Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby się ktoś zastanawiał co lepiej podkrecac - zegar rdzenia czy pamięci na karcie:

 

Dołączona grafika

 

Tak wiec najpierw rdzen, potem pamieci, a potem sie balansuje.

 

Jednakze jak na Hardforu napisali (czytma jeszcze temat) wszystko sie moze zmienic ze zmiana rozdzielczości i gry.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co kupowałeś tą kartę by siedzieć na 1.17v?Dołączona grafika

 

Napięcie nie jest istotne tylko temperatury , jak będziesz miał wysokie tempy to i tak throtling ci wejdzie. Także utrzymasz tempy gpu ~65stopni i niskie tempy sekcji to sobie możesz szaleć. Nikt ci nie poda bezpiecznej granicy , nikt takowej niezna. Skoro stock jest 1.17v , podniesienie o 0.1v to nic extremalnego.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gram Dołączona grafika

A na poważnie wczoraj zainstalowałem 3dmarka 11 ale nie wiem czemu nie chciał się połączyć z netem, więc spasowałem...

 

W darmowej wersji wszystkie wyniki są Online i nie można ich przechowywać lokalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby coś się zmieniło to bardzo będę wdzięczny za podzielenie się wynikami, chciałbym je porównać ze swoimi bo coś mi się wydaje że wynik w 3DM11 9600pts to za mało przy 4.5GHz boost 1293MHz, mem 7084MHz. zaraz poszukam jakiejś bazy z 3DM11 i sobie porównam, mam nadzieję że znajdę podobno konfiguracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawde mówiąc tez nie wiem ile punktów bo od kiedy jade na win 8 to nie poinstalowałem 3dsmarków, ale bf3 czy najnowszy medal of honor działaja zacnie i to dla takiego prostego człowieka jak ja jest najwazniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie - inaczej bys to od razu widzial.

Nie znam dokladnie specyfikacji, ale wydaje mi sie, ze procesor pobiera dane z pamieci, i sprawdza crc, jak jest blad to żąda danych jeszcze raz = dlatego spada wydajnosc. Pewnie arty mozna wygenerowac w dalszym procesie np podczas obliczen, trzymajac w jakims buforze itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby coś się zmieniło to bardzo będę wdzięczny za podzielenie się wynikami, chciałbym je porównać ze swoimi bo coś mi się wydaje że wynik w 3DM11 9600pts to za mało przy 4.5GHz boost 1293MHz, mem 7084MHz. zaraz poszukam jakiejś bazy z 3DM11 i sobie porównam, mam nadzieję że znajdę podobno konfiguracje.

 

Dałem rade w końcu...

http://www.3dmark.com/3dm11/5057924

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie powinniśmy w tym temacie patrzeć tylko na Graphics Score bo całościowy wynik jest zależny od całego sprzętu, i np m@rcinpl wyprzedza mój wynik w Graphics Score co jest logiczne w końcu ma GTX680. BTW u mnie sama zmiana taktowania RAMu dodała +200pk do wyniku całkowitego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki wynik jest wazny w tescie 3dmark11 ? Graphics score czy P:xxxxx?

 

Jak pytasz jaki się "liczy" to będzie PXXXXX ale jak chcesz porównywać karty to brał bym wynik samej karty czyli Graphics Score, bo PXXXXX to wynik całej platformy a na to się składa System/Sterowniki/Karta/CPU/RAM/Chipset + cholera wie co jeszcze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...