Skocz do zawartości
RaFilez

Opłaca się ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. chciałbym się was poradzić jaką kartę graficzną kupić za maksymalnie 300 zł, która poradziła by sobie z Battlefield'em 3. Obecnie posiadam prehistoryczną kartę radeona hd 3600. Znalazłem taką kartę (http://allegro.pl/msi-gt520-2048mb-ddr3-pci-e-810mhz-dvi-hdmi-fv-23-i1900624954.html) i dla mnie jako kompletnego laika wydaje się ona dobra. Uprzedzam iż w ogóle się nie znam na komputerach dla tego więc zwracam się do was z prośbą o pomoc.

 

 

Gdyby była potrzebna specyfikacja mojego komputera oto ona:

Procesor: Intel Core 2 Duo 2.5 GHz E5200

Pamięć operacyjna: 2 GB (lecz zamierzam dokupić 2 gb)

Karta grafiki: Radeon HD 3600

System operacyjny: Windows 7 32 Bit

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz test z wersji Alpha:

Battlefield 3 Alpha тест GPU

Wymiana samej karty może być nie wystarczająca. Gra ma dość duże wymaganie co do procesora i bez 4 rdzeniowego może być kiepsko. A jeżeli nie masz zamiaru wymieniać procka to będziesz musiał go mocno podkręcić...

Karta którą podałeś nie będzie w stanie wykorzystać 2GB pamięci RAM, spokojnie możesz szukać z 1GB ale o wyższych częstotliwościach oraz z szerszą magistralą.

Chyba najlepszym wyborem w tej cenie będzie:

HD5670 1GB DDR5

Karta graf. VERTEX HD5670 1024MB DDR5*50500 (1901870745) - Aukcje internetowe Allegro

Zdajesz sobie z tego sprawę że jak dokupisz pamięci RAM to aby w pełni wykorzystać ich możliwości to będziesz musiał zmienić system na wersję 64- bitową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o tym GT520 , to padaka jakich mało .

 

W tej cenie to HD4870 , dużo lepsze niż GT520 .

 

Podaj jeszcze jaki masz zasilacz bo do HD4870 potrzeba dobrej 450 W .

 

dobrej 450W ?! Nie przesadzajmy, spójrz na mój pierwszy sig, 4850 wykręcone wyżej niż 4870 do tego cała reszta też wysoko i moje 400w nawet się nie grzeje.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup HD5670 1GB też jest bez sensu, gdyż ta karta i tak nie jest w stanie wykorzystać tyle pamięci. GT 520 również odpada ze względu na bardzo słabą wydajność. To nie ilość pamięci na karcie świadczy o jej wydajności.

Z nowszych kart najlepiej rozejrzeć się na Radeonem HD5670 / 6670 512MB DDR5, z trochę starszych - HD4850 / HD4870. Są one wydajniejsze od HD5670 / 6670. Niestety, są także bardziej łakome na prąd.

Narazie napisz więc jaki masz zasilacz, bo może się okazać, że on też będzie do wymiany. Jeśli jest nieodpowiedni, to po wsadzeniu nowej karty ryzykujesz spaleniem samego zasilacza i prawdopodobnie także kilku podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wam zdjęcie zasilacza

http://imageshack.us/photo/my-images/638/dsc00248oh.jpg
i na tej tabelce narysowana była ta czarna kropeczka więc mam chyba 500W. Co do procesora to wolę go nie podkręcać bo nigdy tego nie robiłem i boję się że go spalę więc to raczej odpada. Co do grafiki to wolał bym raczej kartę z 1Gb pamięci bo aktualnie mam hd3600 z 512 mb. Edytowane przez RaFilez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw.

 

Ten komp to totalny złom , w dodatku nie ma prawa działać - płyta nie wspiera tych procków .

 

Proponuję coś takiego :

 

CPU: AMD Athlon II X3 450 - 302 zł

 

MOBO: MSI 870-C45 - 236 zł

 

GPU: Sapphire ATI Radeon HD5670 512MB DDR5 - 265 zł

 

RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9 - 86 zł

 

HDD:Samsung F3 500GB 7200rpm - 369 zł

 

PSU: SeaSonic SS-400ET - 159 zł

 

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 - 134 zł

 

DVD: Samsung SH-222AB - 73 zł

 

Razem: 1 624 zł , ceny z techplanet.pl .

 

 

Jak chcesz to na allegro możesz dostać używane HD4850 , karta sporo lepsza niż HD5670 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK złożone komputery z allegro już mi wybiliście z głowy i bardzo wam za to dziękuję :] Chcę zaoszczędzić trochę na HDD, płycie głowej i napędzie dvd gdyż mam te części i ich koszt chciałbym przeznaczyć na lepszy procesor i kartę graficzną. Wiem że marka płyty głównej się przyda więc oto jej nazwa AsRock 4Core-Dual SATA2 Via pt880 ultra R2.0.

 

Więc 1,500 zł przypada na Procesor (najlepiej 4 rdzenie bo chcę dobrze pograć w BF3 )/Obudowę/Zasilacz/Karta Graficzna(również prosiłbym o 1Gb)/Pamięć Ram/I inne części, których nazw nie pamiętam

Edytowane przez RaFilez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten twój Asrock to średniak , w dodatku martwy socket i DDR2 .

 

Jak tak sprawy stoją to proponuję coś takiego :

 

CPU: AMD Athlon II X4 640 - 408 zł

 

MOBO: MSI 870-C45 - 236 zł

 

GPU: Vertex3D ATI HD6850 X-Edition 1GB - 574 zł

 

RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9 - 86 zł

 

PSU: SeaSonic SS-400ET - 159 zł

 

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 - 134 zł

 

Razem : 1 597 zł , ceny z techplanet.pl

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom II X4 965 Black Edition - 495 zł

ASUS HD6850 1GB 256bit PCI-E DDR5 - 609,00zł

Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 - 224 zł

GoodRam 4GB DDR3-1333 CL9 - 89zł

SeaSonic SS-400ET - 159 zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 - 134 zł

HDD Mam swój

Napęd Również mam swój

 

Taki zestaw udało mi się zmontować z waszą pomocą oraz innego forum (wiem wykracza trochę poza limit kasiory) i mam pytanie czy zasilacz wytrzyma utrzymanie tych podzespołów i czy to wszystko zmieści się do tej obudowy?

Edytowane przez RaFilez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor jest kompletnie nieopłacalny, jeżeli już brać Phenoma, to 955. Lepszym wyjściem będzie jednak LGA 1155, t. i3-2100 + coś na H61. Taniej, wydajniej, oszczędniej.

Poza tym kartę graficzną zmień lepiej na model Gigabyte / Sapphire / Vertex3D. Asus do podłączenia wymaga dwóch wtyczek PCI-E, co oznacza zabawę w przejściówki. Ponadto wcześniejsze rewizje tej karty mają terkoczący wentylator.

Zasilacz zmień na Chiefteca GPA-500S8, jest trochę lepszym wyborem od Seasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor jest kompletnie nieopłacalny, jeżeli już brać Phenoma, to 955.

Roznice w cenie sa na poziomie 10 zl oplacalnosc sie jakos szczegolnie nie zmienia. Tego 965 latwiej podkrecic na tyle ile krzem pozwala nie zmieniajac mnoznika - nie wiem jak sie zachowuje msi 870 c45, po zmianie mnoznika. Czy dziala cnq? Czy trzeba recznie profile k10 ustawiac? Pojawil sie 960t rev. E0 w takiej samej cenie, ktorego mozna odblokowac do 6 rdzeni, ale co ciekawsze nawet odblokowany dobrze sie kreci i dziala na niskich napieciach chociaz wiadomo, ze na def ustawianiach bedzie najwolniejszy, nie kazda plyta tez go rozpoznaje. Powyzej 4 ghz powinien byc calkiem szybki nawet w grach i nie gorszy od i3.

 

Taniej mozna miec i3 2100 i pewnie to najlepszy wybor do gier. Nie wymaga poteznego chlodzenia, mocnego zasilacza ani plyty z mocna sekcja zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...