Skocz do zawartości
Riki88

CPU + MOBO + MEM [2000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jako że co 3 bądz 4 lata postanawiam zmienić podzespoły do PC,a komputer służy mi jedynie do grania w nowe tytuły. Bardzo bym prosił o poradę, czy sprzęt który zamierzam kupić jest opłacalny czy też może coś zmienić.

Sprzęt który obecnie posiadam to :

 

Procesor : AMD Phenom 9850 - 2,5 GHz

Płyta Głowna : ASUS M3A78EM

Pamiec RAM : 4GB DDR2 Kingston

Karta Graficzna : Geforce GTX560 Ti TOP II ASUS

Zasilacz : Chieftec 850W (CFT-850-14C)

 

Takowy zestaw zakupiłem w okresie 2007/2009 Natomiast karta graficzna ze względów na starą ,została zmieniona ok. 3 tygodnie temu , wiec wymiana ma sie zastosować jedynie do Płyty , Procesora i pamieci.

Zasilacz zapewne jest wystarczający .

Zawsze radziłem się informatyków w serwisie, co jest opłacalne lecz teraz postanowiłem zapytac czy dobrze mi doradzają .

To co mi zaoferowali to :

 

Procesor : Intel Core i7 2600K 3,40 GHz

Płyta Głowna : Asus P8P67 LE Rev.3.0

Pamieci : Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz

 

Jako ze dotychczas było AMD , to w serwisie powiedzieli ze Intel jest bardzej zaawansowany i do gier będzie w sam raz.

Chciałem sie zapytac czy wybór bedzie słuszny , czy może coś zmienić? Cena to ok 2 tyś. złotych, więc bardzo bym prosił o poradę. Nie chcę kupić podzespołów , by po roku martwić się że są przestarzałe.

Z góry dziekuję i pozdrawiam !!

Rafał .

Edytowane przez Riki88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyższym taktowaniu jest wydajniejszy. Jednak po to wybierasz procesor z K aby podkręcać rozumiem?

Oba procesory podkręcają się do ok 4,5GHz. HT nie przynosi w grach spodziewanych korzyści, 100MHz na starcie więcej przy i7 2600k nie jest warte dopłacania czegokolwiek a już na pewno nie kilkuset zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podkęcania to narazie zamierzam korzystać z fabrycznych ustawień . Natomiast bawić się w OC zamierzam po jakimś czasie narazie jestem początkującym jeśli chodzi o OC . Czyli wybierac i5 2500K tak ?.

 

A jeśli chodzi o płytę porównywałem Asus P8P67 LE Rev.3.0 do Asus P8P67 Rev3.0 i czym one się różnią poza literkami w nazwie ?. Bo jakoś nie mogę dojść w porównaniu. Chodzi o możliwości OC ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o płytę porównywałem Asus P8P67 LE Rev.3.0 do Asus P8P67 Rev3.0 i czym one się różnią poza literkami w nazwie ?. Bo jakoś nie mogę dojść w porównaniu. Chodzi o możliwości OC ?.

 

Jakoś słabo szukasz - Nowe płyty główne ASUS pod Intel Sandy Bridge | PurePC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wybierac i5 2500K tak ?.

 

Wydaje mi się, że w tej kwestii wyraziłem sie wystarczająco jasno.

A jeśli chodzi o płytę porównywałem Asus P8P67 LE Rev.3.0 do Asus P8P67 Rev3.0 i czym one się różnią poza literkami w nazwie ?. Bo jakoś nie mogę dojść w porównaniu. Chodzi o możliwości OC ?.

 

ASUS P67 Motherboards: P8P67 Deluxe and P8P67 Pro - Bjorn3D.com

 

Tak, płyta non LE ma dużo lepszą sekcję zasilania cpu.

 

PS znak ? kończy zdanie i nie trzeba po nim stawiać kropki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a płyta w wersji micro ? w moim sklepie jest dostępna Płyta Asus P8H67-M PRO REV 3.0 w cenie 460 zł ? czy ta nadawała by sie do OC ?

 

Ta plyta ma inny chipset, polecany jest p67 (solidny matx na p67 - p8p67-M Pro). Jesli nie musisz brac m-atx np. z powodu malej obudowy, to w tym przedziale cenowym kupuj tylko full atx. Masz jakis dysk twardy albo naded dvd pod ide? Plyta glowna jaka zaproponowal sprzedawca posiada jedno zlacze ide - byc moze to bylo powodem. Do oc lepsza jest pelna wersja tej plyty. Do procesora warto dokupic lepsze chlodzenie, boxowy cooler robi zle wrazenie, chyba ze wiekszego oc definitywnie nie bedzie to moze zostac box.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dyski i napedy wszystko pod SATA dlatego wole zapytać jeszczę na forum czy dobrze mi doradzają a obudowe mam ATX choć do tej pory zawsze miałem płyty pod obudowy mATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiec tak po przemysleniach postanowiłem zakupic procesor i5 2500k płyte asus p8p67 pro rev3.1 oraz pamieci DDR3 2x4GB Kingston 1600MHz HyperX Grey X2Grey

 

jesli chodzi o płyte i procek mysle ze bedzie dobrze i da sie cos wycisnac jeszcze z procka natomiast co do pamieci sam nie wiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o płyte i procek mysle ze bedzie dobrze i da sie cos wycisnac jeszcze z procka natomiast co do pamieci sam nie wiem :/

 

grey beda dobre o ile sa w niskiej cenie, doplacanie do lepszych pamieci nie ma wiekszego sensu na SB. Blue nie zawsze sie uruchamiaja na tej plycie jako 1600 mhz, np moje blue owszem uruchamiaja sie ale plyta podaje 1.7v na auto, a przy 1,5-1,6v nie moge zaladowac systemu, dopiero wylaczenie epu pomaga. Najlepsze bylyby pamieci o natywnym napieciu 1,5V ale jesli nie ma w ofercie sklepu w zblizonej cenie to nie warto doplacac. Mozesz tez brac 1333 cl9, to naprawde wiele nie zmieni na tej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...