Skocz do zawartości
ath

Hard Reset

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytaj sobie o vsyncu i bufferingu. Zawsze gdy FPS spadnie ci poniżej tych 60ciu, to vsync zbije ci je do 30, aby mieć stały vsync na 60, musisz mieć zawsze przynajmniej 60fps.

 

No cóż GTX 460 demonem prędkości już nie jest, a ja i tak nie zamierzam pakować kasy w żadnego 6950 dla 3 cyfrowego FPS'a czy tylko troszkę mocniejszego przy FSAA. Albo spartolili coś i stad tak pożera wydajność, albo sam nie wiem. Co do grafiki to owszem jest bardzo przyzwoita. Zwłaszcza tekstury. Co troszkę rzuca się w oczy to lekka kanciastość niektórych obiektów. Ale to akurat mamy do czynienia z innym typem shootera niż Crysis, gdzie liczy się realizm otoczenia i poszczególnych obiektów. Za to grywalność jest na prawdę porządna. Gra nie nudzi po jakimś czasie i jak się naprawdę rozkręca to już jest koniec. Z początku myślałem, że będzie to prosty shooter gdzie tylko wali się do przeciwników na mapie. Ale gra ma coś w sobie co przyciąga. Może nie tak jak stare sprawdzone shootery jak DooM czy Quake, ale wspomnienia wracają. Gra jest dość krótka i to jest zasadzie jedyny taki większy minus. Gra nie jest specjalnie droga i na Allegro można dostać za 60-70 zł w wersji pudełkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Gra nie jest specjalnie droga i na Allegro można dostać za 60-70 zł w wersji pudełkowej.

 

Czy ja wiem? Za kilka godzin grania tyle kasy? Nawet jak gra do przejścia pare razy, to nie jeden za drugim raczej. Taka Dead Island tyle kosztuje, a tam grania na kilkadziesiąt godzin, i ile funu w co-opie.

 

Bedzie w przyszłym roku w promocji na Steamie za 20-pare złotych to bedzie można kupić. Singlowych shooterów to zdecydowanie nie warto kupować na premierze, szczególnie jak sa liniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Znajomy korzystał z programu D3DOverrider, i miał przez to różne problemy w niektórych grach (np. brak możliwości alt-tabowania).

 

W Hard Reset przy próbie zmiany opcji graficznych gra sie wieszała i z głośników dochodziło jakieś pikanie (może morsem coś komp chciał powiedzieć). Zabawne.

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=6QcKS2dJOB0

http://www.youtube.com/watch?v=6QcKS2dJOB0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Długo nie mogłem znaleźć w sobie wystarczającej motywacji, aby ukończyć rozgrzebaną recenzję Hard Reset - oldschool'owej strzelaniny z polskimi korzeniami, która pojawiła się dosłownie znikąd. Przygnieciony licznymi obowiązkami spisałem już artykuł na straty, niemniej pewnego niedzielnego wieczora postanowiłem raz jeszcze spróbować sfinalizować dzieło. Wena akurat dopisała, więc korzystając z nadążającej się okazji tłukłem w wysłużone klawisze jak opętany, czego efekty znajdziecie poniżej. Z Hard Reset w ogóle związana jest ciekawa historia czy raczej jej brak - grę zapowiedziano dokładnie dwa miesiące przed faktycznym debiutem! Twórcy musieli zatem pracować w absolutnej ciszy licząc na pozytywny wydźwięk takiej niespodzianki, albo poszli na łatwiznę skuszeni perspektywą zarobienia szybkich pieniędzy. Coby jednak nie napisać, założenia Hard Reset wyglądają interesująco - cyberpunkowy klimat, powrót do korzeni gatunku, bezkompromisowa rozwałka oraz nienaganna oprawa wizualna. Podstawy solidnego shootera z przytupem jak najbardziej były, pozostaje tylko pytanie w jakim stopniu zrealizowano owe obietnice...</p>

<p class="rteright"><b>Autor:</b> Caleb - Sebastian Oktaba</p>

RECENZJA HARD RESET - HARDCOROWY BLADE RUNNER Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo pytanie zadalem w temacie Rage - da sie grac na padzie z x360 na PC? od razu wyjasniam - mam polamany obojczyk i jestem w gipsie, tak wiec grac na myszce niestety nie dam rady, a przedemna pare tygodni w lozku i duzo gier w kolejce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł zaliczony. Najkrócej można go opisać tekstem: Painkiller meets Blade Runner. Gra jest liniowa i prosta - idziemy do przodu i strzelamy do wszystkiego, co się rusza. Fabuła jest nie najwyższych lotów, z resztą jest tylko dodatkiem. Przy tej pozycji trzymał mnie głównie klimat i cieszący oko wygląd. Odległa przyszłość, wielkie miasto, noc (ciemność) i światła neonów. Mniam. Do tego bronie mające odpowiedniego kopa, znośne plansze i dobrze dobrane poziomy trudności. Suma sumarum grało się przyjemnie, choć tytuł nie porywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update, aktualizujący produkt do wersji 1.2, zawiera nieznany wcześniej tryb Survival, w którym gracz musi odpierać coraz liczniejsze fale robotów, „aby opóźnić nieuniknione tak długo, jak to możliwe”. Co warte nadmienienia, nowa forma zabawy niesie ze sobą dwie świeże mapy (Arrival Hall i Landing Pad) oraz stosowne rankingi, abyśmy mogli w wygodny sposób porównywać swoje wyniki z innymi. W Survival Mode można grać na każdym poziomie trudności.

 

To nie wszystko. Oprócz wielu drobnych poprawek (związanych między innymi z technologią SLI, dynamicznym oświetleniem czy też sztuczną inteligencją niektórych typów wrogów) aktualizacja serwuje pełne wsparcie dla Nvidia Surround, Nvidia 3D Vision oraz kilku monitorów. Dodano również nową zakładkę w oknie profilu, by gracz w każdej chwili mógł sprawdzić swoje wyniki na danej arenie zmagań.

 

gram.pl

Potwierdzam - survival pojawił się w menu...

Brawo dla ekipy, że nie zapatrzyli się na innych twórców/wydawców i nie zażyczyli sobie $ za niego :)

Tak więc jak ktoś narzekał na długość gry, tak teraz ma możliwość przedłużenia zabawy...

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem. Świetna gierka ! Naszym rodakom należą się wielkie brawa. Super grafika jak na PL warunki. Miejscami zatrzymywałem się na dłużej, żeby podziwiać widoki. W końcu coś w miarę oryginalnego i strzelamy w 100% do maszyn, nie do ludzi.

 

Podziwiam tych, ktorzy przeszli to w 2-3h...

 

Gra chodziła płynnie, jedynie w niczym nie przeszkadzający zauważalny spadek FPS w trakcie wiekszego rozpizdu/duzej ilosci wrogow.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również niedawno skończyłem i uważam to za kawał dobrej gry w starym stylu. Szkoda że tak krótka i szkoda że tam mało urozmaiconej broni. Fakt są upgrade'y, ale to nie to samo. Zgrał bym w klasyka z taką grafiką z większą ilością broni. Taką grafę to powinien mieć DooM 4. Można sie jeszcze przyczepić do mechaniki broni. A raczej do tego że nie czuć jej jakoś. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie. Ale to tylko moja opinia. Ogólnie oceniam i tak wysoko bo na 8/10. Dostałby oczko wyzej gdyby gra była dłuższa i było pare broni więcej do wyboru.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wyjsc wersja rozszerzona - Hard Reset: Extended Edition trafi na półki w marcu 2012

Ciekawe, czy osoby, ktore juz zakupily te gre dostana nowa zawartosc... Ogolnie nie gralem jeszcze w pelna wersje, ale przeszedlem demo i moje wrazenia byly raczej pozytywne. Moze kiedys bedzie mi dane ukonczyc cala gre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świąteczna promocja na steamie, obniżka ceny hard reset o 50%:

Save 50% on Hard Reset on Steam

 

Teoretycznie jest to obniżka o 75%, bo cena bazowa gry wynosiła 30$, a teraz tę cenę obniżyli do 18$ i do tego doszła jeszcze świąteczna promocja na steamie, czyli obniżenie ceny gry o 50%.

Edytowane przez SpectatorX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja bym poczekał, bo moze w któryś dzień dadzą -75%. Zgodznie z przykazaniem, kupuje sie tylko to co dają w daily deal, a reszte w ostatni dzień promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ciekawe tylko jak z tą rozszerzoną wersją, czy to będzie osobno, czy posiadacze oryginału za darmo dostaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patriotyzm patriotyzmem, ale 80 zeta za kilka godzin grania to średni deal ;)

 

Swoja droga kupilem powodowany mieszanka uczuć składającą się z chęci zdobycia kolejnego achievmentu i wsparcia nie dość, że Polaków to jeszcze robiących gre PC only ;) A dostałem chyba najlepszą niespodziankę ostatnich lat.

 

Już nie pamietam kiedy w zalewie miernoty konsolowych fpsow gralem w tak swietnego shootera. Tylko porzadnych strafe jumpow z Q3 mi brakuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi w ogóle nie przypadł do gustu. Po dwóch levelach mam dość. Poza niezłymi projektami poziomów i klimatyczną grafą nic tu ciekawego nie ma. Design przeciwników beznadziejny, nasz hero oczywiście nie może byle murka przeskoczyć, nawet kucania nie ma, do tego muza nijaka. No i przeładowanie efektami graficznymi w czasie walki - co to ma być teledysk? Nie dziwię się że na zachodzie gra przeszła bez większego echa. Mimo iż kocham S-F, o niebo lepiej grało mi się w Painkillera.... Latające śrubki nijak nie nie dają frajdy z rozwalania wrogów. Jutro spróbuję podłożyć pod grę stary dobry OST z Tenki, który mam nadzieję dorzuci trochę do pieca :) Na razie 5/10.

 

Edit. Faktycznie, z mocniejszym OST da się pograć. Niemniej jak na FPSa w porównaniu z Crysisem czy Bioshockiem to ta gra się nadaje na dodatek do CD-Action... Bieda.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Flying Wild Hog na fb zapowiedziało nowe dlc o dosyć tajemniczo brzmiącej nazwie "Levi", które ma ukazać się... soon :-) W dlc między innymi pojawią się nowi przeciwnicy. Oto arty przedstawiające nowych przeciwników:

 

http://www.flyingwildhog.com/art/dlc_levi_concept.jpg

 

http://www.flyingwildhog.com/art/dlc_levi_ingame.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Została zapowiedziana rozszerzona wersja gry, nowi przeciwnicy, nowe lokacje! :-) 9 marca gra w wersji pudełkowej (prawdopodobnie pozbawiona steama) zostanie wydana tylko w Niemczech (wtf?!), a 6 tygodni później (wtf?!?!??!) edycja ta ukaże się na steamie. Jednym z najważniejszych elementów zapowiedzi oczywiście jest materiał wideo prezentujący część nowości ;-)

 

 

W niektórych momentach filmiku można zauważyć efekty podobne do anaglifów, czyżbyśmy mieli spodziewać się rozszerzenia możliwości silnika o generowanie stereoskopowego 3d? W podstawowej wersji stereoskopowe 3d jest możliwe do realizowania przez sterownik karty graficznej.

 

Aktualizacja:

 

Na profilu fb gry Flying Wild Hog potwierdziło moje domysły pisząc komentarz tej treści:

 

In Hard Reset we've got:

- full Nvidia 3dVision support

- full Nvidia Surround support

- full ATI Eyefinity support

and Hard Reset in 3D looks FANTASTIC! :)

 

Edytowane przez SpectatorX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tylko podstawowe pytanie - co z tymi co grę już mają? Moja cały czas siedzi w inventory Steama, bo jak nie będzie upgrejdu to ją sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, ja się cieszę, że jeszcze nie kupiłem gry i kupię dopiero rozszerzoną wersję i to jeszcze o ile będzie pozbawiona steama, bo nie mam zamiaru kupować steamowych gier.

 

Mam nadzieję, że rozwiążą to tak jak cdprojekt z wersją rozszerzoną wiedźmina. Flying wild hog do tej pory i tak dosyć mocno rozszerzyło hard reset DARMOWYMI dlc w kolejnych patchach.

Edytowane przez SpectatorX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...