Skocz do zawartości
KalaDudi

[3000]Zestaw z Morele.net

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zamierzam kupić nowy komputer ;) Do wydania mam kwotę 3000+, jest jeden problem, gdyż zestaw musi być zakupiony w morele.net.

Tak więc proszę o skompletowanie ładnego zestawiku biorąc pod uwagę to że zamierzam kupić teraz jednego Radeon'a HD 6850, a po nowym roku dokupić drugiego i połączyć je w CF ( czy to dobry pomysł? ).

Czyli tak:

Procesor: Intel-core-i5-2500k-3-3ghz-lga1155-box - 829zł

Płyta glówna: Asus P8P67 PRO Rev.3.1 – 590zł

Grafika: (2x)Asus Radeon HD6850 1024MB (wentylator DirectCU wer.2) (EAH6850 DC/2DIS/1GD5/V2) - 638zł

Dysk: Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM, 16 MB NCQ (HD502HJ) – 199zł

RAM: Good Ram DDR3 4 GB (2x2GB)/1333MHz PC3-10600 CL.9 - 97zł

Obudowa: Cooler Master RC-430-KKN1- 179zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm - 256zł

Napęd: Samsung SH-222AB SATA CZARNY BULK ASAP (SH-222AB/BEBE) – 66zł

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis HE1225 (LGA 775/ 1156/ 1366 oraz AMD 754/939/940 /AM2 /AM2+ /AM3 ) – 120zł

Cena: 2974zł + (638zł)

Jakiej uwagi/zastrzeżenia?:D

Edytowane przez KalaDudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta na:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678 -200zł - A zadziała tak samo, OC też umożliwi, 3-y letnia gwarancja również jest;

 

Ram w jednej kości (4GB), wygodniej na przyszłość;

 

Obudowa na:

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-410-pure-black-at-x-ssd-bt-410-397103/ -50zł - Owszem, brak okna ale również solidnie wykonana + dwa względnie ciche wentylatory w zestawie

 

Zasilacz ew na:

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-135mm-80-p1-550s-xxb9-379507/ - Mocna 12V, bogate okablowanie, lekko słyszalny pod obciążeniem;

 

Po zmianie płyty i obudowy mamy zapas ~250zł na... grafę;

I na chwilę obecną lepszym pomysłem będzie wybranie czegoś mocniejszego (wychodząc lekko ponad kwotę trzech tysięcy złotych):

http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd6950-1024mb-ddr5-256b-d-h-pci-e-471250502-7609-377342/

 

 

Bo Crossfire nigdy nie da dwu-krotnego wzrostu wydajności... plus zostajemy z dwoma starszymi układami graficznie;

Może marudzę, ale jestem mocno sceptyczny do dual/quad układów gpu :)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to dobry pomysł?

Zły.

 

Na kary musisz wydać kwotę x2, dokładasz 200zł do płyty (na której te karty pracują w trybie x8), zwiększasz pobór energii, nie wiem czy ten ocz będzie wystarczający, mimo że to oszczędne karty. Wzrasta temperatura podzespołów i/lub hałas. Co dostajesz w zamian? Wydajność wynoszącą w granicach 100-150% jednej karty. Do tego mogą się pojawić problemy softwarowe.

 

Kup płytę http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678

Ram 2x4GB, jak da radę to HD6870

 

Edit: +1 dla propozycji wyżej.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jeżeli mam nie kupować 2x 6850, to wolę od razu dołożyć i dostać jedną dobrą kartę.. np. MSI GeForce GTX 570 Twin Frozr III P.E./OC

 

a chcąc połączyć 2x 6850 spotkałem się z taką opinią

"Gdyby płyta pracowała w CF w trybie 8x8 to wtedy CF z 2x 6850 byłby znacznie wydajniejszy nawet od HD6970 (taki cf jest minimalnie wydajniejszy od referencyjnego GTX580)"

Płyta podana przeze mnie obsługuje 8x8, więc dlaczego to zły pomysł?

 

A co do obudowy to duża jest różnica? Bo Cooler Master RC-430-KKN1 jest dużo ładniejsza od tej podanej przez Cb, moim zdaniem. Może jakaś inna propozycja? CM 430 wydawał mi się dobrym wyborem ;|

 

A co z zasilaczem? 550W wystarczy?;> Chyba zależy jaką opcję wybiorę.. i jaką kartę graficzną.

Edytowane przez KalaDudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta podana przeze mnie obsługuje 8x8, więc dlaczego to zły pomysł?

 

Podałem więcej zarzutów niż ten jeden.

Robienie CF ze słabych kart mija się z celem.

Niejedna osoba przy zakupie kompa dokładała do mobo, zasilacza z myślą o multi gpu a później i tak z tego rezygnowali na rzecz jednej mocniejszej karty.

Z zasilaczem 550W to ja bym się nie brał za cf.

To że moim zdaniem to zły pomysł to nie znaczy jeszcze, że Ty nie możesz to realizować i wierzyć w to, że to najlepsze na świecie rozwiązanie.

 

Przelicz koszty tego rozwiązania: 2x HD6850, dopłata do płyty, zasilacza. Zapakowana na ciasno obudowa, pogorszona wentylacja, zwiększone temperatury, pobór energii. Uważasz, że warto, kupuj.

 

taki cf jest minimalnie wydajniejszy od referencyjnego GTX580

Nie porównuj HD6850 CF do GTX580 bo ta karta jest nieopłacalna i w konfrontacji z nią możesz wyciągnąć błędne wnioski. Poszukaj porównań z GTX570.

 

Moim zdaniem lepiej brać jedno GPU, jak Cię stać to bierz 6950, 6970, GTX570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupując ten zestaw:

 

Procesor: Intel-core-i5-2500k-3-3ghz-lga1155-box - 829zł

Płyta glówna: ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 – 388zł

Grafika: 1000-1500zł

Dysk: Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM, 16 MB NCQ (HD502HJ) – 199zł

RAM: 1333 czy 1600?;> 2x2GB? czy 2x4GB? :)

Obudowa: Cooler Master RC-430-KKN1- 179zł

Zasilacz: XFX Core 550W 135mm 80+ ( P1-550S-XXB9 ) - 272zł

Napęd: Samsung SH-222AB SATA CZARNY BULK ASAP (SH-222AB/BEBE) – 66zł

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis HE1225 (LGA 775/ 1156/ 1366 oraz AMD 754/939/940 /AM2 /AM2+ /AM3 ) – 120zł

Jaką mam wziąć do tego grafe?;> I co z ramem? Zasilacz wybrałem sam, czy wystarczy?;>

Edytowane przez KalaDudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował wziąć na grafę 6870, a za resztę kasy kupić SSD na system - będzie to bardziej opłacalne, niż pchać się w karty z najwyższej półki w momencie, jak już niedługo wyjdzie nowa generacja (wtedy taki 6950 i jemu podobne stracą najwięcej na wartości). A wydajność nie tylko w grach, ale i przy całym systemie będzie, dzięki SSD, o wiele większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował wziąć na grafę 6870, a za resztę kasy kupić SSD na system - będzie to bardziej opłacalne, niż pchać się w karty z najwyższej półki w momencie, jak już niedługo wyjdzie nowa generacja (wtedy taki 6950 i jemu podobne stracą najwięcej na wartości). A wydajność nie tylko w grach, ale i przy całym systemie będzie, dzięki SSD, o wiele większa.

 

Nie mów hop, bo AMD 28nm obiecuje od zarania wieków, jakoś nie widzę tego żeby wcześniej niż za pół roku ta technologia miała wejść, a a ten czas to sporo nerwów z 6870 na pokładzie i słabszymi osiągami.

 

powiem tak, SSD jest dla mnie nie opłacalny, prędzej dokupiłbym drugi HDD i połączył go w RAID 0. ; ) Słyszałem że dyski SSD to wywalanie kasy w bloto, ale nie wiem czy sie pozmienialo i SSD zostalo dopracowane. A na dobrej grafice typu GTX 570 mi zalezy ;)

 

1. Jak jeden dysk w raid 0 Ci padnie, co najwyżej będziesz mógł zapłakać nad swoimi danymi, bo nic z nich nie odzyskasz. 2. Poszukaj testów SSD vs raid 0, jest tego pełno. Mechaniczne rozwiązanie nigdy nie prześcignie SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod 1 gpu zasilacz powinien wystarczyć.

Co do zasilacza to zerknij do tego http://forum.purepc.pl/Nvidia-f53/GeForce-GTX-570580590-t328967.html tematu na jakich zasilaczach ludzie pracują przy GTX570 i i5 2500k.

Wszystko o SSD -- FAQ 1. Strona! - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

SSD jest jak najbardziej ok. Nie jest to żadne wyrzucanie kasy w błoto.

Nieporozumieniem moim zdaniem byłoby tworzenie raid 0 z dysków talerzowych. Zwiększają tylko tylko transfer liniowy który jest wystarczający (wydajności nigdy dość, dyski talerzowe mają transfer liniowy porównywalny z całkiem znośnymi SSD, są oczywiście SSD wyraźnie szybsze od dysków 7200 obr/min), nie skraca niestety raid 0 czasu dostępu. To czas dostępu jest czas dostępu. Wyobraź sobie, że przy odczycie losowych małych plików, z tym mamy do czynienia w pracy systemu, obecne dyski nie wiele różnią się od tych sprzed 5-6 lat. Odpowiedzialny za to jest czas dostępu. Odpowiedz sobie teraz czy chciałbyś mieć w nowym kompie procesor czy kartę graficzną porównywalne do tych sprzed 5 lat. Przy ograniczonym budżecie można odłożyć zakup ssd na przyszłość.

 

Kacik to, że po padnięciu dysku można tylko popłakać nad danymi to nie argument, mając jeden dysk, gdy ten pada też można tylko płakać nad danymi. Od tego są backupy.

 

Jeśli budować raid o to tylko z ssd ale to w zasadzie przy budżecie bez limitu. Raid z ssd zwiększy nam transfery i dalej cieszymy się niskim czasem dostępu. Raid 0 z HDD taje nam teoretycznie wyższy transfer ale nie możemy go wykorzystać ze względu na czas dostępu.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie. Sory ale na pewno nie wydam 500 zł na dysk SSD :) Wolę lepszą grafikę ;)

Ale gdy np. chciałbym mieć 1TB to lepiej jest kupić 2x500GB i połączyć je w RAID 0 niż kupić pojedynczy 1TB? Tak?;>

I posiadanie dysku SSD wpływa na działanie gier, chyba nie?;>

Tak więc jaka jest różnica pomiędzy SSD, a 2xHDD? W sekundach i w jakich przypadkach.

Edytowane przez KalaDudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 2x Samsung F4 w Raid0, i o ile transferami przy plikach >=512kB dobijam do bardzo szybkich SSD (ok. 450MB/s), o tyle przy 4kB jest bardzo żałośnie. Czasów dostępu się jednak nie oszuka, a głowica potrzebuje chwili, by odszukać dane na talerzu. No i malejąca wydajność wraz z zapełnieniem dysku (ja zawsze kupuję dysk 2 razy większy, niż potrzeba, by nie przekroczyć 60% zapełnienia). Do tego hałas, większe zużycie prądu i więcej ciepła. Kup dość tani SSD 120-128GB, starczy Ci na system i gry/programy.

 

Nie mów hop, bo AMD 28nm obiecuje od zarania wieków, jakoś nie widzę tego żeby wcześniej niż za pół roku ta technologia miała wejść, a a ten czas to sporo nerwów z 6870 na pokładzie i słabszymi osiągami.

Układy są już działające, premiera średnioklasowych już w grudniu.

 

Poza tym, sporo nerwów z 6870? Człowieku, to bardzo wydajna karta, ja na 4890 gram w większość gier na max detalach i rozdzielczości 1920x1200, a 6870 ją przebija i to sporo. Jak komuś niepotrzebne ultra super hiper (i cholera wie, jakie jeszcze) tekstury z crysisa 2 to będzie z niej bardzo zadowolony. Ewentualnie jako zamiennik GTX 560Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jaka jest różnica pomiędzy SSD, a 2xHDD? W sekundach i w jakich przypadkach.

 

Weź no dowiedz się coś o działaniu dysku twardego, strukturze zapisu danych, fragmentacji dysku.

Czas dostępu wyraża się w ms. W jaki przypadkach? Ciągle, na dysku większe pliki są pofragmentowane, mniejsze porozrzucane. HDD będzie miał transfer 100MB/s a gdy do dysku w czasie kopiowania pliku odwoła się inny proces/usługa/program szybkość kopiowania spadnie do do 10MB/s a inny proces/usługa/program odczyta/zapisze dane zamiast w ułamku sekundy w kilka sekund.

Tylko nie pisz przypadkiem, że rzadko kopiujesz pliki. To tylko przykład a dane z dysku os czy inne programy czytają ciągle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie porównuj dysku SSD do HDD. jak chcesz wiedzieć " jak to jest " to włacz sobie komputer z przed 5-6 lat :) popracuj na nim kilka dni, a później wróc do swojego.

 

 

procesor za 10 000 zł i karta graficzna za 10 000 zł nie da Ci tak odczuwalnej różnicy jak dysk SSD za 500 zł :) najlepiej to widać gdy się włącza pierwszy raz komputer z dyskiem SSD :) i gdy się go zastąpi dyskiem HDD i znów pierwsze uruchomienie. zapewniam że stwierdzisz że coś się popsuło bo to nie możliwe żeby tak chu##wo działało ;)

 

 

PS HD204UI kosztuje 399 zł z przesyłką a posiada 2 TB miejsca.

a Ty chcesz zapłacić 200 zł za 0,5 TB ?

 

 

PS2 Box w i5-2500k nie jest taki strasznie zły, RPM da się kontrolować i wtedy jest cichutki, a i5 w idle jest naprawdę chłodny.

 

 

PS3 cena i5-2500k to jakaś kpina ? 830 zł ?!

ja kupowałem na początku września za 740 zł i to była bardzo wysoka cena. bo te procesory swego czasu były popularne w cenie minimalnie poniżej 700 zł

 

Kupowanie dzisiaj najwydajniejszych układów graficznych ma uzasadnienie tylko jeśli jestes entuzjastą i kierujesz się w stronę kilku monitorów.

 

Jak kupisz kartę za 500 zł to pograsz jeszcze długo we wszystkie tytułu jakie sa i jakie się będą pojawiać.

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mów hop, bo AMD 28nm obiecuje od zarania wieków, jakoś nie widzę tego żeby wcześniej niż za pół roku ta technologia miała wejść, a a ten czas to sporo nerwów z 6870 na pokładzie i słabszymi osiągami.

 

Od czau preiery 5870 w amd niewiele sie zmienilo, a minely juz ponad 2 lata. 6970 jest co prawad zauwazalnie szybsze, ale roznica nie jest duza szczegolnie biorac pod uwage czas jaki minal od premiery serii 5800. Seria 7 w technologii 28 nm powinna byc jesli nie rewolucja to takim samym krokiem na przod. Oszszczedzanie sobie nerwow z wydawaniem pieniedzy na karte za 1400 zl jest jak najbardziej warte rozwazenie ale tylko w sytuacji jesli bierzesz pod uwage kolejna wymiane karty za rok. Ogolnie tak dlugo jak 6870 jest popularna nikt nie wyda gry, ktora na tym nie da sie skonfigurowac do pelnej plynnosci, a za rok moze byc wszystko jedno czy to 6870 czy 6970.

 

1. Jak jeden dysk w raid 0 Ci padnie, co najwyżej będziesz mógł zapłakać nad swoimi danymi, bo nic z nich nie odzyskasz. 2. Poszukaj testów SSD vs raid 0, jest tego pełno. Mechaniczne rozwiązanie nigdy nie prześcignie SSD.

 

Robisz macierz raid 0+1 i po problemie. Rozwiazanie SSD nie zapewni jeszcze przez jakis czas sensoenej pojemnosci biorac pod uwage zapotrzebowanie gier na pojemnosc dysku. Fajne rozwiazanie, ale jak narazie to ciagle rozwiazanie pod sam system.

 

Kupowanie dzisiaj najwydajniejszych układów graficznych ma uzasadnienie tylko jeśli jestes entuzjastą i kierujesz się w stronę kilku monitorów.

 

Karta za 500 zl to jaka? GTX 460, 6790? Na tym w wiele tytulow nie pograsz komfortowo w 1920x1080. Jesli chcesz pograc na telewizorze to bez fsaa gry zle wygladaja. Na mocno podkreconym hd 5850 czesto wybor polega na fsaa i wylaczenie wszystkiego co mozna wylaczyc nie psujac gry albo wylaczeniu fsaa a mimo to, czasami moga sie pojawic spadki frame ratu.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...