Skocz do zawartości
bpop

KARTA GRAFICZNA POSZUKIWANA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kolega polecił mi zapytać na tym forum co nadaje się do mojego staruszka.

W swoim komputerze aktualnie posiadam:

płytę główną MSI KT4V (AGP 8x)

procesor Athlon 2000+ (1,67Ghz)

1gb ddr (a jutro listonosz doniesie mi drugie 1gb)

 

Korzystałem z radeona 9550 i 9250, na obydwu kartach filmiki HD (czy przerzucone z kamery, czy na youtube) nie działają.

Nawet przy 480 na youtube już nie mam płynności.

 

Chciałbym kupić coś w okolicach 80zł, pozwalającego mi cieszyć się lepszą jakością filmów.

Jestem laikiem komputerowych dlatego za wszelkie głupoty, braki itp w tym poscie przepraszam!

Edytowane przez bpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz karty tylko do oglądania filmów HD to szukaj czegoś z serii GF 8xxx lub Radeon HD2xxx .

Sprawdź ten temat .

 

Jak do gier to 7600GS DDR3 max., choć on będzie się przy tym procku nudził , najlepsze wyjście to 6600GT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana karty pomoże tylko tam, gdzie będziesz mógł skorzystać z akceleracji sprzętowej video. Potrzebowałbyś karty HD4350 lub wyższej. Taka inwestycja mija się z celem.

 

Potrzebujesz co najmniej 400 zł aby kupić mobo z HD42x0 (ASRock 880GM-LE), 2GB ramu ddr3 oraz używanego Athlona II x2.

 

Trzeba było pytać zanim kupiłeś kolejny 1GB ddr1.

 

Jeśli masz z kamery format nie wspierany przez gpu to na Twoim cpu nie zawojujesz za wiele.

 

reyden nie ma gf8600 na agp. DXVA mają dopiero karty serii gf8x00, więc do filmów nie ma nic od nvidii na agp. To samo z Flash, dopiero karty serii gf8x00 wspierają sprzętowo Flash. U ati vdieo jest wspierane w kartach hd2x00, Flash od HD4xx0.

 

W ten komputer zostało wydane za dużo, pytanie na forum zadane za późno (1GB ramu w drodze).

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 nie wiem jak podkreca sie procesor.

2 nie twierdze ze 480 nie chodzi ale nie ma 100% plynnosci

3 nie wiem co mam myslec... z jednej strony Klaus mowisz, ze nie ma sensu kupowac karty z drugiej strony reszta rzuca jakimis nazwami kart.

4 andrew nie wiem o co chodzi w Twoim poscie

 

EDT juz chyba wiem co mial na mysli Andrew... ten radeon podeslany przez danello nie pojdzie u mnie bo mam agp:)

Edytowane przez bpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj te graty które masz i weź te podzespoły co Klaus podał tylko pozostaje kwestia jaki masz zasilacz (ale raczej trzeba będzie dokupić)

 

nie wyjdzie to dużo drożej od tego co zakładałeś a będzie nieporównywalnie większy wzrost wydajności

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj te graty które masz i weź te podzespoły co Klaus podał tylko pozostaje kwestia jaki masz zasilacz (ale raczej trzeba będzie dokupić)

 

nie wyjdzie to dużo drożej od tego co zakładałeś a będzie nieporównywalnie większy wzrost wydajności

 

wszystko fajnie tylko kolega bpop chce wydać w okolicach 80 zł na gpu, a nie 400zł plus nowy zasilacz czyli jakieś ~500zł...

 

 

wg ciebie ~500% więcej to nie wiele drożej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia względna ale myślę że będzie to bardziej do przełknięcia po sprzedaniu tych co ma części a żadna praktycznie modernizacja tego zestawu nie da mu praktycznie kopa... Poza tym może naucz się czytać (jak sprzeda!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia względna ale myślę że będzie to bardziej do przełknięcia po sprzedaniu tych co ma części a żadna praktycznie modernizacja tego zestawu nie da mu praktycznie kopa... Poza tym może naucz się czytać (jak sprzeda!)

 

 

nie oszukujmy sie... to jest staruszek i dobrze to nazwales w nim sa "graty" nic nikt z niego nie bedzie chcial:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ale ram jeszcze coś jest wart(sensowna kwotę dostaniesz) dlatego wystawiaj każdą część z osobna

 

mam jedna kość 1gb i dwie 512. szkoda zachodu dla 80-zł za które nic nie kupie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZA niewiele ponad 80 ZL MASZ 4GB RAMU DDR3 :)

 

Abode Flash 10.1 will be accelerated on notebook and desktop platforms that featuring AMD graphics, including:

ATI Radeon™ HD 4000, HD 5700 and HD 5800 series graphics

ATI Mobility Radeon™ HD 4000 series graphics (and higher)

ATI Radeon™ HD 3000 integrated graphics (and higher)

ATI FirePro™ V3750, V5700, V7750, V8700 and V8750 graphics accelerators (and later)

 

wiec wystarczy to:

PŁYTA GŁÓWNA MSI 760GM-P33 (760GM-P33) SKLEP NEO24.PL CENA 150zl

PAMIĘĆ GOODRAM DDR3 2GB (GR1333D364L9/2G) SKLEP NEO24.PL CENA 46zl - i niby nie kupisz nic za stare czesci?

i minimalnie to:

PROCESOR AMD SEMPRON 140 BOX (SDX140HBGQBOX) SKLEP NEO24.PL CENA

ale dozbieralbym do tego bo warto:

PROCESOR AMD ATHLON II X2 250 (ADX250OCGMBOX) SKLEP NEO24.PL CENA

 

zawsze mozna uzywke poszukać:

Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

moze uda sie upolowac cos ponizej 150zl :)

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZA niewiele ponad 80 ZL MASZ 4GB RAMU DDR3 :)

 

Abode Flash 10.1 will be accelerated on notebook and desktop platforms that featuring AMD graphics, including:

ATI Radeon™ HD 4000, HD 5700 and HD 5800 series graphics

ATI Mobility Radeon™ HD 4000 series graphics (and higher)

ATI Radeon™ HD 3000 integrated graphics (and higher)

ATI FirePro™ V3750, V5700, V7750, V8700 and V8750 graphics accelerators (and later)

 

wiec wystarczy to:

PŁYTA GŁÓWNA MSI 760GM-P33 (760GM-P33) SKLEP NEO24.PL CENA 150zl

PAMIĘĆ GOODRAM DDR3 2GB (GR1333D364L9/2G) SKLEP NEO24.PL CENA 46zl - i niby nie kupisz nic za stare czesci?

i minimalnie to:

PROCESOR AMD SEMPRON 140 BOX (SDX140HBGQBOX) SKLEP NEO24.PL CENA

ale dozbieralbym do tego bo warto:

PROCESOR AMD ATHLON II X2 250 (ADX250OCGMBOX) SKLEP NEO24.PL CENA

 

zawsze mozna uzywke poszukać:

Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

moze uda sie upolowac cos ponizej 150zl :)

 

co nie zmienia faktu ze wtedy bede mial tylko na ram a jeszcze trzeba kilka stowek na plyte glowna, procesor i karte graficzna :)

 

Jesli sama karta graficzna nie rozwiaze mojego problemu to poprostu sobie odpuszcze. poczekam az sie komp caly spierdzeli ze starosci i wtedy kupie cos nowego, bo poki co brak funduszy.

Dzieki wszystkim za odpowiedzi i sorry za zawracanie glowy.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia względna ale myślę że będzie to bardziej do przełknięcia po sprzedaniu tych co ma części a żadna praktycznie modernizacja tego zestawu nie da mu praktycznie kopa... Poza tym może naucz się czytać (jak sprzeda!)

 

Kolega bpop nic nie pisał o chęci sprzedaży czegokolwiek, tylko o zakupie karty graficznej agp do 80zł.

Więc może sam poczytaj wątek zanim zaczniesz wytykać innym swoje błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważ ze nie tylko ja ale i inni userzy twierdza ze to nie ma sensu więc skończ się czepiać i nie spamuj

 

@UP: Koniec z mojej strony dyskusji z Tobą.

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z radeona 9550 i 9250, na obydwu kartach filmiki HD (czy przerzucone z kamery, czy na youtube) nie działają.

Nawet przy 480 na youtube już nie mam płynności.

 

Chciałbym kupić coś w okolicach 80zł, pozwalającego mi cieszyć się lepszą jakością filmów.

 

Kolego sytuacja jest prosta i jasna.

Aby płynnie odtwarzać wideo w HD potrzebujesz do tego wsparcia sprzętowego karty graficznej, bo procesor na pewno sam sobie z tym nie poradzi. AGP będzie tutaj problemem, ale da się go rozwiązać ;)

 

Ze stajni ATI wsparcie dla wideo w HD (czyli silnik UVD) posiadają natywnie wszystkie chipy z serii R600 i wyżej. Czyli wszystkie "nowsze" GPU z serii HDXXXX, od HD2350 aż do HD6990 ;) oczywiście nie wszystkie wychodziły na AGP. Zakres kart na AGP: HD2350-HD4650

 

Jeśli chodzi o NVIDIA za wsparcie dla HD odpowiadał silnik PureVideo HD. Zaimplementowany jest w chipach NV40 i nowszych, czyli serie GF6XXX i wyżej. Druga generacja PureVideo HD pojawiła się w serii GF8XXX i była znacznie wydajniejsza jeśli chodzi o obsługę HD, jednak na AGP oficjalnie seria 8XXX nie była wspierana przez NVIDIA, choć pojawiły się bodajże 8400 na AGP. Tak więc jeśli NVIDIA, to zakres GF6200-GF7950

 

Konkretne linki (do 80zł):

NVIDIA GF7600 i nowsze

GF7300

GF6600-6800

GF6200-6500

HD2XXX

HD3XXX

HD4XXX

 

IMO powinieneś kupić coś od ATI. Polecam HD3650.

Możliwe, że będziesz musiał uaktualnić BIOS.

PS. Jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.amd.com/us/press-releases/Pages/amd-accelerates-flash-player-2009nov17.aspx

 

Układy GPU obsługujące oprogramowanie Adobe Flash 10.1

 

Jesteś pewny wsparcia flash'a przez karty GF6xxx, GF7xxx, HD2xxx, HD3xxx ?

Producenci tych układów są innego zdania.

 

Tutaj masz absolutną rację jeśli chodzi o YT. Flash 10.1 tylko w HD4XXX, tak więc wchodzą w grę jedynie te karty. Jeśli H.264 z kamery (wideo HD) to cały zakres, który wspomniałem wcześniej. Ale obsługa wideo HD z kamery to już upgrade :) Podobnie ma się NVIDIA.

Ewentualnie jeszcze jednym wyjściem jest karta na PCI, jak np ta. Ale to już czyste szaleństwo cenowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zakup tego procesora:

AMD Athlon 64 3000+ s939 Warszawa (1724173680) - Aukcje internetowe Allegro

 

Polepszylby moja sytuacje?

 

Wedlug tej strony domyslam sie ze to jest najmocniejszy procesor pasujacy do mojej plyty glownej.

 

Tu:

MSI Polska – Płyty główne - KT4V / KT4V-L (v1.0)

wyczytalem tez, ze oprocz agp sa sloty pci, ale niewiem czy to cos zmienia:)

 

 

 

Jesli chodzi o youtube to moge sie zadowolic jakoscia 480, bo przynajmniej moge ogladac, natomiast filmiki z kamery z roszerzeniem MTS ktore byly nagrywane w jakosci HD sa dla mnie nie do obejzenia bo strasznie klatkuja, dlatego jakby to jest dla mnie wazniejsze.

Edytowane przez bpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta ma Socket A, najwyższym modelem procesora pod ten socket był sławny Athlon XP-M 3000+ (2.2GHz) na rdzeniu Barton. Który nic nie zmieni w Twoim odtwarzaniu HD.

 

WNIOSKI (dla YT i HD):

jedna z kart z serii HD4xxx pod AGP

lub upgrade komputera, najrozsądniej byłoby kupić płytę główną z integrą (np HD4200 dla chipsetu 785g, HD4250 dla 880g, HD4290 dla 890gx, coś od NVIDIA z serii GF8XXXm) lub z dedykowanym low-endowym GPU pod PCI-e z serii HD4xxx+ lub GF8xxx+.

 

EDIT:

Przykładowy budżetowy zestaw, jakiego potrzebujesz:

Dołączona grafika

cenowo nie zabija, a jest przyszłościowo. Semprony w znacznej większosci odblokowują się do Athlonów X2 czyli dwurdzeniowych (odblokowałem osobiście 4/4). Co prawda nie jest to gwarantowane, ale nawet zestaw z jednordzeniowym sempronem i HD4250 (integra na płycie głównej) wystarczy spokojnie do odtwarzania wszystkiego w HD, łącznie z 1080p.

Edytowane przez jodgus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta ma Socket A, najwyższym modelem procesora pod ten socket był sławny Athlon XP-M 3000+ (2.2GHz) na rdzeniu Barton. Który nic nie zmieni w Twoim odtwarzaniu HD.

 

WNIOSKI (dla YT i HD):

jedna z kart z serii HD4xxx pod AGP

lub upgrade komputera, najrozsądniej byłoby kupić płytę główną z integrą (np HD4200 dla chipsetu 785g, HD4250 dla 880g, HD4290 dla 890gx, coś od NVIDIA z serii GF8XXXm) lub z dedykowanym low-endowym GPU pod PCI-e z serii HD4xxx+ lub GF8xxx+.

 

Tak jak napisalem wczesniej... jesli chodzi o youtube to zadowole sie jakoscia 480.

Jezeli twierdzicie ze istnieje karta do mojej plyty glownej, ktora pozwoli mi odtworzyc filmiki hd z kamery to poprosze o linka do takiej w okolicach 80zl jesli to mozliwe, bo opcja inewstowania w ten komputer, wiecej niz 100zl jest dla mnie nie oplacalna.

z gory dziekuje lub po angielsku thanks from the mountain!

Edytowane przez bpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kamerka nagrywa HD w .mts, to zapewne jest to format AVCHD. AVCHD korzysta z H.264/MPEG-4 AVC. H.264/MPEG-4 AVC jest obsługiwany przez UVD w kartach grafiki ATI HD2350-HD4650 na AGP. Z tym, że seria HD4xxx na UVD2, który jest jak już wspomniałem wydajniejszy.

 

Różnicę poczujesz na każdej karcie z zakresu HD2350-HD4650. Z tym, że dla HD4650 będzie to również znaczna poprawa dla Flash 10.1 z YT.

Edytowane przez jodgus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...