Skocz do zawartości
poca

Jednoślady - porady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zaczynałem przygdę z góralami na kowadle z marketu warzącym ok 17kg, to było coś, potem stopniowo waga malała - następny był coś koło 12-14kg (przyznaje - nie ważyłem, poza tym odchudzałem go z czasem), a teraz jest 11.5kg - w planach jest 10 - 10.5kg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje plany brak srodków, do mojego 11,5kg bike'a brakuje:

 

- ACE-18 + Sapim 2,0/1,5

- kaseta XT + łancuch

- sztyca woodman 26,8mm@400mm

- szybkozamykacze BBB Bolt-on + obejma na imbus

- korba Deore LX albo XT, obydwie z '05

- detki flyweight

- linki + pancerze

 

Mam nadzieję,ze nazbierma kase na powyzsze czesci i w kwietniu/marcu wyajde na pierwszą trasę :) Moje drugie hobby to... tematyka tego forum + fotografia, dlatego zbieranie tak wolno idzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

http://eris.rpg.pl/~spiderman/spider/kellys/P1300737.JPG

 

Kelly's Scarpe '05 Evolution

Aktualna konfiguracja sprzętowa...

 

Rama - Protec alloy

Widelec - RST Aerosa HT 2004, 101mm, sprężyna stalowa, tłumienie olejowe z regulacją szybkości odbicia, asysta powietrzna, blokada skoku...

Stery - Ritchey Logic Zero integrated

Suport - Shimano Alivio 110mm

Korby - Shimano Deore FC-M510 Hollowtech

Przerzutka przód - Shimano Alivio Down Swing

Przerzutka tył - Shimano Alivio

Manetki - Shimano Alivio rapidfire

Kaseta - Shimano CS-HG30-8 11-32T (piaskowane w planie)

Łańcuch - KMC UG-51

Hamulce - TEKTRO Aquila Mechanical Disc przód 180mm, tył 160mm (przesiadka na Deore M535 lub TEKTRO Auriga w odległym planie)

Klamki hamulcowe - Tektro MT4.0

Pancerze - Accent teflon

Linki - Clark's teflon

Piasty - Shimano M475 Disc

Obręcze - Kelly's Double Combat

Opony - MAXXIS Calibos i Kraken 1.95

Mostek - Kalloy

Kierownica - Truvativ Riserbar

Gripy - Lizard Skins MOAB

Sztyca - Kalloy

Siodło - Kelly's

Pedały - aluminiowe z noskami (przesiadka na SPD w planie)

 

A mnie jak widzicie przeszly kompy... modyfikuje rower :D

I sie na nim odchudzam, nawijam srednio po 200-250km miesiecznie... Jezdze w zimie...

Wiec mozna uznac, ze zachorowalem na cykloze...

Teraz dbam o zdrowko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to poważnie nie ma sensu - ja powoli jak mam jakieś konkretne pytanie to pytam się na forum poświęconym temu, bo jest tam znacznie większa szansa na odpowiedzi i to ludzi którzy się dobrze na tym znają.

 

Jestem na tych forach rowerowych:

http://www.bikemaraton.pl/forum/index.php

http://www.light-bike.com/forum/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam sie rozglądac za dobrymi oponkami 26 cali. Szosowe, do jazdy bardzo rekreacyjnej, miejskiej (taki rowerek z komunii - gorski romet). Mam na ten cel jakies 50zł, ale ewentualnie moge dolozyc jeszcze troche, jesli opony beda tego rzeczywiscie warte.

 

Myslalem o czyms takim. KENDA 1,95 - jezdzilem na kumpla roweze z tymi oponami - bardzo przyjemnie i lekko. Cichutkie.

 

Czy cos takiego bedzie troche lepsze?

 

Zalezy mi na malych oporach toczenia. Jesli waga ma cos do wyboru opony, to trzeba liczyc jakies 95kg na mnie. Oczywiscie chce kupić na przod i tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie od jakiej kwoty moge spodziewac sie skoku jakości? W czym bede mogl to odczuć?

Przyjrzyj sie ile kosztuja opony renomowanych firm np. Specialized, Maxxis, IRC, Hutchinson, Michelin, Continental, Panaracer.

Jesli chodzi o roznice to kwestia subiektywnych potrzeb i odczuc, ja lubie opony terenowe ktore zapewnia mi dobra przyczepnosc w szybkich 'glebokich' zakretach jak dotad niepobity w tym wzgledzie jest Specialized ale okupuje to wyzszymi oporami toczenia.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwale się moim nowym nabytkiem :)

 

SCOTT TAMPICO '03 by dayus '05-'06 :)

Wszystko składane od początku:)

 

Axel Manitou Comp z Versus'a '05 // 2,5kg:( //

Avid Single Digit 7 '05

Tioga XC TASKFORCE DL2001, 580mm

Avid FR 5

SRAM 7.0 36H/AlexRims DH19/36 x Mach1(black)

Gripy SRAM X.7 / 9spd '05

Rim Tape Michelin Yellow 26" (tuned)

Kenda Kozmik Lite ATB 26x1,95"

IRC MYTHOS XC 2.1

Shimano PD-M520 '05

Shimano LX FD-M571 '04

SRAM X-9 LONG CAGE '05

San Marco SKN

Kore Forged 26,8mm/380mm

Scott Tampico M (17,5") '03 (incl hanger, 2 screws)

Tioga ANN-1 (incl. Top cap, nuts)

SMICA 7075 FORGE ( 120mm/25,4mm )

Shimano Deore LX FC-M572 '04 175mm, 44x32x22

SRAM 7.0 32H/AlexRims DH19/36xDT-SWISS

Shimano CS-M760 11-32 XT

Shimano CN-7701 Dura-Ace/XTR

Accent Light 31,8mm

Maxxis Ultraweight 26"x1.9-2.125 x 2

Shimano LX - BB-ES51 68x121mm

Pancerze Shimano SP + Accent.

 

Całość wazy 11,98kg za 2400zł, myśle,ze opłacało sie składac i kombinowac przez kilka miesiecy(wrzesień->>kwiecień).

 

post-16956-1144267116_thumb.jpg

 

Najszybciej do wymiany pojda koła (na ACE18) i amorek, na cos ponizej 2kg,alboi sztywniaka wsadzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę - kupiłem nowy amortyzator Sid Race 2006 i oponki Schwalbe Racing Ralph - zamówiłem to i jeszcze nie przyszło - już nie mogę się doczekać...

 

Wreszcie mój rower będzie w pełni skompletowany, po dwóch latach od zakupu ramy, ale mam nadzieję, że było warto. Od roku tylko ciężki i niedopasowany amortyzator i przycieżkie mało przyczepne opony mi bruździły...

 

 

dayus - gratuluję - widzę, że dobrze dobierałeś części i czytałes opinie - kupowałes części o najlepszym stosunku jakość/cena (i waga przy okazji) - naprawdę kawał solidnej roboty. Sam wybrałem ta kierownicę i być może mostek też smica wezmę (hmm ale z tego co wiem, to smica robi 110 i 130mm mostki a ty napisałeś 120 - chyba, że to nie to)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol - z tym amorem to zaszalales dokladnie:) Rowniez gratuluje i thx za dopre opinie:)

 

Cialge myslalem,ze ten AXEL jest dla lekkich bikerów,ale moj jest bardzo sztywny czuc go tylko przy mocnym hamowaniu przednim hamulcem, lub przy startowaniu,a w czasie jazdy "chodzi" jak sztywny widelec....:(

 

Tez myslalem,ze SMICA robi 110mm,ale moj jest jakis wiekszy, wieczorem zmierze jeszcze raz i napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak Wy sie chwalicie to i ja sie pochwale ;) zmienilem tylne kolo ;) alex rims dx32 + piasta novatec na 4 maszynach pod tarcze + szrychy dt champion :) kolo ciezsze o 1.5 kg od standardowo montowanego (piasta quando, jakas lipna obrecz i anodyzowane na czarno szprychy) w wheeler buddy, ale za to jakie pancerne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać temat..

W temacie tematu ;) jest słowo 'porady' więc o porade proszę ;]

Otóż chciałem dziś wymienić przedni widelec, a właściwie rozkręcić amortyzator, i śruba imbusowa(taka długa) która wchodzi od góry ukręciła mi sie:| i nie wiem co teraz zrobic, amor nie chce odejść od kierownicy..

Ktoś tak miał, ktos coś poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dało sie odkręcićbo się ukręciła i zostałą w środku, wybić też sie nie dało, a że amor był jakiś stary i wytyrany odciąłem boshem, w imadło i leeeedwo, naprawde ledwo udało mi sie oddzielić kiere od reszty tak było zapieczone ..

 

ps

tamten temat jest nt. kupowania :P

a nie do pytania co zrobic; ]

 

pyt2

jak zmierzyć jaki amor wejdzie na przód, tzn rozmiar rury itp itd

 

by n00b :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zmierzyć jaki amor wejdzie na przód, tzn rozmiar rury itp itd

Jak chodzi Ci o srednice rury to z tego co pamietam ramy stalowe miały 1cal, a aluminiowe 1 i 1/8 cala... W nowszych konstrukcjach się juz nie orientuje

 

 

Apropo składania rowera, to mam takie pytanie:

Chciałem sobie złozyc rower, ale boje sie że przewyzsza to moje mozliwosci...

Przy rowerze nic skomplikowanego nigdy nie robiłem.

Czy faktycznie składanie rowera to trudna sprawa(chodzi mi o sam montaż)?

Jakich rzeczy nie jestem w stanie sam zrobić(bez odpowiednich narzędzi)?

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi Ci o srednice rury to z tego co pamietam ramy stalowe miały 1cal, a aluminiowe 1 i 1/8 cala... W nowszych konstrukcjach się juz nie orientuje

Apropo składania rowera, to mam takie pytanie:

Chciałem sobie złozyc rower, ale boje sie że przewyzsza to moje mozliwosci...

Przy rowerze nic skomplikowanego nigdy nie robiłem.

Czy faktycznie składanie rowera to trudna sprawa(chodzi mi o sam montaż)?

Jakich rzeczy nie jestem w stanie sam zrobić(bez odpowiednich narzędzi)?

wychodzi mi 1 cal..

 

myśle że dasz rade, moze zaplatanie kół da Ci po kościach, ale pozatym nie powinno byćwiększych problemów, jeżeli tylko jesteś w miare obeznany w warsaztacie ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to o zaplataniu kół nawet nie myslałem...

Raczej zastanawiałem jak się montuje suport albo stery

suport?

ja sobie sam zamontowałem :]

tylko mam na łożyskach maszynowych i klucz odpowiedni potrzebowałem ale nie wiem co to za problem ; ]

w sumie nie pamiętam jak to robiłem bo wtedy miałęm z 15 lat..

a stery.. nie wypowiem sie na ten temat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba mówisz o mostku. Stery to tylko te "łożyska" dzięki którym kierownica może swobodnie ruszać się w ramie. Szczerze, sam nie mam zielonego pojęcia jak się je montuje. Podejrzewam, że normalnie się wkręca na jakimś gwincie, bo po co byłoby bardziej komplikować życie majstrom samoukom? ;-) Pozdr dla wszystkich rowerofili. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba mówisz o mostku. Stery to tylko te "łożyska" dzięki którym kierownica może swobodnie ruszać się w ramie. Szczerze, sam nie mam zielonego pojęcia jak się je montuje. Podejrzewam, że normalnie się wkręca na jakimś gwincie, bo po co byłoby bardziej komplikować życie majstrom samoukom? ;-) Pozdr dla wszystkich rowerofili. :)

są rózne stery :P

stery toi też te 'kielichy' któe trzymają łożyska na miejscu ;]]]]

ja ostatnio musiałęm odciac wytyrany amor żeby go wydostać z ramy [;

leci to tak (gwintowana rura amora)

wkładasz od dołu amortyzator, nie zapominająć o łożysku i sterach któe sie wbija w rame, od góy są nakrętki kontrujące (też są łożyska [; ) i do tego wkłądasz od góry kierownice którą skręcasz imbusem od góry ;]]

proste :]

 

co myślicie o takim zestawie :

DM24+champion DT+ piasta Authora (taki komplecik za 200zł)

a amor suntour XCM z allegro

 

ktos takie ma?

opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki, co ma motoryzacja do rowerow? ;) Rowery po to maja pedaly by pedalowac a nie lac w rower substancje ropopochodne ;)

 

Edit: hinco

O ktory model tej piasty authora Ci chodzi dokladnie? Bo jest kilka. Na przod to czy na tyl? Obrecz b.dobra, kumpel smigal 15 km w terenie pare dni temu kiedy gume zlapal na przodzie, jechal z flakiem na przodzie i felga nie zlapala nawet minimalnej centry. Szprychy sam posiadam dt champion 2.0 i fajnie sie na nich skacze. Jesli kolo bedzie dobrze zaplecione to problemow z nim nie bedziesz mial :)

Co do amora, do lekkiego xc i jezdzie po miescie w zupelnosci wystarczy, do skakania stanowczo nie chodz znam osoby ktore na tym skacza :) Napewno lepiej suntour niz rst, przynajmniej troche pozniej luzy zlapie :) Niestety nie spodziewaj sie rewelacji za 200 zl :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...