Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj moje posty wtedy znajdziesz odpowiedź na pytanie "coś tu jest nie tak". Jeśli znajdziesz inną odpowiedź na to i lepsze rozwiązanie to daj znać.

Jeszcze raz napisze: pomoże prawdopodobnie jedynie CPC OFF.

 

Mam prośbe zobacz ile wykręcisz po wsadzeniu tylko 1 pamięci do socket 3.

Ja z CPC OFF gdy mam pamieć w socket 3 to nie działa na 250MHz gdy jest np w socket 2 to działa na 250.

Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednej pamieci wyciaga 225fsb 2 2 2 6:/ A czy podniesienie napiecia chipsetu cos da?? Jakie mozna dac maxymalne bezpieczne napiecie?? (temp chipsetu wynosi max 24'C bo wjeje na niego Akasa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich stalem sie szczesliwym (a moze nie) posiadaczem plyty a7n8x-xe

 

moj problem jest taki:

jak ustawic mnoznik inny niz 10.5 ?

jak podniesc napicie rdzenia procka ?

 

jest jakas mozliwosc bez drut-moda ?

 

poprzednio mialem 2000mhz na moim durniu 1400@athlon XP i smigalo na plycie z podpisu stabilnie

 

teraz udalo mi sie osiagnac super stabilne 10,5 x 166 :cry:

 

plyta i proc wstaja na 10,5x200 lecz widac ze jest za male napiecie na procku i coz tu poczac

 

dzieki za odpowiedz

Edytowane przez icemac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawic mnoznik inny niz 10.5 ?

zmienic opcje cpu multiplier z auto na menu

zedby to zrobic trzeba najpierw przestawis system performance na user defined (przynajmniej tak jest w a7n8x-e dlx)

 

jak podniesc napicie rdzenia procka ?

tez zmieniasz system performance i uaktywnia sie opcja zmiany napiecia.

 

Dorzucam swoje pytanie:

czy da sie jakos przywrocic fabryczny nr MAC dla zintegrowanej sieciowki nvidii (NIE MARVELLA!!)?

mam biosa ubera 1013 i zmienialem mac'a wlasnie przez opcję w biosie i probowalem juz restewac bios, a nawet wyjalem baterie na ok 10 minut

co bym nie zrobil opcja Machine MAC address nv (czy jakos podobnie) przestawia sie na disabled, ale mac zostaje taki jaki tam ostatnio wpisalem (zauwazylem ze ta opcja sama przestawia sie przy zapisaniu ustawien biosu).

da sie jakos dotrzec do fabrycznego maca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus a7n8x-xe

nie ma takich mozliwosci, bo jest "troche" okrojona wersja a7n8x

 

mam puszczonego na 2100 czyli 10.5x200 synchronicznie z ramem, napiecie podnioslem drut-modem do wartosci 1.7V

 

i smiga na razie dobrze

 

--edit--

prime95 chodzil bez bledow i ostrzezen ponad 3 godziny i mi sie znudzilo ;) wiec wylaczylem

uznaje ze jest stabilny proc, ram i caly komp

Edytowane przez icemac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko podczas staru kompa płyta jak w podpisie wyskakuje komunikat case open warning!! co to jest nigdy tego nie miałem.

 

Jest to komunikat ze masz otwarta obudowe, konkretnie jest to zabezpieczenie przed kradzieza wnetrza kompa. Z tego co pamietam to wylaczysz to w biosie. Aby to uaktywnic buda musi miec dodatkowy kabel ktory wpinasz w plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam swoje pytanie:

czy da sie jakos przywrocic fabryczny nr MAC dla zintegrowanej sieciowki nvidii (NIE MARVELLA!!)?

mam biosa ubera 1013 i zmienialem mac'a wlasnie przez opcję w biosie i probowalem juz restewac bios, a nawet wyjalem baterie na ok 10 minut

co bym nie zrobil opcja Machine MAC address nv (czy jakos podobnie) przestawia sie na disabled, ale mac zostaje taki jaki tam ostatnio wpisalem (zauwazylem ze ta opcja sama przestawia sie przy zapisaniu ustawien biosu).

da sie jakos dotrzec do fabrycznego maca ?

 

Zaktualizuj bios awdflash 1013. bin /py /sn /cp /cc /cd /ld /e -powinno przywrócić stary mac.

Poza tym, w modowanym biosie tratsa bez problemu mozna przypisac dowolny mac. Oficjalny ma ukrytą opcje zmiany mac-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, w modowanym biosie tratsa bez problemu mozna przypisac dowolny mac. Oficjalny ma ukrytą opcje zmiany mac-a

wiem o tym i mam modowany bios z tym ze ubera i moge przypisac dowolny mac, ale szkopul polega na tym ze nie ma jak przwrocic starego (chyba ze sie go zapamieta\zapisze na kartce ;) )

a w biosie tratsa da sie przywrocic stary mac ?

 

ponownego flashowania nie probowalem, zreszta teraz sprawa juz jest nie aktualna i zostaje stary mac ale zawsze warto wiedziec na przyszlosc :D

 

Jest to komunikat ze masz otwarta obudowe, konkretnie jest to zabezpieczenie przed kradzieza wnetrza kompa. Z tego co pamietam to wylaczysz to w biosie. Aby to uaktywnic buda musi miec dodatkowy kabel ktory wpinasz w plyte.

trzeba zalozyc jumpera (zworke) na odpowiedznie piny, tam gdzie sie podpina ta czujke otwarcia (przynajmniej tak jest w a7n8x-e dlx i z tego co pamietam to tam sa 3 piny wiec trzeba rzucic okiem do manuala, ten 3 to chyba +5v) a komunikat wyskakuje pewnie dlatego ze nic nie jest podpiete pod te piny Edytowane przez ZnAl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o tym i mam modowany bios z tym ze ubera i moge przypisac dowolny mac, ale szkopul polega na tym ze nie ma jak przwrocic starego (chyba ze sie go zapamieta\zapisze na kartce ;) )

a w biosie tratsa da sie przywrocic stary mac ?

 

ponownego flashowania nie probowalem, zreszta teraz sprawa juz jest nie aktualna i zostaje stary mac ale zawsze warto wiedziec na przyszlosc :D

trzeba zalozyc jumpera (zworke) na odpowiedznie piny, tam gdzie sie podpina ta czujke otwarcia (przynajmniej tak jest w a7n8x-e dlx i z tego co pamietam to tam sa 3 piny wiec trzeba rzucic okiem do manuala, ten 3 to chyba +5v) a komunikat wyskakuje pewnie dlatego ze nic nie jest podpiete pod te piny

Zmiana mac-a w biosie Tratsa wygląda tak samo jak w biosie Ubera. A jesli zalezy ci na starym mac-u w zaleznosci od systemu wejdz do Logów systemowych tam znadziesz informacje jakiego mac-a miales i na jakiego zmieniles.

Jesli to by sie nie powiodło pozostaje router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to komunikat ze masz otwarta obudowe, konkretnie jest to zabezpieczenie przed kradzieza wnetrza kompa. Z tego co pamietam to wylaczysz to w biosie. Aby to uaktywnic buda musi miec dodatkowy kabel ktory wpinasz w plyte.

Jak tak miałem, kiedy wpiąłem omyłkowo któryś z kabli budy w bolce odpowiedzialne za obsługę tej funkcji.

Zamiast wyłaczać tą funkcję w Biosie proponuję zerknąć ,który kabelek z budy wpiąłeś nie tam, gdzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem procka z xp2000+ (133) na bartona 3000+ (166) i teraz czas mi leci szybciej w windzie niz powinien - po jednym dniu mam o ponad godzine do przodu :/

To o dużo ten procek szybszy nie jest, tylko i 1/24 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze... mam taki problem...płyta a7n8xe deluxe ... do soundstorma mam podpięty analogow zestaw 5.1... no i coś z moją płyta nie tak bo po jakimś czasie głośnik centralny zmienia swoją głośność, bez żadnej przyczyny...wiem że to nie wina głośników bo podpiąłem inny zestaw i jest to samo... w ustawieniach audio wskaźniki głośności wyłapują tą zmianę w przpadku kanału centralnego, więc chodzi o dźwiękówkę...stery softowo jest wszystko oka... stery przeinstalowałem już kilka razy ... czy ktoś spotkał się z takim problemem ? i jak temu zaradzić ?

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki to nie był kabelek ale zworka byla lekko wypięta i coś się sypało ale jest już ok.Mam jeszcze jedno pytanko proc mi sie strasznie grzeje i planuje zmiane coolera ma ktoś może na takiej płycie jak moja pentagrama qc80 cu i ile cm powyżej pyty głównej wystaje ten pentak bo mój zasilacz jest tylko 1cm ponad płytą i czy wogóle sie zmieści.I czy czasem nie bedzie zawadzało oryginalny radiator na mostku północnym?Help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko do posiadaczy płyty głównej ASUS A7N8X-E Deluxe nosze się z chęcią zakupu Pentagrama CU80 na procesor i odstęp od górnej granicy płyty do zasiłki to ok 1 cm na oko.

 

Czy uda mi sie go tam zmieścic i czy te kondensatorki wokół socketa nie przeszkodzą w jego zamontowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce kupić płyte ASUS A7N8X-XE...podobano ona ma dual channel czy to prawda??I czy posiada w biosie zmiane napięcia na cpu?I do jakiej wartości(procentowo czy jak)?

Prosze o szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko do posiadaczy płyty głównej ASUS A7N8X-E Deluxe nosze się z chęcią zakupu Pentagrama CU80 na procesor i odstęp od górnej granicy płyty do zasiłki to ok 1 cm na oko.

 

Czy uda mi sie go tam zmieścic i czy te kondensatorki wokół socketa nie przeszkodzą w jego zamontowaniu.

pentak 80 prawie niewystaje bo jest mniejszy od zalmana

 

mnie sie miescil w poprzedniej ciasnej budzie do ktorej zalman by sie nie zmiescil :)

 

pentak sie miesci i nic nie zawadza

 

wystaje okolo 2-4 mm o ile dobrze pamietam

zalman 14 mm

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko do posiadaczy płyty głównej ASUS A7N8X-E Deluxe nosze się z chęcią zakupu Pentagrama CU80 na procesor i odstęp od górnej granicy płyty do zasiłki to ok 1 cm na oko.

 

Czy uda mi sie go tam zmieścic i czy te kondensatorki wokół socketa nie przeszkodzą w jego zamontowaniu.

 

Nie ma zadnego problemu 80CU sie zmiesci ja mam u siebie 80AlCu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce kupić płyte ASUS A7N8X-XE...podobano ona ma dual channel czy to prawda??I czy posiada w biosie zmiane napięcia na cpu?I do jakiej wartości(procentowo czy jak)?

Prosze o szybką odpowiedz

tez mysle nad zakupem tej plyty jednak brak mozliwosci zmiany napiecia dla proca od razu ja skresli, jezeli ktos ma ta plyte i moze powiedziec co moze a co nie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytanie się powtarza to przepraszam. Mam A7N8X-E Delux. W MBM5 nie pokazuje mi temperatury diody procesora, a tylko temperature procesora (czyli socet). Dlaczego i jak to zmienić?

a7n8x e dlx nie ma odczytu diody procka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze... mam taki problem...płyta a7n8xe deluxe ... do soundstorma mam podpięty analogow zestaw 5.1... no i coś z moją płyta nie tak bo po jakimś czasie głośnik centralny zmienia swoją głośność, bez żadnej przyczyny...wiem że to nie wina głośników bo podpiąłem inny zestaw i jest to samo... w ustawieniach audio wskaźniki głośności wyłapują tą zmianę w przpadku kanału centralnego, więc chodzi o dźwiękówkę...stery softowo jest wszystko oka... stery przeinstalowałem już kilka razy ... czy ktoś spotkał się z takim problemem ? i jak temu zaradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze... mam taki problem...płyta a7n8xe deluxe ... do soundstorma mam podpięty analogow zestaw 5.1... no i coś z moją płyta nie tak bo po jakimś czasie głośnik centralny zmienia swoją głośność, bez żadnej przyczyny...wiem że to nie wina głośników bo podpiąłem inny zestaw i jest to samo... w ustawieniach audio wskaźniki głośności wyłapują tą zmianę w przpadku kanału centralnego, więc chodzi o dźwiękówkę...stery softowo jest wszystko oka... stery przeinstalowałem już kilka razy ... czy ktoś spotkał się z takim problemem ? i jak temu zaradzić ?

problemu niemialem bo mam 2.1 ale u brata wsio gra a ma 5.1

 

moze problem z codecami ?? :>

na wszystkie problemy jedno rozwianie

format c:/ hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, lecz nie znalazłem pewnej odpowiedzi na moje pytanie, 183 strony to sporo :mur:

Mam pytanie odnośnie Asus A7N8X-XE, bo jestem zainteresowany jej kupnem, a gdzieś na jakimś forum znalazłem, że ona nie ma nawet opcji zmiany napięć. Jak jest w rzeczywistości? I jeżeli ma to jakie zakresy? I jeszcze by mnie interesowały ogólnie możliwości OC tej płytki (mam Athlona 1800 :-| ).

 

Tylko mnie nie besztajcie, że nie szukałem. Szukałem, ale nie miałem szczęścia znaleźć, a niewiele czasu mam przez te projekty do budy aby skrzętnie przeszukiwać tyle stron. Informacje, jakie znalazłem odnonsiły się do innych modeli, więc sądze że w tym będzie podobnie, ale wole być pewny przed zakupem. Dlatego bym prosił o wypowiedź osoby, która posiada taką płytkę.

 

Czytałem też o problemach z pamięciami. Czy ktoś odpalał takie pamiątki na tych płytach "Pamięć DDR 2x512MB PC3200 400MHz GeIL CL2,5 GE1GB3200BHDC", w dualu oczywiście?

 

Płytke znalazłem za 180 zł ze sklepu, Geile 1024 MB (2x512) za 370 zł. Jak ktoś znalazł taniej to zapodajcie linkami.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Zapracowany student :D

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...