Skocz do zawartości
Dż0ki

Asus 5670 - która wersja lepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam:

- Athlon X2 4400+

- gigabyte m56s-s3

- 2 GB DDR 800

- GeForce 7900gs

- Seagate Barracuda 250 GB SATA II

- Modecom 350 GTF

 

Stary GF zaczął sypać artami w 3d i czas na zmianę. Szukam możliwie najtańszej karty, która mimo wszystko da mi jakiś skok wydajnościowy bez potrzeby upgradu reszty zestawu. Trochę poczytałem i doszedłem do wniosku, że do mojego zestawu i w cenie max 250 pln właściwym wyborem będzie albo gf 9600GT albo radeon 5670. Problem polega na tym, że nie jestem pewien czy mój zasilacz pociągnie GF96000 GT. Z Radeonem poradzi sobie bankowo. Z drugiej strony wydaje mi się, że GF jest nieco wydajniejszy i przede wszystkim tańszy. GF dostanę za 140 pln, radeona za 240. Kolejna ważna sprawa to posiadana płyta główna. Ten radek działa na PCI-E 2.1 i nie wiem czy moja płyta to obsłuży. Tak więc z jednej strony radek, który możliwe, że nie zadziała na mojej mobo, z drugiej strony dżifors ( ;) ), któremu może zabraknąć mocy z psu. No i weź tu człowieku bądź mądry ;] Jakieś rady?

Edytowane przez Dż0ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz podoła obu kartom, pcie też da radę. Osobiście brałbym radka, możesz też rozejrzeć się za hd4850 jednak 5670 będzie z gwarą więc pewniejszy(mnie ostatnio padły najpierw 9800gtx+ potem gtx 260 c216) Teraz wolałem kupić hd 5570 ale z gwarą bo gram mało a kasy wtapiać nie chcę dłużej <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kompatybilnością nie jest do końca tak, ponieważ Radeony z serii 5xxx nie chciały współpracować ze starszymi płytami. Właśnie doczytałem się, że do mojej płyty wyszedł uaktualniony bios, który załatwia sprawę i karta będzie hulać. Faktem jest, że na radeona dostanę gwarancję, z gf może być już problem. Gram przeważnie w starsze gry i zastanawiam się po prostu co będzie wydajniejsze z podanej przeze mnie pary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajecie sobie sprawę, że to wszystko będzie podpięte do zasiłki z czasów s.A, która ma 15A na 12V i aż 30A na 5V?

 

ZANIM cokolwiek tam wsadzisz, pomyśl nad zmianą zasilacza, bo to bardzo stary model, na pewno już wysłużony i nawet jeśli w teorii powinno wszystko działać OK, to jego wiek/zużycie mogą zrobić Ci pokaz fajerwerków.

Edytowane przez QrVicH
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić Radka 5670 i nie jestem do końca pewien którą wersję wybrać. Gram w starsze gry jeśli jest to możliwe w full HD. Oglądam filmy w full HD. Może aby nieco przybliżyć te karty podam przykładowe linki:

- http://www.agito.pl/...x.0.478769.html

 

- http://www.e-factory.pl/a/b/p-C6503217

 

Rozsądek podpowiada mi, że przy tej karcie 1024 MB i tak pozostanie niewykorzystane, ale mogę się mylić. DDR5 powinny być nieco szybsze. Gdzieś czytałem, że miały wyjść nowe rewizje tych radeonów z większą ilością jednostek cieniujących/renderujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam HD 6670 1 gb GDDR i zmiana taktowania pamieci nie wplywa nawet w najmniejszym stopniu na wydajnosc karty. Do 1800 mhz na pamieciach nie da sie zjechac zeby zasymulowac wolniejsze pamieci, ale pewnie strata bedzie niewielka. Co nie oznacza, ze 1 gb na tej karcie poprawia wydajnosc. Kup tansza opcje.

 

Nie mam pojecia jak 5670, ale w hd 6670 GDDR Asusa wentylator startuje bazowo na 37%, a wyciszyc mozna jedynie wymuszajac nizsze obroty. HD 6670 Asusa ma podniesione taktowania - bedzie z pewnoscia troche szybsza a to ciagle tania i malo pradozerna karta. Mozna na tym uruchamiamc nowe gry - w 1024x768 powinno dzialac praktycznie wszystko, jesli sie bedzie przycinalo na niskich detalach to bedzie to wina procesora. U mnie 6670 dziala z Athlonem X2 4850e i sadze, ze do tego procesora jest to optymalna karta, szybszej nie warto kupowac.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie sprawdze. Moj egzemplarz przestal wysylac obraz na monitor przez przejsciowke dvi>dsub i jest w tej chwili w serwisie. Asus daje dosc nietypowa przejsciowke z 6+5 pinow dvi, na poczatku karta wysylala obraz przez dowolna przejsciowke a po kilku zmianach przejsciowek i monitorow przestala calkiem... Teraz nie wysyla obrazu przez zadna przejsciowke. Ciekawe co na to powie serwis, bo kablem dvi na monitor z wejsciem dvi karta nadal wysyla sygnal. Ogolnie malo gram na tej karcie, ale naprawde wydajnosc jak na taki pobor mocy jest bardzo dobra i do 1280x720 karta daje sobie rade z wiekszoscia gier. Moj egzemplarz okazal sie nie podatny na OC udalo sie jedynie go podciagnac do 860 mhz / 4200 mhz.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zakupiłem tego Radeona 5670 od Asusa wersja 512 MB DDR5. Karta spokojnie działa przy moim configu z sygnatury i zasilaczu Modecom 350 GTF. Jeśli chodzi o wydajność jestem w sumie zadowolony. Przesiadłem się z GeForce 7900gs i odczułem sporą różnicę. Fifa 11 chodzi ~60-90 fps w full HD i to mi wystarczy :) Kultura pracy jest na dobrym poziomie, karta jest w miarę cicha. Za 240 pln nowej (na gwarancji) i lepszej karty na pcx x16 w chwili obecnej nie znajdziemy :) Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...