Skocz do zawartości
Rocky

Duzo pasty?

Rekomendowane odpowiedzi

Wyobrazcie sobie ze wczoraj chcialem sobie plytke audio na kompie posluchac no i wkladam ja do CDromu no i niby winamp odtwarza ale nic nie slychac, no to mysle ze pewnie ostatnim razem gdy z kompa sieciowke wyjmowalem, nie podlaczylem kabelka audio do CDka. No wiec otwieram obudowe i patrze a tam tyle kurzu ze (piiiiiiiii). No to dobra wzialem sie za sprzatanie wyjalem grafike, wszystkie PCI no i radiator od procka tez. No a ze byl strasznie upackany pasta no to wyjalem procka i radiator i wytarlem obydwie rzeczy z pasty (srajtasma :P ). No i wytarlem wszystko itp. Zaczolem wszystko skladac no i sie okazalo ze nie mam prawie pasty silikonowej. no to mysle prze<span style="color:red;">[ciach!]</span>e, no ale cisne ta strzykawke no i wylaciala taka kropelka. No mysle sobie chyba starczy wiec poskladalem wszystko, wlaczylem kompa, a ze chodzil normalnie no to nawet nie sprawdzalem niczego. No i dopiero przed chwila wlaczylem Asus Probe'a zeby zobaczyc jaka temperaturke mam na tej kropelce pasty no i tutaj SZOK. Zawsze dawalem duzo pasty bo myslalem ze tak trzeba no i zawsze mialem w spoczynku jakies 45-50*C na procku. To co zobaczylem to byl szok - po 2 godzinach grania w GTA: VC temp procka byla na... 35*C !!!!!! Czy to mozliwe ze temperatura wzrastala o 20*C jedynie przez duza ilosc pasty? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasty powinno sie nakladac b.malo. Malutka kropelka na jadro procesora i rozprowadzic na cieniutka warstewke przy pomocy zyletki. Znow mala kropelke na radiator i "wetrzec" w radiator np. czystym palcem ruchem okreznym. Jezeli radiator nie jest jakis felerny i dobrze wykonany to mozna sie spodziwac ze rezystancja termiczna pomiedzy procem a radiatorem bedzie znikoma.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie male info :): pasta jest potrzebna jedynie do wypelnienia tych maciupenikich rysek na radiatorze (ew. na procu :lol: ;)) by jeszcze lepiej odprowadzal cieplo a w tych maciupkich ryskach zmiesci sie naprawde minimalna ilosc pasty wiec nierozumiem twojego zdziwienia :? :) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa

 

moj sposob na paste to kropla na proca, rozcieram, zdejmuje (po koleiczystmi paluchami;-) az stanie sie laekko przezroczyst i juz bedzie przez nia proca widac :-) od zawswze! :-) i zawsze chodzi

 

niestety uzywam tiana srebrnego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też jadę na titanie i nie jest źle. lepsze to niż silikonowa pasta a 10 srebrnych past i 5 silikonowych kupiłem za 10zł. za AS3 zapłaciłbym ze 30zł i już dawno by sięskończył. a tak jak skłądałem głupie P 166@233 MMX siostrom ciotecznym to nie szkoda mi było srebrnej pasty pod cooler a AS3 bym nie dał. ogólnie pod każdy radiator na pamięci, pod każdym coolerem i radiatorem smaruję pastą i mi jej nie szkoda.

więc nie ma co narzekać na titana, jest nienajgorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlategonie lubie P4 - ma duza powierzchnie i czasami nie udaje mi sie cienko rozsmarowac - a metoda kropelka na srodek w wypadku P4 sie nie sprawdza - za duza powierzchnia. AMD w tym wzgledzie lepsze, szkoda tylko ze nowe proce AMD tez beda mialy duza powierzchnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlategonie lubie P4 - ma duza powierzchnie i czasami nie udaje mi sie cienko rozsmarowac - a metoda kropelka na srodek w wypadku P4 sie nie sprawdza - za duza powierzchnia. AMD w tym wzgledzie lepsze, szkoda tylko ze nowe proce AMD tez beda mialy duza powierzchnie

Pow. proca jest mala tylko ta "blaszka" jest duza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlategonie lubie P4 - ma duza powierzchnie i czasami nie udaje mi sie cienko rozsmarowac - a metoda kropelka na srodek w wypadku P4 sie nie sprawdza - za duza powierzchnia. AMD w tym wzgledzie lepsze, szkoda tylko ze nowe proce AMD tez beda mialy duza powierzchnie

Pow. proca jest mala tylko ta "blaszka" jest duza.

O to mi chodziło, ehhhh ten cholerny IHS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nakładam kropelk pasty ze strzykawki i rozsmarowuję cienko palcem, resztę pasty wcieram w cooler w okolicach gdzie będzie jądro, wtedy pasta wypełnia ewentualne nierówności coolera a nierówności procka wypełnia to so na nim rozsmarowałem.

niestety jak mi koleś składał kompa 2 lata temu to nawalił sporo pasty i teraz połowa procka jest srebrna i nie ma czym tego wyczyścić. nic nie daje rady ale chodzi.

płytka w intelu miałaby większy sens niż tylko zabezpieczenie jądra gdyby była miedziana. teraz tylko dodatkowy opór stanowi a zabezpieczyć jądro można copper shimm'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHS w prockach Intela jest miedziany pokryty cienka warstwa czegos tam nie pamietam czego (chromu??) Kiedys czytalem o tym w dokumentacji Intela.

Pozdro

Dexter

ale chodzby bylo i diamentowe to stanowi dodatkowa warstwe miedzy jadrem a radiatorem - to wplywa na pogorszenie transferu ciepla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nakładam kropelk pasty ze strzykawki i rozsmarowuję cienko palcem, resztę pasty wcieram w cooler w okolicach gdzie będzie jądro, wtedy pasta wypełnia ewentualne nierówności coolera a  nierówności procka wypełnia to so na nim rozsmarowałem.

niestety jak mi koleś składał kompa 2 lata temu to nawalił sporo pasty i teraz połowa procka jest srebrna i nie ma czym tego wyczyścić. nic nie daje rady ale chodzi.

płytka w intelu miałaby większy sens niż tylko zabezpieczenie jądra gdyby była miedziana. teraz tylko dodatkowy opór stanowi a zabezpieczyć jądro można copper shimm'em.

Po prostu go umyj, wsadz pod wode, umyj jadro mydelkiem, wyplucz, wysusz i git. Tylko uważaj na stickery jak masz jeszcze proca na gwarancji by sie nie odkleily pod wplywem wody. W tym wzgledzie P4 jest lepsze bo nie ma zadnych stickerow na ktore trzeba uwazac. Ja osobiscie mylem P4 znajomego i smiga elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobrazcie sobie ze wczoraj chcialem sobie plytke audio na kompie posluchac no i wkladam ja do CDromu no i niby winamp odtwarza ale nic nie slychac, no to mysle ze pewnie ostatnim razem gdy z kompa sieciowke wyjmowalem, nie podlaczylem kabelka audio do CDka. No wiec otwieram obudowe i patrze a tam tyle kurzu ze (piiiiiiiii). No to dobra wzialem sie za sprzatanie wyjalem grafike, wszystkie PCI no i radiator od procka tez. No a ze byl strasznie upackany pasta no to wyjalem procka i radiator i wytarlem obydwie rzeczy z pasty (srajtasma :P ). No i wytarlem wszystko itp. Zaczolem wszystko skladac no i sie okazalo ze nie mam prawie pasty silikonowej. no to mysle prze<span style="color:red;">[ciach!]</span>e, no ale cisne ta strzykawke no i wylaciala taka kropelka. No mysle sobie chyba starczy wiec poskladalem wszystko, wlaczylem kompa, a ze chodzil normalnie no to nawet nie sprawdzalem niczego. No i dopiero przed chwila wlaczylem Asus Probe'a zeby zobaczyc jaka temperaturke mam na tej kropelce pasty no i tutaj SZOK. Zawsze dawalem duzo pasty bo myslalem ze tak trzeba no i zawsze mialem w spoczynku jakies 45-50*C na procku. To co zobaczylem to byl szok - po 2 godzinach grania w GTA: VC temp procka byla na... 35*C !!!!!!  Czy to mozliwe ze temperatura wzrastala o 20*C jedynie przez duza ilosc pasty? :D

 

Qra mać człowieku powieść zaraz napiszesz, na temat tego jak sprzątałeś w kompie, po <span style="color:red;">[ciach!]</span> tyle pisać 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobrazcie sobie ze wczoraj chcialem sobie plytke audio na kompie posluchac no i wkladam ja do CDromu no i niby winamp odtwarza ale nic nie slychac, no to mysle ze pewnie ostatnim razem gdy z kompa sieciowke wyjmowalem, nie podlaczylem kabelka audio do CDka. No wiec otwieram obudowe i patrze a tam tyle kurzu ze (piiiiiiiii). No to dobra wzialem sie za sprzatanie wyjalem grafike, wszystkie PCI no i radiator od procka tez. No a ze byl strasznie upackany pasta no to wyjalem procka i radiator i wytarlem obydwie rzeczy z pasty (srajtasma :P ). No i wytarlem wszystko itp. Zaczolem wszystko skladac no i sie okazalo ze nie mam prawie pasty silikonowej. no to mysle prze<span style="color:red;">[ciach!]</span>e, no ale cisne ta strzykawke no i wylaciala taka kropelka. No mysle sobie chyba starczy wiec poskladalem wszystko, wlaczylem kompa, a ze chodzil normalnie no to nawet nie sprawdzalem niczego. No i dopiero przed chwila wlaczylem Asus Probe'a zeby zobaczyc jaka temperaturke mam na tej kropelce pasty no i tutaj SZOK. Zawsze dawalem duzo pasty bo myslalem ze tak trzeba no i zawsze mialem w spoczynku jakies 45-50*C na procku. To co zobaczylem to byl szok - po 2 godzinach grania w GTA: VC temp procka byla na... 35*C !!!!!!  Czy to mozliwe ze temperatura wzrastala o 20*C jedynie przez duza ilosc pasty? :D

 

Qra mać człowieku powieść zaraz napiszesz, na temat tego jak sprzątałeś w kompie, po <font color="#FF0000">[ciach!]</font> tyle pisać 8O

Cos ty taki nerwowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...