Skocz do zawartości
Bezan

Dziwne zachowanie dysku - regularne "przycinki" systemu co kilkadziesiąt minut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zgodnie z podpisem mam 2 dyski: WD VelociRaptor WD1500HLFS + Samsung F3 1TB.

Od pewnego czasu zauważyłem przycinanie się systemu co kilkadziesiąt minut. Przykładowo podczas oglądania filmu (leci z Samsunga) nagle film się albo całkiem zatrzyma albo strasznie skacze i tak około 30-60. Podobna sytuacja jest podczas grania w SC2 (zainstalowany na WD). Też zdaży się, że gra zawiesi się na około 30s i później wraca do normy.

W obu przypadkach podczas "przycinek" świeci się dioda od dysku. Normalnie mrugnie sobie tylko co jakiś czas.

 

Gdzie może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakimś programikiem, czy Ci przypadkiem pamięć RAM nie szwankuje... U mnie jest to samo, ale w moim 4-letnim kompie jest tylko jedna kość i jeszcze nie miałem czasu jej wymienić... Skacze, jak jest ciut większe obciążenie i się przycina, z takim charakterystycznym "cyknięciem" - wkurza mnie to, ale wiem już, że pamięć jest uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina płyty głównej i mostka północnego. Takie coś podejrzewam u siebie. Kiedyś miałem przycinki co 2 sekundy, a potem reset. Teraz jakby się to uspokoiło, ale od czasu do czasu dyski stają i wyskakuje bluescreen. Najgorzej, że mam macierz i juz 2 razy musiałem ratować ją poprzez zgrywanie pierwszych sektorów dysku. Bo zwykłe "rebuilding" to mam częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...