Skocz do zawartości
Dż0ki

Alternatywa dla GF 7900GS Galaxy

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam ww. kartę, ale zaczęła mi się niemiłosiernie grzać i pojawiły się arty. Kupiłem lepsze chłodzenie, jest lepiej, ale arty nadal wyskakują, więc czas na zmianę karty. Szukam grafy na tym samym poziomie wydajności ew. lepszą za jak najmniejsze pieniądze, najlepiej na gwarancji. Dodam, że dobrze by było aby nie była zbyt prądożerna gdyż mam zasilacz 350 watt i nie chciałbym wykładać kasy na nowy (mimo to liczę się z tym, że może zajść potrzeba zakupu). Rozglądam się za jakimiś używanymi 8800, ale może macie pomysły na coś lepszego? Budżet max 200 pln.

Mój zestaw:

Athlon X2 4400+

2 GB DDR 800 Mhz

Seagate 250 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z podpisu. Jest to ta "mocniejsza" wersja modecoma (nie feel). Patrzę na tego Radeona i nasuwa się pytanie czy 128 bitowa szyna pamięci nie będzie "wąskim gardłem"? :) Mam olbrzymie zaległości w sprzęcie komputerowym, dlatego wolę spytać niż nadrabiać zaległości z 3 ostatnich lat ;) Zakładam, że każda GF 9500/9600 będzie lepsza od 7900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każda - 9500GT to słaba karta, wydajnościowo odpowiednik 8600GT i nie wiele szybsza niż 7900GS .

 

9600Gt/9600GOS 384MB/768 MB są ponad 2x wydajniejsze niż 9500Gt/8600GT .

 

HD4770 mimo szyny 128-bit jest dosyć wydajna - wydajność na poziomie 8800GT albo i lepiej .

 

Możesz jeszcze szukać HD4850 - może da radę na tym zasilaczu co masz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4850 - cena tych kart zaczyna się od 150zł. Nawet całkiem fajnie są tylko unikaj referentów - wiem co mówię.

8800GS/9600GSO - te dwie karty yo jest to samo i są zdecydowanie wydajniejsze od 8600GT/7900GS/x1950PRO. Można je kupić już nawet za stówkę - zobacz sobie na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...