Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

@noso

 

kiedyś właśnie był w siriusie ten śledzik http://www.sirius.pl/product.php?action=in...fo&id=5810&sid=

 

ale za 59 zeta :( :D

 

" ASUS iwyprowadzenie dzwięku SPDIFx2

cena: 59 zł

 

Wyprowadzenie złącz na "śledziu":

2 x Optical fiber jack (in+out),

2 x Coaxial jack (in+out) "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i Uber 1004 jest nieco lepszy do OC, ale pamiętajcie, że BIOS 1004 miał poważne problemy przy transferach dużych plików. Dla ludzi trzymających duże pliki na dysku ( filmy, animacje) to nie jest dobre rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie jest wejscie na dodatkowy czujnik temperatury (obok bzyczka). Mam taki dodatkowy czujnik (od Solteka) i chciałem go podłączyć tylko niewiem czy czegos nie uszkodze i gdzie później odczytać tą temperature :?:  :?:

witam

Niczego nie uszkodzisz, a temp. z tego czujnika możesz śledzić w MBM

 

pozdrawiam

 

skupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i Uber 1004 jest nieco lepszy do OC, ale pamiętajcie, że BIOS 1004 miał poważne problemy przy transferach dużych plików. Dla ludzi trzymających duże pliki na dysku ( filmy, animacje) to nie jest dobre rozwiązanie.

Bios 1005 (następca 1004) poprawia nastepujący błąd:

 

"Fix large data transfer failed under Win2K and WinXP with hard disks configured as RAID0"

 

Czyli wynikałoby, że problem z błędami w transferze dotyczy jedynie RAID0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale coraz więcej osób decyduje się na RAID więc uprzedzic warto.

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Dlatego ja nigdy 1004 nie wgrywałem. A szczególnie teraz, gdy mam RAID0. Mam wgrany oryginalny 1006.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie moze wiecie gdzie moge kupic do NAszego Asusa sledzie z wyjsciem optycznym???

Nie szukaj bo nigdzie tego nie maja w polsce of course( mozesz poszukac od innych plyt i kabelkami pozamieniac) ale lepiej zrobic samemu ( mnie to kosztowalo 40 PLN z czesci kurier + 2 h roboty z wytrawianiem plytki itp)

to moze byc pomocnehttp://www.rvs.uni-hannover.de/people/einhorn/spdif/

 

 

Witam i dzieki na Linka ale kolega PIETEK ktory powiedzial ze sa na sirius.pl mial racje po chyba 40 zl optyczne Asusowskie :))

 

Duzo jest w katalogu ale zamow i zobacz czy Ci przysla :) Jak tak to masz duze szczescie, powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem nowy na FORUM i mam zamiar qpic nową płytę główną którą napewno zostanie Asus A7N8X Deluxe 2.0, Abit NF7-S albo Epox 8RDA3+, którą mi polecacie wiem że takie pytanie podane w topciu o Asusie jest troche nie na miejscu, ale napewno podzielicie się swoimi uwagami dotyczącymi Asusa jak i również może innych płyt, czytałem wszystkie strony i wiem że "Hanu sporo rzeczy testował :-). O Abicie wiem tyle że jest najlepszy do O/C ale za to w testach np. Benchmark czy innych wypada gorzej od Asusa czy Epoxa. Asus to według mnie płyta pośrednia między Epoxem a Abitem, chociaż też jest na niej sporo problemów z przejściem FSB >230 i chłodzeniem na NB, natomiast dwie sieciówki 6 USB to całkowicie rekompensują. Mam takie jedno pytanie co do schodzenia z tym FSB z większego na mniejsze są jakieś problemy ?? Bo ktoś napisał że już potem płyta nie chciała wstać itd. Epox to według mnie najbardziej kontrowersyjna płyta, O/C dość dobry, stabilność dobra ale nie wiem czy się nie zwali bo ponoć często lecą i się jarają. Prosze podzielcie się ze mną swoimi opiniami i z góry sory za taki topic w dziele o Asusie. Nie piszcie Odpowiedzi takich jak "To już było na forum" czy coś w tym stylu. Po prostu nie mam czasu na przeszukanie kilk100 stron a i tak posiadacz danej płyty powie że jego jest najlepsza.

p.s. Sory za długi post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specu ja czesto experymentuje i czesto zmieniam FSB i nie mialem nigdy problemu z nie wstawaniem plytki po zejscu na nizsze. Wiesz, poprostu ASUS to ASUS!! Nie wiem - dla mnie wszystko inne jest zawsze na 2gim (lub dalszych :) ) miejscu.

Zeby osiagac FSB ponad 230 przede wszystkim musisz miec... DOBRE pamieci, wiec nie rzucalbym sie na az takie wartosci.

 

Z czystym sumieniem polecam nasza plytke. Gdybym byl w Twojej sytuacji lub 2gi raz rozwazal zakupy napewno wybralbym Asusa.

Poczytaj jeszcze FAQ na 1wszej stronie - to Ci troche przyblizy naszego Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Martinii, a co o tym sądzą inni użytkownicy. Czy Kingstony z CL 2.5 2*256 mogą do tej płyty sie nadawać. Wiem że to pytanie to chyba jedno z najczęstszych, ale w firmie nie ma nic innego oprócz kingstonów i jakiś za 169- pewno szmelcy a te Kingstony są za 195 zł za sztukę (opłaca się??):-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Kingstony z CL 2.5 2*256 mogą do tej płyty sie nadawać.

Nadają o ile nie myślisz o jakimś poważniejszym OC. Działają bardzo dobrze, ale ciężko się je podkręca.

 

Btw. Może się komuś przyda. Miałem taki problem że po upgrade biosu za cholere nie mogłem ustawić FSB procka i pamięci na 200Mhz. Cały czas komunikat "Memory test failed". Wygląda na to że bios sobie gdzieś zapisuje czy przeszedł test pamięci czy nie, i pamięci trzeba podkręcać stpniowo, tzn odpalić system z nominalnymi ustawieniami, dać reset (ale nie z przycisku) i zmienić timingi, znowu odpalić system, reboot i dopiero podnosić FSB. Najelepiej małymi skokami, nie od razu na 200 i wyżej. Nie wiem czy ktoś się z tym problemem spotkał i czy już to było poruszane na forum, ale mam nadzieję że się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Na marginesie, bo poruszono temat obniżania FSB. To na czym chodzę nie jest w pełni stabilne i przechodzi tylko najlżejszy z trzech wariantów Torture Testu w Prime 95. Pomyslałem sobie, że możę w oczekiwaniu na lepsze pamięci, warto trochę se odpuścić z taktowania, aby uzyskać stabilność. I co się okazało?? 11 X 198 dalej niestabilne a od 197 od 188 (wsio X 11) płyta w ogóle nie wstała. Czemu tak się dzieje nie mam pojęcia. Spróbuję kiedyś powtórzyć eksperyment jak się dorobię lepszych pamiątek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D no to dam wam do muslenia - fsb 243 mhz :D

 

243 x 11

 

musze jeszcze troche sie pomeczyc zeby dojsc do 244 mhz i bede miec 2.7 gh - w koncu dobry procek sie trafił

 

a pamiatki oczywiscie hynix 400 - 2 x 256 mb

 

Bios uber 1007 - super na 1005 miłem gorsze osiagi

 

I niech ktos jeszcze powie ze asus niejest w stanie pujsc ponad 240 fsb

 

jak przekopiuje scriny na serwer to podam jlik albo dam je tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to beno21 załatwiłeś mnie :D Powiem Ci, że nie jest tak łatwo spotkać egzemplarz który fiknie ponad 240. Mój ma dość na 232-233. Taką mam przypadłość, że jak ktoś mnie prosi o montaż kompa to wkładam taką płytkę jak moja. Trochę się tych Asusów przewinęło i tylko 2-3 były w stanie "grać" powyżej 230. Tak, to Twoje 243 mnie nieco zaskoczyło. Gratulacje. Napisz coś więcej na jakich timingach,czy podbijałeś napięcie, modowałeś płytkę. Czekam jak na gwoździach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPECU, co do OC masz słuszność. Globalnie Abity i Epoxy mogą wiecej. Wiesz, powiem tak jak Martinii - jeśli miałbym wybierać drugi raz znów to byłby Asus. Jestem do tej firmy przywiązany, niezależnie czy pod AMD czy Intela. Każdy mój komp domowy miał płytę Asusa :D Zboczenie chyba jakieś :wink: A7N8X ma swoje wady, o których większość jest mowa w FAQ, ale jak ktoś kiedyś na tym forum powiedział - Asus to taki Mercedes, dostojny, świetnie wykonany, z ukrytą mocą. Abit z kolei jak Porsche, imponuje osiągami, poraża funkcjami, ale jest czasami trudny do opanowania. Szczerze powiedziawszy nie zawiedziesz się na żadnej. Miałem jakiś czas NF7-S, wypożyczyłem do testów i jestem pod ogromnym wrażeniem. Ale sentyment do Asusa pozostał. Ta płyta jest na rynku już ponad rok i 90% problemów jakie się z nią wiązały już tu poruszaliśmy i jakoś zawsze ktoś znalazł rozwiązanie. Jeśli się zdecydujesz ją kupić, to zawsze możesz liczyć w tym topiku na pomoc. Przynajmniej z mojej strony. Jednak sama płyta to nie wszystko. Postaraj się o dobre pamięci. No i tego twojego Palomino niestety też przydałoby się wymienić. Napisz do beno21 lub Krostry ( to chłopaki z naszego forum) u których możesz nabyć "gwarantowany do OC" procek.

 

BTW- co do schodzenia na niższe FSB. Zdarzały się przypadki, szczególnie na rev. 1.04, iż po zejściu z FSB 200 na cos niżej płyta juz nie wstawała. Obecnie ten problemik już znikł, chociaż mozna zaobserwować przy takiej operacji pewien przestój (2-3 sek.) zanim płyta na nowo postuje. Jest to niezależne od revisionu.

 

W sprawie Kingstonów CL 2,5 2x256 MB. Obecnie sprzedawane takie egzemplarze PC 3200 niezbyt nadają się do OC. Większość jest na kościach Samsunga lub Infineona. Ich granica to ok. 210 przy 2,5-3-3-8 na 2,8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki HANU za pomoc no to chyba już się zdecydowałem na mobo :-)

Tylko kurcze szkoda bo tam gdzie kompa składałem nie ma teraz Asusów, a to całkiem tani sklep no i w miarę dobry :) Abit NF7-S kosztuje 515 zł. a w Ideał aż 550 czy 540zł. już nie pamiętam. Dobrze że Hanu jest z Łodzi :D jak coś się skopie to do niego pojadę. Muszę pomyśleć może mi w serwisie wymienią na Thortona :-) (Mam nadzieję, powiem że mi zasilacz nie wyrabia a Thortony ciągną mniej W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki HANU za pomoc no to chyba już się zdecydowałem na mobo :-)

Tylko kurcze szkoda bo tam gdzie kompa składałem nie ma teraz Asusów, a to całkiem tani sklep no i w miarę dobry :) Abit NF7-S kosztuje 515 zł. a w Ideał aż 550 czy 540zł. już nie pamiętam. Dobrze że Hanu jest z Łodzi :D jak coś się skopie to do niego pojadę. Muszę pomyśleć może mi w serwisie wymienią na Thortona :-) (Mam nadzieję, powiem że mi zasilacz nie wyrabia a Thortony ciągną mniej W)

Ba, żebyśmy jeszcze wiedzieli jaki masz zasilacz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Postanowilem kupic/zamowic dzis Zalmana7000A-Cu!

Poszedlem do Komputronika - nie mieli na miejscu, ale przyjeli zamowienie i bedzie na jutro. Cena: 228 :( .

Wrociwszy do doku znalazlem w necie nowy sklep pt."Centrum tunningu". Zamailowalem - maja na stanie ten cooler: PO 205 zl!!!

Pojechalem od razu kupic :) . Coz - Komputronik znajdzie napewno innego klienta ;) .

 

Zainstalowalem i... 3 "ale":

1. Zasilacz niestety polecial na wierzch obudowy (coz liczylem sie z tym ,ale... szkoda ze nie zmiescily sie razem)

2. Musialem zdiac zalozony wczesniej przeze mnie wentyl z NB - Zalman nie chcial inaczej wejsc, bo chlodzenie NB bylo za wysokie :( .

 

A teraz pozytywne ALE:

3. Wydajnosc tego monstum powalila mnie na kolana!! Po 4 godzinach w Prime95 CPU osignal maxymalnie 44 stopnie!! I w dodatku jest nieslyszalny!!

Pod TT Volcano 7+ przy 3000 obr/min po 6 godz w Prime95 mial temp ~56 st. a nawet ~61!!

 

Wiem,ze moze podniecam sie czyms co Wy juz macie od dawna, ale naprawde jestem pod WRAZENIEM!!!

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę OT :) 

Po przeczytaniu wypowiedzi HANU stwierdzam, że HANU byłby świetnym sprzedawcą płyt ASUS'a :)

To fakt! Poleca je w sposób nienachalny, ale nie pozostawiający cienia złudzenia co do tego, jakiej firmy płyty są najlepsze. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeHe całkowicie się z wami zgadzam :D ale i tak czytając masę artykułów i wyników miałem do wyboru albo Asusa albo Abita, tyle że Abit oprócz podkręcania nie jest taki dobry:) Wynik są nie ma co sporo gorsze od np. Epoxa 8RDA3+ czy naszego Asusa Co do Epoxa to wynik w 3dMark2001 jest aż o 1200 punktów większy niż na Abicie, tylko nigdy nie wiadomo czy po przyjściu do kompa, komp się włączy (Epox) Trochę różnicy jest!! Asus jest rox i tego się trzeba trzymać, tylko gdzie ja kupię tę mobo i wymienię palomino na Thortona (oczywiście za małą dopłatą) ?? (okolice Zgierza, Łodzi :P) Z góry wielkie Thx Hanu chyba musi zostać przedstawicielem firmy Asus w Polsce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was wsadzal do naszej MOBO druty? Tzn czy ktos sie bawil w drut-moda na sockecie zeby podniesc napiecie do 1,85V?

 

Wreszcie wpadl mi w rece programik tbredtweak, przeczytalem na forum co i jak. No i roznie to bywa, niektorym smiga i bardzo latwo poszlo a niektorym poszedl proc, ram, hadek...

 

Dlatego moje pytanie czy ktos sie bawil i jesli tak to jakie ma spostrzezenia na ten temat.

 

Bo jutro do mnie trafi Thermalright SLK947U a przy napieciu 1,75V procek nie pojdzie wiecej jak 2300MHz a szkoda chlodzenia zeby sie marnowalo i czekalo nowego bardziej @ procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę możesz zamówić w ProLine (najtaniej) 499 zeta choć serwis tego sklepu jest delikatnie mówiąć FATALNY, dlatego nie namawiam a tylko informuję :D. Przy zakupie procka dowiaduj się czy nie ma zablokowanego mnożnika bo będziesz miał problemy z O/C tak jak bodajże wheelerfan wspominał (dotyczy w szczególności Bartona). :D

Pozdrawiam @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko (które pewnie było podczas tych 69 stron, ale nie każdy ma teraz czas, żeby to przeczytać)... czy temperaturki na naszej płytce są zawyżane cz zaniżane... i jeśli tak to o ile (czy to raczej zależy od modelu, serii etc.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Planuję kupić A7N8X-DEL. do tego BARTON 2500+ (chłodzony zalmanem 7000 Cu

i mam wątpliwość dotyczącą pamięci

będzie to 512mb

do wyboru - kingston hyperX KHX 3200 (bez A ) czytałem ze hyperx za bardzo nforce i abita nei lubi...

albo Geil ULTRA 400 bądź ULTRA PLATINUM 433

 

co wy na to

mile widziane jakies linki

dodam ze na forum czytałem i wyszukiwałem ...

 

a i jeszcze pytanko czy to asusa A7N8X mozna podłączyć ipanel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Planuję kupić A7N8X-DEL. do tego BARTON 2500+ (chłodzony zalmanem 7000 Cu  

i mam wątpliwość dotyczącą pamięci  

będzie to 512mb

do wyboru - kingston hyperX KHX 3200 (bez A ) czytałem ze hyperx za bardzo nforce i abita nei lubi...

albo Geil  ULTRA 400 bądź ULTRA PLATINUM 433

 

co wy na to  

mile widziane jakies linki

dodam ze na forum czytałem i wyszukiwałem ...

 

a i jeszcze pytanko czy to asusa A7N8X mozna podłączyć ipanel ?

Uważaj na Bartony z blokowanym mnożnikiem!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...