Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

coppershim nic niedal

ale mozesz odkrecic wentyl

i wypolerowac stopke pentaka

tak jak ja :D temp troche spadla

1366730[/snapback]

A czym polerowales? Zwyklym papierem sciernym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym polerowales? Zwyklym papierem sciernym?

1366746[/snapback]

wodnym 1200 :D

odkrecilem wentyl wsadzilem radiator i papier w gorąca wode a potem robota :/

jak by ci sie nudzilo to jeszcze pasta polerska mozesz uzyc po szlifowaniu :D

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wodnym 1200 :D

odkrecilem wentyl wsadzilem radiator i papier w gorąca wode a potem robota :/

1366748[/snapback]

Hmmm... bedzie trzeba pomyslec... na razie sprawdze czy wszystko dobrze siedzi, zmierze temp i bede dalej myslal...

 

przeczyscilem, odkurzylem i temperatura spadla o 1*C

podkrecilem do 187mhz i dalem 1,8v, jak pojde wyzej to sie xp'ek krzaczy...

dalem 1,85v zeby miec max heat'a i w czasie prime'a mam 53-54*C

wyciagnalem jedna kosc no-name i mam teraz 512 kingstona 133@125. czy moze byc tak ze asynchronicznosc nforca ma jakis zakres?

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako swiezo upieczony posiadacz tej plyty a konkretnie modelu a7n8x-e deluxe z biosem 1013 natrafilem na maly problem zwiazany z ta plyta> Od razu uprzedzam, ze spedzilem dwa dni na studiowaniu tego watka zanim odwazylem sie napisac :)

 

Mialem spore problemy z zainstalowaniem win xp - instalowalem na czysty dysk SATA dwie wersje: z sp1 i z sp2 i za kazdym razem instalacja wysypywala sie w tym samym momencie: konfigurowanie menu start. Nie bylo restartu tylko caly czas byl ten komunikat, zmienialy sie tablice informacyjne a pasek postepu sobie radosnie latal. Dodatkowo podczas tych felernych instalacji kolory ekranow instalacji byly skaszanione, wygladalo to tak jakby paleta byla zredukowana do kilku podstawowych kolorow. Po recznym resecie (czekalem na postep od 20 minut do godziny) naprawa instalacji tez nic nie dawala - dzialo sie dokladnie to samo. Wreszcie przy czwartej probie instalacji udalo mi sie zainstalowac winde poprawnie - kolory podczas instalacji tym razem pojawily sie poprawne. Czytalem w recenzji tej plyty na frazie, ze im tez cos takiego sie dzialo, ale dalej nie wiem co moglo byc tego przyczyna? Czy ktos z bardziej obeznanych w temacie moze mnie uswiadomic ossochodzi?

 

konfig podczas instalacji:

Duron 1800 (13,5x133)

1x512 DDR TwinMos

Gigabyte Radek 9550

HDD Seagate 160GB SATA

LiteON 832s

zasil Huntkey

 

dodam, ze i pamieci i zasil sa sprawne. Od momentu zainstalowania systemu nie mam z kompem zadnych problemow, dolozylem HDD 60GB na ATA pozniej druga kostke pamieci (Kingmax) i i wszystko dziala w jak najlepszym porzadku wiec tym bardziej zastanawia mnie nieposluszenstwo tej plyty na poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pilnie pomocy. Poszykalbym w tych 120 pozostalych postach (czesc mam przeanalizowana), ale tu chodzi o czas. Nie wstaje mi plyta. Nic. Zero. Null. Wczesniejsza czynnosc jaka wykonywalem to oczywiscie oc... :mur: podkrecilem na fsb 190 napiecie 1,85v, pamieci 60%, mam wladowany bios ubera 1013. No i po restarcie nic nie ruszylo. Probowalem wszystkiego... bateria, przelaczniki... i nic... podejrzewam padniecie biosu... czy ktos moglby mi podac co jest naposane pod naklejka na biosie? jaka to jest kosc? wiem ze glupia prosba ale karte mam na gwarancji i w zaden sposob nie chcem jej sobie rozwalic... bede bardzo wdzieczny za odpowiedz albo za ewentualne pomysly jak przywrocic kompa do zycia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pilnie pomocy. Poszykalbym w tych 120 pozostalych postach (czesc mam przeanalizowana), ale tu chodzi o czas. Nie wstaje mi plyta. Nic. Zero. Null. Wczesniejsza czynnosc jaka wykonywalem to oczywiscie oc...  :mur:  podkrecilem na fsb 190 napiecie 1,85v, pamieci 60%, mam wladowany bios ubera 1013. No i po restarcie nic nie ruszylo. Probowalem wszystkiego... bateria, przelaczniki... i nic... podejrzewam padniecie biosu... czy ktos moglby mi podac co jest naposane pod naklejka na biosie? jaka to jest kosc? wiem ze glupia prosba ale karte mam na gwarancji i w zaden sposob nie chcem jej sobie rozwalic... bede bardzo wdzieczny za odpowiedz albo za ewentualne pomysly jak przywrocic kompa do zycia...

1370666[/snapback]

U mnie jest napisane PMI Flash i cośtam cośtam... Kość pierwsza "na południe" od portów IDE.

 

Jak już płyta wstanie, to wgraj sobie bios Trats'a - tzw. Mod3. Dużo bardziej niezawodny niż oryginalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem poprzedni post :mur: ale czy mozna wgrac sobie innego BIOSA do swojej plyty (Asus A8N-SLI Deluxe nForce4 SLI PCIex) niz orginany ze strony Asusa np1006. i jest lepszy lub ma wiecej obcji???

Napszykład Trats'a ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - mozna wgrać biosy zmodyfikowane. Bios zrobiony przez Tratsa pozwala biegać na wyższych FSB, zawiera L12 mod i wiele innych.

 

Niestety - te biosy są do ASUSa A7N8X, a nie A8N... W końcu to temat o A7N8X

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jast jakas A7N8X-X na VIA?, czasem lepiej napisac mniej.......

1373012[/snapback]

wiesz ale sam sie zdziwiłem ale jestem na 100% pewny ze widziałem na allegro moze ktoś sie pomylił wpisujac zamiast V to wpisał N dlatego napisałem na nf2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heya mam pytanie czy na ASUS A7N8X-X bedzie działał duronik 1300 na fsb 100 ?? w z hynixami, teoretycznie powinien ale wole sie juz tak na 100% dowiedzieć :)

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam taki problem.

Nie raz przy starcie POST mowi iz memory fail czy jakos tak.

Pamieci to GEIL 2x256 (dual)

Teraz jak je testowac?

W memtest 86 na standardowych ustawieniach (nic nie ruszajac) idzie bez problemu.

Jak zmienie w memory sizing na all ram czy jakos tak, wali bledy jak nic.

Co tu robic?

Napiecie na ramie zwiekszylem o 0,1 czyli na 2,7 chyba.

Bez zmian

Procek jaki mam to 2500 Mobile ustawiony synchro 200x10 oraz inne ustawienia.

Bios jakis modowany 1008.

A tak a propo - > czy wartosci napiec wyswietlanych w biosie macie tez nie po kolei?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam taki problem.

Nie raz przy starcie POST mowi iz memory fail czy jakos tak.

Pamieci to GEIL 2x256 (dual)

Teraz jak je testowac?

W memtest 86 na standardowych ustawieniach (nic nie ruszajac) idzie bez problemu.

Jak zmienie w memory sizing na all ram czy jakos tak, wali bledy jak nic.

Co tu robic?

Napiecie na ramie zwiekszylem o 0,1 czyli na 2,7 chyba.

Bez zmian

Procek jaki mam to 2500 Mobile  ustawiony synchro 200x10 oraz inne ustawienia.

Bios jakis modowany 1008.

A tak a propo - > czy wartosci napiec wyswietlanych w biosie macie tez nie po kolei?

1388345[/snapback]

Spróbuj zamienić banki pamięci od dualla, jak nie pomoże to spróbuj pojedyńczo kości przeteśtować może któraś jest walnięta

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp.

Od takich rzeczy zaczalem

W inne banki i pojedynczo i to samo

Nawet zjechalem z moim Mobilem na szyne 133 i nic.

Wali od razu.

W memtest ->memory sizing ->config -> all bios czy jakos tak i sie wysypuje.

U mojego brata idzie ale nie na takiej plycie tylko av800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu do rzeczy. Chce uaktualizowac bios (na ubera) i w FAQ jest wszytko wyjaśnione ale jedno nei iwem jak zrobic:

 

(....)Oba pliki kopiujemy do roota dysku C.(....)

JAk to uczynic. Partycje sa na NTFS, nie bedzei ich widac pod dosem wiec jak mam potem zajżeć na c:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ta płyta nie lubi fsb wyzszego od 200 ?? Kupiłem sobie kingmaxy hardcore no i za chiny nie idą ani na 215 ani na 220 nawet przy cl3.Co jest przyczyną??Mam najnowszy bios, dodam ze na moich starych geilach to samo było, myslalem ze to przez te geile. Tutaj jest wiecej o moim problemie narazie bez skutku http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=128324

Edytowane przez Kamilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp.

Od takich rzeczy zaczalem

W inne banki i pojedynczo i to samo

Nawet zjechalem z moim Mobilem na szyne 133 i nic.

Wali od razu.

W memtest ->memory sizing ->config -> all bios czy jakos tak i sie wysypuje.

U mojego brata idzie ale nie na takiej plycie tylko av800

1390320[/snapback]

Asus jest wybredny co do pamięci, dlatego mogą być problemy.

Nie wiem czy próbowałeś zmieniać timingi pamieci, może na CL 3 będzie wszystko ok.

Oczywiście upgrade biosu też może pomóc.

Edytowane przez zariro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze ma

czemu sie skrzywiles przy linku <_<

cos nie tak?

 

pytam o siecowke, bo w niektorych opisach tej plyty pisze ze nie ma... a w innych pisze ze jest sieciowka, ale tez pisza ze obsluguje duala :mur:

wiec chcialem sie upewnic :wink:

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...