Skocz do zawartości
PAQ11

konieczność zakupu Excela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą. Rozpoczynam realizację projektu unijnego i muszę nabyć Excela. W związku z tym mam kilka pytań. Czy muszę kupować wersję dla firm? Czy mogę zakupić samego Excela? Co sądzicie na temat sprzedawanych na allegro Pakietów Office basic z 2003r. - za ok. 300zł lub 2007r. - za ok. 500zł? Na każdej z aukcji jest informacja, że produkt nie był rejestrowany, co wydaje mi się dziwne, szczególnie dot. tych z 2003r. Sporadycznie zdarza się, że widnieje informacja, że produkt zaplombowany.

Dodatkowo muszę mieć zainstalowany program antywirusowy. Czy w firmie można mieć zainstalowane darmowe wersje antywirusów np. AVAST? Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie jestem zbyt oblatany w tych sprawach. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to musi być MS Excel ? (masz jakieś specjalistyczne oprogramowanie oparte na Excel'u?) Próbowałeś ew. Calc z OpenOffice (obecnie w wersji 3.3)

Pakiet biurowy OpenOffice.org po polsku

 

Niestety musi być, gdyż dane uczestników projektu wprowadza się do tzw. systemu PEFS, który oparty jest wyłącznie na Excelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do AV - jeżeli ich licencja pozwala na komercyjne wykorzystywanie softu to nie ma przeciwwskazań do używania tego w firmie .

 

Co do pierwszego pytania - w jakim stopniu ten system PEFS bazuje na Excelu - bezpośredni import z Excela czy tylko wsparcie dla plików .xls .

 

W drugim przypadku pliki można zapisać w OO Calc w formacie .xls i zobaczyć czy zadziała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Z tego co widze to bazuje na plikach opartych na makrach, czego nic poza excelem nie obsłuzy.

 

 

Czy muszę kupować wersję dla firm? Czy mogę zakupić samego Excela? Co sądzicie na temat sprzedawanych na allegro Pakietów Office basic z 2003r. - za ok. 300zł lub 2007r. - za ok. 500zł? Na każdej z aukcji jest informacja, że produkt nie był rejestrowany, co wydaje mi się dziwne, szczególnie dot. tych z 2003r. Sporadycznie zdarza się, że widnieje informacja, że produkt zaplombowany.

 

W firmie mozna uzywac wszystkich wersji z wyjątkiem tych skierowanych tylko dla uzytkowników domowych. Zwało się to chyba Home And Student. Zakup samego Excela prawdopodobnie będzie nieopłacalny. Róznice między podstawową wersja Office są niewielkie.

 

Od wersji 2002(XP) office posiada system aktywacji stąd te dopiski na aukcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...