Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy ktoś posiadający GTX-a 670 naklejał radiatorki na pamięci na rewersie PCB ?, sprawdzałem je w czasie działającej gry i są tak gorące, że aż parzą.

 

Zakupiłem ostatnio takie radiatorki:

http://allegro.pl/qoltec-coolspike-idealne-na-pamieci-mosfety-itp-i2480207480.html

 

ale zastanawiam się czy nie lepiej było by zamontować takie cuda:

http://allegro.pl/aab-cooling-rh3-radiatory-na-pamieci-ram-graf-i2470600405.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One będą aluminiowe, więc jako tako nie wymagają żadnego nawiewu, ale mam taki wentylek w budzie, tylko wyłączony. Jest ustawiony w połowie laminatu, więc by owiewał górę i spód karty, podłącze go pod panel i sprawdzę co da :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że masz wodne, czy blok obejmuje sekcje zasialania, jeśli nie to czy masz tam jakieś radiatory, bo jesli nie to długiego życia tej karcie nie wróże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karcie nie ma jeszcze bloku full cover bo takowy jeszcze nie istnieje a nie chcę zbytnio bawić się w małe bloczki i oklejanie karty radiatorkami. Jedynie interesuje mnie opcja oklejenia samych pamięci na rewersie karty o czym wspomniałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Hejo, czytam, że zakładacie radiatorki, jeśli kupie gigabyte 670 windforce 3x? To tez musze się w to bawić;/? Nie mam zamiaru jej podkręcać. Jeszcze pytanko ile 670 jest wydajniejszy od 570. bo testy różnie wskazują ludzie fps odczytać chyba nie umią

Edytowane przez Laki1231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam nie mam bloku na 670 a to niby co? http://www.angela.pl/p8850,aquacomputer-aquagrafx-gtx-670-g1-4.html

 

http://shop.aquacomputer.de/product_info.php?products_id=2896

 

słuchaj Laki1231 litości takie pytania zadawaj na pclabie tam jest dla nich odpowiedni poziom. tutaj zanim zadasz pytanie to weź użyj google obejrzyj zdjęcia karty to sobie sam od razu odpowiesz na swoje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja profilaktycznie założę. Najdziwniejsze jest to, że przy mojej MSI GTX 670 PE O/C TwinFroz IV od strony rdzenia jest blacha z termopadami na pamięciach i sekcji a z drugiej nic, a kostki grzeją się dość mocno i aby zapobiec ich uszkodzeniu w największe upały chciałem nakleić radiatorki, jednak nie otrzymałem odpowiedz na najważniejsze pytanie, czy warto ?, bo mimo,że potwornie sie grzeją może nie trzeba wcale ich schładzać.

 

No nie zabłysnąłeś tutaj, przyjrzyj się jeszcze raz obu PCB

 

Referent

Dołączona grafika

 

MSI GTX 670 PE O/C TFIV

Dołączona grafika

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zabłysnąłeś tutaj, przyjrzyj się jeszcze raz obu PCB

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika chyba mówisz o sobie. w życiu do głowy by mi to nie przyszło żeby ktoś kupił nie referenta bez zamontowanego fabrycznie wc, po to żeby w dobie fullcoverów praktycznie wyłącznie dla kart referencyjnych dopasowywać do niego wc i jeszcze narzekać że go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika chyba mówisz o sobie. w życiu do głowy by mi to nie przyszło żeby ktoś kupił nie referenta bez zamontowanego fabrycznie wc, po to żeby w dobie fullcoverów praktycznie wyłącznie dla kart referencyjnych dopasowywać do niego wc i jeszcze narzekać że go nie ma.

 

Po prostu zabłysłeś brakiem czytania ze zrozumieniem i chciałeś szybko walnąć kolejny post, a kartę kupiłem ze względu na jej konstrukcję (wydajny AC) i możliwości O/C a nie dlatego, że liczę na pojawienie się bloku full cover, bo doskonale poradzę sobie z zaadaptowaniem karty pod uniwersalny blok i będzie to równie wydajne. Ale to już opiszę w moim temacie o LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas gry w Max Payne 3 po kilku minutach robi mi się coś takiego:

Dołączona grafika

 

Pisałem już o tym w temacie poświęconym samej grze, ale to chyba jednak wina sprzętu.

Czy da się jakimś programem sprawdzić czy karta ma uszkodzone podzespoły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba problem wystąpił jeden raz w Crysis Warhead, ale wyglądało to zupełnie inaczej.

W każdym razie jeżeli obniżenie taktowania pomoże to oznaczać to będzie, że karta ma wadę fabryczną czy tak?

 

p.s.

Chwilę temu dla testu podniosłem wartości zegarów odpowiednio +100 dla procesora i +400 dla pamięci.

3dmark11 przeszedł bez problemu.

Max niestety znów się wysypał. Co prawda pograłem dobre pół godziny, a nie kilka minut, ale jednak.

Tym razem wyglądało to ciekawiej Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

To już nawet nie wygląda jak artefakty :)

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonym HeavenBenchmark i maksymalnych ustawieniach + Stereo 3d na Separate Images na stałe włącza się na 1150mhz

 

Wg producenta karta powinna osiągać 1059

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych sterowników używam.

Na całą noc puściłem 3dmarka11, ale jest chyba mniej zasobożerny niż Max Payne.

 

HB się jeszcze pobawię i dam znać, ale tak na wszelki wypadek zapytam. Heaven wystarczy że jest włączony + wszystkie suwaki z teselacją max tak?

Lepiej full screen czy zrobić w oknie i włączyć wyższą rozdzielczość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...