegoś francuskiego serwera, gdzie też był ten BIOS.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam pytanko odnosnie a7n8x-e deluxe dostałem ta płytke za swojego a7n8x del. rev 2.0 ktora zakonczyła zywot no i dali mi nowa wyciagam z kartona włozyłem w bude wszystko podłączam kompa a tu zima nic płyta uwalona masakra to ja do sklepu oni sprawdzaja rzeczywiscie no to dali mi inna to ja ja do kompa a tu niema marvela to ja sprawdzam zwora na swoim miejscu czyli enable to ja cl. cmos nic nie pomaga no to ja instalka systemu wszystkie stery sie instaluja płyta chodzi ale F.wire nie i niemozna zainstalowac go w zaden mi znany sposob marvel rowniez zimny poprawcie mnie rozumiem ze mam pecha i 2 płyta tez uwalona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z instalacją modemu gprs Sony Ericsson GC 75e.

Zgodnie z zaleceniami instrukcji obsługi najpierw zainstalowałem sterowniki modemu a dopiero później włożyłem modem do adaptera (pci do pcmcia). System wykrywa modem jak i adapter ale pisze, że wystepuje konflikt i modem nie ma wolnychzasobów i nie może pracować poprawnie. Adapter sam pracuje poprawnie i zgłasza się jako Kontroler Cardbus Ricoh R5C475(II) lub zgodny. Ręczne przyporządkowanie zasobów nie działa. System operacyjny to windows XP z Sp2.

Czy to jest konflikt sprzętowy czy programowy? U kumpla na identycznym z moim systemie XP z Sp2 ale na płycie Asrocka chodzi świetnie, a u mnie na Asusie żadnych postępów mimo formatowania, przekładania w slotach pci, zakładania od nowa systemu oraz zmiany trzech biosów. Jeśli ktoś coś wie niech pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z instalacją modemu gprs Sony Ericsson GC 75e.

Zgodnie z zaleceniami instrukcji obsługi najpierw zainstalowałem sterowniki modemu a dopiero później włożyłem modem do adaptera (pci do pcmcia). System wykrywa modem jak i adapter ale pisze, że wystepuje konflikt i modem nie ma wolnychzasobów i nie może pracować poprawnie. Adapter sam pracuje poprawnie i zgłasza się jako Kontroler Cardbus Ricoh R5C475(II) lub zgodny. Ręczne przyporządkowanie zasobów nie działa. System operacyjny to windows XP z Sp2.

Czy to jest konflikt sprzętowy czy programowy? U kumpla na identycznym z moim systemie XP z Sp2 ale na płycie Asrocka chodzi świetnie, a u mnie na Asusie żadnych postępów mimo formatowania, przekładania w slotach pci, zakładania od nowa systemu oraz zmiany trzech biosów. Jeśli ktoś coś wie niech pomoże.

1509790[/snapback]

problem softwareowy

masz za duzo sprzetu i win nie moze znalesc wolnego przerwania :) odlacz cos niepotrzebnego np jedna karte sieciową i po sprawie :)

jesli po tym nie bedzie dzialac to musisz recznie wybrac zwolnione przerwanie =]

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam pytanko odnosnie a7n8x-e deluxe dostałem ta płytke za swojego a7n8x del. rev 2.0 ktora zakonczyła zywot no i dali mi nowa wyciagam z kartona włozyłem w bude wszystko podłączam kompa a tu zima nic płyta uwalona masakra to ja do sklepu oni sprawdzaja rzeczywiscie no to dali mi inna to ja ja do kompa a tu niema marvela to ja sprawdzam zwora na swoim miejscu czyli enable to ja cl. cmos nic nie pomaga no to ja instalka systemu wszystkie stery sie instaluja płyta chodzi ale F.wire nie i niemozna zainstalowac go w zaden mi znany sposob marvel rowniez zimny poprawcie mnie rozumiem ze mam pecha i 2 płyta tez uwalona ?

1508797[/snapback]

fw wystarczy wlaczyc i winda powinna sama zaaplikowac stery

natomiast do marvella trzeba jej zapodac

sprawdź czy widac te urzadzenia w menedzerze jezeli tak (w przypadku marvella) zapodaj stery (mozesz zassac najnowsze z www.marvell.com)

jezeli nie to sprawdź czy pokazuja sie na liscie urzadzen wykrytych przez bios

sieciowka wystepuje jako network controller

fw nie wiem bo nie korzystalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...