Skocz do zawartości
wyga

"Półzestaw" do 1800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym wymienic swój sprzęt na coś nowszego. Ze starych części co mi zostało to dysk, napęd, buda i grafika gigabyte hd4850 1GB zalman, a przeznaczę na resztę max 1800.

 

Co myślicie o tym zestawie?

 

Procesor : Intel Core i5 2500K

Chłodzenie Procesora : Xigmatek Gaia SD1283

Płyta Główna : ASRock P67 PRO3 B3 lub ASROCK Z68 EXTREME3 GEN3 Z68

RAM : GoodRam 4GB 1600MHZ

Zasilacz: Seasonic M12II-520

 

całośc ~1670zł, 1770

 

Do tego póki co HD4850 i odkładac sobie na lepszą grafę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło już trochę czasu i powoli zaczynam składac sprzęt.

W drodze do mnie jest już procesor i5 2500k.

 

Planuje za niedługo zamówic resztę więc co powiecie na temat tego zestawu?:

 

* Procesor : Intel Core i5 2500K

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS10X Performa

Płyta Główna : ASRock P67 PRO3 B3 rev. 3.0

RAM : Kingston 2x4GB 1600 MHz HyperX Blue

Zasilacz: XFX Core 550W

 

Jako, że zależy aby płynnie miło pograc sobie w BF3, martwi mnie jeszcze kilka rzeczy

 

1. Czy grafika Gigabyte HD4850 1gb wraz z tym zestawem poradzi sobie płynnie bez zrywów na high w battlefieldzie 3?

 

Niestety mam nieco ograniczony budżet więc na grafikę nie mam zbytnio pieniędzy. Jeżeli nie, to co warto licytowac, ewentualnie kupic nowego. Myślałem o HD4870 X2 (jakieś 250-300zł różnicy po sprzedaniu tej).

 

2. Czy dysk 4 letni nie wywoła zrywów w grze.

 

Mój dysk to 4 letni Samsung HD321KJ (Interfejs: SATA II (3 Gb/s), Pamięć podręczna: 16 MB), boje się, że mogą byc przez to zrywy. Jednak nie powinien miec badsectorów, pracował cały czas w jednej budzie, nie miałem z nim problemów. Ale mimo to sprawdzę jak mają się sektory.

 

Jeżeli tak to jaki kupic, bądź czy nie zainwestowac w więcej ramu i stworzyc tzw Ram Drive?

 

3. Z tego co widzę do płyty głównej nie podepnę już starego napędu.

 

W takim razie co kupic? LiteON iHAS124 czy coś innego?

 

 

Jeżeli chodzi o budżet do 1500zł (poza procesorem).

Edytowane przez wyga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnawiam

 

Ad.1 Raedon 4850 jest za slaby do BF3 w hd/high, ale gra ma dobry silnik i frame rate bedzie rosl proporcjonalnie do spadu rozdzielczosci. W 720p pograsz calkiem komfortowo, ale nie wiem czy akurat w high.

 

Ad.2 Gra nic nie doczytuje z dysku przy 8 gb, to jaki masz dysk nie ma wiekszego znaczenia. Stary i powolny dysk oznacza jednak niski komfort pracy i moze przeszkadzac w 2d nawet bardziej niz przestarzaly procesor. Kingstony hyperX1600 sa w dwoch wersjach 1.65v i 1.7v, maksymalne napiecie dla SB to 1.65V, zalecane 1.5V.

 

Ad.3 Kup dowolny naped, jesli zadko uzywasz to najlepszy bedzie najtanszy.

 

Grafike kup 6850, stare 5850 teoretycznie sa odrobine wydajniejsze, ale niewiele tansze no i czesto pobitcoinowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Raedon 4850 jest za slaby do BF3 w hd/high, ale gra ma dobry silnik i frame rate bedzie rosl proporcjonalnie do spadu rozdzielczosci. W 720p pograsz calkiem komfortowo, ale nie wiem czy akurat w high.

 

Ehhh, faktycznie. Jak patrzę po testach w niektórych starszych grach już HD5870 nie domaga. A koniecznie zależy mi, żeby płynnie pograc w bf3 co najmniej na high, oczywiście najlepiej ultra.

 

Ad.2 Gra nic nie doczytuje z dysku przy 8 gb, to jaki masz dysk nie ma wiekszego znaczenia. Stary i powolny dysk oznacza jednak niski komfort pracy i moze przeszkadzac w 2d nawet bardziej niz przestarzaly procesor. Kingstony hyperX1600 sa w dwoch wersjach 1.65v i 1.7v, maksymalne napiecie dla SB to 1.65V, zalecane 1.5V.

 

Myślę, że raczej nie będzie z tym problemów, bo dysk działa bardzo dobrze. Jednak przeskanuje go i zrobie remap dysku.

Chodziło mi o te HyperX Blue 1600 1.65v

 

Grafike kup 6850, stare 5850 teoretycznie sa odrobine wydajniejsze, ale niewiele tansze no i czesto pobitcoinowe.

I pewnie tak zrobię. Tylko widzę, że na grafie nie ma co oszczędzac. Z tego co "mówią" testy, lepiej będzie kupic coś naprawdę dobrego. Myślałem, że w ostateczności wydam nawet te 800zł na kartę. No nic kartę kupie pewnie w ostateczności i pewnie wydam 800-1000zł. Co w takim razie wziąśc z tego przedziału?

 

Aha i znalazłem XFX GTX 480 za 800zł w wersji OEM. Ale jak się nie mylę XFX wycofał te karty. Co o tym myślicie?

 

I jaki zasilacz w takim razie? Wystarczy XFX Core 550W do kart z poborem około 250w?

Edytowane przez wyga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...