Skocz do zawartości
poca

Jednoślady - porady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was takie pytanko.. a raczej sprawe :P.. poszukuje jakiegos rowerka do 1000 zl :) co byscie mi mogli polecic w takiej cenie zebym troszke mogl na tym pojezdzic.. zeby sie nie rozlecial po roku uzytkowaniu? :P na oku mam arkusa vip 901 http://www.arkus.com.pl/pl/9/9/art496.html i gt agressora jednak arkus przebija na glowe gt jesli chodzi o osprzet a moze znacie jakies inne rowerki ktore by sie oplacalo kupic do 1000 zl? :)

p.s. moze ktos ma tego arkusa? i mogl bym opisac "wrazenia" z jazdy na tym rowerku? :)

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w okolicach 1000 zł to najlepiej wypada chyba giant sierra: http://www.giant-bicycles.com/pl/030.000.0...005&model=10168

albo author solution sx: http://www.author.pl/www_rowery2005/www_mt...5/www_mtb13.htm

Edytowane przez cookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o rade upatrzyłem rowerki na allegro za ok 700 zł tyle moge dac max czy za ta cene to dobry wybór? rowerek do jazdy do roboty i spowrotem czasem jakis wypad , oto linki z allegro

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47344228

 

 

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46742738

 

 

 

prosze tylko nie odpowiadac zebym dołozył kasy i kupił cos lepszego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o rade  upatrzyłem rowerki na allegro  za ok 700 zł tyle moge dac max czy za ta cene to dobry wybór?  rowerek do jazdy do roboty i spowrotem czasem jakis wypad ,  oto linki z allegro

 

1383772[/snapback]

Daruj sobiue te badziewia, no chyba, ze chcesz zostac kaleka... albo inne takie...

Tarczowki... :lol:

Tarcze w tej cenie pelnia tylko jedna role - ozdobna...

 

Juz lepiej kup ktoregos ze stalowych KELLY'S-ow...

Ale jesli mozesz dozbierac, to dla Wlasnego zdrowia zrob to!

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o rade  upatrzyłem rowerki na allegro  za ok 700 zł tyle moge dac max czy za ta cene to dobry wybór?  rowerek do jazdy do roboty i spowrotem czasem jakis wypad ,  oto linki z allegro

 

1383772[/snapback]

Jak chcesz kupić nowy rower, to kup na zwykłych V-kach i bez amora z przodu. To co wybrałeś, to rowerki dla ludzi nie mających o tym pijęcia - łądnie zapakowany szajs typu rower marketowy - trzymaj się od tego zdaleka, bo sobie krzywdę zrobisz.

 

Dobierz tylko rozmiar ramy odpowiednio... Naa twoim miejscu i powtórzę to po raz n-ty w tym temacie - potem się ludzie dziwią, jak ktoś się denerwuje, a co strone pojawia się dokałdnie to samo pytanie kilka razy - rower w okolicy 1000zł... Kupcie coś używanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos jechania za busem to gratuluje odwagi i glupoty

1383868[/snapback]

thx!

No to fakt...

W momencie kiedy ten waltownie zahamuje...

icon_razz.gif

BUM! icon_wink2.gif

stare autobusy ikarus z roku 80-90, hamulce slabe,wiec bez obaw on nie wyhamuje tak gwaltownie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

 

W jaki sposób trenujecie (amatorska jazda),czy jakieś plany treningowe (interwały,tępowe)?

1384505[/snapback]

gdy kiedys jeszcz jezdzilem bardziej XC to moim treningiem byly wyprawy z Tychow do Pszczyny - w jedna strone 18km i dystans ten zwiekszal sie coraz bardziej, tak ze osiagnalem taka sile w nogach, ze dzienny dystans rzedu 80-100 km byl niczym :) dzieki temu mam teraz tak wyrobione nogi ze dropy z 1,5m to nic :D no i z przodu mam tylko najwiekszy blat (44T) i nie potrzebuje lekkich przelozen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No XC tez mialo dobry wplyw na moje nogi ;)

Teraz jezdze na 42-11 i spokojnie daje rade :D [przerzutka rozwalona].

A co do planow treningowych to bylo o tym w jakims magazynie rowerowym... Musialbym poszukac, ale ogolnie nic ciekawego :P

Pozdrawiam

PS. Jak ktos chce zaczac skladac rower to ramka merida matts 500 na sprzedaz :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stałą trasę ok 40km i jeżdżę jak najczęściej - jadę nie spacerowo, tyko staram się utrzymać w miarę równą wysoką prędkość - ostetniego sezonu udało mi się średnio 27km/h, ale tak 25km/h to już jestem zadowolony. Teraz jest niestety słabiutko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja raz jadac A1 do Pszczyny mialem srednia 34 km/h :D ale to bylo na poprzednim rowerze, ktory wazyl jakies 13kg i opony byly 2.0 a nie jak teraz 2.6 B) a na tym co mam teraz nie wiem czy bym 20km/h dal rade :-|

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w okolicach 1000 zł to najlepiej wypada chyba giant sierra: 1383602[/snapback]

eee sory :P ja chcialem coz w przedziale do 1000 zl :P a nie 1200-1300 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47344228

 

to jeszcze ja gdyz mam wątpliwosci

 

piszecie ze do 1000 zł to tylko dobrej firmy uzywany rower ok ale ten nie jest za 1000 zł a za 700 i posiada 24 miesiace gwarancji wiadomo ze cudo to nie jest ale nie bedzie uzywany do jazdy wyczynowej ,co do usterek w razie co to w ramach gwarancji mają zrobic i juz , gdy kupie uzywany rower dobrej firmy i mi sie on sypnie po miesiacu to zbankrutuje na czesci do niego wiec pytanie lepsze tansze ale spokój na 24 miechy czy drozsze i sie bac czy cos sie nie sypnie na drugi dzien?

 

zaznaczam ze i te 700 zl to dla mnie duzo kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1385891[/snapback]

Chlopie, tylko nie ta Chinszczyzna...

TREXStar jest gorszej jakosci niz nasze polskie ARKUSY...

Daruj go sobie...

Lepiej wez uzywke jakiejs dobrej marki: TREK, SCOTT, GIANT, AUTHOR, KELLY'S

Nawet jakas stara jak swiat MONTANA bedzie lepsza...

Nie kupuj tego badziewia...

Te rowery tylko wygladaja dobrze, nic pozatym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja raz jadac A1 do Pszczyny mialem srednia 34 km/h :D ale to bylo na poprzednim rowerze, ktory wazyl jakies 13kg i opony byly 2.0 a nie jak teraz 2.6  B) a na tym co mam teraz nie wiem czy bym 20km/h dal rade  :-|

1385001[/snapback]

Heh - jechałeś do :D W jedną stronę jak jadę z wiatrem to też mam ok 30 i więcej - ale ja mówiłem 27km/h tam i z powrotem i to co mi licznik pokazuje :D Oponki też 26 - zaczynam myśleć o czymś w rodzaju slicków, do XC, bo jak jestem zmęczony to mam wrażenie jakbym na flakach jechał - a ładuje sporo powietrza w dętki :D

 

Aha - rower waży jakieś 11-12kg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - jechałeś do  :D W jedną stronę jak jadę z wiatrem to też mam ok 30 i więcej - ale ja mówiłem 27km/h tam i z powrotem i to co mi licznik pokazuje  :D Oponki też 26 - zaczynam myśleć o czymś w rodzaju slicków, do XC, bo jak jestem zmęczony to mam wrażenie jakbym na flakach jechał - a ładuje sporo powietrza w dętki  :D

 

Aha - rower waży jakieś 11-12kg...

1386397[/snapback]

mialem na mysli 2.6 a nie 26" :P chodzi mi o grubosc, nie wielkosc :) a moj rower teraz wazy jedynie... 18kg :mellow:

 

nie mierzylem sredniej predkosci powrotnej bo jechalem inna trasa i nie myslalem juz o tym bo wracalem na spokojnie, a w tamta strone specjalnie chcialem zobaczyc na co mnie stac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest drop :] a 1.5m to jego wielkość, tylko to się różnie liczy, raz długość lotu, raz różnicę poziomów, a niektórzy nawet średnią z tego liczą d; :]

 

gdzie? skąd? i jak? ;d :]]]

 

niezły drop :]

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiedzialem,ze tyle moga rowery wytrzymac:)

 

Ostatnio zaczely mi hamulce piszczec po wymianie klockow na Accenty :(

Moze sie jeszcze nie wyrobily,ale tyl nie piszczy, dodam,ze sa lekko skrecone do kierunku jazdy.

 

Ale moja felga nie jest w najlepszym stanie, ma wytloczony rant o glebokosci ok 1-2mm, przez stare klocki:(

Moze to jest przyczyna?

Oto foto - Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja liczylem 1,5m pionowo ... :P ale zanim zrobie tego dropa musze przeskoczyc murek wysokosci 20-30cm, a ten sam murek po drugiej stronie ma juz 1,5m :D i laduje sie zboczu, na szczescie dosc lagodnym tak ze da sie wyhamowac przed budynkiem na dole :P

 

... ehh miec fulla jakiegos :rolleyes:

 

mozna skakac z wiekszych wysokosci i sprzet wytrzyma: http://pinkbike.com/modules/photo/?op=view&image=448798

http://pinkbike.com/modules/photo/?op=view&image=447637

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie, tylko nie ta Chinszczyzna...

TREXStar jest gorszej jakosci niz nasze polskie ARKUSY...

Daruj go sobie...

Lepiej wez uzywke jakiejs dobrej marki: TREK, SCOTT, GIANT, AUTHOR, KELLY'S

Nawet jakas stara jak swiat MONTANA bedzie lepsza...

Nie kupuj tego badziewia...

Te rowery tylko wygladaja dobrze, nic pozatym.

1386142[/snapback]

 

z tego co patrze po stronie to arkus wprowadzil calka ciekawa oferte na rok 2005... wiec mysle ze arkus probuje podniesc swoj poziom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogo a szmlec:p

 

Jaka piaste by wziac do treka na 28" i, obrecz i szprychy, w maire tanio.

Piaste chcialem LX za ok. 120zl

obrez AlexRims za ok 75zl 9ale mzoe jakas inna radzicie?

A szprychy, hmm....nie wiem po ile sa.

 

ma byc wytrzymale w lesie,gdy chce se skrocic droge...:)

 

Ma byc na 32 czy 36 sprzych, czym sie rozni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm 28" ?? :mellow:

 

jesli to literowka i chodzi o 26" to polecam Alex Rims ACE 18 lub Sun Rims CR 18 :) piasta LX mysle ze bedzie ok do lekkich wypadow za miasto, a szprychy najlepiej DT Swiss - ceny od 1,20zl do 15 zl za 1 sztuke :D (cena z nyplem) www.mkbike.com.pl

 

jesli jednak obrecz 28" to nie wiem :P

 

32, 36 szprych - roznica w sztywnosci kola... i w wadze :) (dla gramo-maniakow :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piasty Formula - przód kosztował mnie 99zł a tył 120zł - jest na łożyskach maszynowych i po prawie dwóch latach jazdy chodzą jak nowe - aż się w serwisie przy centrowaniu dziwili :D

 

Na 36 szprych i pod V-ki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...