Skocz do zawartości
beretta

Doktorze , to będzie jeszcze żyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , na wstępie chciałbym zaznaczyć iż zestaw ten będzie przeznaczony do "niedzielnego" grania, nie jestem tam jakimś wymagającym graczem , głównie od czasu do czasu jakieś RPG , no i nie ukrywam że mam ochotę pograć trochę w Battlefielda 3 . Mój złom w obecnej konfiguracji raczej go nie pociągnie(chciałbym chociaż na średnich ustawieniach ) , a i zainteresowanie tematyką sprzętu komputerowego ostatnimi latami u mnie wygasło.

Stąd właśnie prośba do Was :)

 

Mój sprzęt to :

Asus p5n-e

Radeon 4850

4 GB DDR

Intel e2140

Zasilacz Chieftec 430W

( nie wliczam obudowy , karty dźwiękowej , systemu , myszek , HDD itp. itd. bo to może zostać )

 

Opłaca się w to inwestować ? A może to wszystko sprzedać w pi#$@u ? Jak sprzedać to ile to może być wartę ?

Chciałbym zamknąć się w kwocie około 1200 zł , plus - minus oczywiśćie ,jeśli będzie spora różnica w wydajności to mogę dołożyć .

Proszę o pomoc , z góry dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedać to ile to może być wartę ?

 

W tym zakresie temat jest zamknięty.

MINI REGULAMIN DZIAŁU - PROSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ ! - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Forum nie jest przeznaczone do wyceny sprzętu komputerowego

Proszę się zapoznać z regulaminem działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , to powiedzcie mi jeszcze co będzie lepsze , czy warto kupywac tego Q9550 , czy może lepiej zainwestowac w jakaś płytę główną i AMD Phenom II X4 955 Black Edition ? Ta druga opcja będzie na pewno droższa , ale czy warto dokładać , duża będzie różnica ?

Edytowane przez beretta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie no co wy ? Asus p5n-e i quad ? po co ? Ten procek jest strasznie drogi, w życiu nie warto tego kupować, ten asus ma trójfazowe zasilanie i prawdziwy piekarnik o nazwie nforce :lol2: nadaje się co najwyżej do c2d. Ja mam q6600(tanio kupiony) i chcę się tego pozbyć migiem póki jest jeszcze coś wart. Kompletnie nie warto nic inwestować w 775 jakby jeszcze płyta była wypasiona a tak sprzedać i kupić np i3 2100 i5 lub coś na amd.

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JW. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest upgrade do AM3.

Już za 2 stówki dostaniesz mobo pod AM3+ i będziesz mógł ew. wymienić później proca na coś nowszego od AMD. Możesz też kupić pod 'stare' AM3 i trochę zaoszczędzić/kupić lepsze w tej samej cenie.

Do tego 4GB dowolnego ramu za ~70zł, P II x 955 za ~420, 5850zł za ~500zł i masz wszystko wymienione za 1200zł + zostaje ci kasa ze sprzedaży aktualnego sprzętu. Ew. Możesz jeszcze się rozejrzeć w używkach.

 

Mi na takim sprzęcie beta BF3 płynnie śmigała na wysokich.

 

Dalsze pakowanie się w s775 zwłaszcza z absurdalnie drogim procem to kompletny bezsens.

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdziwy piekarnik o nazwie nforce :lol2:

 

A ja ostatnio szukalem piekarnika na ebayu...

Tutaj koledzy maja absolutna racje. Nie warto inwestowac w przestarzala technologie jaka jest socket775 wiec pozostaje i5 lub AM3 ale to juz zalezy od pojemnosci Twojego portfela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze pakowanie się w s775 zwłaszcza z absurdalnie drogim procem to kompletny bezsens.

 

Wymiana platformy na AM3 tez w tej chwili jest kontrowersyjnym pomyslem. Mnie FX 6100 pod am3 kosztowal 700 zl czyli z grubsza tyle co plyta s1555 + i3, a wydajnosc zestawu w grach jest porownywalna. Phenom szybszy nie bedzie, a obydwa procesory sa nieprzyzwoicie pradozerne co ogranicza ich wykozystanie na plytach "za 200 zl" i generuje dodatkowe koszty w postaci chlodzenia procesora, obudowy i zaopatrzenia tego w prad. Jesli ktos ma plyte pod am3 - ok, 30 minut i wszystko dziala nawet bez przeinstalowania systemu. Ale juz wymiana platformy na am3 moze sie okazac slepym zaulkiem.

 

Uzywana hd 5850 bardzo trudno dostac, a jesli juz to sa przewartosciowane i sprzedawne w cenach czesto wyzszych od prawie tak samo szybkiego hd 6850. HD 5850 osiaga na allegro ceny na poziomie 600 zl.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beretta:

właśnie przechodzę z platformy 775 na 1155

na Allegro obecnie masz HD5850 za ~560zł

dorzucasz i5 2400 (lub 2500 jeśli cię stać) + 4GB RAM 1333/1600MHz + ASRock P67 PRO3 B3 + OCZ ZS 550W

wychodzi razem troche ponad 2000zł, sprzedajesz swoje graty za 800zł i masz wydane 1200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...