Skocz do zawartości
stan14

problem z matryca- wina po stronie windowsa?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

posiadam laptop k52je. uzywam winxp sp3, najnowsze aktualizacje. zrobilem formata, i po nagraniu nowego systemu w menadzerze urzadzen w zakladce monitory mam 2 monitory domyslne i jeden plug and play. jak odinstalowuje monitory domyslne, automatycznie wykrywa je windows, i od nowa sa 3, albo wykrywaja sie automatycznie po restarcie. posiadam najnowsze sterowniki do katy graficznej, wydaje mi sie ze w zwiazku z tym monitorem domyslnym matryca troche pogorszyla swoje dzialanie (mianowicie odnotowuje "skaczacy" obraz kiedy przewijam strone z gory na dol. ma ktos pojecie co zrobic aby byl tylko jeden monitor plug and play i wyeliminowac te monitory domyslne? odinstalowalem i zainstalowalem odnowa sterowniki i za kazdym razem problem sie powtarza. probowalem tez driver sweeperem ale niedaje rady z tymi monitorami. pogooglowalem pokombinowalem ale nie moge znalezc rozwiazania. (co ciekawe przed formatem mialem nastepujaca sytuacje. odinstalowalem sterowniki WIFI poprzez revo i w menadzerze urzadzen i po restarcie widnialy od nowa w menarzedze urzadzen jakby nikt ich nie ruszal. wydawalo mi sie ze jak sie je odistalowuje to nie powinny byc zainstalowane dopiero kiedy przeprowadze ponowna instalacje). POMOZE ktos? aha i przed formatem mialem tylko jeden monitor p-a-p. instalacje systemu przeprowadzam zawsze w ten sam sposob- chipset-grafika-...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa "monitory domyślne" to wyjścia VGA i HDMI. Nie masz po co z tym walczyć, bo to w żaden sposób nie wpływa na matrycę lapka.

 

odinstalowalem sterowniki WIFI poprzez revo i w menadzerze urzadzen i po restarcie widnialy od nowa w menarzedze urzadzen jakby nikt ich nie ruszal. wydawalo mi sie ze jak sie je odistalowuje to nie powinny byc zainstalowane dopiero kiedy przeprowadze ponowna instalacje

Windows instaluje przy starcie każde urządzenie, którego nie ma w Menedżerze Urządzeń.

 

I na koniec: w języku polskim zdanie zaczynamy z wielkiej litery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znawca nie jestem ale wiec co mialem wczesniej, w zakladce monitory mialem tylko jedno pole z monitorem plug and play. w internecie spotkalem sie z podbnym problem takze jest jak mowie, wplywa to na jakosc wyswietlanego obrazu. a co do sposobu pisania, nie mam sobie nic do zarzucenia. wyrazam sie w sposob zrozumialy co jest najwazniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Monitory mają tam być, bo to wyjścia VGA i HDMI (jak zaznaczył mój przedmówca). Ich obecność nie powinna mieć wpływu na działanie ekranu, gdy wszystko jest sprawne i poprawnie ustawione.

 

2. Skaczący obraz oznacza, że Twoje sterowniki nie działają poprawnie. Przyczyną może być brak sterowników chipsetu/płyty głównej, które instaluje się zaraz po instalacji systemu (przed kartą graficzną i innymi peryferiami). Ewentualnie zainstalowałeś jakieś stare sterowniki. Pobierz najnowsze ze strony producenta laptopa. Jeśli nie ma tam pod XP, to ustal model karty graficznej (w Google widzę ATI oraz Intel) i spróbuj dobrać sterowniki z innego modelu z tą kartą lub ze strony producenta (ATI lub Intel). Możesz to ustalić wklepując dokładny model (czyli np. K52JE-EX438) w Google i rzucić okiem na specyfikację - najpewniejsze są dane podane na stronie Asusa.

 

3. Samoczynna instalacja karty WiFi jest naturalna w przypadku, gdy Windows ma (nawet najstarsze) pasujące do tego modelu sterowniki. System nie instaluje sprzętu (zostawia "Nieznane urządzenie" z żółtym pytajnikiem) tylko wtedy, gdy zupełnie nie jest w stanie ustalić marki i modelu sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znawca nie jestem ale wiec co mialem wczesniej, w zakladce monitory mialem tylko jedno pole z monitorem plug and play. w internecie spotkalem sie z podbnym problem takze jest jak mowie, wplywa to na jakosc wyswietlanego obrazu. a co do sposobu pisania, nie mam sobie nic do zarzucenia. wyrazam sie w sposob zrozumialy co jest najwazniejsze

 

To po co w ogóle pytasz, skoro sam wiesz lepiej?

 

A co do Twojego sposobu pisania, to zasady pisowni języka polskiego i regulamin forum mają Tobie coś do zarzucenia...

 

A wracając do meritum - ten lapek nie ma przypadkiem tak, że pracuje na grafice wbudowanej w CPU (zakładając, że jest) i przełącza się na Radeona dopiero w razie potrzeby? Instalowałeś sterowniki do grafy Intela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ati hd 5470, odinstalowalem ja i zainstalowalem od nowa (sterowniki ze strony asusa) ale to nic nie dalo. co ciekawe jak uruchamiam w trybie awaryjnym komputer i wchodze do menadzera urzadzen nie ma tam zakladki monitory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym jest problem? Przewijanie stron się zacina nadal?, czy tylko chodzi o monitory (co akurat nie jest problemem)?

Chociaż sprawdziłem na laptopie z HD4550, dsub i display portem i jest jeden monitor: rodzajowy pnp.

 

Prawym na pulpicie: rozdzielczość ekranu, identyfikuj/wykryj itd

Tam bym pokombinował i sprawdził, co jest jako ekran główny i dalej zaawansowane...

 

A na XP jest inaczej, ale spróbuj analogicznie zobaczyć: prawym na pulpicie, właściwości, ustawienia, zaawansowane itd (co tam pokazuje).

Edytowane przez host

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz cos wiecej napisac na temat tego linuxa livecd? wpisalem w google ale nic nie wyskakuje ciekawego, a prawde mowiac nawet nie wiec co to jest

 

Normalnie, wypalasz instalkę Linuxa (najprościej będzie Ubuntu czy OpenSuse) na płytę albo robisz bootowalnego pendrive'a i uruchamiasz z tego kompa. Potem odpalasz przeglądarkę i patrzysz, co się dzieje.

 

Choć Ty masz Ati, więc może być różnie (bo support Ati do linuxa jest bardzo słaby), ale tak prosta rzecz powinna działać.

 

A z innej beczki: bawiłeś się ustawieniami przeglądarki typu smooth scrolling?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka monitorów w menadżerze urządzeń to nie problem. W MSI Wind z gma945 też mam trzy monitory...

Nie masz może ustawionego jakiegoś oszczędzania energii? Instalowałeś Power4Gear, stery do chipsetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...