Skocz do zawartości
TheKumandoS

Czy warto ? AMD Phenom II x6 i Nvidia GTXxxx ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto kupić procesor AMD Phenom II x6 1075T ? I czy warto też kupić kartę graficzną GAINWARD GeForce GTX 550Ti 1024MB DDR5 czy może lepiej GIGABYTE GEFORCE GTX 460 FERMI OC 1GB DDR5 DX11 ?

 

Co byście polecili do kupienia za 1000zł(karta i procek) żeby gry chodziły na najwyższych detalach ? typu wiedźmin 2 , Cryssis 2 itd. Zależy mi żeby karta była z Nvidia i miała takie opcje jak PhysX , 3D , DX11 i wiele innych umilających grę . I czy warto kupować procek AMD do gier ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj da się grać na amd i to w full hd. Sam niedługo kupię najwyższego x6 jak potanieje po premierze buldożera. Nowa (dobra) płyta na 990 fx rozsądne podkręcenie i będzie dobrze.

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Nie przesadzaj da się grać na amd i to w full hd. Sam niedługo kupię najwyższego x6 jak potanieje po premierze buldożera. Nowa (dobra) płyta na 990 fx rozsądne podkręcenie i będzie dobrze.

 

Niezbyt dobry pomysł bo mało jaka gra wykorzystuje 6 rdzeni a w 95% gier wynik będzie taki sam jak na X4. Więc po co przepłacać? Już lepiej kupić 955BE a te 200zł dołożyć do GPU. Ja polecam GTX 560 ti + Phenom II X4 955 BE C3. Według mnie nie warto brać GTX 460 skoro za 150zł więcej jest GTX 560 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał ,żeby ten procesor trochę posłużył . A np jeżeli bym już kupił ten procek 6 rdzeniowy to gry na nim chodziły by na full detalach ? typu cryssis 2 ? A co do karty do dziękuje za odpowiedz postaram się dozbierać i dołożyć te 200 zł do karty . I takie pytanie : Czy ten procek wyciągnie wszystko z tej karty którą napisał użytkownik wyżej ? A tak bardzo zależy mi na procku 6 rdzeniowym ponieważ czasami chciał bym np renderować film i grać w gry . Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jeśli planujesz robić cokolwiek poza graniem to warto X6, sam jestem zadowolony z boosta w kompresji video. Do tego lubie też nagrywać filmiki z gier i wtedy dodatkowe rdzenie również się przydają, można do filmików wyciągnąć detale na max i framerate sie utrzyma przy nagrywaniu.

 

X6 mają tą zaletę że są tanie, Intel nie ma niczego za taką cenę co by mogło konkurować w zastosowaniach gdzie 6 wątków będzie wykorzystane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz planuję zakup komputera ponieważ stary 8-letni komp już ledwo sapie obudowę trzeba wymieniać ,narazie odpalam go śrubokrętem . To do rzeczy. Na cały komputer coś max 2000zł . Ale w tym temacie pytam się o samą kartę graficzną i procesor do najnowszych gier na max detalach i to przez dość długi czas . Kwotę już chyba napisałem wyżej ,jeżeli nie to kwota na kartę i procesor (razem) to około 1000 zł gdzieś +/- 100-200zł . Zależy mi też na kręceniu filmów z gier. I oczywiście Full detale w grach . Procesor chciał bym z AMD najlepiej pod socekt AM3 . I jak już wyżej wspomniałem zależy mi też na 6 rdzeniach by wszystko ładnie śmigało . Wiec co polecacie zakupić tego AMD Phenom II x6 ? Czy lepiej coś z intela za tą samą cenę ?

 

 

Aha i jak już wspomniałem w karcie graf. zależy mi na PhysX ,Dx11 i wiele innych dodatków umilających grę . I w gry chciał bym grać w rozdzielczości Full HD.

I niekoniecznie zależy mi na tym by karta miała możliwość 3D . Ponieważ i tak nie będę korzystał z okularów 3D .I karta min musiała by mieć 1GB .

Edytowane przez TheKumandoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że komputer to nie tylko procesor i karta graficzna a złe dobranie innych podzespołów np. zasilacza może grozić niestabilną pracą(resetami) lub w najgorszym wypadku spaleniem wszystkich podzespołów?

Z Twoich wypowiedzi wynika, że słabo znasz się na sprzęcie komputerowym dlatego proponuję abyś rozszerzył swoją prośbę i pozwolił sobie pomoc w złożeniu całego zestawu komputerowego.

 

Do 2000zł nie warto pakować się w X6 tylko X4 + mocniejsza karta graficzna. Ale zacznijmy od poczatku.

1 Czy będziesz podkręcać procesor i kartę graficzną?

2 Czy wybrałeś już sobie resztę podzespołów?

3 Czy masz jakieś stare części których można użyć w nowym PCcie (dysk, napędy itp)?

Edytowane przez frozenpl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frozen pl zgadzam się z tobą w 100% . Tak dość słabo się znam na komputerach ,ale nie jest aż tak źle . Mam dopiero 15 lat . Z tego co mi wiadomo to ten dział jest od procesorów i od kart graficznych . Lecz jeżeli się mylę to przepraszam . A więc tak mam stary komputer w którym mam nagrywarkę cd/dvd . Co do zasilacza to myślałem nad Corsair 500W(200zł) . A co do ceny komputera to cały zestaw coś około 3000 zł . I procesora i karty narazie puki co nie mam zamiaru podkręcać ale po upłynięciu gwarancji myślałem o takiej możliwości .

A więc tak :

Budżet :3000 zł.

Komputer do gier .

Do kupienia :

-procesor (chiał bym AMD Phenom II X6 1100T 3,30GHz)

-karta graficzna (taka której potencjał wykorzysta mój procek , firma Nvidia z : PhysX , DX11 i wiele innych)

-zasilacz (jak wyżej mówiłem Corsair 500W .,chyba ,że polecacie inny)

-płyta główna (z socketem AM3 -jeżeli procek nie ulegnie zmianie ,obsługująca min.16GB ramuDDR3 (4x4GB( z zintegrowaną kartą muzyczną (taka dzieki której mógł bym nagrywac dzwięk z gry i jednoczescie mikrofon w jakości HD)

-System Windows 7 (jaki polecacie)

-obudowa (bez zbytnich bajerów ).(solidna i wytrzymała )

-pamięć ram (na początku sądzę ,że wystarczy 1x4GB (DDR3 ) (ale to już sam sobie dobiorę)

-jakiś szybki dysk o pojemności około 500GB . (Tylko nie SSD bo zadrogi ;D)

 

Cały zestaw nie musi być koniecznie za równe 3000 zł . Wolał bym żeby był trochę tańszy . To jest maxymalny budżet jaki mam na komputer.

 

 

Przeznaczenie komputera to : Najnowsze gry na najwyższych detalach , nagrywanie podczas granai w te gry , renderowanie filmów , modelowanie w programach takich jak 3Dmaxstudio .

 

 

 

Edit :

Co do płyty głównej to myślałem nad : Gigabyte GA-990XA-UD3. http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-990xa-ud3rev_10/specs/

 

Edit : Co do pamięci to 4x Corsair Vengeance 4GB 1600MHz CL9 XMP 1,5V.

 

Najbardziej potrzebuję pomocy w doborze dobrej karty graficznej.

Edytowane przez TheKumandoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie bez problemu złożysz coś na i5-2500k

 

Zgadzam się, do 3000zł zdecydowanie jako procesor bierz Intel i5-2500K a dlaczego? Poniżej link do testu I5-2500K w grach.

 

Test Core i5 2500K i Core i7 2600K - Sandy Bridge Uwolnione | PurePC.pl

Jest duuużo wydajniejszy od AMD X6 jeśli chodzi o gry.

 

Tutaj masz link do gotowego zestawu za 2700zł który spełnia wszystkie Twoje wymagania

Zestawy komputerowe na Czerwiec 2011 | PurePC.pl

 

dokładasz do tego obudowę np.

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza) [bT-410] - 139zł : Esc.pl

i masz wydajną maszynkę do gier w full detalach ;)

 

Jak za rok lub dwa braknie mocy to poczytasz o podkręcaniu podzespołów, podkręcisz i przedłużysz granie na wysokich detalach o kolejny rok-dwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co rozumiem to mam kupić :

 

Procesor- intel core i5 2500k .

Płyta główna - ASRock P67 PRO3 B3

Karta Graficzna - GeForce GTX 560 Ti

Zasilacz - XFX ProSeries 550W PSU

Ram -4x CORSAIR VENGEANCE 4GB 1600MHz CL9 XMP 1,5V

Obudowa - SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Dysk twardy - Samsung 1TB F3

Napęd Cd/DVD mam z starego komputera .

 

 

TO wszystko będzie pasować do siebie ?

A gry będą chodzić na full detalach ?

 

I dziękuję wszystkim za pomoc w doborze sprzętu ;D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj 16GB ramu bo to nie ma żadnego sensu :/

Dzisiejsze gry ledwo wykorzystują 4GB!

8GB jest sensownym rozwiązaniem przyszłościowym ale wszystko ponad to w Twoim przypadku - zbędny wydatek.

Lepiej za 3 lata dokupić ram'u (o ile zajdzie taka potrzeba) a teraz przeznaczyć kasę na coś co przyniesie zauważalny wzrost fps'ów ;)

 

GTX 560 Ti to spoko karta ale jeśli taniej możesz kupić HD6950 to na Twoim miejscu właśnie tą bym wybrał bo wystarczy do niej wgrać inny bios i odblokowuje się na HD6970.

Ale zrobisz jak uważasz, między tymi kartami jest tylko kilka fpsów różnicy w zależności od tytułu więc różnicy i tak nie powinieneś poczuć :P

 

Co do napędu cd/dvd jeśli jest PATA to zaopatrz się w przejściówkę ATA-SATA na allegro po 15zł chodzą z wysyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze gry ledwo wykorzystują 4GB!

 

Crysis mi się wysypywał przy 4 GB ram z wyłączonym plikiem strony, a po włączeniu nieco mielił (windows Vista). Przy windows 7 jak dłużej pogram to widzę użycie ponad 4 GB ram. To dowód na to że są już gry, które w połączeniu z Windows Vista X64 lub Windows 7 X64 wykorzystują ponad 4 GB RAM. Wielu z WAS doradza każdemu zakup 4 GB RAM co jest moim zdaniem bezsensowne, biorąc pod uwagę bardzo niskie koszty pamięci w tej chwili. Ja bym kupił minimum 8 GB RAM (za 210 zł można kupić 2x4GB np. Kingston).

 

Teraz kupi 4 GB ram i zaraz będzie leciał po kolejne - BEZSENS ... ale róbta co chceta nie mój komp i nie mój portfel

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Obecnie RAM jest tani, więc warto kupić 8 GiB, i zrobić sobie RAMDisk 2-4 GiB i na niego dać swapa. Wyłączanie swapa jest bez sensu, bo przepełnić RAM nie jest trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie RAM jest tani, więc warto kupić 8 GiB, i zrobić sobie RAMDisk 2-4 GiB i na niego dać swapa. Wyłączanie swapa jest bez sensu, bo przepełnić RAM nie jest trudno.

 

Z jednej strony piszesz by robić swap w RAM , a z drugiej piszesz o przepełniającym się RAM - nie widzę sensu. Skoro przepełnia Ci się pamięć to po co zrobiłeś w niej SWAP zamiast na dysku? Swap robi się po to by po "skończeniu ram" dane były ładowane na inny nośnik ... np. HDD

 

Kolejna sprawa ... skoro łatwo przepełniasz RAM, to właśnie znak że przydało by Ci się więcej tej pamięci. ... ale łatwo przepełniasz 8 GB RAM ? (tyle widzę po sigu masz)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Źle zrozumiałeś. Niezależnie od ilości RAM-u zawsze można go przepełnić, wtedy system sie przeważnie wiesza. Takim przykładem jest np. test LinX, którego bez swapa nie da sie rozpocząć z max użyciem pamięci, a jak w trakcie testu coś uruchomimy to sie wszystko wysypie. Jak przepełnisz RAM, to wtedy reszta idzie na swapa, którego lepiej mieć na RAMDisku niż na HDD, bo wtedy tylko minimalnie stracimy na wydajności.

 

A żeby 8 GiB wykorzystać to trzeba mieć 64-bit aplikację. 32-bitowe mogą maksymalnie wykorzystać 3.2 GiB (np. soft od Adobe, który ma też 64-bit wersje obecnie), a większość tylko 2 GiB. Reszta idzie na swapa (najstarsze dane w pamięci przy zapisie nowych), więc to kolejna sytuacja gdzie swap na ramdysku da boosta.

 

Przepełnienie RAM-u mogę podać na przykładzie GTA IV. Na 4 GiB gra się po jakimś czasie wieszała bez swapa, bo ta gra zapełni taką ilosć pamięci szybciutko na wysokich detalach (ok. 1 GiB na samym systemie, więc te ok. 3 GiB przez samą grę). Po włączeniu swapa jest ok, ale gra zaczyna mulić po kilkunastu minutach.

Dając swapa na ramdysk praktycznie wszelkie przycinki w tej grze znikają.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepełnienie RAM-u mogę podać na przykładzie GTA IV. Na 4 GiB gra się po jakimś czasie wieszała bez swapa, bo ta gra zapełni taką ilosć pamięci szybciutko na wysokich detalach (ok. 1 GiB na samym systemie, więc te ok. 3 GiB przez samą grę). Po włączeniu swapa jest ok, ale gra zaczyna mulić po kilkunastu minutach.

Dając swapa na ramdysk praktycznie wszelkie przycinki w tej grze znikają.

 

A co by się stało gdybyś przy 8 GB RAM wyłączył plik strony (oczywiście ram disk też) - GTA 4 przy 8 GB RAM (bez pliku wymiany) prawdopodobnie by się nie wysypało (warto przetestować).

 

Wracając do tego Crysis (akurat ja testuję te zjawiska na przykładzie tej aplikacji - bo nieźle zapycha ;) ) - przy 4 GB RAM często mi się wysypywał jeśli plik strony był wyłączony, ale przy 16 GB RAM i wyłączonym pliku strony nie wysypał się ani razu (przeszedłem pół gry na takim ustawieniu i nawet nie jęknął). Jeszcze przetestuję co się dzieje pod koniec, bo tam chyba jest większe użycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Z ciekawości przetestuje GTA IV bez swapa, akurat miałem i tak odpalić bo jeszcze nie testowałem gry na tym procku.

 

 

A co do Crysisa, chętnie bym zobaczył wykresik użycia pamięci systemowej, bo nie sprawdzałem tego. RivaTuner ma dobry monitoring do tego, jak coś na mojej stronce jest poradnik jak go odblokować na współczesnych grafach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami, że kupując dziś komputer warto zainwestować w 8GB ALE to nie oznacza, że gra potrzebuje 4GB ram'u tylko system jest w trakcie rozgrywki zaśmiecony niepotrzebnymi programami działającymi w tle.

I można spokojnie grać w GTA IV czy Crysisa 2 mając 4GB ramu wystarczy dbać aby nic w tle nie zapychało pamięci.

 

Dla przykładu u mnie:

Win7 pro 32bit na sucho po restarcie(Avast, COMODO firewall) <500MB

Po włączeniu firefox 5 kart + foobar + MS Word10 + gg10 925MB

 

Można? Można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do Crysisa, chętnie bym zobaczył wykresik użycia pamięci systemowej, bo nie sprawdzałem tego.

 

Dołączona grafika

 

Zgadzam się z Wami, że kupując dziś komputer warto zainwestować w 8GB ALE to nie oznacza, że gra potrzebuje 4GB ram'u tylko system jest w trakcie rozgrywki zaśmiecony niepotrzebnymi programami działającymi w tle.

 

W tle nie było nic (nie licząc antyvira NOD). System czysty, zainstalowany kilka dni temu. By uzyskać takie użycie pamięci musiałem grać w Crysis chyba z 3 godziny x-P

 

Dla przykładu u mnie:

Win7 pro 32bit na sucho po restarcie(Avast, COMODO firewall) <500MB

 

Pogadamy jak zainstalujesz jakiś 64 bitowy system ... i jak go zainstalujesz to na wszelki wypadek wyłącz plik strony by była 100% pewność że to użycie ram ;) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to może kilka przykładów żeby nieco rozjaśnić Wam sytuację:

 

Podczas gry w Crysis 2 - 1920x1200, ustawienia "ekstremalne", Windows 7 64-bit PL (Ultimate) - różnica pomiędzy grą z 2GB a 4GB ramu nie istnieje - ilość fps'ów waha się w granicy błędu pomiarowego +/-2...

 

Z kolei grając w Wiedźmina 2 - 1680 x 1050 wysokie ustawienia, Windows 7 64-bit PL (Ultimate) - nie ma żadnej różnicy w średniej i minimalnej ilości fps'ów między 4GB a 6GB ramu...

Dopiero przy 2GB są problemy z przycinaniem ALE całkowicie znikają gdy ustawienia detali przełączymy na niskie :P

 

Te przykłady świadczą o tym, że kupując dziś komputer z 4GB ram'u zagramy bez problemu w najnowsze tytuły a dodatkowo potwierdzają to co pisałem wcześniej, że kupowanie 16GB ramu jeżeli nie pracuje się w wymagających programach graficznych/obróbce video itd jest dosłownie wyrzucaniem kasy w błoto...

Na dzień dzisiejszy gracze kupując nowe PC-ty powinni zaopatrywać się MAKSYMALNIE w 8GB ram'u (zakładając chęć wyłączenia swap'a / spokój sumienia :D ) a jeżeli ma się ograniczony budżet to 4GB z plikami wymiany również absolutnie wystarczy :)

 

 

Grając 3godz w Crysis'a załadowałeś ~4GB danych - spoko, można ^^ ale to nie ma żadnego odzwierciedlenia do aktualnego zapotrzebowania gry na pamięć ram.

Po prostu mając zapas system trzymał pliki które załadował wcześniej i nie zastępował ich nowymi (w miarę przechodzenia gry ładował nowe otoczenie a nie kasował starego itd.)

Gdybyś miał 4GB ram'u to system zastępowałby na bieżąco stare dane nowymi i tyle - płynność byłaby taka sama... ;)

 

Uproszczając (nie bierzcie tego dosłownie lecz jest w tym dużo prawdy) Crysis zapełnił 4GB ramu w 3 godz rozgrywki co daje nam 1,33GB/h gry co przy średnim czasie przechodzenia etapów potwierdza, że 2GB wystarczają do swobodnej rozgrywki :lol: :lol:

 

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero przy 2GB są problemy z przycinaniem ALE całkowicie znikają gdy ustawienia detali przełączymy na niskie :P

 

Zawsze tak można - zjechać detale do zera i wymagania maleją - ale chyba nie o to chodzi ;) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...