Skocz do zawartości
zawijas83

Pierwszy? "padnięty" SSD Intel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Jestem pierwszą osobą której padł SSD Intela 40GB 40G2GC.

Dysk mało używany ( od lutego 2010r ) przez brata , który przebywa za granicą ( od lutego łącznie max 2 miesiące łącznie )

Zaczęło się od problemów z bootowaniem systemu - disk boot failure. Kilka / kilkanaście razy system się odpalił i na tym koniec.

Zainstalowałem system na HDD ( do tej pory służył jako magazyn na tym kompie )i wszystko bangla. Dysk jest widoczny tylko w BIOSIE o pojemności , uwaga 8Mb.

Po podłączeniu do innego kompa dalej jest widziany tylko w BIOSIE jako owe 8Mb. W "mój komputer" nie ma ikony i nie można go sformatować , w aplikacji Intela jest widziany jako.... 8Mb.

Oddam do reklamacji i zobaczymy co nastąpi , na pewno napiszę.

Konfig Brata:

P5Ne-SLI , 4GB ramu Kingston , Pentium dual core E6500 , zasilacz Chieftec 450W.

Mój konfig:

P5Q-se/r , 3GB ram A-Data , Pentium dual core E6700 , zasilacz Tacens Valeo II 600W.

Kompy z zainstalowanym WIN7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler w trybie AHCI ustawiłeś przed instalowaniem systemu? Bo już takie jajca były na forum tyle że z Vertexem na SandForce, też 8MB było widoczne.

 

BTW nie pierwszy, ale Intel ma zdecydowanie najniższy odsetek awarii od całej reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler w trybie AHCI ustawiłeś przed instalowaniem systemu? Bo już takie jajca były na forum tyle że z Vertexem na SandForce, też 8MB było widoczne.

 

BTW nie pierwszy, ale Intel ma zdecydowanie najniższy odsetek awarii od całej reszty.

 

Na P5N-SLI nie ma trybu AHCI.

Na P5Q SE/R jest ustawiony ,więc ta opcja nie wchodzi w grę.

Dysk jest widziany tu i tu jako 8MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...