Skocz do zawartości
poca

Jednoślady - porady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

ehh... trexstar... popieram shit na maxa kolega kupił - miał chwilowe zaćmienie muzgu :lol: kupił to chyba pół roku temu i do tej pory wymienił amora, tylne koło bo piasta sie tak rozleciała że razem z kulkami poleciały miski po których one jeździły, pakiet, korba już zaczyna jeździć po kwadracie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko,mianowicie chciałbym sobie zrobic blat o układzie 52-40-32

generalnie chodzi o to ,gdzie zdobyc największą koronkę i pająk (system ma byc klasy low end) - bo troche jestem ostatnio wczorajszy jesli chodzi o sprzet...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko,mianowicie chciałbym sobie zrobic blat o układzie 52-40-32

i na Giro D'Italia? :)

 

To droadzcie mi ile tych szprych ma byc, 32 cz y36, moj cross ma cienkie oponki i troszke sie felga krzywi gdy wjade do lasu,jakis korzen itp (ale teraz mama remerx).

 

A jak to jest z lozyskami maszynowymi, idzie je wymieniac, bo jeszcze tego na oczy nie widzialem.

 

A obrecz ma byc 28"

Jakie brac? Do XC, Dual, Dirt, Freeride czy na szose?

 

-----

przypomnijcie mi adres stronki na ktorej byly poradu o regulacji, ustawianiu, a takze nowosci sprzetu rowerowego. jedna taka stronka jest bike.pl

a druga? cos mi swita,ze nazwa byla podobna....?

Bylo na niej jak linki uszczelniac olojem,czy cos takiego, moze tym Wam podpowiem i se skojarzycie

Edytowane przez dayus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem 36 szprych, bo jeżdzę po mieście dużo :D poważnie bardziej się na cudownych drogach rowerowych koła centrują niż w lesie :D - teraz jak mam spdeki, to chociaż przeskakuje "rynienki" czy jak to nazwać - jak jest przejazd drogi rowerowej przez ulicę, to są takie fajne kanały na wodę...

 

Policz sobie ile zaoszczędzisz wagi przy 8 (4+4) szprychy - nie ma sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli brac 36 szprych? narazie tylko tylne kolo bede zmienial, bo chce piaste nowa na kasete.

 

A jaka firme obreczy? ALexRims, SunRims czy inne? Cos dobrego chce i taniego.

I jak ogladalem katalog AlexRims, to byly 3 rodzaje obreczy:

- xc, dirt, dual

- freeride

- szosa

 

Ktore wziac, wydaje mi sie, ze XC, prawda?

 

To sie pochwale moim sprzetem

Dołączona grafika

 

jeszcze musze tylne kolo wymienic, caly naped na LX albo SRAM.

I V-ki na Avid Single Digit 5 + klamki

 

A jak to jest z lozyskami maszynowymi, idzie je wymieniac, bo jeszcze tego na oczy nie widzialem.

Edytowane przez dayus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej kup sobie jakas waska obrecz do XC do tych Twoich oponek

 

jak Ci zaplota to kolo to sam sobie ponaciagaj mocno szprychy, bo w serwisie wyglada to tak, ze tylko zaplataja by bylo prosto, a nie mocno

 

sam gdy kupilem na tyl obrecz DX32 w pierwszy dzien ja mocno scentrowalem i wkurzylem sie bo dalem 159zl i sie pogiela, ale potem ponaciagalem szprychy porzadnie i od wakacji ani raz nie centrowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chce cos tanszego,bo nie bede jej katowal.

Apropos, bo narazie nie mam kasy na kolo.

Czy centrowanie jest trudne,bo szkoda mi kasy na serwis, chcialbym se wycentrowac lekkie bicie tylnej felgi (stozek)

Poszukam jakichs poradnikow i sie pobawie....

 

Na fotce jest siodelko zelowe Authora, pozyczone od kumpla na probe,bo chce kupic nowe,ale moje oryginalne z Authora jest duzo lepsze, bo mniej boli siedzenie,a twardsze i szersze.

 

Do dluzszych tras lepiej waskie, co nie?

Kupic z dziura, czy jakies wyprofilowane fajne. Jakiej firmy? Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy centrowanie jest trudne,bo szkoda mi kasy na serwis, chcialbym se wycentrowac lekkie bicie tylnej felgi (stozek)

Poszukam jakichs poradnikow i sie pobawie....

1393001[/snapback]

nie jest trudne: patrzac na felge (np. tak jak rower stoi w miejscu) felga odbija lekko w prawo to naciagasz szpryche mocowana po lewej stronie piasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im twardsze tym wygodniejsze - chociaż trzeba się przyzwyczaić.

 

Na dłuższe wyjazdy polecam szerokie siodełko, a do jazdy w wyścigu maratonach itp wąziutkie.

1393015[/snapback]

a ja znow slyszalem,ze ma byc waskie, ale rozumiem.

jaka dlugosc maja te wyscigi i maratony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej sprawdzić -udając się na 200 km trasę.To nie nogi pierwsze wymiękną....)

1393163[/snapback]

Eee tam - spodenki kolarskie z pieluchą i żadne siodełko nie straszne - ja mam twrade siodełko, a jeżdżę w normalnych spodenkach i nic mi się nie dziej - ale cóż - trzeba mieć wyrobione wszystkie mięśnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam - spodenki kolarskie z pieluchą i żadne siodełko nie straszne - ja mam twrade siodełko, a jeżdżę w normalnych spodenkach i nic mi się nie dziej - ale cóż - trzeba mieć wyrobione wszystkie mięśnie  :D

1393215[/snapback]

Popieram. Kolarki sa nieocenione, oczywiscie praidloe uzytkowanie to bez majtek...

;)

Wczoraj zrobilem dwi trasy - 27km z kumplem, stre XC, jakies wertepy, parki, malo asfaltow.

A po obiedzie 30km z dzieckiem na bagazniku i zona na jej rowerku.

Tylek wytrzymal, nogi tez...

Dystansy stopniowo wzrastaja. Na nowym rowerku w tydzien zrobilem 206km, co uwazam za bardzo dobry wynik.

Zero zakwasow... A najlepsze, ze kilogramow mi ubywa... :)

HURRA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znow slyszalem,ze ma byc waskie, ale rozumiem.

jaka dlugosc maja te wyscigi i maratony?

1393123[/snapback]

To jest przeważnie stała trasa ~25 - 30 km, mowa o wyścigach XC.

Bo wyścigi szosowe mają dłuższe dystanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Kolarki sa nieocenione, oczywiscie praidloe uzytkowanie to bez majtek...

;)

Wczoraj zrobilem dwi trasy - 27km z kumplem, stre XC, jakies wertepy, parki, malo asfaltow.

A po obiedzie 30km z dzieckiem na bagazniku i zona na jej rowerku.

Tylek wytrzymal, nogi tez...

Dystansy stopniowo wzrastaja. Na nowym rowerku w tydzien zrobilem 206km, co uwazam za bardzo dobry wynik.

Zero zakwasow... A najlepsze, ze kilogramow mi ubywa... :)

HURRA ;)

1393827[/snapback]

u mnie nogi wytrzymuja dosc duzo, okolo 80km na dzien moge jechac,ale gorzej z tylkiem, bo to mnie dreczy niemilosiernie...

Mam siodelko Author Gel i jest gorsze niz moje twarde oryginalne,juz nie wiem jakie kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nogi wytrzymuja dosc duzo, okolo 80km na dzien moge jechac,ale gorzej z tylkiem, bo to mnie dreczy niemilosiernie...

Mam siodelko Author Gel i jest gorsze niz moje twarde oryginalne,juz nie wiem jakie kupic

1394214[/snapback]

Widocznie masz pozycję z większym naciskiem na siedzenie - ja mam pewną część wagi przesuniętą na ręce...

 

A ja w sumie nie wiem ile mogę przejechać - zwykle jeżdżę jak najszybciej dam radę, bo nie mam czasu na całodzienne wycieczki, a chcę w miarę odczuć, że jeździłem - a w spacerowym tempie to się praktycznie nie męczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nogi wytrzymuja dosc duzo, okolo 80km na dzien moge jechac,ale gorzej z tylkiem, bo to mnie dreczy niemilosiernie...

Mam siodelko Author Gel i jest gorsze niz moje twarde oryginalne,juz nie wiem jakie kupic

1394214[/snapback]

Polecam siodla Specialized-a z serii Body Geometry (dla kobiet Body Geometry Woman)

Przetestowalem kilka siodel i te sa najlepsze, nie dziwie sie ze sa w muzeum wzornictwa w niemczech - dla mnie to skonczona doskonalosc :D

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o tym siodelku? Jakie firmy siodelek sa jeszcze dobre - cena max 90zl 1399112[/snapback]

Obie firmy są OK... nawet nei wiedziałem, że BBB robi siodełka :] - i na tym pierwszym na pewno mniej będziesz narzekał na siedzenie... Materiały są trochę lipne - zobacz na allegro - za 90zł można kupić nowe skórzane z prętami CR-MO - a używane jeszcze lepsze, parę linków (ale to są raczej twardziele - dla prawdziwych mężczyzn :wink: ):

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48181983

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48784726

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48588234

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48694094

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48278557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem...nie dla mnie :P

To w koncu jakie brac do wypraw ok. 100km dziennie. Szerokie czy waskie.

o te ktore podalem jest szersze i mowicie,ze dobre,ale rowniez podaliscie mi wezsze a dluzsze.Bardzo podoba mi sie te Tioga Bialo czarne,ale nie pasuje do roweru taki kajak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo kajaki sa do DH zeby wygodnie sie w nie udezalo 4 literami przy ciezkim ladowaniu :P

czy waskie, czy szerokie - to chyba zalezy od Ciebie i od tego do jakiego sie przyzwyczailes, mi osobiscie na szerokim sie zle jezdzi, a aktualnie mam jakies Velo

 

raczej nie pytaj nas jakie wygodniejsze, ale spytaj sam siebie na jakim Ci wygodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...