Skocz do zawartości
mat_zab

Sapphir Radeon 9100 !!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie doznałem dziś dziś szoku w sklepie, poszedłem wymienić SuperGrace R9100 na Saphira bo mi kolega ze sklepu obiecał i co !?!? patrze na tą karte co mi daje czyli Sapphira i co ja widze 8) PAMIĘCI ETRONTECH 3.5ns !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i zeby jeszcze było mało gośc mówi mi ze ta karta ma VIVO !!!!!!!!! MA ktoś taki model ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128 bitów bo ma 8 kości taktowania ma standardowe jako to Saphir daje czyli 250//230 no ale wiadomo co sie robi z pamięciami 3.5 ns :twisted:

Kurde tylko nie moge opczaić tego VIVO jakim programem trzeba to odpalić bo nigdy sie takim czymś nie bawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak chipset dałem tylko na 275 ( więcej nie bo sęsu niebyło ) zato pamięci poszły max na 305 powyżej artefakt ale jakbym założył jakieś Radiatory to kto wie bo pamięci są strasznie nagzane przy takiej częstotliwośći jeśli chodzi o wynik w 3dmarku to testowałem tylko w 3d marku 2000 bo 2001SE nie odpala prze dx9 :( ( apropo wie ktoś jak go wywalić ?? ) więc na max OC wyciągłem w tym 3dmarku 12000 na okrągło standart miałem 9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128 bitów bo ma 8 kości

najlepiej sprawdzic w riva tuner tam pisze jak byk jakie sa pamieci

 

no i zrobic marka jak wynik wyjdzie ponizej krytyki to tez wiadomo

 

a otym jak wyj....dx9 to jest na forum szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wam dadza pamieci 3,5ns na radku 9100 ??? Nic bo ma za małe napiecie dla pamiątek.

 

No to czytaj co dały czy widziałeś kiedykolwiek Radka 9100 który bez zadnego dodatkowego chłodzenia na pamięciach by tak sie kręcił ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wam dadza pamieci 3,5ns na radku 9100 ??? Nic bo ma za małe napiecie dla pamiątek.

 

No to czytaj co dały czy widziałeś kiedykolwiek Radka 9100 który bez zadnego dodatkowego chłodzenia na pamięciach by tak sie kręcił ??

NIemoge tego stwierdzić bo w zyciu miałem tylko 1 radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy. Nowe pamieci moga = nowemu ukladowi. I nowym ustawieniom karty. Wiec napiecia tez moa byc inne

NO niewydaje mi się, jeśli tak by było wyniki były by lepsze. Dlaczego z regoły radki sie słąbo krecą a wiekszosc ma pamieci 4ns, bo za male napiecie. Na swoim GF'ie mam tez 4ns a kreca sie kilka krotnie lepiej niz na bylym radku 9100 z takimi samymi pamieciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wynik w 3dmarku to testowałem tylko w 3d marku 2000 bo 2001SE nie odpala prze dx9  :(  ( apropo wie ktoś jak go wywalić ?? )  więc na max OC wyciągłem w tym 3dmarku 12000 na okrągło standart miałem 9000

Coś cienko- ja na moim sprzęcie wyciągam (wyciągałem bo rano MOBO poszło mi się @#$%, fajnie.... :roll: ) 8600 w 3Dm2k, a co do 3Dm2k1

to wejdź na www.futuremark.com i w dziale download znajdziesz patch -3Dm2k1 build 333 patch ( ok.5MB )- lub pełnego -3Dm2k1 Build 330-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw Grinch na ile V dzialaja twoje pamieci ? sprawdzales gdzies 

 

ja wiem z emojj Herc ma default 1.5v za pomoca v-mem moda mozna podniesc do 1.9v

WIesz co neipamietam jaka to była wartość, wiem ze chodzą na wiekszym tylko to :] Jak by tego radka z pamiatkami 3,5ns z modowac to by sie super krecil !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też wymieniałem SuperGrace Radeon 9100 64MB (250/230) na Sapphire Radeon 9100 64MB TV-OUT DVI (250/230) 128 Mbit pamięci EtronTech 3,5 ns

 

ta karta śmiga git malina przy ustwieniach 275/275 w 3DMark 2001 SE mam wtedy ok. 8500 marków (Athlon 1600+ @1700+, 768 MB RAM, ECS VIA KT-333)

 

polecam ją każdemu

 

dałem 330 zł za wersje bulk (karta, sterowniki, przejściówka S-Video)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pamiatkami EltronTech 3.5ns to nie bajka. Ja swojego radka kupowalem w siriusie, jest to karta 128 bit z tymi wlasnie pamiatkami. Na razie chodzi u mnie 275/550 :D , ale mam troche szajsowaty zasilacz. Moze poszlaby wiecej? Kto wie? Moze na lepszej zasilce? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz działa mi 3dmark2001SE :D no i proc puszczony na 12,5x160 karta 300//300 uzyskałem wynik 9600 pkt 8) więc nawet nawet kurde musze załatwić jakieś radiatorki na pamieci może ma ktoś tanio do sprzedania :roll: A własnie jakie są wasze wyniki na podobnych konfigach ?? przekroczył ktoś 10000 na tej karcie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz działa mi 3dmark2001SE  :D  no i proc puszczony na 12,5x160 karta 300//300  uzyskałem wynik 9600 pkt  8)  więc nawet nawet kurde musze załatwić jakieś radiatorki na pamieci może ma ktoś tanio do sprzedania  :roll:  A własnie jakie są wasze wyniki na podobnych konfigach ?? przekroczył ktoś 10000 na tej karcie ??

AXP 1700+@2400+, 10x200, ATI Radeon 9100 128MB PowerColor 250/500@300/526. Ponad 10k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12k to chyba na podkręconym GF4 TI4200 się wyciąga i to na dobrym sprzęcie  8)  chyba, że jestem w błędzie  8O  więc mnie poprawcie :wink:

Na kreconym GF4200 Ti to spokojnie ponad 14k :] Zobacz compara mojego 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...