Jump to content

Recommended Posts

W jaki sposób mogę przenieść cache Google Chrome na RAMDisk w Windows 8? Nigdzie nie mogę znaleźć edycji ścieżki docelowej skrótu. Przeglądarkę zazwyczaj uruchamiam albo z ekranu startowego, albo z paska zadań na pulpicie. Komuś udało się może uporać z tym problemem?

EDIT: Poradziłem sobie tworząc nowy skrót na pulpicie, edytując jego adres docelowy, a następnie ponownie podpinając go do paska i ekranu startowego :)

Edited by Amfidiusz

Znalezlem rozwiazanie na problem uzytkownika Elektronek odnosnie nietworzenia sie partycji podczas startu systemu.

Mialem identyczny problem. Okazalo sie, ze Symantec Endpoint Protection blokowal wpis w autorun.inf podczas tworzenia ramdisku. Na czas tworzenia ramdisku (start ramdisk) nalezy wylaczyc "kontrole aplikacji i urzadzen" w "zmien ustawienia-->zarzadzanie klientami-->skonfiguruj ustawienia". Dodatkowo po utworzeniu partycji polecam sformatowac ja recznie pod FAT32. U mnie takze wystepowaly problemy z tworzeniem partycji, gdy zmienialem parametr w rejestrze odnosnie startu na 0 (domyslnie mialem na 1). Mozliwe, ze jest to spowodowane przeyspieszonym bootwaniem zastosowanym w mojej mobo (Asrock Extreme). Pozdrawiam

Witam

Przeniosłem Cache Opery na Ram Disk ale niestety Opera i tak buforuje filmiki na dysku C w Temp.

Nie chce przenosić Tempu bo inne aplikacje mają problemy poźniej

Jaka można zrobić aby Opera buforowała filmy na RAM Disku?

Pomocy [jeszcze raz]. Sprzęt w firmie otwiera mi thunderbirda 5minut. Na ramdisku wszystko śmiga duzo lepiej (cache chrome + pagefile). Problem w tym, że ten pierdzielony RamDisk od Dataram działa tylko do pierwszego restartu. Robione według procedury utwórz->zapisz->zaznacz load at startup. Po reboocie śmiga. Ale podczas kolejnego zapisywania czy to wymuszonego czy podczas zamykania systemu, komputer się wiesza. Mycha śmiga ale zapis się zatrzymuje na 30% i klops. Po restarcie pagefile się nie tworzy, ramdisku nie ma a program domyślnie chce utworzyć dysk 500MB unformatted :-[

Co ja mogę z tym zrobić? Zmiany w rejestrze odnośnie ładowania programu z '3' na '1' zrobione.

RaMDisk, to czasowa pojemność prawda ?

Możesz  usunąć wirtualny napęd i zainstalować najnowszy ?