Skocz do zawartości
SpeedyBangBong

Nowa karta graficzna oraz dysk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuję nowej karty graficznej i dysku do zestawu mojego kolegi. I tu chciałbym was zapytać co polecacie ?

 

Procesor : AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+, 2104 MHz

Płyta główna : Gigabyte GA-MA69VM-S2

Aktualna karta (do wymiany) - ATI Radeon Xpress 1200

RAM : 1GB (nie mam pojęcia jakie taktowanie - prawdopodobnie dokupi się jeszcze ze 1-2GB)

Zasilacz : 230V (nie na 100%, brak firmy, sprzed 2 lat)

 

I teraz jaka karta to takiego zestawu i dysk (250-500GB) w zależności od ceny, wydajność nie musi być zabójcza. Karta ma obsłużyć "dobre gierki" (czyli jakieś fify na 1336x768 w jakiejś dostatecznej grafice), i cena nie za wysoka choć wiem że z takim procesorem to niewiele się da zrobić... Ewentualnie - nie wiem czy jest sens... dokupić tanie chłodzenie (chyba że nie trzeba) i podkręcić ten procesor do jakiś 3+GHz.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem ze znajomym i powiedział że rozbierze i zobaczy dokładnie co to za zasiłka a najwyżej jak karta+dysk nie wyjdą za drogo to kupi jeszcze zasilacz i chłodzenie na proca co by podkręcić go trochę.

 

@Które wtyczki trzeba zamienić żeby zresetować biosa po nieudanym OC ? (najlepiej jakiś obrazek) - tak na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyciągnąć baterię na płycie lub użyć zworki clear cmos. Pamiętaj, że jak masz noname zasilacz to nowym sprzętem długo się nie nacieszysz i później połowa kompa może być do zmiany - wyjdzie drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w tych pieniądzach nic szczególnego nie będzie, a już na pewno coś dużo słabszego.

 

Np http://www.x-kom.pl/p/68855-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-radeon-hd6570-1024mb-128bit-oc.html

 

W tym przedziale cenowym kupowanie nowej karty jest moim zdaniem bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym prosić o podanie tych części jeszcze raz (zamienników) ale ze sklepu proline ? + dochodzi do tego karta dźwiękowa, najlepiej jak najtańsza z obsługą 5.1 .

 

Przypominam że do wymiany idą

 

Procesor

RAM

Grafika

Karta Dźwiękowa

 

aktualne części :

Procesor : AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+, 2104 MHz

Płyta główna : Gigabyte GA-MA69VM-S2

Aktualna karta : ATI Radeon Xpress 1200

RAM : 1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...