Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za odpowiedź ! Widze w Twoim podpisie jakieś kości DDR600 - co to jest ? Jakieś specjalne ?

Mnie chyba wystarczy jak kupię orginalnego KINGSTONA 512MB. Nie wiem co to znaczy "dobrze" - uzywam kompa nie do gier a raczej programowania i zabaw z MSSQL i stad potrzeba wiekszej ilości RAMu.

Oczywiście nie musisz mieć ani DDR 600 ani naet DDR 433.

Kość Nie musi być też nadzwyczajnie firmowa.

Dobrze jednak, aby miała parametry nie gorsze niż te 2X256 Mb co posiadasz, zwłaszcza jeśli chodzi o timingi.

A i najlepiej jesli możesz zastrzeż sobie mozliwość wymiany gdyby współpraca nowej kości ze starymi nie układała się po Twojej myśli.

Dobrze, oznacza w tym wypadku brak niespodziewanych resteów i zawiśnięć programów po włożeniu nowej kości.

To się może zdarzyć niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki BIOS aktualnie polecacie? Najlepszy do O/C (taki, ktory pozwoli mi dzialac na 200MHz) oraz L12 Mod etc. 188 stron czytac przeciez nie bede, wybaczcie :(

 

Płyta chyba zwykły a7n8x (na naklejce kodu kreskowego na pudełku napisali jakas dziwna wersje A7N8X-EAY, natomiast na samym pudełku juz tylko A7N8X)

 

Bios tratsa dla a7n8x-e bylby dobry czy to nie dla mojej wersji? http://forums.pcper.com/showthread.php?t=352326&page=1&pp=15

 

Pozdrawiam,

sthEn

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki BIOS aktualnie polecacie? Najlepszy do O/C (taki, ktory pozwoli mi dzialac na 200MHz) oraz L12 Mod etc. 188 stron czytac przeciez nie bede, wybaczcie :(

 

Płyta chyba zwykły a7n8x (na naklejce kodu kreskowego na pudełku napisali jakas dziwna wersje A7N8X-EAY, natomiast na samym pudełku juz tylko A7N8X)

 

Bios tratsa dla a7n8x-e bylby dobry czy to nie dla mojej wersji? http://forums.pcper.com/showthread.php?t=352326&page=1&pp=15

 

Pozdrawiam,

sthEn

Ustal może przy użyciu Everesta, który masz wariant płyty i szukaj BIOSów do niej.

Dobre są zarówno BIOSy Trats'a jak i Ubera.

Kiedyś sprawdzaliśmy i BIOSy Ubera i Trats'a na analogicznych ustawieniach i Biosy Ubera wychodziły ciutkę lepiej.

Jest jednak pewne ale, które powoduje, że uzywam Biosu Trats'a.

A mianowicie kwestia zmiany mnożnika.

Mój T-bred ma fabrycznie 12,5 X 133, a empirycznie stwierdziłem iż stabilność jego kończy się nieco ponad 2200 Mhz.

A niestety BIOSY Ubera, podobnie jak i oryginalne nie pozwalały mi zmienić fabrycznego 12,5 na 9,5;10;10,5.

Dokładniej zmienić to można było, ale płyta nie wstawała.

Pozostałe i owszem ale tych trzech niestety nie.

I tu mile zaskoczyły mnie BIOSy Tratsa, które pozwalają na zmianę również na któryś z ww trzech mnożników.

I o ile 11 X 200 Ubera wygrywało z 11 X 200 Tratsa to już

11 x 200 Ubera z 10 X 220 Tratsa przegrywało poprzez sporo niższe FSB.

Tak więc dobór BIOSu zależy w tym wypadku również od posiadanego proca.

No i do kompletu potrzebny jak zawsze dobry zasilacz i dobre pamięci, płyty z tej grupy nie z wszytkimi równie dobrze współpracują.

Pozdrawiam

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zwykły A7N8X skoro Everest tak pokazuje?

Druga sprawa, to na forum Ubera do A7N8X sa 2 wersje biosów:

 

A7N8X Standard 1.0X

A7N8X Standard Rev 2.00

 

Ktore sciagac? I lepiej 1004 czy od razu najnowsze jakie sa?

 

Pozdrawiam,

sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie - Plyta asus`a a7n8x xe

 

czy wie ktos gdzie moge podniesc napiecie na procku dla tej plyty?

jest ona dla mnie zupelnie magiiczna i najchetniej wyrzucilbym ja na smieci

 

 

 

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zwykły A7N8X skoro Everest tak pokazuje?

Druga sprawa, to na forum Ubera do A7N8X sa 2 wersje biosów:

 

A7N8X Standard 1.0X

A7N8X Standard Rev 2.00

 

Ktore sciagac? I lepiej 1004 czy od razu najnowsze jakie sa?

 

Pozdrawiam,

sthEn

Nie wiem jak w tej płycie, ale w A7N8X Deluxe były dwie podstawowe rewizje płyty.

Każda z nich miała inne BIOSy.

Zapewne tu jest podobnie. Rewizję trzeba odszukać na płycie przy symbolu płyty bo Everest może jej nie wykrywać.

Tak więc BIOSy, które podałeś sa zapewnie dedykowane do róźnych rewizji płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zwykły A7N8X skoro Everest tak pokazuje?

Druga sprawa, to na forum Ubera do A7N8X sa 2 wersje biosów:

 

A7N8X Standard 1.0X

A7N8X Standard Rev 2.00

 

Ktore sciagac? I lepiej 1004 czy od razu najnowsze jakie sa?

 

Pozdrawiam,

sthEn

Pod 2 z góry PCI masz napisane np. rev 2.0

Przy A7N8X (rev 2.0) według mnie, najlepiej spisuje się bios tratsa 1008. Pozdrawiam.

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustal może przy użyciu Everesta, który masz wariant płyty i szukaj BIOSów do niej.

Dobre są zarówno BIOSy Trats'a jak i Ubera.

Kiedyś sprawdzaliśmy i BIOSy Ubera i Trats'a na analogicznych ustawieniach i Biosy Ubera wychodziły ciutkę lepiej.

Jest jednak pewne ale, które powoduje, że uzywam Biosu Trats'a.

A mianowicie kwestia zmiany mnożnika.

Mój T-bred ma fabrycznie 12,5 X 133, a empirycznie stwierdziłem iż stabilność jego kończy się nieco ponad 2200 Mhz.

A niestety BIOSY Ubera, podobnie jak i oryginalne nie pozwalały mi zmienić fabrycznego 12,5 na 9,5;10;10,5.

Dokładniej zmienić to można było, ale płyta nie wstawała.

Pozostałe i owszem ale tych trzech niestety nie.

hmm ciekawe <_<

u mnie wlasnie wystepuje ten sam problem...ale wlasnie na biosie Tratsa

nie moge ustawic wlasnie tych trzech mnoznikow, mam troszke inna plytke, ale problem identyczny

moze w moim wypadku wlasnie bios ubera pomoze ;)

 

bios tratsa jest oparty na 1010 a ubera na 1007

poza tym nie wiem czy ten ubera ma cpc on, czy off....

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe <_<

u mnie wlasnie wystepuje ten sam problem...ale wlasnie na biosie Tratsa

nie moge ustawic wlasnie tych trzech mnoznikow, mam troszke inna plytke, ale problem identyczny

moze w moim wypadku wlasnie bios ubera pomoze ;)

 

bios tratsa jest oparty na 1010 a ubera na 1007

poza tym nie wiem czy ten ubera ma cpc on, czy off....

Zapewne BIOSy te w odniesieniu do róznych płyt mają rózne właściwości.

Do DeLuxów, dla osób, które potrzebują któregoś z tych trzech mnożników polecam BIOSy Trats'a

Używanie tych z CPC off jest IMO bez sensu, spadek wydajności jest duzy i wyższe FSB osiagane na CPC Off tego nie rekopensuje.

Dawno nie bawiłem się BIOSami, bo płytę mam też od dawna, ale mam wrażenie, że BIOSy UBERA były modyfikacjami biosów oryginalnych a zatem z CPC On.

Dopiero Biosy Trats'a. które pojawiły się później wprowadziły możliwość wyboru w tym względzie.

Nie mniej widać choćby tylko po wypowiedzi mojej i greg'a 505, że nalezy samemu wypróbować, który z tych BIOSów się lepiej sprawdza, na danej maszynie - myslę, że obydwa są lepsze od BIOSów oryginalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mi powiedzieć co zrobiłem źle?

 

otóż chciałem zmienić bios w moim A7N8X deluxe rev 1.04 z 1007 na 1004ubera. Jako że nowy miał być starszy więc stworzyłem dysk startowy, wszystkie parametry wpisane prawidłowo, bios zgrany z zagranicznego forum.

 

No i kupa wielka z tego wyszła.

 

Awdflash mówi: "Unknows flash type !" i tyle. Nie wiem co teraz zrobić. Posta pisze z innego kompa :/. Myślałem, że może ten bios jest coś nie ten to na dyzkietce podmieniłem go z oficjalnym 1004 ze strokni asusa (oczywiście ze starą nazwą) nie pomogło.

 

Co na to powiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wyjadaczy!

 

Mam Asusa A7N8X Deluxe rev. 1.6 i pomimo lektury niemalże całej twórczości dotyczącej tej płyty chcę się upewnić - czy naprawdę nie da się na procesor podac niższego napięcia niż 1.6V? :? Mam xp mobile 1,6 z napięciem 1.45V i po prostu nie chcę go kręcić. Nie mam takiej potrzeby - komp chodzi jako router netowy + źródło dźwięku (sound storm rox;-). A przy niższym napięciu byłaby niższa temepraturka i mniejszy hałas. Da się zejść do 1.45V czy nie?

 

rgds+tia

 

Harry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wyjadaczy!

 

Mam Asusa A7N8X Deluxe rev. 1.6 i pomimo lektury niemalże całej twórczości dotyczącej tej płyty chcę się upewnić - czy naprawdę nie da się na procesor podac niższego napięcia niż 1.6V? :? Mam xp mobile 1,6 z napięciem 1.45V i po prostu nie chcę go kręcić. Nie mam takiej potrzeby - komp chodzi jako router netowy + źródło dźwięku (sound storm rox;-). A przy niższym napięciu byłaby niższa temepraturka i mniejszy hałas. Da się zejść do 1.45V czy nie?

 

rgds+tia

 

Harry

A Bios masz najnowszy??

Procek jest poprawnie wykrywany??

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Płytka ASUS A7N8X E-DELUXE i procesorem AMD Athlon 2500 Mobille, otóż jak kupiłem procka był on bez problemu wykrywany swoich fabrycznych ustawieniach (FSB 133 i mnożnik 14, 1.45v, czyli 1862 MHz) lecz po kilku tygodniach puściłem go na (FSB 200 i mnożnik 11, czyli 2200 MHz) wszystko chodziło bez problemu na tym ustawieniu, memtest, prime. Problem się zaczął dopiero gdy chciałem przerobić film z dvd na avi i komp zaczął wywalać błędy. Po przeczytaniu kilku artykułów dowiedziałem się że należy powrócić do ustawień standardowych aby procek nie był podkręcony i tu się zaczęły problemy procesor nie jest poprawnie wykrywany (w biosie ustawiam na auto lub ręcznie FSB 133 i mnożnik 14)a procesor jest wykrywany jako 800 MHz(na samym początku nie było takich problemów). Nie mogę ustawić mnożnika powyżej 12.5, nie pomogły resety biosu ani wyjęcie baterii, bios ostatni dostępny na stronie ASUS-a w więc 1013 do modelu A7N8X E-DELUXE. Co mam zrobić, pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam male pytanko, ale najpierw moj komp.

 

Plyta: ASUS A7N8X-E Deluxe bios 1013

Procek: AMD Athlon 2500+ XP-A (Barton) obecnie 3200+ 2.204MHz 10,5x200 (1,725V) oryginalne napiecie procka to 1,650V.

Ram: 2x1GB DDR400 CL3 Kingston Value 8-4-4-2,5T (2,7V) w DUALU oczywiscie

Hdd:SATA WD Caviar 80GB 8mb Cache

Cooler: Thermaltake Volcano 7+ (3500rpm)

Zasilacz: Chieftec 360W

 

Temperatury:

CPU 45C idle

MB 24C

 

Napiecia:

+12V - 12,352

+5V - 4,784

+3V - 3,328/3,334

 

Chcialem sie dowiedziec czy wszystko jest dobrze i stabilnie w moim kompie, napiecia, timingi itp., test w prime95 szedl poltora godziny i bez bledow, dawalem 11x200, ale prime95 sypie bledy, co i jak moge jeszcze pozmieniac. To i tak na niedlugi czas, bo za niedlugo bede sprzedawal wszystko, bo chce przejsc na AMD 64 X2.

Pozdrawiam i czekam na jakies komentarze.

Edytowane przez daro_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Płytka ASUS A7N8X E-DELUXE i procesorem AMD Athlon 2500 Mobille, otóż jak kupiłem procka był on bez problemu wykrywany swoich fabrycznych ustawieniach (FSB 133 i mnożnik 14, 1.45v, czyli 1862 MHz) lecz po kilku tygodniach puściłem go na (FSB 200 i mnożnik 11, czyli 2200 MHz) wszystko chodziło bez problemu na tym ustawieniu, memtest, prime. Problem się zaczął dopiero gdy chciałem przerobić film z dvd na avi i komp zaczął wywalać błędy. Po przeczytaniu kilku artykułów dowiedziałem się że należy powrócić do ustawień standardowych aby procek nie był podkręcony i tu się zaczęły problemy procesor nie jest poprawnie wykrywany (w biosie ustawiam na auto lub ręcznie FSB 133 i mnożnik 14)a procesor jest wykrywany jako 800 MHz(na samym początku nie było takich problemów). Nie mogę ustawić mnożnika powyżej 12.5, nie pomogły resety biosu ani wyjęcie baterii, bios ostatni dostępny na stronie ASUS-a w więc 1013 do modelu A7N8X E-DELUXE. Co mam zrobić, pomocy.

Oryginalne jego taktowanie to 11x166 i takie powinienes mu dac zeby wyswietlal 2500+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Procek: AMD Athlon 2500+ XP-A (Barton) obecnie 3200+ 2.204MHz 10,5x200 (1,725V) oryginalne napiecie procka to 1,650V.

Ram: 2x1GB DDR400 CL3 Kingston Value 8-4-4-2,5T (2,7V) w DUALU oczywiscie

...

Napiecia:

+12V - 12,352

+5V - 4,784

+3V - 3,328/3,334

 

Chcialem sie dowiedziec czy wszystko jest dobrze i stabilnie w moim kompie, napiecia, timingi itp., test w prime95 szedl poltora godziny i bez bledow, dawalem 11x200, ale prime95 sypie bledy, co i jak moge jeszcze pozmieniac. To i tak na niedlugi czas, bo za niedlugo bede sprzedawal wszystko, bo chce przejsc na AMD 64 X2.

Pozdrawiam i czekam na jakies komentarze.

Generalnie jest OK.

Wprawdzie na linii 5V mogłoby być więcej, ale sam mam podobnie i nic złego się nie dzieje.

10,5 X 200 to raczej 2100 mhz a nie 2200.

Jeśli 11 X 200 to dla Twojego praca za dużo (a nie powinno, wydaje mi się raczej, że problem tkwi we współpracy pamięci z płytą) możesz spróbować pójść lekko z FSB w górę, ale na na niższym taktowaniu n.p 10,5 X 202, 10,5 X 204 etc. zobaczysz czy jest szansa na stablilność.

Co do Prime test radziłbym robić dłużej, przynajmniej tak długo jak długo jednym cięgiem miewasz włączony komp.

Mnie wyłaziły błędy nawet po 8:47 godz, autorzy Prime zalecają test 24 h, jako dający pełną gwarancję stabilności.

Oczywiście co do Prime i stabilności jako takiej sam uznajesz co uważasz za stabilne :)

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest OK.

Wprawdzie na linii 5V mogłoby być więcej, ale sam mam podobnie i nic złego się nie dzieje.

10,5 X 200 to raczej 2100 mhz a nie 2200.

Jeśli 11 X 200 to dla Twojego praca za dużo (a nie powinno, wydaje mi się raczej, że problem tkwi we współpracy pamięci z płytą) możesz spróbować pójść lekko z FSB w górę, ale na na niższym taktowaniu n.p 10,5 X 202, 10,5 X 204 etc. zobaczysz czy jest szansa na stablilność.

Co do Prime test radziłbym robić dłużej, przynajmniej tak długo jak długo jednym cięgiem miewasz włączony komp.

Mnie wyłaziły błędy nawet po 8:47 godz, autorzy Prime zalecają test 24 h, jako dający pełną gwarancję stabilności.

Oczywiście co do Prime i stabilności jako takiej sam uznajesz co uważasz za stabilne :)

Dziwi mnie to ze 10,5x200 wyswietla mi jako 2204MHz......nawet jak dam 12x200 to tez pokazuje 2204MHz, a sprawdzalem w AIDA32.....jakies przeklamania czy cos w tym stylu ?.....w kazdym razie sprobuje ustawic 11x200, bo wczesniej mialem inne pamieci i moze przez to nie szlo za bardzo to 11x200

Edytowane przez daro_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne jego taktowanie to 11x166 i takie powinienes mu dac zeby wyswietlal 2500+

niestety to wersja mobilna i jego standardowe ustawienia to FSB 133 a mnożnik 14 a nie jak w zwykłym bartonie 166x11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to ze 10,5x200 wyswietla mi jako 2204MHz......nawet jak dam 12x200 to tez pokazuje 2204MHz, a sprawdzalem w AIDA32.....jakies przeklamania czy cos w tym stylu ?.....w kazdym razie sprobuje ustawic 11x200, bo wczesniej mialem inne pamieci i moze przez to nie szlo za bardzo to 11x200

A Ty masz proca z odblokowanym mnożnikiem??

Bo jeśli nie, to jakikolwiek byś ustawił, komp i tak pójdzie na fabrycznym 11 i na to mi właśnie wygląda.

W takim układzie pozostaje Ci jedynie kręcenie poprzez podnoszenie szyny FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mój qmpel ma a7n8x e , i nie moze znalezc utawien napiecia ani mnoznika. Ma płytke na gwarancji wiec modowane biosy chhba odpadają. Sorry ale nie che mi sie czytac tylu stron..jak to ustawic??

Edytowane przez mastertoudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Bios masz najnowszy??

Procek jest poprawnie wykrywany??

Mam bios 1008, procek jest wykrywany jako xp-m, ale nie ma możliwości obniżenia napięcia do 1.45V. Minimalne napięcie cały czs jest 1.6 <_< Jakieś pomysły?

 

rgds

 

Harry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem zakupić płytę główna A7N8X-XE czym ona sie rozni od Asus A7n8x-x i A7n8x. I czy ma mozliwosc zmiany mnożnika i szyny fsb na 12x200? I czy bedzie lepsza od mojego Gigabyte ktory zaczyna sie sypac:( ? prosze o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno kupiłem ASUSA A7N8X -XE. Wiem że to nie najlepszy wybór ale nie było nic ciekawszego.

:D

Mam 2 pytania :

 

1. Czy istnieje bios inny od oryginalnego ze strony producenta ??

 

2. Jak ustawić aby pamięć szła synchronicznie z FSB ?? W tej chwili pamięć działa mi w stosunku 5:6 z FSB.

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...